MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět

Tato MÚK bude zprovozněna

dříve než Vysočanská radiála
13
20%
později než Vysočanská radiála
34
53%
současně s Vysočanskou radiálou
11
17%
do konce roku 2012 ani jedna
6
9%
 
Celkem hlasů: 64

JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od JKr »

Měl jsem dojem, že před časem bylo zahájení stavby MUK Liberecká/Cínovecká/R8-Veselská-Kbelská na spadnutí.
Čemu vděčíme za nezahájení zbývající části stavby? Je to jen finanční krize, nebo je tam ještě jiný důvod?
Naposledy upravil(a) mapman dne 17.11.2010 12:21:38, celkem upraveno 12 x.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od martini »

Zásadní otázka je, zda-li Vysočanskou radiálu myslíte komplet nebo její první část mezi Průmyslovým polookruhem a R1. Tam je dokončení v plánu "jak to půjde". Tak i tak je moje odpověď na anketu ANO, ale někdo může argumentovat nekonkrétností dotazu :-)
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od JKr »

to:Martini vaše připomínka byla zapracována. :-)
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Než fórum na http://www.letnany.cz zrušili, neb se tam "po odborném vyhodnocení neřešilo nic k čemu bylo vytvořeno", ptal jsem se pročpak se nestaví, když se mělo začít někdy v dubnu-březnu. Odpověď byla, že se ladí koordinace s rekonstrukcí ulice Tupolevova.

Bohužel asi o dva dotazy vedle ve stejné diskusi představitel obce napsal, že se u Tupolevky zatím ani neví jestli - a jak - rekonstrukce proběhne, natož aby byla nějaká dokumentace.

Tož tak. :evil:
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

A ještě k anketě - rozhodně smysl má. Křižovatka totiž není přetížená jenom ve směru D8-Hloubětín, ale přetěžuje jí i vedlejší Tesco. Myslím že vybudování té MÚK pomůže širokému okolí, zrychlí cesty z LT a zároveň stáhne dopravu snažící se tohle místo objet (přes Ďáblice nebo Prosek).

A taky je to místo velmi nebezpečné.
Naposledy upravil(a) Web dne 15.6.2009 15:45:19, celkem upraveno 1 x.
slimmer
Příspěvky: 26
Registrován: 14.3.2009 15:04:55

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od slimmer »

Web píše: Křižovatka totiž není přetížená jenom ve směru D8-Hloubětín, ale přetěžuje jí i vedlejší Tesco.
Souhlas, rekl bych, ze v nekterych castech dne tvori vice nez polovinu dopravy prijizdejici do krizovatky ze smeru od letnan/cakovic auta z tesca a baumaxu. Parkrat jsem zazil nefungujici semafor a bylo to opravdu o hubu.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od dvs »

Zpřístupní P+R parkoviště v Letňanech ve směru od D8 a I/9. - argument pro Prahu

Nestálo by za to vzít kbelík s barvou a přebarvit odbočku při sjezdu, tak aby se dalo legálně odbočit z prostředního pruhu do levého na sjezd. Zároveň dát na sjezdu zákaz kamionům v levém pruhu. Dnes to tam tak funguje. (Stejně je udělán sjezd z jižní spojky na D1 na Spořilově, nebo výjezd na Smíchově do křižovatky s Radlickou).

Jinak stavbu je potřeba dokončit, protože je rozestavěná už 2 roky - podjezdy pod D8.

Přetížení křižovatky vzrostlo:
- vybudováním skladů u sjezdu Úžice
- sklady u sjezdu Zdice
- otevřením přeložky I/16 Velvary Nová Ves, která přivedla na D8 dopravu od Kladna, Slaného
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Tak předpokládám, že to byl JKr, kdo položil na letnany.cz opět otázku kdypak bude pokračovat stavba Veselská x Kbelská a odpověď z radnice?

