Jižní spojka

Odpovědět
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od pp21 »

vit.spinka píše:Pokud tam je teď 2+1 a kope se zatím ještě jen směr z centra (nebo už ne?), tak už směrem do centra není žádné omezení? A proč tedy byl včera tímto směrem takový kolaps?
Nějak se v tom ztrácím, už jsem tam týden nebyl.
Špatně jsem se vyjádřil ... moje chyba. Ve skutečnosti se tam jezdí 1+1+1. Tj z centra jeden pruh na svoji straně a jeden v protisměru. A do centra pouze jeden pruh, proto ty kolony.
Akorát je mi záhadou, proč byla včera kolona 15 km na D11 a dnes už je jen na km 0. Pokud jsem se správně při jízdě v protisměru koukal, tak včera byl nájezd z Běchovic z I/12 do centra na stopku do jednoho zúženého pruhu (tj model jak to bylo při 2+1+1). Dnes už je ale nájezd od Běchovic normálně přes celý svůj dlouhý připojovák v zatáčce. To bude asi ten největší důvod včerejšího kolapsu .... naprosto zbytečná stopka na napojení do jednoho pruhu.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

No, právě že naopak, kope se sice směrem z centra, nicméně z důvodu, aby se neucpávala Praha, jsou dva pruhy vedeny ve směru z centra (jeden protisměrem) a jeden do centra. Mám takový pocit, že na P5 je z D11 teď do konce opravy mnohem lepší (i když rozhodně ne ideální) jezdit přes Letňany a Holešovice ...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Bobek »

Mě by celkem zajímalo, kdo odklepl ten báječný souběh opravy ŠR a rozkopání křižovatky Průmyslová x Poděbradská. Vzniklá paralýza SV části Prahy v posledních dnech je díky tomu takřka dokonalá. :crazy:
Království a půl princezny za 511.
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: Jižní spojka

Příspěvek od 1975 »

Asi Duch plánu :D
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

Bobek píše:Mě by celkem zajímalo, kdo odklepl ten báječný souběh opravy ŠR a rozkopání křižovatky Průmyslová x Poděbradská. Vzniklá paralýza SV části Prahy v posledních dnech je díky tomu takřka dokonalá. :crazy:
Nikdo, jedno je akce města, druhá Středočeského kraje - a pravicový magistrát přece nebude nic koordinovat s levicovým hejtmanstvím, ne? :twisted:
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

Cožeto? Vždyť jsou to oboje akce TSK, tj. města.. co tam dělá ten Středočeský kraj?
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

mapman píše:Cožeto? Vždyť jsou to oboje akce TSK, tj. města.. co tam dělá ten Středočeský kraj?
Ona patří ŠR pod TSK i "mimo obec"?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Jižní spojka

Příspěvek od mapman »

No jistě, jsme na území hl.m.Prahy, i když je to za IS12b. Navíc působnost krajského úřadu vykonává na katastrálních územích hl.m.Prahy Magistrát (případně dle Statutu hl.m.Prahy městské části), v každém případě je ale SŘ vedena jako místní komunikace, nikoliv silnice, tj. příslušnost je u obce.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kot »

Tak potom jsou to pěkní "plantážníci".
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Standa »

kot píše:Tak potom jsou to pěkní "plantážníci".
Mohu potvrdit, včera jsem se proplížil křižovatkou Průmyslová x Poděbradská. Plížil jsem se už od Vysočanské radiály, kde to hodně aut, původně směřujících rovně, začalo objíždět na trasu VR > 510 > ŠR, což jsem si při představě, jak to tam v opravovaném úseku stojí, netroufl...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Sosa »

Zkoušel jsem to, přes Průmyslvou dnes zdržení cca 18 minut, včera pře ŠR zdržení to samé. Je to jedno, kde člověk stojí.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kasme »

mostu chybí už jen obrus a dopravní značení :)

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... jm/131109/
kuzzzma
Příspěvky: 180
Registrován: 18.4.2009 16:55:14

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kuzzzma »

