I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od martini »

Tak po dnešním dni může příprava stavby pokračovat. V 2014 by mělo proběhnout zpracování geometrických plánů, jejich zavkladování (pokud budou souhlasy majitelů - nutné dle novely Katastrálního zákona) a měly by se rozběhnout výkupy / vyvlastnění.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od siesa »

Co je to jako za paskvil?? MUK Skalka kandiduje na nejblbejsi mimourovnovou krizovatku nebo co? A proc jsou krizeni silnic prvnich trid naplanovany jako kruhovy objezdy a kdejaka krizovatka s okreskou je mimourovnova? Co to zase je..!!
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od _jan91 »

Hm, to je drsný...to snad nikdo nemůže myslet vážně! Ty kruháče bych ještě pochopil ale ty dvě III. třídy do sousedních prdelí s MÚK? Hlavně, že na obchvatu SV jsou pouze stykovky a taky to jde. Pořád hledají úspory takže kdyby tyto dvě křžovatky zrušili tak ušetří dle mého i 100-200 milionů. Pokud to tam nevychází výškově či kapacitně tak stačí udělat jednovětvové či se na ně vykašlat úplně. Na tranzitní obchvat nemusí být silnice III. třídy vůbec napojeny... radši postavit za ušetřené peníze ještě spojku na I/34.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od mapman »

MÚK Skalka opravdu vypadá jako špatný vtip, vůbec ty MÚK by stačilo řešit s jednou větví, na druhou stranu je snaha na celé I/38 udělat méně významná křížení komplet bez levých odbočení...

S těmi kruháky mám ale jiný názor. Na křižovatkách jedniček, kde není nějaký výrazně převažující směr z hlediska intenzit (často u velkých měst) je kruhák vhodné řešení, pokud je kapacitní. Jedná se o významné křižovatky, kde se mění dopravní vztahy a lze očekávat větší procento zmatkujících řidičů. Pak je lepší zpomalit celý dopravní proud a dát mu tím najevo, pozor, tady se něco děje...
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od Tomáš Němec »

Že jsou s III. třídami naplánovány MÚK a s I. tř. kruháče bych jako velký problém neviděl. Odpovídá to poměru aut, které v tom místě odbočují na jinou komunikaci. U MÚK Skalka je spíš zarážející, že není možné využít most na III. třídě a je nutné pro napojení druhého směru postavit další přemostění přes I/38.
Jinak celý ten koncept obchvatu HB se mi nějak nezdá. Tranzit ve směru I/38 to bude mít s využitím obchvatu o cca 2,5 km delší (!) a tranzit na I/34 není řešen vůbec. Tady by aspoň pomohla ty již diskutovaná JZ spojka. Nechci nijak HB upírat právo na vlastní obchvat, ale obávám se, že tak jak je to navržené, to moc využité nebude. Jedině snad restrikcemi, např. zákaz vozidel nad 12t na stáv. průtahu a pod.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od JirkaS »

Tomáš Němec píše:Tranzit ve směru I/38 to bude mít s využitím obchvatu o cca 2,5 km delší (!) a tranzit na I/34 není řešen vůbec. Tady by aspoň pomohla ty již diskutovaná JZ spojka. Nechci nijak HB upírat právo na vlastní obchvat, ale obávám se, že tak jak je to navržené, to moc využité nebude. Jedině snad restrikcemi, např. zákaz vozidel nad 12t na stáv. průtahu a pod.
To už tak bývá, že je to po obchvatu delší, po staru přes náměstí by to bylo asi ještě o něco kratší :-) Ale odpadne stání na několika semforech, zvlášť křižovatka I/38xI/34 bývá ve špičce nepříjemná a omezení na 50km/h při průjezdu obcí. JZ spojka skutečně chybí.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od Majkii »

Tady (http://jihlava.idnes.cz/schvaleni-stavb ... -zpravy_mv) se píše, že jednu MÚK si i po úsporách vynutilo město s tím, že si ji i zaplatí.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od Standa »

mapman píše:MÚK Skalka opravdu vypadá jako špatný vtip, vůbec ty MÚK by stačilo řešit s jednou větví, na druhou stranu je snaha na celé I/38 udělat méně významná křížení komplet bez levých odbočení...
Tak to by se měl začít vymýšlet obchvat SV obchvatu, tam je levých odbočení hned několik ;) .
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od mapman »

