Situace na objízdných trasách (0805)

Praha – Ústí nad Labem – Německo
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od martini »

V souvislosti s uzavřením mostu Vchynice a zprovozněním obchvatu Lovosic, viz http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=75&t=797 který v budoucnu bude slouži jako II/608 mám následující dotaz:

Lze tedy již z D8 opětovně sjíždět na I/30 jako dříve, tedy odbočením za koncem D8 vlevo? Jinak ten kruhák na křížení s obchvatem jsem myslel, že tam bude, ale zjevně ne, takže bych tomu dával tak cca měsíc a bude tam provizorium z betonových dílců.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od andy »

martini píše:Jinak ten kruhák na křížení s obchvatem jsem myslel, že tam bude, ale zjevně ne, takže bych tomu dával tak cca měsíc a bude tam provizorium z betonových dílců.
Nu, skoro to tak vypadá: Lovosice - Ústí: Pozor na kilometrové kolony. Kruhák ale prý mají "v záloze" :)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od martini »

Nechápu, co na JSDI dělají!!! Na ceduli na D8 u Ústí obvykle svítí údaj kolik času je dojezd po I/8 a kolik po I/30. Časy jsou vždy skoro rovnocenné, s mírnou výhodou pro I/30. Místo této informace, která by nyní výjimečně k něčemu byla a navedla řidiče na správnou cestu (tedy I/8) tam teď svítí informace, že provoz na úseku 0806 (Ústí - Řehlovice) je veden jedním pruhem. Na další ceduli u Varvažova svítí obligátní Radiožurál. Informace o uzavírce 1/2 0806 by měla svítit u Varvažova a na ceduli u Ústí by měl být ten údaj s dojezdovými časy! Změna přednosti na I/15, tak aby se musela dávat přednost autům z D8 je snad také otázkou práce 3 lidí a dvou dní! Proč to není?! Mě přijde že při těchto změnách provozu opravdu nikdo ze zúčastněných nepřemýšlí!
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od pp21 »

martini píše:...a navedla řidiče na správnou cestu (tedy I/8)...
No já nevim, ale na I/8 to asi nebude ideální ... Velvěty - oprava mostu - kyvadlový provoz jedním pruhem
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od martini »

Ten most Velvěty to je taky věčný projekt :-) Já jsem myslel, že už to dávno musí být hotové. Na tom dopravním infu mne ani nenapadlo na to koukat. Každopádně jde jen o směr od hranic směrem ku Praze a správné nastavení semaforů pro kyvadlový provoz s preferencí zatíženějšího směru.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od JKr »

Je to mazec. Ve čtvrtek ve 21:30 sahaly kolony na I/15 až k obci Čížkovice (3Km)...

Kdyby nějaká hlava pomazaná navrhla lepší řešení....

Já navrhuju:
1) pro dopravu Most - Lovosice využít pouze starou zakreslenou trasu (dočasně znemožnit průjezd pi I/15 mezi obcí Sulejovice a D8) http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=132204544+ ... 26176@z=13

2) Pro dopravu Litoměřice - Ústí využít povinně průjezd městem po odlehčovací komunikaci a to i pro náklaďáky... http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=132281472+ ... 61504@z=13

Těmito opatřeními by se myslím výrazně ulehčilo stávajícímu uzlu a tím by se situaci podařilo výrazně konsolidovat.
aku
Příspěvky: 45
Registrován: 13.9.2009 9:03:18
Bydliště: ÚL

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od aku »

andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od andy »

V dopravě budou další změny

Lovosice /FOTOGALERIE/ - Zřejmě další změny v dopravě čekají řidiče u Lovosic v okolí nájezdu na dálnici D8...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od andy »

Připravují uzavření dálnice

Lovosicko – Poslední úsek dálnice D8 u Lovosic čeká v prosinci uzavření. To potrvá přibližně jeden rok. Dálniční nájezd i sjezd bude již jen u Lukavce – sjezd na průmyslovou zónu. Uzavírka souvisí s pokračující stavbou D8.

Přípravy na uzavření části dálnice již začaly. V minulých dnech byla instalována nová okružní křižovatka v místě, kde se napojuje silnice od Libochovic, která je rovněž dálničním sjezdem, na lovosický obchvat. V tomto místě se pravidelně v době dopravní špičky vytvářejí dlouhé kolony kamionů, které sjíždějí z dálnice a pokračují dál ve směru Ústí nad Labem, státní hranice.

„Věřím, že nová okružní křižovatka v tomto místě pomůže. Jistě urychlí a zjednoduší dopravu,“ říká Jiří Bouček, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství lovosického městského úřadu.

