Chuchelská radiála (Strakonická)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od vaclav »

kuzzzma píše: Když se Magistrát chová jako sv***, já chudáček z davu nebudu :crazy:
souhlasim, situace je trochu necitelna pro nezkusene ci spatne ridice.
nicmene vase reakce, to je panecku papanicko. nekdo tuhle ceskou pozici nazval trefne "cynicky individualismus". jste 100% vinnen, presto se budete kroutit jak zizala na hacku a pridelavat uradu zbytecnou praci. pro pokutu v hodnote pulky nadrze a dva body z 12, ktere se vam za rok smazou. panecku, to je drama.
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

OT:

Jsem vinnem pane pokud mi to někdo prokáže podle zákona, dokud ne tak má člověk se podle zákona právo hájit. A to u přestupku do 20km/h u u vraždy...
Nebo snad budeme zavírat do vězení jen podezřelé? Protože podezřelé z přestupku byste očividně hned pokutoval...
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od vaclav »

vychazim z toho, ze jste se tady sam priznal. pokud jsem to z textu nize spatne pochopil, pak se omlouvam.
kuzzzma píše:Tudíže se ptám jak je to možné? Vždyť TSK omezení na 50km/h 20.12.2012 zrusilo? To proboha Magistrát a jeho výběrčí radar firmy nezaregistrovali a pořád posílají? Podle mého je tam 70 už od mostu z Lahovic.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Standa »

kot píše:Držím palce! Magistrát a TSK či MHMP - pěkně velké potvory. :ko:
Malá technická Magistrát je MHMP. Jinak taky držím palce, ale moc to nevidím...
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

Takže začal sem zjištovaním jména na TSK... :-))

Dobrý den,
mohl bych na Vás míti dotaz ohledně úpravy dopravního značení v ul. Strakonická?
A sice směrem do centra - ihned za Lahovickým mostem a sjezdem směrem na Radotín - byla dne 20.12.2012 prostřednictvím TSK Praha sundána značka omezující rychlost na 50km/h. Fotodokumentaci zasílám v příloze.

Mohu se zeptat kdo TSK zadal /či tak jednala samostatně?/, odstranění této značky?
Rád bych se dozvěděl jméno úředníka z magistrátu, případně policisty který o tomto rozhodl?

Je zde totiž naprosto oprávněná domněnka, že odstranění značky nebylo realizováno z důvodu snížení počtu svislého dopravního značení v našich ulicích.
Ale z důvodů toho, aby bylo více vybráno za pokuty na navazujícím úsekovém měření rychlosti. Na něm z dohledatelných a veřejně přístupných informací na webu byl minoritní podíl řidičů překračující rychlost.

Tudíž se domnívám, že platba za pronájem radarů od magistrátu soukromé společnosti byla vyšší než výběr samotných pokud a bylo rozhodnuto o odstranění značení z důvodu přesně opačných a odporujících logice -> aby co nejvíce lidí rychlost překročilo a zvýšil se výběr pokut.

Ona totiž dovolená 50km/h platí stále z důvodů křízení ul. Strakonická a sjezdu na Radotín, která tímto ruší umístěnou 70km/h na Lahovickém mostě.

Děkuji předem za sdělení jmen, která jsou za sundání značek odpovědná, předem věřím že Vy jako TSK s výše uvedeným máte spol. pouze to, že plníte zadání shora.

