Trojský most

Odpovědět

Líbí se vám Nový Trojský most?

ano
63
78%
ne
2
2%
ještě nevím, rozhodnu se po dokončení
3
4%
hlavně že už tam nějakej most je...
13
16%
 
Celkem hlasů: 81

pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od pinus »

Co se bude dít s původními pilíři od starého tramvajového mostu? Ty se musí vybrat až na dno, aby o ně náhodou nezavadila nějaká loď? Jak se to bude v praxi dělat?
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

praha.eu 1. listopad 2013 píše:Pod vodou se objeví bagr
Úkolem Metrostavu je také likvidace mostních pilířů, na nichž Rámusák stál. „V tuto chvíli se rozhodujeme, jak se bude postupovat. Dokumentace k pilířům z 80. let příliš detailní není, a tak mohu říci, že zřejmě využijeme jak podvodní bagr tak i štětové stěny. Na pořadu dne budou tyto práce někdy v březnu a dubnu příštího roku,“ uvedl ing. Jiří Husárik. Tyto práce budou probíhat na základě dohody s Povodím Vltava a Státní plavební správou.

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/doprava ... berou.html
obecně platí, že se bourá 1m pod úroveň terénu, v tomto případě dna
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od MPMP »

kasme píše:obecně platí, že se bourá 1m pod úroveň terénu, v tomto případě dna
Jen aby se neprobourali so metra. :lol: (já vím, že vede jinudy..)
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od pinus »

Díky!
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kot »

No, tak je pryč kus historie... Skoro je mi to líto! Most je mrtev, ať žije /nový/ most.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od P_V »

Ještě něco udělat s tím betonovým nájezdem z holešovické strany.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kasme »

podle toho, jak to tam uklízej, to nevypadá, že by s tím teď chtěli něco dělat...

třeba se bojí, že jim spadne nádraží :)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Mosquit »

Třeba to bude nájezd na vrchní plošinu dvoupatrového přívozu pro auta pro případ, kdy se most nedostaví.
Orel
Příspěvky: 70
Registrován: 6.11.2010 14:18:15

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Orel »

Údajně mají na konci odstranit zbytek kolejového svršku a ukončit to plošinou se zábradlím, jako náznak jakési podivné vyhlídky. Bourání betonové zíďky se stávajícím bočním zábradlím a řezy kolejí tomu nasvědčují. Ovšem, na co se bude hledět, mi není příliš jasné, obzvlášť s přihlédnutím na daleko luxusnější vyhlídku z nového mostu.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Tak to bude pěkná vopičárna. Jsem zklamán, že to nepůjde pryč.
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Marooned17 »

Dr Fe: Proč to bourat, když by to byly zcela zbytečné vícenáklady? Ale vy to z daní neplatíte, že, to stát... To tam klidně ještě může být 100 let a nic se tomu nestane.
pinus
Příspěvky: 202
Registrován: 22.3.2010 5:01:35

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od pinus »

Počítá se s nějakou systematičtější revitalizací toho území, například prodloužením cyklostezky od plavebního kanálu dále směrem k Holešovickému přístavu a nějakou parkovou / volnočasovou úpravou?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od P_V »

Marooned17 píše:... zcela zbytečné vícenáklady...
Když už jsme si připlatili miliardu na úžasnější most, proč hnedle vedle nechat počmáranou betonovou zeď. Kolik by to asi stálo, ubourat část té spodní zdi do nějaké výšky a zavézt to hlínou do šikmého tvaru jako okolní násep. Vykopané hlíny se každou chvíli někdo zbavuje, a zeleň se dostaví sama.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Marooned17 píše:Dr Fe: Proč to bourat, když by to byly zcela zbytečné vícenáklady? Ale vy to z daní neplatíte, že, to stát... To tam klidně ještě může být 100 let a nic se tomu nestane.
Proč tak útočně ? Já to z daní platím a za zbytečný vícenáklad to nepovažuji. Není mi jedno v jakém prostředí žiju, chci žít v hezkém prostředí a když už se dělá něco nového, tak by to mělo být uděláno pořádně a ne že tam zůstane takový nevzhledný pseudo artefakt kvůli ušetření pár korun. Souhlasím s příspěvkem P_V.

