Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

Má někdo představu, proč na týhle pekelný křižovatce ŘSD tak tvrdě odmítá kruhák? Vytížení tam na něj určitě je, místo taky a vyřešil by i pěší a cyklisty. Kruhákům obecně moc nefandím, ale tady mi to přijde jako ideální řešení, rozhodně rozumnější, než dva levý odbočovací pruhy a k tomu pod/nadchod. Že by způsobil závažnou překážku? A co ty každoroční smrťáky? A jak je možný, že o kus dál v Blešně to nevadí?
http://hradec.idnes.cz/krizovatka-v-tre ... zpravy_pos
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od jonáš »

Ono i to Blešno je slušnej opruz, ale tam snad tim kruháčem zároveň končí/začíná padesátka v obci, ne? Kdežto u Třebechovic je to na obchvatu mimo obec (nejsem si jist, ale myslim že bez omezení).
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

To je fakt, je to na začátku Blešna kousek za cedulí ve směru od HK, v Týništi a v Česticích jsou taky ty kruháče vlastně v obci, ale vzhledem k tomu, co se tady děje a kolik mrtvol tam už posbírali bych tam ten kruháč docela bral. Kromě eliminace problému při odbočování doleva z hlavní by to zároveň řešilo problém přejíždění z Třebechovic do Krňovic po tý dvojce, která je taky dost frekventovaná, a i ty cyklisty/chodce. Dostat se tady ve špičce na druhou stranu je dost nadlidskej úkol, ve směru od Krňovic se navíc vedle sebe pořádně nevejdou ani dva osobáky, takže když člověk chytí kamion, co jede doleva na HK, tak je vymalováno.
K tomu omezení, mám dojem, že v tuhle chvíli je na hlavní sedmdesátka, ale ta pochopitelně chybějící odbočovák nijak neřeší. Nejlepší řešení by samozřejmě byla MÚK, ale zpátky na zem, i přestože je tenhle úsek v síti páteřních jedniček :-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Mike »

kruháč na silnici první třídy je prasárna
stejně jako v Blešně, tak i v v Týništi, kde vznikl na faktickém obchvatu, který mezitím pohltila obec
holt na moravě se budují obchvaty, zkapacitnění a v čechách budeme mít kruháče...
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od kik »

Pritom by nebyl tak velkej problem upravit vodorovne znaceni na I/11 aby vznikly odbocovaci pruhy - ta silnice tam je siroka dost. Rychlost tam sice omezena je, ale dost ridicu na to docela kasle a odbocovat z hlavni doleva je obcas neco jako ruska ruleta...
Tady by ten kruhak mozna opravdu prinosem byl, rozhodne vetsim nez treba o kus dal v Tynisti ci Cesticich.
A co se tyka kruhaku na silnicich 1. tridy, dalsi 2 jsou u Vamberka na krizeni I/11 a I/14 a pripadaji mi celkem rozumne.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od jonáš »

Projeďte se někdy po Francii .. já tam jednou sjel z totálně ucpaný Lyonský dálnice na "státní" a po cca pěti obcích a dvacíti kruhákách na deseti km jsem už hledal jen kde je do tý "stau" nejbližší další nájezd ;-)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ty kruháky časem skutečně "omrzí", z Francie mám podobnou zkušenost, jízda po okreskách je většinou stejně, ne-li více, únavná, než jízda v koloně.
R48 -> D48 se podařilo!
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Marooned17 »

France je v tomto zcela šílená. Na víc než 70 se kvůli permanentním kruhákům nerozjedete :-) Na druhou stranu bych chtěl vidět porovnání jejich počtu mrtvývh na silnicích s naším. Podle mě bude vpoměru výrazně nižší.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nevím, jestli 76 smrtelných nehod na milión obyvatel v ČR vs. 62 smrtelných nehod na milión obyvatel ve Francii, lze označit za výrazné. Rozhodně nižší, ale jestli výrazně, težko říct.

Zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-12-326_cs.htm
R48 -> D48 se podařilo!
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od adamos »

Já bych se jenom na mrtvý tak neupínal. Umíte vytahnout statistiky škod, těžce a lehce raněnejch a trvalejch následků? Vsadím se, že Frantíci na tom budou taky líp.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od jonáš »

A vemte taky do úvahy, že se tam toleruje půl promile .. s tim bych za volant nešel.
Ve Francii se totiž na 30 % smrtelných nehod podílí alkohol - od roku 2007 je řízení pod vlivem nejčastější příčinou nehod před nepřiměřenou rychlostí a nepozorností.
http://www.autoweb.cz/francie-zavadi-po ... ry-do-aut/
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Lenny »

Připravuje se projektová dokumentace na 2+1 pruhy v úseku Týniště - Třebechovice.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Marooned17 »

Lenny: Bůh ví, že je to akutně potřeba.
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od kik »

Kolik je to let co se ten usek rozsiroval? Cca +- 10, uz presne nevim. Lenny, nejsou nejake blizsi detaily jak to bude reseno? Predpokladam ze se silnice uz rozsirovat nebude protoze v Petrovicich prakticky uz neni kam. Takze to vychazi na upravu vodorovneho znaceni...
Nechysta se i nejaka podobna uprava na obchvatu Trebechovic? Tam o uprave na 2+1 mluvilo nekdy v 70. letech, ale pak to utichlo. Samozrejme by se musely upravit obe krizovatky - jednak s II/298 a nasledne i s mistni komunikaci do Stenkova.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Lenny »

Jen jsem viděl, že v dubnu 2014 budou dokončeny 2 PD na 2+1, víc k tomu nebylo zveřejněno. Předpokládám, že to bude nějaké přemalování, případně doplnění odbočovacích pruhů apod.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od kik »

Tak to jsem zvedavej. Ted o vikendu se chceme vydat na Potstejn a Litice takze tim usekem pojedu a dam pak vedet jak to vypada.
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od xhj »

Dnes večer jsem tímto místem projížděl, podle mě beze změny.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od Lenny »

To není nic překvapivého, když se teprve pracuje na projektové dokumentaci k 2+1, to je ještě daleká cesta k realizaci.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od kik »

Jen doufam ze se k tomu nebudou vyjadrovat ekologove. Aby to podle nich nemelo dopad na okoli. Ale jen doufam ze to bude brzy protoze i kdyz je tam siroka silnice, tak se tam hodne blbe predjizdi diky tomu ze dost ridicu jezdi nalepenejch na prostredni caru. To uz uhne spis kamion nez ridici osobnich vozu.
Jeste me napadlo par dalsich mist v okoli HK kde by se uprava na 2+1 mohla udelat - min. by to mohl byt usek na I/35 od kruhaku v Plotistich bud do Brizy nebo az dolu do Sadove.
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: Křižovatka s II/298 - Třebechovice p.O.

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

"Křižovatka tedy bude průsečná s odbočovacími
pruhy ve směru od Hradce Králové do Třebechovic a od Týniště na Pardubice."

Kruhák tedy nehrozí, jen mi přijde trochu zvláštní, že sousední nově zrekonstruovaná křižovatka do průmyslové zóny, která je určitě méně frekventovaná, než tahle, má i pravý odbočovací pruh ve směru od Týniště a dokonce i připojováky jak na Hradec, tak i "uprostřed" na Týniště, ale tady se nejspíš ani jeden z odbočováků ani připojováků neplánuje. Přijde mi trochu škoda, že to neudělají pořádně, když už se v tom jednou budou hrabat.
http://www.trebechovice.cz/VismoOnline_ ... nty=167688
Odpovědět

Zpět na „I/11“