Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Štěrboholská radiála (spojka): MO - D0

Příspěvek od MPMP »

Včera večer jsem jel po "zrekonstruované" ŠR ve směru na P-9 v pravém jízdním pruhu a chtělo se mi chvíli brečet a chvíli řvát. Finální AB povrch byl položen cca na 6x (nepočítal jsem to) a každé napojení je takový malý zpomalovací "prážeček" - na každém auto nadskočí.
Nevím jak ostatní (rád si přečtu subjektivní hodnocení jiných řidičů), ale já za svoji osobu bych to na místě investora dodavateli s chutí "hodil na hlavu". :cry:
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Co tam vlastně opravovali? Já tam viděl, že zvedli obrubníky v levým pruhu a pak kutili něco v pravým. Teď zvedají obrubníky ve směru do Prahy.
MPMP
Příspěvky: 3278
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od MPMP »

Dával se nový obrus a současně s tím se zvětšoval příčný sklon vozovky.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

to snad nebyl jen obrus, vždyť tam chybelo tak 20cm do hloubky
dnes jsem po tom také jel a jediná změna je, že je to hrubší a zmizely koleje
žádn výrazný posun "k lepšímu" tam nevidím

ve směru do prahy se tam pořád kutí, dle všeho obrubníky a svodidla, pročež jsem si včera opět blahořečil, že jsem jel "po staré"
kolona cca. od 6km D11 :zvraci:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od kik »

Jezdim tamtudy vicemene denne a pripada mi ze akorat zmizely nektere diry a nerovnosti. Ale ten novy povrch stoji opravdu za 'vsechny penize'...
Cesto do prace na Chodov to s vyjimkou ctvrtka minuleho tydne zasadne objizdime, i kdyz dneska rano to vypadalo tak cca jenom na 10-15 minut poskakovani v kolone.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od pp21 »

MPMP píše:Včera večer jsem jel po "zrekonstruované" ŠR ve směru na P-9 v pravém jízdním pruhu a chtělo se mi chvíli brečet a chvíli řvát. Finální AB povrch byl položen cca na 6x (nepočítal jsem to) a každé napojení je takový malý zpomalovací "prážeček" - na každém auto nadskočí.
Tak tam mi to tak drasticke neprislo, ovsem vcera jsrm jel poprve po novem povrchu v levem pruhu smer Jizni spojka a to je teprve super extra hnus. Pri rychlosti 50 km/h se na poslednoch cca 300 metrech auto houpe vic nez na stare betonove D11. Po prejezdu z noveho na stary povrch prichazi uleva. Nemelo by to byt nahodou naopak?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Mě přijde ten nový povrch dost děsivý, navíc nedošlo k opravám těch nejhorších úseků. Přijde mi to jako nevydařená oprava.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od kik »

Ten novy povrch v levem pruhu smer Prumyslova je opravdu hrozny. Jak psal vyse pp21, zlata D11 pred opravou, protoze tam se to auto nehoupalo... Vcera odpoledne cestou z prace do HK mi pripadalo, ze v pravem pruhu se pokladal novy asfalt, dneska rano jsme to ale zase objeli pres Hloubetin takze dnesni stav neznam. Uvidime zitra odpoledne cestou domu do HK.
Tohle bych jako investor neprevzal a donutil dodavatele to na vlastni naklady predelat...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Dnes jsem projel směr do centra po otevření a ten povrch je děsivý. Hlučný, hrbolatý a neustále se auto houpalo. Po najetí na starý povrch je znát rozdíl. Ještě že kolem nejsou domy, to by bylo oprávněných stížností na zvýšený hluk.
Za mě :ko:
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Jakub Šponar »

No je pravda, že teda auto se houpe fest. Mohl ten povrch být takto požadován?, protože jinak tu kvalitu nechápu. :?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

takže už je otevřeno ?
že bych se ve středu mohl vracet do prahy opravdu až do Prahy
a ne sjíždět v Jirnech :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Jakub Šponar píše:No je pravda, že teda auto se houpe fest. Mohl ten povrch být takto požadován?, protože jinak tu kvalitu nechápu. :?
Třeba jako v rámci zklidňování dopravy? Je-li v pozadí Hudeček, veřil bych tomu :evil: ! Dneska odpoledne si to asi projedu, tak jsem zvědav.
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od grundyg »