S úctou
KUKLA JAN
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

Vono je docela zajímavý, že v podobný době byla osazena 80 v červenym kroužku na magistrále u OMV při křížení s JS, kde by naopak ten "konec omezení" po předchozím omezení SMPV na pade seděl jak frantovi na hrnec. Vítejte v chaosistánu ;-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Mike »

kuzzzma píše:Moc bych Vás poprosil o pomoc!
Dneska mi přišlo předvolání k podání vysvětlení, že jsem překročil rychlost na strakonické směrem do centra! Podle mne je jediná úsekovka zde: http://mapy.cz/s/6t6s .
A sice, že jsem jel na 50ce 68km/h a to minulý víkend......
minulý víkend je patrně již s účiností nové zákonné úpravy, takže to vypadá, že finančně podpoříte rozvoj obecních aktivit.
je třeba si na to vzpomenout, nejlépe o nějakých volbách, takže drobná připomínka, návrh poslance Humla, t.č. nezařazený
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Majkii »

Mike píše:je třeba si na to vzpomenout, nejlépe o nějakých volbách, takže drobná připomínka, návrh poslance Humla, t.č. nezařazený
To s Humlem již nějakou dobu není pravda.... http://stanislavhuml.blog.idnes.cz/c/25 ... rence.html
wazer.cz
Pište česky, prosím!
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od pivko »

vaclav píše:
kuzzzma píše: Když se Magistrát chová jako sv***, já chudáček z davu nebudu :crazy:
souhlasim, situace je trochu necitelna pro nezkusene ci spatne ridice.
nicmene vase reakce, to je panecku papanicko. nekdo tuhle ceskou pozici nazval trefne "cynicky individualismus". jste 100% vinnen, presto se budete kroutit jak zizala na hacku a pridelavat uradu zbytecnou praci. pro pokutu v hodnote pulky nadrze a dva body z 12, ktere se vam za rok smazou. panecku, to je drama.
Mno pokud bych si měl vybrat, kdo z vás dvou je na tom morálně lépe, tak je to celkem jasný. A vy to nejste pane Václave.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od MPMP »

pivko píše: ...
Mno pokud bych si měl vybrat, kdo z vás dvou je na tom morálně lépe, tak je to celkem jasný. A vy to nejste pane Václave.
Asi jsem debil, ale můžu vědět čeho se vaclav dopustil svým příspěvkem morálně zavrženíhodného? Já v něm vidím pouze vyjádření názoru s nímž souhlasím a sice: "udělal jsem chybu, tak nebudu kličkovat a jako chlap ponesu její následky". To je "morálně špatně"?
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Dr.Fe1 »

vaclav píše:
kuzzzma píše: Když se Magistrát chová jako sv***, já chudáček z davu nebudu :crazy:
souhlasim, situace je trochu necitelna pro nezkusene ci spatne ridice.
Třeba tohle vnímám já jako zbytečné shazování druhého diskutujícího. Podle mě nemusí být člověk nezkušený nebo špatný řidič, aby si tohle neuvědomil, když tam chybí ta upozorňující padesátka. Když si člověk navíc všimne toho, že tam dříve ta "50" byla a nyní zmizela, tak to v něm posílí psychologický dojem, že už se tam nyní může "70". To se může stát každému.
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

Panové, bez ironie...Podívejte se ve svých rodinách na své drahé polovičky, které občas "pustíme" za volant, kolik z nich by vedělo že je zde 50ka, když uvidí na Lahovickém mostě 70? Otevřeně přiznávám že u nás nikdo :-D A to mi na tom vadí, to je mnohem horší morální postoj od Magistrátu, který to očekává a proto naprosto jasné dopravní zančení sundá :-( Nemělo by mu jít dle popisu co byl na značkách spíš o to, aby tam co nejvíce lidí jelo krokem a nerušil sem hlukem koně?:D
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od pivko »

MPMP píše:
pivko píše: ...
Mno pokud bych si měl vybrat, kdo z vás dvou je na tom morálně lépe, tak je to celkem jasný. A vy to nejste pane Václave.
Asi jsem debil, ale můžu vědět čeho se vaclav dopustil svým příspěvkem morálně zavrženíhodného? Já v něm vidím pouze vyjádření názoru s nímž souhlasím a sice: "udělal jsem chybu, tak nebudu kličkovat a jako chlap ponesu její následky". To je "morálně špatně"?
Rád bych se mýlil, ale pan Václav mi připadá jako ten typ, co by poslal i svou babičku do koncentráku, kdyby to bylo podle zákona.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kasme »

no tak pánové....


