Komerční provoz odpočívek na D a R?

Vše týkající se dálničních odpočívek.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od egelebege »

Asi to nepatří zrovna sem, ale nevíte někdo, kdo je vlastníkem, nebo správcem této odpočívky a je vůbec legální inkasovat tady za parkování?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Křižovatky soukromníkům

Příspěvek od mapman »

Tam někdo vybírá prachy??? Jestli jo, tak šup, ozvi se s dotazem na ŘSD, to mě teda enormně zajímá, to snad ani na dálnici nejde...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatky soukromníkům

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pokud tam není značka konec dálnice. Pak už by to mohl být obyčejný soukromý pozemek s povolením přístupu na dálnici?
R48 -> D48 se podařilo!
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Křižovatky soukromníkům

Příspěvek od egelebege »

Dost mě to překvapilo. Zastavil jsem tam a hned přiběhl maník v reflexní vestě s nápisem SECURITY a že prej jestli tam chci nocovat, tak musim zaplatit 150kč s tim, že polovinu můžu projíst v motelu. V německu jsem na to zvyklej, že se na autohofu platí, ale tam se většinou dá projíst celá částka, je to tam všude napsaný a hlavně je to mimo dálnici
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od pavel.hrdina »

Zkusil bych se mrknout na tyhle peklo-stranky (to jim snad delal nejakej peklor :evil: nebo co, kvalita provedeni max 5% a to jsem jeste hodne pridal).

Jinak taky me hodne zajima vysledek - toto snad nemuze byt mozny. Jen jeste maly dotazecek, jednalo se o kamion nebo osobak za tech 150 Kc? Tipnul bych si podle indicii, ze o kamion, ale je to jen domenka, tak bude lepsi kdyz to tu zazni explicitne. ;-)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od egelebege »

Ano šlo o kamion. I tak si myslim, že nemaj právo na dálniční odpočívce vybírat prachy za parkování. Z ŘSD odpověď zatim žádná
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od viky »

egelebege píše:Ano šlo o kamion. I tak si myslim, že nemaj právo na dálniční odpočívce vybírat prachy za parkování. Z ŘSD odpověď zatim žádná
Nocoval jsem tam letos s 12-ti tunou dvakrát a nikdo po mne nic nechtěl.Kdyby ano,tak mu ukážu fakáč a odjedu 3km na LuKoil VM.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Lenny »

Nemyslel egelebege náhodou tu odpočívku ve směru na Prahu?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od viky »

Lenny píše:Nemyslel egelebege náhodou tu odpočívku ve směru na Prahu?
špatně jsem se zorientoval,samozřejmě,že na Prahu,sorry.Tam jsem nenocoval,tak nemůžu potvrdit,ani vyvrátit.
To nic nemění na tom fakáči,co bych mu ukázal,bo jsou tam během 40km 2 pumpy + 1 odpočívka :jidlo:
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od monin »

Tak ty nové na záchody jsou na Shellce opravdu luxuska. Jen nějak nechápu tu investici, když Shellka chce údajně od nás vzít roha. Včera jsem viděl první uzavřenou Shellku na Českobrodské v Praze. Pokud ještě zmizí i Agip, tak kromě snad rakušáků, nám tu už zbude jen ta šílenost s petrem a onem a ještě vlastně lukinem.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Likas »

Minulý týden jsem se stavil na Shellu u Velkýho Meziříčí, po útratě skoro 2000,- za naftu, bagetu a pití mě informace o poplatku 15,- za to, že si chci odskočit na malou, poněkud zkazila den. Nešel jsem tam a teď vidím, že jsem přišel o stroboskop - to epileptici ocení. Tak ani nevím jestli je tam nějaká reciprocita na nákup.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od mapman »

Reciprocita je opačná, nejdřív na záchod a s kuponem ze záchodu si nechat odečíst 15 Kč z nákupu.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od monin »

Asi tak nějak. Nehledě na to, že zkazit den, nebo dokonce i celý život, mohou naopak člověku, který takovou ČS provozuje, právě ti, kteří tam nenatankují ani litr paliva, nic si tam nekoupí, ale za to si tam dojdou na záchod, umyjí se, vyhází tam odpadky z auta, umyjí si skla na autě, ne-li skoro celé auto, nebo tam popřípadě i něco šlohnou, nebo "jen" rozbijí. A že za jeden jediný den, je takových lidí určitě požehnaně.Takže na těch 15 ti Kč a ještě k tomu za takovou slušnou toaletu, alá Hilton, nic tak smrtelného nevidím. Pořád lepší, než si poníženě žebrat o nějaký ušmudlaný klíč, na kterém je velká cedule vrátit!, hledat venku záchod a když ho člověk pak objeví, tak zjistí, že je tam rozbité světlo a není tam toal. papír.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Standa »

Vidím to podobně: zrovna včera na D1 potřebovala dcera na záchod, tak jsme zastavili u Shellky, tankovat jsem nepotřeboval, nicméně jsme za těch 15 Kč koupili alespoň něco k jídlu. Za ten čistý WC jim člověk rád udělá alespoň tenhle miniobrat. Ale pro případ, o kterém píše Likas, by tam měli mít i nějaký obrácený postup, aby již platící zákazník nemusel kupovat něco dalšího (třeba vpuštění po ukázání účtenky). Představa, že nechám stát auto u stojanu a klidně si půjdu na záchod, ať si ti za mnou počkají, se mi moc nezamlouvá...
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Mikulik »

stejná zkušenost z Prahy u letiště. Natankoval jsem tam v červnu plnou no a pak to na mě přišlo. Se zlou jsem se potázal, když jsem chtěl jít na záchod a ukazují paní účtenku za benzín. Tak jsem jí řekl, že jim to půjdu pocíkat zvenku.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od bumbik »

tak nevím, proč je výše psaná šílenost s Petrem a Onem - pokud vím Tank Ono je super, protože mají kvalitní opravdu levný benzín a pro mě hlavně důležité LPG, takže naopak by to mělo být chváleno ... jinak s tím poplatkem to Mikulik vymakal :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Petanecek »