Tak jezdit se po tom dá, ale je to valcha... Kvalitní nový povrch vypadá úplně jinak.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Standa »

Nečekal jsem mnoho, ale imperialisté by se zaradovali... :shock: Je nějaká šance, že si to sedne nebo nějak ojezdí?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od adamos »

Podobnou kvalitu jsem naposled viděl v 80. letech na "Kolínské" v úseku Kyje-Počernice-Běchovice-Újezd. Reko se dělala způsobem zavřeme 1 pruh v úseku cca. 20 metrů, přivezeme káď s asfaltem, v dřevěných neckách nanosíme na vozovku a hráběma rozhrabeme do roviny od oka, vše posypeme štěrkem. Výsledkem vyla hlučná valcha, kde od kol lítaly kamínky na všechny strany. Nutno ale říct, že ten povrch slouží téměř třicet let :) Ale dělat tímhlr zpúsobem dálnice...?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Speedy Gonzales
Příspěvky: 171
Registrován: 14.3.2009 11:14:37

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Speedy Gonzales »

Tak dneska ráno jsem po tom jel. Je to opravdu prvotřídně zmrvený, nový povrch má v celém úseku velké pravidelné vlny, se kterými se při určité rychlosti dostane do rezonance odpružení auta - výsledek bych přirovnal k jízdě s totálně nevyváženým kolem, resp. s kolem těsně před utržením ... dá se říci, že se jedná svým způsobem o mistrovské dílo.
---
Bude za toto někdo zodpovědný?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od kik »

Ted je jenom otazkou zda to bylo udelano presne podle objednavky nebo zda to bylo odlfaknute... Tipoval bych si na variantu cislo 1 protoze vic odflaknout to snad ani neslo. Smer na Cerny Most taky neni nic moc ale proti tomu co je smerem do centra je to 'perfektne hladky' povrch.
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od JirkaS »

kik píše:Ted je jenom otazkou zda to bylo udelano presne podle objednavky nebo zda to bylo odlfaknute... Tipoval bych si na variantu cislo 1 protoze vic odflaknout to snad ani neslo. Smer na Cerny Most taky neni nic moc ale proti tomu co je smerem do centra je to 'perfektne hladky' povrch.
Nedovedu si představit objednávku, ve které by byl požadavek na nerovný povrch, a to ani u nás v Kocoukově :-)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Sosa »

Směr do centra je na vyfrézování a nový povrch. Je to hrůza.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od pp21 »

Konecne jsem smerem do centra vyzkousel i pravy pruh, tam to neni tak zle. Katastrovalni je jen levy pruh.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mosquit »

Dle dnešního článku MFD se bude opravovat znovu
Týká se to například i jedné z nejfrekventovanějších silnic v Praze - Štěrboholské radiály. Naposledy ji opravovali loni v listopadu. Za pár týdnů budou muset silničáři na tentýž úsek vyrazit znovu.Povrch je nerovný a pražská Technická správa komunikací ho dosud nepřevzala, třebaže se tamtudy už čtyři měsíce jezdí.
Řidiči si na jízdu po nově opravené silnici stěžují. "Po tak dlouhé uzavírce bych čekal lepší kvalitu. Povrch je hodně hrubý a zvlněný a odpovídá spíše provizorní opravě," říká Vlastimil Horák, který po nově opraveném úseku jezdí denně.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-proc-jso ... domaci_vez
kentanjack
Příspěvky: 143
Registrován: 7.4.2013 18:40:17
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od kentanjack »

Zajímavé, že to svádějí na počasí resp. listopad, přitom nemrzlo (5°C a víc), deště bylo minimum a vůbec bylo tepleji než obvykle. Od špatného počasí bych očekával jiné problémy, než hrubej zvlněnej asfalt.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od pp21 »

kentanjack píše:Zajímavé, že to svádějí na počasí...
Kdo to svadi na počasí? Jeden novinář, kterej dal dohromady jablka a hrušky a článek je na světě.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od kot »

K hruškám a jablkům si dovolil přihodit (jako obvykle) i nějakou tu švestičku ze své zahrádky... :lol: Člověk je až zaskočen, když je nějaký článek normální a obsahově gramotný!
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Štěrboholská radiála

Příspěvek od Mike »

nejhorší na tom je, když to člověk čte a ví o čem vlastně píší
a pak si přečte něco, čemu zrovna nehoví a vzpomene si, co si o tom má vlastně myslet...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „Praha“