Zimni voda do ostrikovace

Off-topic pokec
Odpovědět
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

Zdravim,
poradte jakou vodu do ostrikovace koupit, podotykam tam kde jde platit CCS. Tankuji na Shellu, zkousel jsem jejich Shell nebo Sheron do -20°C a vysledek je, ze po ostriknuti to pachne na pobliti a pri -2°C se mi udelaji krasne zmrzle hvezdicky na okne.

Mam subjektivni pocit ze jeste tak 2 roky zpet ta voda tak hnusne nepachla a na Fabii mi i pri -20°C po ostriknuti nic nezmrzlo..

Co vy na to? Dik
Martin
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od adamos »

těžko říct. Na podzim jsem letní kapalinu vystříkal do mrtě, koupil "značkový" agip do minus dvaceti, kanystr za 220 kaček a hele - před tejdnem mě při minus jedenácti všechno zamrzlo...
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Dávám už léta sheron a nebyl nikdy problém, pokud ti to na skle namrzá, je třeba dát kapalinu do více jak -20°C, přeci jen při dálničních rychlostech je ta teplota čelního skla o dost nižší a odpařováním lihu ještě klesne.
R48 -> D48 se podařilo!
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

"dalnicnich rychlostech" - je mi jasny ze jsem na foru o dalnicich :) ale mi to zmrzne pri 30km/h kdyz vyjedu od domu, btw videl jsi nekde na pumpe sheron do vice jak -20°C.. ptam se, ze abych mohl platit CCS

faktem je ze drive jsem kupoval jenom -30 nebo -40 nebo kolik to bylo.. od doby co mam sluzebak a kupuji na pumpe tak vic jak -20 jsem nepotkal, ze by tygr tady?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak to asi kupuješ něco pančovaného, nebo nevím, mi sheron při 30km/h nemrzne.
Nemám nějak nastudovaný sortiment benzínek, ale předpokládám, že když ne standardní kanystr, tak nějaký koncentrát do nižších teplot tam jistě mít budou.
Pokud si dříve používal do -30 až -40, a teď jen do -20, tak v tom určitě rozdíl bude.
R48 -> D48 se podařilo!
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

Schvalne se stavim na nektere vetsi pumpe (ocekavam vetsi sortiment) a pohledam vic nemrznouci kapalinu a otestuju.

Kdyby jste nekdo vedel ze konkretne nekde v Brne to maji, uvitam info :)

A nebo vymenit auto za model s vyhrevem predniho okna :) to tak brzo ale nebude
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od jonáš »

Tuhle měli v OBI i minus třicet a minus čtyřicet, a ceny proti pumpě poloviční. Když je sklo mokrý tak se to okamžitě "naředí" a mrzne dřív, dtto jakmile se během pár sekund odpaří líh. Dřív se do toho dával glykol, ten se tak rychle neodpařoval, ale je jedovatej .. a ty smrady jsou přece "parfemace" ;-)
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

njn obi, jenze tam bych musel platit za svy :)
glykol.. :) mohlo by byt.. jsem skoro presvedceny ze tak 1,5 roku zpet museli zmenit slozeni.. protoze se mi to fakt drive nestavalo

jo parfemace jo.. jsem mel podobne modrou vodicku jako rozmrazovac.. a ty brdo to bylo neco, nejenom ze to namrazu neznicilo, akorat byla mokra a modra.. ale ten smrad v aute.. jsem malem hodil kosu a musel jsem jet s otevrenymi okny.. super vec, muzu doporucit
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od kentanjack »

Koupil jsem v Praze na Benzině drahej Sheron do -40 a mrzne to úplně stejně, jak do -20, nebo jiné směsi. Navíc jde cítit tak intenzivně, že si občas připadám, jak kdyby mi do úsměvu někdo chrstnul citrónku kombinovanou s technickým lihem.

Za poslední roky jsem natrefil jen na jedinou zimní směs do ostřikovačů, co jakš takš fungovala, někde v Tescu. Barva tuším růžová a byla cítit jak gumoví medvídci. Bohužel jméno nevím.
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

kentanjack: tak to potes koste.. prcic
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od adamos »

marfig píše:njn obi, jenze tam bych musel platit za svy :)
glykol.. :) mohlo by byt.. jsem skoro presvedceny ze tak 1,5 roku zpet museli zmenit slozeni.. protoze se mi to fakt drive nestavalo
Nojo, po metanolový aféře se začaly dít věci :)

</OT>
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od kik »

Loni jsem koupil v Makru kapalinu do -40 (je to myslim neparfemovany Sheron) a letos mi pri cca -5 delal pekne smouhy na skle. Ty sice po par minutach zmizely ale prave tech par minut jsem toho moc nevidel. Kolega ma neco z Lidlu do -30 a ten smrad bych vam nepral :mrgreen: I kdyz ta lonska verze byla mnohem horsi nez ta letosni :)
marfig
Příspěvky: 26
Registrován: 7.10.2010 8:43:19

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od marfig »

Supr, tesi me, ze se vsichni shodneme ze to pachne a mrzne na skle..
hele, zkusim napsat na sheron.. treba neco reknou :)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od Diaľničiar »

Carlson z Kauflandu, teď si nevzpomenu zda -30 nebo -40 sice rovněž páchne ale je účinný. Šmouhy nenadělá.

A Sheron dávám zas v létě. 8-)

Kdysi jsem preferoval korytnačky..
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
pohrabáč
Příspěvky: 211
Registrován: 29.1.2011 11:04:01

Re: Zimni voda do ostrikovace

Příspěvek od pohrabáč »

Asi před +dvaceti lety jsem použil do ostřikovače v Š 1 100 MB první litr z pálení slivovice - dobrá rada starších. Fungovalo to bezva i v - 15 + trocha vody. Akorát byl problém s hlídkou VB + PS VB - asi nešli z pálenice. Dlouho se dohadovali a zničili několik alkoholtesterů než si kolektivně čuchli k nádržce do ostřikovače. Ale smrad to byl v autě co v zimě moc rychle netopilo celkem příjemný. Záleží ale i na materiálu z čeho a kde pálíte. Smrad je i po + 20 letech, akorát to tak nevoní a nefunguje jak by mělo. A ještě za to dvakrát platíme. A proto palme, palme , palme než nás někdo zajme!
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“