Svitavská radiála

VMO a jiné
Odpovědět
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

Průjezd ve směru SY>OL

balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

Dnešní čerstvé záběry pořízené při in-line akci v tunelu.
Záběry především z radiály, se světlem v tunelu si můj foťák moc netyká.

http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... /17-8-2012
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Domis »

balance: Díky za fotky, moc pěkně to vypadá. Už aby to bylo otevřený. :jidlo:
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Kdo jste teď byli v tunelech na in-linech, nevšimli jste si jestli tam jsou teda osazený ty rychlostní kamery? A co mi fakt přijde divný, že na Svitavský radiále je fakt jen jeden pruh na Lesnou (Olomouc)...ale je to asi stejný překvapení jako že se na Hradecké musí na město přes světla...jinak díky za fotky, super :ok:
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od balance »

M4t3s píše:Kdo jste teď byli v tunelech na in-linech, nevšimli jste si jestli tam jsou teda osazený ty rychlostní kamery? A co mi fakt přijde divný, že na Svitavský radiále je fakt jen jeden pruh na Lesnou (Olomouc)...ale je to asi stejný překvapení jako že se na Hradecké musí na město přes světla...jinak díky za fotky, super :ok:
Kamer jsem si nevšiml, ale nepátral jsem po nich ...
Jeden pruh je i v opačném směru - z Lesné do Žabin ... viz VDZ na estakádě
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 2/PICT0174
radiala
Příspěvky: 395
Registrován: 16.2.2010 13:58:18

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od radiala »

Tak jsem se díval jak začaly jezdit auta po novém mostě smer Tomkovo náměstí.Tunely jsou stále zavřený.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Nevíte někdo něco o tom když z Porgesove odstraní to zůžení na jeden pruh? Doufám, že to jen dneska nestihli a přes víkend to odstraní. A jinak...ani po 2 kompletních průjezdech jsem nenašel žádný rychlostní (poměrový) kamery. Jen samý provozní co kontrolují nouzový exity
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Lenny »

Jak se stavěla Svitavská radiála a původní tvar MÚK s okruhem.
Přílohy
SR.jpg
SR.jpg (480.75 KiB) Zobrazeno 26519 x
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Ze kdy to je? Mohl bys mi prosím ten obrázek poslat v plným rozlišení na mail matvrch@gmail.com ? Díky
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od Lenny »

Druhá polovina 80. let
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Vcera vecer probehla docasna zmena dopravniho znaceni a dnes rano uz se hned projevily priznaky. Naprosto nestihajici svetelna krizovatka na Hradecke x Kralovopolske. To nuti jet spoustu ridicu dale po Hradecke, kde dalsi moznost sjezdu do mesta je az po odboceni na Bystrc v Komine (chteji-li se vyhnout zacpe kolem Svratky). No a i ti, kteri se probojuji i pres tyto nastrahy zustanou potom stat v kolone na Veveri u FASTu....

Pricinou je oprava premosteni na R43 na konci Sportovni. Neblahym dusledem je mimo jine znemozneni odboceni z Reckovic na Sportovni....

