MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Tato MÚK bude zprovozněna

dříve než Vysočanská radiála
13
20%
později než Vysočanská radiála
34
53%
současně s Vysočanskou radiálou
11
17%
do konce roku 2012 ani jedna
6
9%
 
Celkem hlasů: 64

MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

huklos píše:Při jízdě od severu směrem Kbelská-Vysočany po odbočení z R8 na sloupu VO stále straší původní značka "Konec SMV", která - naštěstí velmi teoreticky - předepisuje rychlost 50 km/h, a to až na Kbelskou, kde začíná povolená 80ka. Je to opomenutí po dokončení výstavby, nebo záměr magistrátu na zklidnění dopravy? Máte někdo potuchu?
Tipuji nějakou normu, která s postavenou délkou připojovacích pruhů (jak od Tesca, tak z centra jsou dost krátké) nepovoluje vyšší rychlost než 50 km/h. :(
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

U téhle křižovatky mi chybí značka oznamující ukončení připojovacího pruhu u rampy ve směru Letňany - D8, která se napojuje na rampu Kbelská - D8. Když tam jedete, tak neznalý řidič neví, zda se nachází v pruhu průběžném nebo bude pruh končit. Z Kbelské na D8 je hustý provoz kamionů, které jsou tam docela rozjeté a připojovat se mezi ně je poměrně nepříjemné, zejména když si všimnete až na poslední chvíli, že jsou před vámi svodidla a musíte se zařadit nebo zastavit ;)
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Dr.Fe1 píše:...ve směru Letňany - D8, která se napojuje na rampu Kbelská - D8. Když tam jedete, tak neznalý řidič neví, zda se nachází v pruhu průběžném nebo bude pruh končit. Z Kbelské na D8 je hustý provoz kamionů, které jsou tam docela rozjeté a připojovat se mezi ně je poměrně nepříjemné, zejména když si všimnete až na poslední chvíli, že jsou před vámi svodidla a musíte se zařadit nebo zastavit ;)
Celý tohle místo by si zasloužilo na Cínovecké průběžný (čtvrtý) jízdní pruh mezi MÚK s Kbelskou a MÚK s Kosteleckou, a to v obou směrech. Krizových situací tam vzniká každý den dost a dost.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Standa »

Ve směru do Prahy je ale problém s podjezdem pod Kosteleckou, tam by se asi další pruh nevlezl. I připojovák je velmi zkrácen a je to tam dost o ústa (podobná situce, jako píše Dr.Fe1).
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Ve směru do Prahy by se dal udělat připojovací pruh až za mostem a most podejít mezi podpěrou a opěrou, tj skrz billboard Ikea http://goo.gl/maps/46rIV
No a nebo by se dala postavit nová větev v posledním volném kvadrantu křižovatky http://www.mapy.cz/s/5CDH
Já vím ... SciFi
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

Tak poslední náznak bývalé křižovatky je pryč. Značky na obrázku (lepší jsem nenašel, ale možná jsem jen špatně hledal), tento týden konečně zmizely, takže směr Kbelská-centrum je nyní bez rychlostního omezení. Tipněte si jak dlouho bude trvat, než nějaký "spěchálek" nezvládne tu vracečku a omezení tam bude "z důvodu bezpčnosti" zase vráceno. ;)
Přílohy
Kbelská.jpg
Kbelská.jpg (48.78 KiB) Zobrazeno 20935 x
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Orel »

Semafory na staré křižovatce byly sneseny dne 22.1.2011 (foto 1) a dopravní značka avizující 200m vzdálenou světelnou křižovatku zde vydržela až doteď (ilustrační foto 2 z 3.10.2012). Jezdím denně okolo z práce, a už jsem přestal věřit, že bude někdy odstraněna.
Přílohy
Kbelská1.jpg
Kbelská1.jpg (82.68 KiB) Zobrazeno 20816 x
Kbelská2.jpg
Kbelská2.jpg (76.66 KiB) Zobrazeno 20816 x
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Lynx »

https://goo.gl/maps/ikhY3eQpDfw

Tento dvoupruh je nyní přemalován a je zkrácen - ukončen již před místem, kde začne rampa zatáčet, tedy zhruba v místech na obrázku. Dále pokračuje jednopruh v pravá části vozovky. Zřejmě v zájmu větší bezpečnosti. Výsledkem je, že je tam teď dvoupruh hodně krátký, protože začíná u odpojení rampy na Ústí a končí tady, dálka dvoupruhu je tedy teď jen asi 200 metrů, takže předjíždění je tam zase o něco riskantnější. To nějáký předpis zakazuje ukončení dvoupruhu v zatáčce a nebo je to aktivita nějákého aktivního aktivisty ?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od ElWapp »

https://deska.praha.eu/files/tqbiJcDPSM ... omplet.pdf

Zkapacitnění sjezdu od D8 na Kbelskou (změna značení)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

Ne, že bych byl proti, odbočování 2 pruhy je fajn, ale on tam je po dostavbě MÚK nějaký problém s kapacitou? Ale to nic.
Co ale má znamenat to čmárání do výkresu? To jako, že v pravém pruhu má být omezení na 50 km/h i když tam bude naprosto prázdno a pojedu rovně?
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od balance »

Z mého pohledu dobrá zpráva. Podobné řešení v místě Kbelská > Novopacká se myslím osvědčilo.
Kéž by TSK spojila úpravu VDZ i s opravou vymačkaných míst v daném místě.