Upřímně se zprovoznění dost děsim:-/ Bude to znamenat pro většinu cestujících zhoršení = nové kolony...
Nedokážu si představit fungující průplet kamionů a aut z D1 na tak krátkém úseku. Za následek to bude mít častější nehody, tedy kolabs dopravy na jihu. A hlavně naprosto standardní čekačka na D1 už od Chodova /nyní je kvůli této rekonstrukci, teď bude standardem/. Taktéž kolona v pravém pruhu od Zahradního města /nepochybně delší než když nyní jedou TIR na Spořilovskou/.
Následkem toho budou ucpané i okolní křižovatky, zcela jistě i nájezd od Lešanské http://mapy.cz/s/8NxL. Když si to dám všecko dohromady, tak si řikám že za tu cenu a umlčení paneláků na Spořilově /pouze na jedné straně/ to nestojí... Stává se v Praze již pravidlem že o dopravně inženýrských věcech rozhodují politici, což je z principu špatně. Nechci zakládat flame, ale vzorem je trasování Áčka na Motol...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kot »

to kuzzzzma: To jsi mě fakt dost zaskočil, já ač ne spořilovák jsem se na to docela těšil a říkal jsem si, že to přínos bude... Alespoň do doby než proběhne dostavba u Běchovic.
Sporilovak
Příspěvky: 285
Registrován: 28.5.2013 12:26:29

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Sporilovak »

Zbytečné strašení mostem. Kolony kamionů jsou celé 3 roky denně na JS i na Spořilovské. Poslední 3 týdny dokonce celodenně! Jakých pár paneláků - bydlí tu asi 10 000 lidí a emise tu v kopci přesahují 1000krát emise na dálnici v rovině. Chyba je jednoznačně na matičce Praze, dávno měla extrémní dopravu v Praze regulovat. Každý kdo denně jezdí do práce by se měl zamyslet jak přispívá ke zhoršení situace. Možností regulace jsou desítky, např. proměnné značení, odstup mezi kamiony, část kamionů STČ krajem, kde jezdily dříve než si Říčany osadily zákazovky pro kolosy nad 12 tun (dříve tam jely kamiony rovnou na okruh a do Prahy nevjížděly že?)....... :ko:


A jinak k těm průpletům - zcela děsivý je celé 3 roky právě průplet při sjezdu z JS na Spořilovskou, kde se kříží kamiony s osobní dopravou a stovkami autobusů MHD. Nehod tu bylo hafo. A pak ta hrůza - asfalt nalitý na louku, kde ve směru ze Spořilova musí kvůli kamionům stovky autobusů na tramvajové těleso místo aby pokračovaly po Spořilovské. To je jako v rozvojové zemi. Když se ale chce tak jde všechno že?

Sloučeno - příště použít fci upravit, místo vícenásobné odpovědi. MzO
Dusanh
Příspěvky: 712
Registrován: 11.5.2010 10:53:25

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Dusanh »

Sporilovak píše:... Možností regulace jsou desítky, např. ... část kamionů STČ krajem...
Můžu prosím vědět KUDY?
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kentanjack »

Sporilovak píše:Jakých pár paneláků - bydlí tu asi 10 000 lidí a emise tu v kopci přesahují 1000krát emise na dálnici v rovině.
No neříkejte. Tak si tam nechejte dát třicítku, to ty emise dozajista sníží.
Chyba je jednoznačně na matičce Praze, dávno měla extrémní dopravu v Praze regulovat.
Aha, regulovat. Nejlíp tak, jak to chtěj občanský sdruzení pár místních, že? Ideálně realizovat víc stupidit jako snížení rychlosti, zákaz průjezdu, semafory, omezení a omezení. To ten smrad, hluk a průjezdnost zlepší.

Neberte si to osobně, mě naprosto vytáčí, když někdo vypustí takové věci jako "mělo by se regulovat", "mělo by se omezit", "vyhnat auta z měst". Aneb hlavně když to nebude omezovat jeho samotnýho, pak je to v pořádku.
Každý kdo denně jezdí do práce by se měl zamyslet jak přispívá ke zhoršení situace.
Až mi někdo proplatí ty "vysoce komfortní" 2+ hodiny v MHD denně, lítačku a sdělí, jakým způsobem občas přepravit těžší zboží/nákup či se rychleji dostat k zákazníkovi, tak klidně auto nechám doma.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

Milý pane, račte se začít chovat jako člověk, dovolím si upozornit na několik "trapností" ve Vašem příaspěvku
Sporilovak píše:... Každý kdo denně jezdí do práce by se měl zamyslet jak přispívá ke zhoršení situace...
Tohle míří na osobní dopravu, která nebude novým mostem nijak dotčena a její proudy nijak změněny. Následuje
Sporilovak píše:... Možností regulace jsou desítky, např. proměnné značení, odstup mezi kamiony, část kamionů STČ krajem ...
což míří na kamiony - ale jak s tím souvisí předchozí "palba" do lidí jezdících denně do práce? A nakonec "perla" celého příspěvku
Sporilovak píše:... , kde jezdily dříve než si Říčany osadily zákazovky pro kolosy nad 12 tun (dříve tam jely kamiony rovnou na okruh a do Prahy nevjížděly že?)....... :ko: ...
krásná ukázka NIMBY přístupu - Vám nejde o to problém vyřešit, ale přesunout ho pod okna nekomu jinému, to mi na Vašem názoru přijde nejzrůdnější.