pinius: To by mě také zajímalo a taky bych to přivítal, ale obávám se, že se s tím nepočítá. Naopak se tam dodatečně dodělával (doprojektovával) výjezd od mostu směrem k tomu podivnému objektu co je vedle nádraží. ;)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kot »

to dr.Fe: Čemu říkáš "podivný objekt"? díky
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Dr.Fe1 »

kot píše:to dr.Fe: Čemu říkáš "podivný objekt"? díky
Tomuhle průmyslovému areálu:

http://www.mapy.cz/s/9Im1

Asi je to nějáká výrobna prefabrikátů či co.

Nebylo by od věci to zrekultivovat, jak navrhoval pinius. Spolu se spojením směr Stromovka.

http://www.mapy.cz/s/9Im8

Jednou jsem tam šel a je tam jenom taková neudržovaná vyšlapaná stezka, okolo poházené odpadky, zbytky po bezdomovcích a feťácích ..... :kladivo: Přitom by tam mohla být příjemná procházka kolem řeky.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od kot »

dr.Fe: Možná jsem naivní, ale doufám, že po otevření mostu se do toho městská část pustí. Rozhodně je to dobrý nápad. Ze Stromovky na libeňák okolo vody... :P
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Standa »

Podíval jsem se do MPP a tam je v mapě 600 v této trase zakreslen "koridor cyklistické dopravy", takže se s tím počítá. Kdy se to ale bude realizovat, toť otázka. Nepředpokládám ani žádný velký tlak cykloaktivistů, jelikož by tato cyklostezka nebyla na úkor IAD ;) .

EDIT: ještě odkaz pro ty, kdo nečetli téma Praha-všeobecně: http://www.iprpraha.cz/uploads/assets/m ... uktura.pdf
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Kubajsu »

Standa píše:Nepředpokládám ani žádný velký tlak cykloaktivistů, jelikož by tato cyklostezka nebyla na úkor IAD ;) .
Já bych jí tam teda velmi uvítal... Objížďka kolem výstaviště, hlavně ty podjezdy pod tratí, nejsou nic moc... Ale já vlastně nejsem aktivista :lol:
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Mikulik »

Náhodou, to není zase tak špatný nápad tam udělat cyklostezku, když už tam bohužel nemohu jet autem, tedy mou vysněnou imaginární levobřežní spojnicí od Libeňského mostu až do Podbaby. Ostatně jet nakole kolem vodáckýho kanálu je to fakt maso a tvoří se tam zácpy :-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od jonáš »

Proč ne, ale musíte to vykoupit vod zodpovědnýho vlastníka .. http://najisto.centrum.cz/1909668/wolf-prefa-sro/
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Standa »

Kde jinde cyklostezku, když ne tady, to se shodneme! Tak se snad MHMP pochlapí a místo matlání dalších cyklopiktopruhů snad postaví něco smysluplného (samozřejmě na řádně vykoupeném pozemku :) ). A při té příležitosti odstraní i tu rampičku :) .
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: Nový Trojský most

Příspěvek od Marooned17 »

Já nevím, jak vy, ale já mám takové prvky "urban archeology", jako třeba ta zbylá rampa na most, docela rád. Nemusí se vše za každou cenu bourat a rekultivovat, zvlášť, když to ničemu nevadí. Umím si i přesdstavit, žy by na té rampě vyrostl nějaký objekt. Tedy nejenom že by se nerekultivovala za naše prachy, ale ještě by za to někdo zaplatil (třeba i skromné) peníze.
Odpovědět

Zpět na „Městský okruh“