Stejnou úpravu bych uvítal i ve směru z centra (https://mapy.cz/s/kukagusuho), alespoň pro ty, co pokračují směr Letňany a nechtějí na Kbelskou...
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od krtek700 »

Teda podle mě je na té MÚK jediný problém Kbelská->D8, tam to stojí To je podle mě největší problém a důvod většiny kolon na kbelské tímto směrem. Ale tam by se něco muselo přistavět.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od jozka »

...on tam je po dostavbě MÚK nějaký problém s kapacitou?
Je. Sice ne s kapacitou vlastni MUk jako spis navazneho useku, ale existence jedineho odbocovaciho pruhu to dost zabijela. Nemluve o situacich, kdy nekteri vokapanci svihali do odboceni pres srafy (zazil jsem tam i izolanta se soupravou). Uvidime, jestli to pomuze nebo ne.
...podle mě je na té MÚK jediný problém Kbelská->D8, tam to stojí...
Zazil jsem tam uz hodne, ale ze by to stalo v tomhle smeru snad jeste ani jednou.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Aram96 »

Odkaz nefunguje :( Neříkejte, že chystají odbočení ala toto:
https://mapy.cz/letecka?mereni-vzdaleno ... CuJ1N261SG
To by byla v Čechách téměř novinka, za mě určitě :ok:
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Lynx »

jozka píše:
...podle mě je na té MÚK jediný problém Kbelská->D8, tam to stojí...
Zazil jsem tam uz hodne, ale ze by to stalo v tomhle smeru snad jeste ani jednou.

Já jsem naopak nezažil, že by to nestálo :-) To říkám tedy trochu s nadsázkou, ale prakticky vždycky to tam popojíždí, proudy se zpomalují a někdy se zastaví úplně - ono taky není divu, když 90 procent aut se sjíždí do jednoho pruhu. Navíc se do toho pruhu o kousek dál připojují ještě auta ze směru od OC Letňany a ty to dále ještě zahušťují.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Kuba »

To že je jednopruhové připojení Kbelská -> D8 nedostatečné, je myslím zcela jasné a bude se to zhoršovat, dokud nebude SOKP 520. Nicméně, tady už to není od odfrézování VDZ, to by se musela D8 rozšířit v tomto úseku ze 3 na pruhy. Do budoucna by to bylo fajn realizovat, stačilo by vykoupit kus pole a dosypat těleso. Odpojení na Kosteleckou před pumpou ÖMV je až za 600 m, to by mělo na vykřížení stačit.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od kyk »

Ze smětu od D8 dochází k situacím že NA se snaží předjet kolonu ostatních a po vzoru OA, pro které je to běžnou praxí, se vecpat do šrafů, a dochází v tomto místě k dost nebezpečným situacím. Když se náhodu nevejdou, nebo se zaleknou čar na silnici, zablokují celý pravý pruh a tím i kompletně dopravu v tomto místě. Legalizace dvoupruhového odbočení - jednoznačný přínos.
To samé se děje i u Porsche: centrum-Kbelská, ignorace šrafů.
Opačný směr je kritické místo přípoj od OC, kde to řidiči střílí na prasáka mezi auta a dochází k řetězovému brzdění. Ve špičce to okamžitě tvoří kolony kilometr po Kbelské. Tady by se díky pozemkům ve vlastnictví města dalo teoreticky posunout kolizní místo o kus dál, na výpadovku.
U této MUK slavné rčení "bílá čára žádná zeď" dostává realizaci v praxi
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Mike »

krtek700 píše:... Ale tam by se něco muselo přistavět.
to něco se jmenuje D0 520 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od balance »

ElWapp píše:https://deska.praha.eu/files/tqbiJcDPSM ... omplet.pdf
Zkapacitnění sjezdu od D8 na Kbelskou (změna značení)
Zkapacitnění (úpravou VDZ) uvedeno do provozu ...
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Mikulik »

Otevřít to nejde, ale to je jedno. Už se také někdo zabýval tím, že by bylo dobré přeznačit odbočení z centra směr Tesco?
Na za odbočovacím pruhem z D8 je jeden pruh, který se rozděluje rovně na most a doprava směr Kbelská. Nově by šly dva pruhy. Řešil to někdy někdo?
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od balance »

To zkapacitnění sjezdu z Cínovecké směr Kbelská vypadá v reálu takto:

jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od jozka »

Tak jsem si to dneska vyzkousel. A dobry. Ale protoze kazda krasa musi mit svou pihu, ta davam projektantum kyselou prdel za tu padesatku. Vsichni jeli plusminus sedmdesat by lo to v pohode.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Geo »

Padesatka musi byt. Tyhle novinky je treba nejdrive dukladne vyzkouset https://en.mapy.cz/s/kasugeradu :-)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od ElWapp »

Větev od Liberecké z centra vpravo na Kbelskou do Hloubětína má už několik týdnů nové vodorovné značení, čímž se připojovací pruh skoro zdvojnásobil... https://mapy.cz/s/lamajovamo
Odpovědět

Zpět na „Praha“