Nevím, co myslíte křižovatkou Veselská x Kbelská.
:roll:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Prestavba te krizovatky ma smysl bez ohledu na to co je dostaveno pred nebo za ni a to do znacne miry plati i pro stavbu R1 520 a navazujici. I pro mistni dopravu zahustenou Tescem ma velky vyznam a podle mereni ovzdusi je v cele oblasti nejzamorenejsi. Podobne to bylo s emisema a hlukem i u krizovatky s Beranovych (ta u metra) ktera je jako MUK v provozu asi 5-10let.

Odpoved
Nevím, co myslíte křižovatkou Veselská x Kbelská.
je opravdu hodna urednika, i kdyz na dalsi dotaz ... Mifka se uz ponekud rozepsal.

Na tu dostavbu MUK a rekonstrukci Tupolevovy jsem se letos v lednu a unoru na foru Letnan ptali s Webem nekolikrat. Dokonce tam padli i nejake terminy, pak ze to zavisi pouze na stavebnikovi ale vcera odpoledne jsem tam projizdel a stale zadna stavebni cinnost. Jedine co jsem tam tak v dubnu videl bylo odstraneni nejakeho billboardu vedle krizovatky.
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od JKr »

Já se na webu Letnany.cz neptal (ještě niky).
Nevím, co myslíte křižovatkou Veselská x Kbelská.
Viz odkaz v mém prvním - vlákno zakládajícím příspěvku na mapy.cz. :roll:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

JKr píše:Já se na webu Letnany.cz neptal (ještě niky).
Tak to je jen shoda jmena a nicku, na webu Letnan sekci dotazu a odpovedi je aktualne ke konci prvni stranky dotaz od jisteho Josefa Krecmera ze ktereho jde vytvorit nick JKr ;) Na zacatku te stranky je i dalsi dotaz jisteho opozicniho ... na ktery je nova odpoved.

Tady asi vsichni vime o kterou krizovatky jde, pripadne si ji dohledame na mapach ale Web timto
Nevím, co myslíte křižovatkou Veselská x Kbelská.
citoval urednika (nikoliv politika) letnanske radnice.
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od JKr »

PŘEHLED dotazů, připomínek a podnětů členů Zastupitelstva hl.m. Prahy přednesených na 25. zasedání ZHMP dne 26.3.2009 :

Stavba č. 4663 - MÚK PPO – Liberecká není bohužel stále dokončena. Není to však způsobeno nečinností hlavního města Prahy, ale objektivními důvody, tj. nevydáním stavebního povolení na část stavby z důvodu soudní pře o některé potřebné pozemky (konkrétně se jedná o pozemky bývalých vlastníků – pí. Terkošové a p. Šercla).
Stavba je z části ukončena – jsou provedeny mosty na ulici Liberecké / Cínovecké. Vlastní přemostění ulice Veselské a příslušné rampy křižovatky jsou nyní již z hlediska stavebního povolení přípraveny k realizaci a práce budou zahájeny po vydání potřebného rozhodnutí o dopravním opatření pro zhotovitele na křižovatce Kbelská x Veselská .
Za předpokladu zahájení prací v 1. polovině května t.r. může být stavba dokončena na konci roku 2010. Realizace této stavby je hrazena z prostředků SFDI jehož zástupci vždy tyto objektivní důvody zpoždění stavby uznali.

Radovan Šteiner, v.r. Radní hl.m. Prahy
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Nevite nekdo neco noveho ohledne teto stavby? Ja vim jen to, ze stale se tam nic nedeje. Naposledy jsem okolo jel vcera odpoledne. Pan Steiner ktereho citoval JKr uvadel predpoklad zahajeni praci na 1. polovinu kvetna 2009. Pred casem kdyz okolo na polich bylo nejake obili tak jsem si rikal, ze snad po znich ale ty uz jsou davno za nami (mozna, ze kolac, ktery jsem si ted dal ke kafi byl z mouky z techto zni ;) ) a stale nic :(
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

V patek 2.10. zacala docela razantni uprava ulice Tupolevova. V Letnanskych listech jsem se docetl, ze se jedna uz o projekt zklidneni Tupolevovy (usek od vystaviste po plavecky bazen) a druha etapa bude v polive roku 2010.

