I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

České Budějovice (D3) – Třeboň (I/24) – Jindřichův Hradec (I/23) – Pelhřimov (I/19) – Humpolec (D1) Havlíčkův Brod (I/38, I/19) – Ždírec nad Doubravou (I/34) – Svitavy (I/43, I/35)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od andy »

Tyto dvě navazující stavby jsou součástí mezinárodního tahu E 551, který je postupně rekonstruován a homogenizován na kategorii S 11,5/70. Na jihu stavby navážou na již rekonstruovaný úsek od Jindřichova Hradce přes Vodnou a Kamenici nad Lipou, kde je komunikace vedena obchvatem až za Božejov. Jako pokračování na sever je ve výhledu plánován západní obchvat Pelhřimova.

Letáky staveb:
Silnice I/34 Božejov–Ondřejov
Silnice I/34 Ondřejov–Pelhřimov

Článek popisující aktuální stav přípravy:
Vytyčený obchvat Ondřejova čeká jen na stamiliony korun
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/34 Božejov–Ondřejov & Ondřejov–Pelhřimov

Příspěvek od martini »

No tedy u toho Ústrašína to je poměrně velký objem zemních prací na takovouhle "stavbičku", vzhledem k tomu, že to prochází pahorkem na kterém stojí tvrz. viz. mapy.cz
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: I/34 Božejov–Ondřejov & Ondřejov–Pelhřimov

Příspěvek od Bobek »

Tak to se podívejte na tu druhou stavbu... :)

Jinak tam to novou silnici potřebuje jak prase drbání, stará je opravdu zběsilá jak vedením, tak stavem.
Království a půl princezny za 511.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: I/34 Božejov obchvat

Příspěvek od Nystrom »

Může mi někdo ze zdejších odborníků vysvětlit, proč na již postaveném obchvatu Božejova ve směru od PE je do kopce jen jeden pruh a přídatný pruh začíná až na vrcholu a je v klesání? V opačném směru od JH se škrábete do kopce za supícím kamionem také v jednom pruhu a proti z kopce vesele sviští auta ve dvou pruzích. Děkuji. Mně napadá jediné - při malování čar si někdo blbě otočil projekt :-)
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Sponik »

Koukal sem do letáku že je na tuhle trasu vydáno stavební povolení, ví se jestli letos popř příští rok se tady bude něco dít? nebo je to zatím neerálné a bez peněz?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od mapman »

Nejsou peníze - takže spíš nereálné...
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Marooned17 »

Ale potřeba by bylo, lidé tu dost trpí... Ale vím, nejsou peníze...
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Sponik »

to je škoda, občas tuhle trasu jezdím a tahle část by hodně pomohla jak lidem tak i provozu. tak budem doufat že se brzo někde nějaká miliarda najde :D
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od viky »

Úsek Ústrašín-Ondřejov je hnus s kamionem,protože pokud před kamionem jede cyklista a je silný provoz,tak není šance na předjetí.
seque
Příspěvky: 201
Registrován: 15.7.2010 22:08:55

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od seque »

nemáte někdo mapku budoucího obchvatu Pelhřimova na I/34 ? Snad se brzy dočkáme výstavby...
Segue 1.4 tce Grand Scenic
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Lenny »

Byly v dokumentaci EIA.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Marooned17 »

Obchvat Pelhřimova určitě v budoucnu ano, ale situace tam vůbec není tak hrozná, jako jinde, u průtahu městem totiž bydlí minimum lidí. Na rozdíl od Chrudimi či Karviné.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od martini »

Věřím, že to bude horký kandidát pro OPD2. Jenom se to musí vnímat jako součást zkvalitnění ČB-D1, kde někteří tvrdí, že po dostavbě D3 se ta relace bude realizovat spíše po D3 a I/19, což osobně nedokážu dobře posoudit... Ale I/34 stále vidím jako vhodnější mezikrajskou tepnu.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od viky »

martini píše:Věřím, že to bude horký kandidát pro OPD2. Jenom se to musí vnímat jako součást zkvalitnění ČB-D1, kde někteří tvrdí, že po dostavbě D3 se ta relace bude realizovat spíše po D3 a I/19, což osobně nedokážu dobře posoudit... Ale I/34 stále vidím jako vhodnější mezikrajskou tepnu.
Pokud bude na I/19 vybudován obchvat Kámene a hlavně Chýnova,tak to bude atraktivnější.Jinak ne.Bohužel obě dvě trasy mají zásadní bodové závady,takže se to v nynějším stavu srovnává...
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Sponik
Příspěvky: 350
Registrován: 20.6.2011 10:53:01
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Sponik »

super tak snad výběrové řízení proběhne rychle bez problémů s levnější než odhadují až se muže stavět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Michal R »