sobota: v omezení v Malé Chuchli už maj hotovo do úrovně vozovky
na začátku třicítky z centra mě málem trefili ze zadu
na konci se všichni rozjedou i když je tam "jen" konec omezení - tzn. 50 km/h

odpoledne zpět mě na úsekovce předjížděl městský autobus...
ale pak zvolnil na cca 60 km/h
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Lenny »

Dneska jsem si to vyzkoušel na vlastní kuži. Pěkně zákeřné, sundat padesátky, cizí řidič to bezproblému přehlédne. Taková křižovatka s nějakou pomalu slepou ulicí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

No já jsem aspoň konečně definitivně přestal pochybovat o těch "dobrejch úmyslech" policie a tsk.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od pivko »

jonáš píše:No já jsem aspoň konečně definitivně přestal pochybovat o těch "dobrejch úmyslech" policie a tsk.
Tak to vám gratuluji.

Mimochodem, ten, koho tam takhle chytí může (přinejmenším při prvním takovém chycení) to docela dobře hrát na nejasné značení (hint: přestupek je zaviněné jednání).
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od Sosa »

Samozřejmě, že je to záměrně. Na opačné straně je konec 80 označen, zde ne. Co si o tom má člověk myslet....

Hned jak tu padesátku sundali a nedali tam konec 80 bylo jasný, z jakého to je důvodu.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

jonáš píše:No já jsem aspoň konečně definitivně přestal pochybovat o těch "dobrejch úmyslech" policie a tsk.
Tak Policie s tím moc společného nemá (ti se spíše stavěli proti padesátce na tak velkém úseku). Za tímto je TSK a magistrát...
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

TSK jen plnilo příkaz z vrchu, dle jejich sdělení konkrétně od Pana Malého - silničně správní úřad MHMP
http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistr ... mentId=691
Ladislav.Maly@praha.eu

Mimochodem ani nemá slušnost odpovedět na email, zkusim to na 106/1999 Sb.
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

kuzzzma píše:Mimochodem ani nemá slušnost odpovedět na email
To je divné, se mnou před časem normálně komunikoval.
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od kuzzzma »

Asi jste "nešťoural"...:-DDD
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

Ale jo, šťoural jsem ohledně Strakonické a i o semaforovém experimentu na magistrále jsme si něco napsali ;-)
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od jonáš »

A co jste vyšťoural, nebo vás zavázali k mlčenlivosti? ;-)
rob3rt
Příspěvky: 260
Registrován: 27.10.2010 15:22:56
Bydliště: Hl.m.Praha

Re: Chuchelská radiála (Strakonická)

Příspěvek od rob3rt »

Myslím, že už jsem to i tady psal. Třeba, že u semaforového experimentu se po jeho celou dobu nemohl magistrát a TSK shodnou na tom, kdo ho má vyhodnocovat (magistrát tvrdil, že to zadal TSK a z TSK tvrdili, že to po nich nikdo nechce). Takže závečné vyhodnocení účinnosti není nic jiného, než zpráva vycucaná z prstu :)
Na Strakonické se zase neshodla Policie ČR a magistrát, policajtům to přišlo jako zbytečná buzerace a nechápali padesátku mezi Malou a Velkou Chuchlí z centra. Ale Malý (správně) kontroval, že PČR má pouze poradní hlas a úředníci si mohou dělat co chtějí. A že padesátka je tam důležitá proto, že by se řidičům nevyplatilo v části bez zástavby na tak krátkém zrychlovat a tak se radši magistrát rozhodl pro větší plynulost. :-D
Dopravní značení nesmí být vnímáno pouze jako svévole státních orgánů a místo pro možný postih řidičů, což v daném případě (omezení rychlosti z důvodu snížení hluku v místech, kde není zástavba) nelze jinak vyhodnotit. - ODA KŘ Hl.m.Prahy PČR
Odpovědět

Zpět na „Praha“