Nezbyva nez doufat, ze v ramci rekonstrukce mostu dojde alespon k nejakemu zprehledneni teto MUK ve smeru Reckovice-Sportovni....
silnice I/43 (ulice Sportovní), ve směru D1, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno, omezení, zúžené jízdní pruhy, Od 15.09.2013 13:00 Do 13.08.2014 23:59, Částečná uzavírka silnice I/43 v místě mostu ev.č. 43-002A z důvodu jeho havarijního stavu, doprava bude vedena zúženými jízdními pruhy šířky 3,25 m (pro každý směr jízdy budou vyznačeny dva jízdní pruhy)., Vydal: Krajský úřad Jihomoravského kraje
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Vecer a v noci doslo k uplnenmu uzavreni vyjezdu z Reckovic na Hradeckou a Sportovni pro vsechna vozidla, vyjma MHD a vozidel stavby.
Duvodem je odkloneni provozu z mostu pres Hradeckou smerem do centra, prevedeni jednoho proudu do protismeru (samozrejme zuzeni je i z centra ven) a jednoho proudu na Hradeckou. Rano to znamenalo naprosty chaos a kolabs v celych Reckovicich, Medlankach a na prijezdu od Ceske a Kurimi vubec. Fronty se na R43 tvorily pravdepodobne az nekam ke Globusu, coz byl duvod k tomu, ze cast ridicu jela po stare, nebo sjizdela z privadece drive. To samozrejme zacpy na Banskobystricke/Kurimske/Palackeho ulici vygradovalo do takove miry, ze se na semaforech stala fronta az na konecnou saliny 1...
Z dopravniho i lidskeho hlediska je takova uzavirka naprosta tragedie. Jedna se totiz o usek, kudy denne projede 42 tis. automobilu. Rovnez pro lidi z Reckovic, Medlanek a Ivanovic (celkem asi 20 tis. obyvatel) je to citelne zneprijemneni. Veskera doprava z techto ctvrti do centra je nyni realizovana v podstate pouze pres svetelnou krizovatku na Palackeho....
Obcas si rikam, jestli pri tech uzavirkach a objizdnych trasach nekdo premysli, nebo co...!
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od the.klokan »

siesa píše:Vecer a v noci doslo k uplnenmu uzavreni ...
Ano, to je a ještě bude opravdu masakr. Vzhledem k tomu, že oprava je plánovaná na celý rok 2014, ten masakr nebude úplně krátky.

Už tady myslím proběhly články, že není všechno v pořádku se zadáním této zakázky, viz:
http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... _mostu.htm

Citace z jiného článku:
"O problémech s rekonstrukcí se psalo v mediích už v prosinci 2013. Most v Brně-Řečkovicích na výpadovce na Svitavy by ve velmi špatném stavu. Předpokládaná cena jeho rekonstrukce byla odhadována v létě roku 2013 na 50 milionů korun. Cena se však dostala na dvojnásobnou výši! Proč? Brněnský závod ŘSD se pokoušel prosadit rekonstrukci mostu více než rok. Bývalé vedení ŘSD trvalo při tak velkém rozsahu zakázky na otevřeném výběrovém řízení. V září 2013 však Krajský úřad Jihomoravského kraje vydal havarijní výměr, podle něhož se musí most opravit do konce roku 2014. Havarijní výběr tedy mimo jiné znamená, že problém s pozemkem není nutné řešit a místo veřejného tendru lze použít metodu jednacího řízení bez uveřejnění. Brněnský závod ŘSD tedy oslovil pět firem a vítězná firma zvítězila s cenou, která se ale prakticky rovnala ceně projektované. Což je zvláštní, protože v současné době se naopak ceny staveb díky veřejným soutěžím snižují."

Dodám, že zakázku "I/43 Brno, most ev. č. 43-002a" vyhrál SUPER-KRETE CZECH s.r.o.
za 116 847 637,50 Kč, když předpokládaná cena byla 120 780 000,00 Kč.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Pochopil bych uzavření nájezdu z Řečkovic, bez toho se žít dá a lidi budou najíždět v Kr.Poli pod Semilassem. Omezení max. tis. aut denně. Ale vždyť ty mosty přece nejsou tak úzký, aby nemohli převést dočasně 2+2 na jednu větev a ne jen 1+1, ne? Proč to neudělat na na dálnících, kde by byly 2 pruhy 2m a 2 po 3m. To by se snad vešlo, ne? Je nějaká možnost nějaké petice nebo podání hromadné námitky?
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

No ja bych byl rozhodne pro udelat nejakou stiznost...toto nemuze rok vydrzet..! Jinak ja zase nechapu, proc by ten najezd z Reckovic nemoh fungovat tak, jako provizorne fungoval doted, tzn. s pripojenim na Hradeckou. Misto tam na to je, odstavnej pruh ma minimalne dva metry... Nevim, proc musi byt to odboceni ze Svitavske na Hradeckou reseno pomoci zuzeni leveho jizdniho pruhu..To je magorina!
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od the.klokan »