martini píše:Věřím, že to bude horký kandidát pro OPD2. Jenom se to musí vnímat jako součást zkvalitnění ČB-D1, kde někteří tvrdí, že po dostavbě D3 se ta relace bude realizovat spíše po D3 a I/19, což osobně nedokážu dobře posoudit... Ale I/34 stále vidím jako vhodnější mezikrajskou tepnu.
Souhlas, I/34 je velmi vhodný kandidát... Also, ale netušíte jaký je stav s obchvatem Lišova??? Protože jakmile dostaví úsek Božejov - Pelhřimov, tak Lišov je nejtužší bodová závada mezi ČB a D1.
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od bumbik »

mě by spíš zajímaly časy, když bude ona stavba postavena i přeložka lišov - vranín na I/34, jestli to bude od D1 u humpolce do ČB rychleji než přes 1/19 a po D3 do ČB (až bude dostavěn úsek veselí - úsilné - ty 4 stavby) ať vím, kde je to výhodnější jezdit ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Lenny »

Záleží, jestli dodržuješ rychlost či ne. ;)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od bumbik »

dodržuju ... takže?a kdybych nedodržoval? a ty bodové závady na I/19 jsou?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Michal R »

no, Bumbiku, to máte s tou rychlostí tak. Na celém úseku mezi Humpolcem (D1) a Českými Budějovicemi se s výjimkou úseků Pelhřimov - Božejov, Jarošov - Dolní Lhota, průjezd Třeboní a Lišovem, dát jet opravdu rychle.

Ale proboha lidi, nedělejte to! Jednak se to prostě nemá, zhusta se tam měří, lesní úseky ochotně nabízí častý střet se zvěří a už jsem párkrát viděl bouračky, které bych snad radši ani vidět nechtěl....

Nejvíc mě však berou borci (typový příklad: octavia první generace v tuningové úpravě :-) co se snaží předjíždět, kde by to normální smrtelníka ani nenapadlo. Občas totiž zjišťuji, jakou výhodou je auto se 190kW .... má totiž sakra dobré brzdy ;-)
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od bumbik »

Míšo, nezlob se ... mě jen zajímalo, která trasa je výhodnější, nejsem hazardér, dodržuju předpisy, občas je nedodržuju na I/48, ale tam to k tomu svádí ... ale jinak jezdím předpisově a dávám si majzla ... mě prostě jen zajímá, když pojedu do ČB, která trasa je ekonomičtější, toď vše ... to jsem se bohužel z tvého příspěvku nedozvěděl :-(
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od Michal R »

bumbik píše:Míšo, nezlob se ... mě jen zajímalo, která trasa je výhodnější, nejsem hazardér, dodržuju předpisy, občas je nedodržuju na I/48, ale tam to k tomu svádí ... ale jinak jezdím předpisově a dávám si majzla ... mě prostě jen zajímá, když pojedu do ČB, která trasa je ekonomičtější, toď vše ... to jsem se bohužel z tvého příspěvku nedozvěděl :-(
Ale já se přeci nezlobím, ani nepodsouvám, že ty jezdíš jako blázen! :-)

Varianta Pha - ČB přes Humpolec a I/34 do Budějovic dává smysl snad jen při jaderné havárii Temelína ;-), jinak je lepší samozřejmě jet R4+I/20 (varianta "Písek") nebo D1+I3/D3 (varianta "Tábor"). Táborská varianta dává více smysl ve směru z Prahy na ČB. Ve směru na Prahu nové třípruhy za Benešovem sice pomohly, ale jinak mezi koncem D3 a D1 není kde předjet. Na I/4 zasejc před začátkem R4 bývá zásek, stejně tak to dokáže pekelně zhoustnout mezi Vodňany a ČB. Těžko poradit. V nočních hodinách je to egal. Ekonomičtější to bude asi přes Písek, ale to hodně závisí na tom, čím jezdíš.

I/34 dává jako varianta smysl při cestě ČB - Brno, bo k ní existuje jižní varianta po I/23 či dokonce nejjižnější varianta přes Dačici a Mor. Budějovice. Pokud mohu soudit, tak čím je trasa více na jih, tím je kratší, hezčí, ale také pomalejší. Nejrychleji je to přes Humpolec, ale kdo by rád a dobrovolně vjížděl na D1 mezi Humpolcem a Brnem, že...
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov

Příspěvek od bumbik »

no mě zajímala trasa Brno - ČB - tzn. jestli je výhodnější D1 po humpolec a dále I/34 a 1/19 a D3 od Tábora do ČB nebo D1 po humpolec a 1/34 až do ČB - a zdá se, že tedy vítězí varianta s 1/19, pokud jsem vyrozuměl správně ;-) good to know
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „I/34“