Dulezite je ze v clanku je take zmineno, ze AZ po dostavbe druhe etapy, bue zahajen prestavba MUK za Tescem...pokud by to platilo tak do konce roku 2010 kde nic tu nic..
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

No, já bych řekl že článeček hovoří o zahájení Kbelská x Veselská po ukončení první etapy (za 14 dní). Snad proboha :-) Ačkoli tomu se mi samotnýmu nechce věřit.

Jinak ta rekonstrukce je razantní svou rychlostí (14 dní). Prakticky jde o výměnu konstrukčních vrstev, žádné změny konfigurace samotné silnice (zelený pás, úprava křižovatek, chodníky např). Veškeré úpravy budou toliko formou barevných pruhů. Jak to bude na Tupolevce fungovat po "zklidnění" (zúžení na 1+1) je krásně vidět dneska. Nevím proč má radnice pořád snahu řešit problémy kde nejsou :-( A nevím proč se snažíme tvářit, že ty silnice kolem nás nejsou stavěné pro auta :-(

Btw když se tam tak chodím dívat, mám pocit že už tu ti polští číňani staví ;-)
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

Aha, mas pravdu je to ze vystavba zacne po ukonceni 1. etapy, tudiz ted nekdy...no uvidime.
Jinak ty zacpy se zase ztrati, az se autobudove zastavky presunou do autobusoveho pruhu, dnes autobusy na provizornich zastavkach brzdi auta za sebou.

Ale ta rychlost je opravdu neuveritlena na nase podminky - v patek rano zacali chystat znaceni, v patek vecer uz byl cely usek vyfrezovany, misty rozbagrovana krajnice. Pres vikend se pracovalo trosku lehceji, uvidime jake tempo vydrzi.

Letnanske listy zminuji dobu vystavby 8 dni.
http://www.letnany.cz/files/=5498/LL_07_09_NAHLED.pdf strana 4
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Dneska už na Tupolevce asfaltujou první vrstvu (frézovat začali v pátek odpoledne), tempo je opravdu velmi slušné :-) Btw nevíte někde k čemu slouží "černé sítě", kterými se podkládá pokládaný asfalt v místech poruch podloží?
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Web, skoro jsi sám sám odpověděl, no přeci k vyztužení podkladu, aby to částečně eliminovalo to špatné podloží. :)
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od andy »

Web píše:No, já bych řekl že článeček hovoří o zahájení Kbelská x Veselská po ukončení první etapy (za 14 dní). Snad proboha :-) Ačkoli tomu se mi samotnýmu nechce věřit.
Nu, že se začne stavět až po skončení první etapy, bych i věřil, škoda, že nenapsali za jak dlouho ;) Fakt by mě zajímalo, kdo tak dlouho vydával rozhodnutí o dopravním opatření, na které se odvolával radní R. Štainer.. :roll:
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Pavel_t »

Martin z Ostravy píše:Web, skoro jsi sám sám odpověděl, no přeci k vyztužení podkladu, aby to částečně eliminovalo to špatné podloží. :)
To me napadlo taky ale kdyz jsem si to dnes rano prohlizel z autobusu tak mi to na nejake zpevneni prijde uzky pruh, holt asi skutecne jen castecna eliminace. Ale asi to bude pravda protoze pokud si vzpominam tak je to na mistech kde byly problemy a i na stare neodfrezovane casti ty trhliny pokracuji.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od MPMP »