No, návrh územního plánu Havl.Brodu předpokládá výhledově kompletní okruh :)))
http://www.muhb.cz/navrh-uzemniho-planu ... 4/archiv=0
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od JirkaS »

mapman píše:No, návrh územního plánu Havl.Brodu předpokládá výhledově kompletní okruh :)))
http://www.muhb.cz/navrh-uzemniho-planu ... 4/archiv=0
Přijde mi rozumné, pokud se povede tam udržet územní rezervu.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od siesa »

Dost ambiciozni plany...I na tom zapadnim segmentu okruhu je to podobne s temi MUK...Ja jim je neberu, proste jenom nechapu, proc teda nejsou mimourovnove reseny i ta krizeni jednicek..to proste nechapu...
Tomáš Němec
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2009 9:21:32

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od Tomáš Němec »

Ono by využití obchvatu hodně pomohlo, kdyby to odpojení nové trasy I/38 ze staré bylo řešeno ne jako kruháč, ale mimoúrovňově s jasně vyznačeným preferovaným směrem na obchvat - jako je to např. vyřešeno opodál na I/34 u České Bělé http://mapy.cz/s/95nU Tím by se hnedka nahnalo více aut na obchvat. Křížení I/38 a I/34 jako kruháč by mi tolik nevadilo.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od kik »

Jenze to same by muselo byt i na severni strane obchvatu. Je to uz par let co jsem tamtudy 'omylem' jel a obchvat koncil na klasickem tecku :cry: Od te doby jezdim od Zdirce pres centrum po I/19 protoze I/34 je (nebo aspon byla) vedena po 'obchvatu' k I/38...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

kompletní múk na jedničkách jsou určitě správným směrem. pravdou je, že návrhové parametry nových přeložek v kategorii S11,5/70,80 jsou tak luxusní, že mnoho řidičů nedodržuje paušální omezení rychlosti (ja taky ne) tzn v realitě se jezdí mnohem rychleji (a navzdory všem "dopravním expertům" žádné hromadné vymírání populace nenastává) a za těchto okolností je eliminace levých odbočení věc, která skutečně přinese bezpečnost navíc.
co se týká kruháčů na souvislých tazích v extravilánu (dnes čím dál tím častější řešení), to je prostě zvěrstvo. je to levné (i z hlediska udržitelnosti), je to kapacitní a relativně bezpečné (občas někdo projede napříč, jinak minimum střetů a když tak v nízké rychlosti - neplatí když se občas povede navrhnout KO tak, že v některém směru jde projet prakticky bez korekce volantem) nicméně bavíme se o silnicích I. třídy, tranzitní komunikace, takže by tu měl hrát prim cestovní komfort. mnohdy stavíme nesmyslně luxusní profily, směrové a výškové vedení trasy, které má za následek obří výkopové práce atd. ale není nám líto celé to zmrvit KO na začátku a konci přeložky.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od GiuseppeS »

Omlouvám se za OT dotaz k H.Brodu: nevíte, proč je tady http://goo.gl/maps/g0hTC Praha doprava? Trochu jsem tam nedávno zakufroval a toto mě poslalo přesně na opačnou stranu, než je D1 ...
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od adamos »

Jediná smysluplná odpověď je cesta po I/38 a I/12, kilometráž by tomu odpovídala: http://goo.gl/maps/1wSFb.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od JirkaS »

GiuseppeS píše:Omlouvám se za OT dotaz k H.Brodu: nevíte, proč je tady http://goo.gl/maps/g0hTC Praha doprava? Trochu jsem tam nedávno zakufroval a toto mě poslalo přesně na opačnou stranu, než je D1 ...
Protože to je cesta po staré pražské. Cesta k dálnici je v Brodě značená klasicky zeleně: http://goo.gl/maps/saSgn
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od GiuseppeS »