Fotky z opravy mostu na Hradecké:
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... /21-3-2014

Foceno minulý pátek odpoledne. Ačkoliv jsem nelezl přímo na stavbu a fotil jen z normálně přístupných míst, pánové ze Super Kréte se na mě dost škaredě dívali a dokonce si mě fotili nebo natáčeli:-)
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od ttc »

Měl si si je vyfotit taky a podělit se kdo to byl...... (možná se bojí, že někdo uvidí co dělají špatně)
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od the.klokan »

Tak levá polovina mostu je konečně hotová. Je to už komplet dokončené (aspoň na 1.pohled), nalajnované a chybí jen přestavět kužely a může se jezdit. Na Dopravniinfo.cz píšou, že uzavírka této půlky skončí 9.8. o půlnoci. Byl jsem to tam dnes nafotit. Fotky sem přidám začátkem týdne.
Co mi ale příjde trochu zvláštní, že staveniště je téměř komplet vyklizené. Zbývá tam jen nějaké lešení pod mostem a pár drobností, ale zařízení stavby je komplet pryč. Myslel jsem, že ihned přeskočí na druhou půlku... Pokud někdo nemá další informace, tak uvidíme v příštích týdnech. Co mě napadá, že se jim první půlka neočekávaně protáhla a teď už by druhou půlku do zimy nestihli. Pokud dobře počítám, tak tuto půlku dělali 6 měsíců.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Tak dnes jiz po novem.....
Přílohy
01.jpg
01.jpg (192.62 KiB) Zobrazeno 24190 x
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Kdyby nepočítali s prováděním stavby na druhé straně, proč by převáděli provoz ve směru z Brna na nový most?
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od the.klokan »

M4t3s píše:Kdyby nepočítali s prováděním stavby na druhé straně, proč by převáděli provoz ve směru z Brna na nový most?
Jasně, to byla moje spekulace v pátek. Podle toho, že je už obousměrný provoz převeden na nově opravenou půlku mostu, je jasné, že se bude pokračovat s opravami ihned. Díky bohu je teď uspořádání dopravy v režimu 2+1 (2 pruhy od Svitav, 1 od Brna), takže snad budou menší kolony, aspoň ve směru od Svitav.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Ano ano. Dnes rano jiz byla technika na druhe polovine mostu, takze prace budou probihat i tady.
Dalsi pozitivum ohledne 2+1 je to, ze konecne je umoznen vyjezd z Reckovickeho sidliste smerem na Hradeckou. To je urcite obrovska uleva.

Jinak k opravene polovine: Muj subjektivni pocit je, ze se oprava neprilis povedla. Povrch na moste je zvlneny, prechody mezi starym a novym asfaltem jsou dosti znatelne a a dilatace skacou. Snad si to jeste "sedne".... Poslechove ovsem je znat rozdil. Prejezd aut je z okolnich domu mene hlucny, coz je fajn :)
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od M4t3s »

Když jsem najížděl od řečkovic v neděli, ještě byl nájezd zavřený, pokud ho tedy oficiálně otevřeli, je to jen dobře a jsem za to rád :-) Obával jsem se, že ho nechají zavřený po celou dobu opravy aby snížili počet křížení u stavby
the.klokan
Příspěvky: 238
Registrován: 23.6.2010 12:04:28

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od the.klokan »

Slíbená fotoreportáž z opravy mostu na křižovatce Hradecké a Sportovní na I/43:
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... 02A/140808

Fotky jsou z 8.8., tedy těsně před převedením dopravy na tuto půlku mostu a začátkem opravy druhé půlky.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Svitavská radiála

Příspěvek od siesa »

Tak dnes jiz na moste pres Hradeckou ve smeru z centra byly namalovany pruhy... Otevreni uz je na spadnuti. Uvidime, s jakou kvalitou, nebot smer do centra je pomerne odflaknuty (houpeto, houpe jak na housenkove draze...).
Odpovědět

Zpět na „Brno“