A přitom skutečné řešení je nasnadě - dopracovat požadované dokumenty tak, aby bylo možno postavit R1 511. Ale ne, na to ani nepomyslíte, místo toho navrhnete "odsun" kamiónů do Říčan - tomu říkám "konstruktivní řešení" pocházející od člověka 21. století.
Nezlobte se otevřenému vyjádření názoru, ale je mi z Vás skutečně nevolno (a to to ještě vyjadřuju hodně eufemisticky).
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Standa »

MPMP: :ok: - pěkně řečeno! Já bych to tak civilizovaně nedokázal!
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní spojka

Příspěvek od kot »

to MPMP: Omlouvám se, že k tvému totálně vyčerpávajícímu zhodnocení :ok: dodávám ještě další 0.01 % doplnění. Myslím si, že pan sporilovak může iniciovat /s 10 000 obyvateli za zády/ tlak na poslance a senátora příslušného volebního obvodu kam nešťastný Spořilov patří a začít podpisovou kampaň PODPORUJÍCÍ dostavbu 511. Je to totiž jediné gramotné a komplexní řešení, které pomůže jak sídlišti, tak i řidičům NA i IAD i Praze jako celku. Howgh...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

Bohužel to vaše "skutečné řešení" je tak odhadem na šest až osm let. A řikat furt spořilovákům, že maj bejt trpěliví .. ;-)
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jižní spojka

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:Bohužel to vaše "skutečné řešení" je tak odhadem na šest až osm let. A řikat furt spořilovákům, že maj bejt trpěliví .. ;-)
Ale já jim nic takového neříkám - mohli (kdyby chtěli) bojovat za dostavbu 511 už mnoho let. Já chápu, že je mnohem jednodušší a "moderní" žádat regulaci a zákazy, ale řešením to není a ke snížení provozu to nikdy nepovede.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Jižní spojka

Příspěvek od jonáš »

To by snad měl vědět někdo jinej. Jsou za to na mafiánskym náměstí i naproti za vodou celkem dobře placeni.
Sporilovak
Příspěvky: 285
Registrován: 28.5.2013 12:26:29

Re: Jižní spojka

Příspěvek od Sporilovak »

Bohužel výše uvedený příspěvek o přesunu pod okna někomu jinému platí jen v případě Spořilovské - 20.9. 2010 byly kamiony nad 12 tun přesunuty na Spořilovskou z Jižní spojky a posléze byly na Spořilovskou přesunuty i ty z Říčan. To je podle Vás ale naprosto v pořádku, protože bydlíte asi u Jižní spojky (a v Říčanech máte třeba chalupu co já vím). Takže ať to Spořilováci klidně odnesou za nás všechny. Pěkně jste se odhalil jen co je pravda.
Váš příspěvek je pane MPMP těžce demagogický a neférový. Máte tu hodně příspěvků, možná budete i expert, ale tady v té reakci jste se fakt hodně sekl.

Regulace dopravy má směřovat k tomu, aby se kolony nevytvářely. Pokud někdo cpe statisíce aut do úzkého hrdla a diví se, že jsou tu celé dny kolony tak nemá všech pět pohromadě.

A okruh vy bláhoví - měl být dostavěn 2011, pak 2014 a ještě se ani nekoplo. Kdo si tipne že bude dostavěn po roce 2020 bude blízko pravdě. A co když nikdy jak nám prorokuje Evropská komise?

Tak snad se podařilo odpovědět na většinu vašich reakcí.
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Jižní spojka

Příspěvek od grundyg »

ukázkový trolling...
Sporilovak: O úzkém hrdle si popovídáme po zprovoznění mostu Ke garážím. A namísto plynulého průjezdu kamionů Spořilovem budete mít trvalé kolony pomalu popojíždějících kamionů (asi s 30m rozestupy)všude po spořilovském obvodu. Co na to imisní situace na Spořilově samotném nevím, ale věřím, že Vy už budete spokojen.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“