JirkaS píše:
GiuseppeS píše:Omlouvám se za OT dotaz k H.Brodu: nevíte, proč je tady http://goo.gl/maps/g0hTC Praha doprava? Trochu jsem tam nedávno zakufroval a toto mě poslalo přesně na opačnou stranu, než je D1 ...
Protože to je cesta po staré pražské. Cesta k dálnici je v Brodě značená klasicky zeleně: http://goo.gl/maps/saSgn
Díky. To jsem si myslel. Jen pro upřesnění: jel jsem od Přibyslavi, na prvním kulaťáku jsem neviděl Prahu, tak jsem trochu zazmatkoval, ale dal se na obchvat, pak jsem ale začal panikařit, že mě to vede někam úplně jinam, sjel na centrum (podle mapy po Chotěbořské) na konci mě to poslalo doprava místo doleva (bohužel jsem věřil víc značce než slunci) a tak jsem vyjel z města směrem na sever ... Ještě že tudy jezdím tak jednou za 20 let. Příště už by mohl být ten obchvat :)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od siesa »

Nevim, jestli je to rychlejsi z HB do Prahy na sever, ale urcite je to podle me prijmnejsi cesta nez po D1 :)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od Standa »

siesa píše:Nevim, jestli je to rychlejsi z HB do Prahy na sever, ale urcite je to podle me prijmnejsi cesta nez po D1 :)
Záleží, kam se v Praze konkrétně jede (na Černý Most asi po I/38 a D11, na Jižní Město spíš po I/34 a D1), jestli jsou na D1 nějaké uzavírky a podobně. I/38 hodně pomohl obchvat Kolína, ale pořád má pár nepříjemných obcí.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od jannnn »

V HB je to v těchto dnech obrovská taškařice. Krom obvyklé zácpy u semaforu se k tomu přidaly i další akce, které město totálně zablokovaly.

1) Most v ulici Dolní je uzavřen, jediný most přes Sázavu je tak na Masarykově ulici, všichni jezdí přes centrální křižovatku se semoforem.
2) Rekonstruuje se propustek pod Lidickou ulicí, provoz je sveden na jednu polovinu.
3) Rekonstruuje se povrch I/38 na vjezdu od Jihlavy, provoz řídí semafor.

V praxi to vypadá tak, že do úseku I/38 řízeného semaforem vjíždí auta od Jihlavy, ale nemohou ho plynule projet, protože hned za tímto úsekem stojí kolona až k semaforu. Zůstávají tedy stát v jednopruhovém řízeném úseku a znemožní tak vjezd vozidlům jedoucím ven z města v době kdy ti mají zelenou. Tím vzniká naprosto nehybná kolona i ve směru ven z města, která následně špuntuje centrální světelnou křižovatku ve městě - a auta stojící v křižovatce tím pádem blokují i směr do města. Dokonalý deadlock.

Škoda, že někoho nenapadne semafory u rekonstruovaného úseku vypnout a nahnat tam dva příslušníky, aby provoz řídili. Cesta od OC Alej ven na Jihlavu mi tak dnes (mimo špičku!) trvala 45 minut.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od JirkaS »

Aby byl chaos ještě větší, je taky uzavřena Žižkova ulice, tedy příjezd od I/19, I/34 starou cestou do města.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od kik »

Jirko, jenze nastesti se to da objet po SV casti budouciho obchvatu. Ted jsem tam parkrat jel a bylo to celkem v pohode. Co me ale zaujalo ze od Zdirce je to znacene jako I/34 a na mostcich apod. bylo I/38 :kladivo: Tak jsem si v duchu rikal ze ruce byly zase jednou rychlejsi nez mozek :lol:
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: I/38 Havlíčkův Brod, JV obchvat

Příspěvek od JirkaS »

Objet se to samozřejmě dá a pro tranzit to je doporučená cesta. Ovšem pohroma je to pro místní - od města je odděleno celé sídliště + čtvrť rodinných domků a jedinou oficiální možností je právě ten obchvat.
Číslům na mostech se nedivím a asi to ani není špatně - je to stavěno jako první část obchvatu I/38, takže mosty patří evidenčně k ní.
Odpovědět

Zpět na „I/38“