MÚK Pelc-Tyrolka

Odpovědět
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od mts »

No vida. A ja myslel, ze mame dopravni inzenyry od toho, aby se to nalajnovalo od zacatku spravne a ne se to pak predelavalo za pochodu protoze "zivot ukazal, ze je to jinak"...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jonáš »

To se zpravidla stane i když to nějakej inženýr nalajnuje "správně" .. a nejhorší je setrvat na tom nalajnování, protože je to tak správně a realita se má přizpůsobit ;-)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

jonáš píše:To se zpravidla stane i když to nějakej inženýr nalajnuje "správně" .. a nejhorší je setrvat na tom nalajnování, protože je to tak správně a realita se má přizpůsobit ;-)
A toho se v naší realitě právě bojím ...
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mikulik »

Ono je to tam krásně nalinkovaný i pro cyklisty. Vtipné je například bláznivý box směr Blanka, když se sjíždí z mostu Barikádníků. Já se už dost zlomyslně na to těším, jak to tam bude zasekané. Pak se plánovačům třeba rozsvítí.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kot »

Klidně zasekané. Ale hlavně už konečně OTEVŘENÉ ! :lol:
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Sch »

Západní světelná křižovatka u mostu Barikádníků je podle mě úplný nesmysl. Proč se potom stavěl Trojský most jako 2+2? Já myslel, že proto, aby se dalo z Blanky do Holešovic.
Směr Holešovičky -> Povltavská je další holý nesmysl, kvůli této relaci je v plánu Libeňská spojka, protože se jezdí Zenklovou, a již nyní je tam minimální provoz.
Východní křižovatka by neměla zase tolik vadit vzhledem k tomu, že přes světla půjdou dva pruhy rovně a zelená bude svítit skoro pořád.
Uklidňuje mě jedině, že až začne pravidelně kolabovat půlka Prahy kvůli světlům na výjezdu z Blanky, lze tuto zcela světelnou křižovatku vypnout a nepotřebné kolizní směry uzavřít. Škoda jen těch peněz, ale pokud to bylo potřeba, aby se politicky protlačila dostavba, tak je to nutná oběť. Protože tuto křižovatku nemohl navrhnout žádný dopravní inženýr jen politik.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

Sch: já bych si tím vypnutím nebyl tak optimistický. Na Barrandovském mostě způsobovala SSZ totální kolaps několik dlouhých let a také se nic nedělo.
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kentanjack »

Sch píše:...aby se politicky protlačila dostavba, tak je to nutná oběť. Protože tuto křižovatku nemohl navrhnout žádný dopravní inženýr jen politik.
Dostavbou máte na mysli co? Rampy na MÚK? IMHO doplnění na 3 nebo 4 lístek se nemá šanci kamkoliv vejít, hlavně s ohledem na připojovací/odpojovací pruhy. Šlo by to ale řešit takhle na obou stranách a domnívám se, že by to nebylo výrazně drahý:
http://www.mapy.cz/s/93nc
(rampa, která překlene průběžný pruhy a zase klesne do připojovacího pruhu na druhý straně)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od MPMP »

Na této vzdálenosti se nepodaří klesnout pod most - to je nesmysl.
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kentanjack »

MPMP píše:Na této vzdálenosti se nepodaří klesnout pod most - to je nesmysl.
Na 100 metrech o řekněme 10 metrů? V tom nevidím na nedálniční komunikaci problém..?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od jonáš »

To je muj oblíbenej "čínskej model", tam to dělaj aby nemuseli dělat připojováky do konstrukce mostu, možná taky dodatečně po zšestipruhování nábřeží. A když vezmu co se postavilo na Pankráci nebo tu "turbínu" u Agipu proti OC Chodov .. jít to musí, stačí aby se chtělo.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

Hlavně mám pocit, že se tady na dvou světelných křižovatkách zcela zbytečně řeší směry, které se mají řešit na třech různých místech (Libeň, P-T, Trojské předmostí). A z toho jedno to místo stálo přes miliardu a stavělo se právě proto, aby to vyřešilo Pelc - Tyrolku...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Sosa »

Nebyl jsem tam osobně, ale dle fotografií se mi nezdá, že by se tam stavěla světla. Navíc tam jsou úplně zbytečná. Hlavní směry budou od D8 do Blanky a od Blanky na D8 a ty se nekříží. Zbytek bude minimální.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kasme »