Zážitek z Polska ze S8 mezi Piotrkówem Trybunalskim a Warszawou. Toaleta na Orlenu stála 1 zloty (ca 6 Kč), ale překvapivě čisté a voňavé. Na mince, s dovětkem, že zákazníci si mohou vyzvednout žeton na pokladně.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Likas »

Dneska jak jsem jel okolo toho motorestu s odpočívkou na tom cca 137km, tak jsem si říkal, že se tam schválně stavím, ale dost pršelo, tak jsem to nedal. Ale žádného výběrčího ve vestě jsem neviděl. Bylo kolem 12:00.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od kyk »

Na Shellce je to jak u McD ve městech, ideální nejdřív si odskočit a pak na lístek z toalety uplatnit slevu při nákupu, anebo slevu uplatnit na jiné ČS této firmy.
Pořád lepší jak v Mohelnici na ČS Benzina kde byly v neděli toalety mimo provoz. Pak nezbývá než za čerpačku nebo vydržet to na další.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Likas »

Tak jsem podle rady na Shellu napřed zkusil zážitkovou toaletu a až pak šel uplatnit kupón. Red Bull na benzinkách stojí +/- 50Kč a tady na Shellu stál 65Kč. Příště (za 39,90) natankuju jinde. Zážitek nezážitek.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od monin »

Taky jsem na to posledně koukal, mé oblíbené magnum espresso)) , které i na shellce stávalo cca +-45Kč, už je za 62Kč..)) koukám, že s tím neskutečným zážitkem, nás chce shellka dostat až na rakouskou A10, nebo švýcarskou A13.. :D
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od Aram96 »

Martin z Ostravy píše:Jak psal mapman, bude-li zařízení v MÚK splňovat požadavky na Truckpark může být vyznačeno, zaplatí-li si značky vlastník takového zařízení.
Nicméně "autohofy" tady opěvované nenabízejí celé spektrum služeb, ale cílí jen na OA, max BUS, podmínky tak nesplňuji a nebudou se tak značit a už vůbec ne IJ18, které v sobě zahrnuje nejen minimální počty, ale i to, že místo pro odpočinek je přímo na dálnici.
Podmínky jsou dány a současný stav je volba soukromých investorů ČSPH u dálnic, zároveň tím podtrhují, že NA pro ně nejsou zákazníci.
A prosím, tato debata již odbočila od původní tématu na toto téma je tady z minulosti téma http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=211&t=1824
Já to tedy vidím trochu jinak. Neřekl bych, že tím podtrhují, že je NA nezajímají. Podle mě je právě problém v tom, že neexistuje možnost takovéhle zařízení na dálnici značit. Neříkám, že má mít značku jako odpočívka IJ18, to určitě ne. Ale třeba dodatková značka pod značkou sjezdu by se mohla objevit. Na ní logo čerpačky + fastfoodu když tam je. Tohle by podle mě byl dobrý kompromis. Přijde mě, že se na to díváš ze špatného pohledu. Já bych ty značky neuvítal kvůli tomu, aby měl soukromník větší tržby. Uvítal bych je z pohledu řidiče, abych se o tom místu dozvěděl, o to jde. Kdyby byly odpočívky na všech dálnicích v tom vzorovém stavu a bylo pořád kde vybírat, tak by to nevadilo. Je ale dost úseků, kde jsou tito soukromníci prakticky stěžejní pro nějaké zastavení pro OA, někdy i pro NA, a nevím tedy, proč se na ně dívat tak negativně.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Komerční provoz odpočívek na D a R?

Příspěvek od zesp »

Překvapily mě ty poměrně ostré negativní reakce, což i vyjadřuje ten postoj státu - když nám to vůbec nejde, toho, komu to jde, zašlapejme... Jasně, to co jsem "vychvaloval" nejde s autohofy v německém vůbec srovnávat, ale přesuňme se do zdejších skromných poměrů, kde navíc nic "nejde" a pak tady tyto "nedokonalé" aktivity soukromých investorů působí na motoristu jako oáza v poušti či marťanské stanice (a s nižší cenou phm než na dálnici). Ale značeny být nesmí. A kdy u nás tedy vznikne něco plnohodnotného, jako je tedy ten německý autohof, aby mohl být regulerně označen? Motorista má tedy zastavit pouze na oficiální odpočívce, což ale je mnohdy zážitek pro silné povahy. Minulý týden jsem se takto zastavil na D1 v Antošovicích ve směru do ČR. Opravdu bída - nevysečeno, neuklizeno, přetékající kontejnery a koše, rozježděné obrubníky a dlažby, v chodnících vysoká lebeda. Já vím, je to ve směru z Polska, ale u těch oficiálních odpočívek pokulhává i ta prostá údržba a úklid (samozřejmě jsou světlé výjimky).... Jsem stejného názoru jako Aram, že i přes dle "bídnou" úroveň těchto soukromých aktivit u sjezdů našich dálnic by zde nějaké značení být mělo, i když jsou jen pro OA. On ten trucker si na hambáče stejně nedojde, je napakovaný z domu a něco si na parkovišti uklohní, aby šetřil diety...
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“