andy píše:
Web píše:No, já bych řekl že článeček hovoří o zahájení Kbelská x Veselská po ukončení první etapy (za 14 dní). Snad proboha :-) Ačkoli tomu se mi samotnýmu nechce věřit.
Nu, že se začne stavět až po skončení první etapy, bych i věřil, škoda, že nenapsali za jak dlouho ;) Fakt by mě zajímalo, kdo tak dlouho vydával rozhodnutí o dopravním opatření, na které se odvolával radní R. Štainer.. :roll:
Já myslím, že je to jen "oficiální" důvod a ten skutečný je někde úplně jinde. Moje domněnka je, že bez Vysočanské radiály magistrát MÚK Veselská - Kbelská zprovoznit nechce, protože by to znamenalo pouze přesunutí kolon z D8 do kopce před Hloubětínem a potažmo k sídlišti Prosek, což by znamenalo, že to řidiči začnou objíždět přes tato obytná území. Pokud musí být kolony, radnice je uvidí mnohem radši na D8, než někde "ve městě". 8-)
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Ondra O.K. »

To by mozna platilo pro pripad ze by se jeste nic nestavelo..ale pokud je Vysocanska radiala pred dostavbou a verme ze se pristi rok otevre, tak stavba MUK bude trvat minimalne dva roky, tudiz naopak radiala bude cekat na MUK
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

Oprava Tupolevky samozřejmě není důvodem odložení MÚK, tomu by věřil jenom hodně naivní člověk. :-( Nakonec by bylo dopravně i technicky lepší, pokud by se MÚK postavila PŘED opravou a "zklidněním" Tupolevky. Btw na půlce Tupolevky položeno a připravuje se přeložení na druhou půlku.

Nevím na jak dlouho je stavba MÚK plánována, ale mohlo by to pak běžet celkem rychle, přecijen většina z mostů (krom LT-centrum) je roky hotová. Myslím, že i tahle MÚK by mohla celkem slušně ulevit Tupolevce, neb dnes je pro cestu např. Tesco-Prosek rychlejší to brát kolem metra...

2006: http://kaprok.y.cz/galerie.php?idad=45&idsk=1 :-(
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od pp21 »

Web píše:Nevím na jak dlouho je stavba MÚK plánována, ale mohlo by to pak běžet celkem rychle
Někde jsem četl tuším 11 měsíců. Nicméně pořád asi platí, že při stavbě MÚK bude uzavřen průjezd Veselská - Liberecká. Což v praxi vypadá asi tak, že bude doprava na Kbelské vedena 1+1 a že budou zrušeny semafory. Takže předpokládám, že pouhý začátek stavby odstraní kolony z D8.
Web píše:Myslím, že i tahle MÚK by mohla celkem slušně ulevit Tupolevce
Tomu nevěřím. Sběrná komunikace 20ti tisícového sídliště po "zklidnění" bude jen víc a víc zacpaná než teď. Kbelská prostě nemůže obsloužit sídliště Letňany. Konec konců živě si pamatuju starostu Proseka jak koncem devadesátých let prohlašoval, že se po dostavbě Kbelské z poloviny uzavře Vysočanská a z druhý půlky se udělá parkoviště s parkem. Což se samozřejmě nestalo, a při stavbě metra kdy byla polovina Vysočanské uzavřena musel být operativně (mimo plán) zakázán vjezd osobních aut, aby tam vůbec projela MHD. Prostě pořád si myslím, že důkladné zklidnění Tupolevovy bude hodně velkej pr**er. Ale třeba se pletu ... kdo ví.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MUK R8-Veselská-Kbelská (u Tesco Letňany)

Příspěvek od Web »

PP: Já s tvojí vidinou Tupolevky po "akci" zcela souhlasím, přesto si myslím že MÚK Tupolevce pomůže (v rámci možností).

Btw co me na reko Tupolevky nejvíc ... jsou ty cyklopruhy. Přitom prakticky po celý délce od metra vede širokej nepoužívanej chodník, na druhé straně taky spousta místa :-( Cyklopruh chápu ve městě, kde není kam cyklistu narvat, ale tady :-( A v podstatě stejnej vztah mám i k buspruhům na Tupolevce. Ale musíme ukázat jak jsme envirotodleto...
Odpovědět

Zpět na „Praha“