Sosa píše:Nebyl jsem tam osobně, ale dle fotografií se mi nezdá, že by se tam stavěla světla. Navíc tam jsou úplně zbytečná. Hlavní směry budou od D8 do Blanky a od Blanky na D8 a ty se nekříží. Zbytek bude minimální.
a k čemu tam asi je ten les prázdných sloupů :crazy:

http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 6.JPG.html

nemám rád SSZ, ale když tam bude dobré dynamické řízení, tak bych v tom problém neviděl :)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kot »

Pardon kasme kde v Praze narazím na DOBRÉ dynamické řízení?
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

kot píše:Pardon kasme kde v Praze narazím na DOBRÉ dynamické řízení?
Třeba na Rohanském nábřeží to je hodně dynamické... :zvraci:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Mikulik »

Dynamické řízení je strašně hezké téma, ale bude stačit, že tam bude často jezdit bus do/z ZOO. ten jezdí dost často ve špičce. Jedině, že by jezdil po troj. mostě.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od kasme »

Mikulik píše:Dynamické řízení je strašně hezké téma, ale bude stačit, že tam bude často jezdit bus do/z ZOO. ten jezdí dost často ve špičce. Jedině, že by jezdil po troj. mostě.
B je správně, už i zastávku směr ZOO tam má připravenou :)

a studenti z kolejí budou na metro chodit pěšky :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Standa »

Studenti mají zastávku "Kuchyňka" na ulici V Holešovičkách (201). Jak to tak sleduji, nejjednodušší řešení by bylo úplně zrušit směry Most Barikádníků <> Trója a Povltvská <> V Holešovičkách a napojení areálu VŠ a parkoviště udělat z ulice V Holešovičkách (v jednom směru už v podstatě je, v druhém by se to dalo protáhnout někudy ulicemi Pod Kuchyňkou/Zahradnická/Květinářská/Pod Rokoskou/U Hercovky - jde jen o pár aut...
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od caveman »

Standa: Půlka je hotová :-) Levé odbočení ze směru Povltavská > V Holešovičkách bylo již zrušeno.
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Sch »

Dnes jsem došel k možnému účelu té západní křižovatky:
Hudeček musí otevřít Blanku před volbami, ale s arbitráží si trochu naběhl a je to ohroženo.
Dle včerejších slov Metrostavu, je tunel hotový a práce zbývá na povrchu a na Trojském mostě. Na technologiích se pracuje dál, je to jiná smlouva s jinou firmou a zjevně není zpochybněna.
V nynější arbitráži tak vlastně obě strany mají stejný cíl, aby soud uznal platnost smlouvy a Blanka se otevřela v létě, jinak by to byla Hudečkova politická smrt.
Pokud by arbitráž nevyšla, město by nemohlo Metrostavu zaplatit. Ten se ale s politiky nemůže úplně rozkmotřit, proto dokončí hlavní trasu a křižovatky na Pelc-Tyrolce, které umožní napojení Holešovic i bez Trojského mostu. Dokončí se technologie a Blanka se otevře i bez výjezdů, vjezdů a Trojského mostu. Stavebně jsou výjezdy hotové a jako únikové se použít dají. Pak bude dost času na to vyřešit nastalý průšvih.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od michal »

No nechce se mi věřit, že by někdo na stávající situaci zareagoval tak rychlým vybudováním dvou světelných křižovatek...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Standa »

Sch: Dost bych se divil, že by byl někdo schopen až takhle taktizovat. Zejména ten člověk, kterého se to týká ;) . Nicméně, neotevření Trojského mostu by znamenalo prodloužení výluky tramvaje, což by asi taky nebylo úplně ono... Spíš mě zajímá, jestli se s primátorem chystá na kolektivní sebevraždu i jeho strana nebo jestli sází na totální mimoňství pražského voliče.

.........
edit kasme: politika a parkovací zóny přesunuty do "Praha všeobecně"

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 355#p90355
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od caveman »

Běží řízení k dopravnímu značení, je to na úřední desce MHMP.
Je tam kompletní situačka Holešovice, Trojský most, Troja, Pelc-Tyrolka, Barikádníků. Tak jestli to někdo někam uloží, než to zmizí.

http://urdeska.praha.eu/files/B.5.11_SI ... aWUvTWuA==
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: MÚK Pelc-Tyrolka

Příspěvek od Standa »

Zajímavé... Takže teď budou jezdit cyklisti ulicí K Holešovičkám a po mostě Barikádníků. Odvážní chlapci :twisted: !
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“