Automobily přijíždějící do Lovosic po dálnici budou mít dvě možnosti, kam sjet. První počítá právě se směrem na Siřejovice a Lovosice. Druhá možnost je ve směru na Lukavec...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od martini »

Ale rovně na Teplice to půjde jezdit, ne?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od Fox Mulder »

martini píše:Ale rovně na Teplice to půjde jezdit, ne?
Rovně na Teplice se nejezdí už teď! :) Teďka vás to odbočí po té nedostavěné MÚK 49 Lovosice-západ na silnici I/30, z které pak můžete odbočit po pár set metrech zpátky na I/8 na Teplice.

Teďka ani k nedostavěné MÚK 49 Lovosice-západ ani nedojedete, protože se zřejmě celá rozkope, aby ji mohli po 12 letech (!) konečně dostavět a odbočí vás už na MÚK 46 Lovosice-východ, abyste pak jel rovnoběžně s D8 až k Lovosice-západ, kde můžete pak jet buď dále po I/30 na Ústí n.L., nebo odbočit na I/8 na Teplice. :)

Aspoň tak jsem to pochopil já. Jestli se pletu, tak mě opravte.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od JKr »

martini píše:Ale rovně na Teplice to půjde jezdit, ne?
Přesně jak píše Fox Mulder.

Momentálně se staví most ve Vchynicích, proto se musí jezdit po nově postavené přeložce II/608, která na D8 nenavazuje. Od prosince bude potřeba dostavět most přes I/15 (tj. ten s nižší nivelitou za koncem stávající D8). Most a potažmo celou MUK nebylo možné dříve postavit, protože most má jednu opěru a polovinu MUK v CHKO České středohoří... Jinak je vidět, jak roste přeložka dočasné I/15 v trase nové části MUK pro směr Drážďany a druhá část povede po staré "MUK", která se bude rušit. Viz mapa (v turistické je již zakreslena nová MUK i dálnice...)

http://mapy.cz/#mm=TP@dm=132210048+1374 ... 62912@z=13
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od martini »

Jistě, sorry, nějak jsem rychleji psal, než mysel :roll:
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Mibes
Příspěvky: 4
Registrován: 23.11.2009 19:16:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od Mibes »

Od dnešního dne 23.11.2009 je již uzavřen dočasný konec dálnice u Lovosic-západ a je již možno využít jen MÚK 46 Lovosice-východ. :(
kuusi
Příspěvky: 11
Registrován: 20.3.2009 17:49:14

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od kuusi »

A stálo to dnes za to, kolony již od km 43 a pěkně pomalá jízda do Lovosic, dostavba MÚK Lovosice-západ doufám nenabere zpoždění.
JKr
Příspěvky: 76
Registrován: 15.3.2009 22:27:13
Bydliště: Vysočiňák ze severu Čech

Re: Obchvat Lovosic a související

Příspěvek od JKr »

O víkendu jsem jel do Lovosic a viděl následující novinky:

Na mostě přes D8 u MUK Lovosice východ byl finišer a patrně zase narovnávaly ty 10 cm schody na a z mostu, které tam vznikly už během stavby...

Na křižovatce s III/247 tady vyrostl nový kruhák.

Je hotovej kruhák I/30 s II/608.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od andy »

Do Siřejovic? Na dálnici? Ano, přes jámy v silnici

Lovosicko – „Je to doslova horor. Ta silnice už není ani rozbitá, ale prostě tu není, jen čtyřiceticentimetrové jámy. Včera, když jsem tudy jel z práce, tak zrovna nějaký cizinec projel potmě jednu z těch děr a prorazil si pneumatiku. A takových jsem tu viděl už více,“ rozčiluje se Lovosičan, který jezdí denně do Prahy.

„Někdo by s tím měl něco udělat, alespoň zasypat,“ dodává mladý řidič, jenž si nepřál zveřejnit své jméno. Řeč je o silnici z Lovosic ve směru Siřejovice a Libochovice, konkrétně o úseku mezi dvěma kruhovými objezdy. Tím u kapličky a na křižovatce, která vozidla odvádí na dálnici D8...
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od andy »

Silnice je uzavřena, očekávají se komplikace

Lovosice /FOTOGALERIE/- V Lovosicích začínají pro řidiče od středy 20.1. až do neděle 24.1. obrovské dopravní komplikace.

Silnice II/247, která vede od okružní křižovatky na obchvatu Lovosic u průmyslové zóny směrem na Siřejovice a nájezdu na dálnici D8 se začíná opravovat a je uzavřena...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od martini »

No, možná k tomu měli zavřít i průjezd Lukavcem, pokud to tedy neudělali, jinak ta silnička to tam nevydrží ani ten necelý týden, si myslím.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od banjo »

proc se pred uzavrenim km 45-48 neudelala dukladna rekonstrukce povrchu objizdne trasy, aby to nedoslo az do soucasneho stavu?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od mapman »

Kvíz:
A) Protože nikdo nečekal že se to rozpadne
B) Protože to nikoho nenapadlo ani řešit
C) Protože sice věděli že se to stát může ale proč utrácet za něco co se stát jen může a ne "určitě stane"
D)...

Napadá mě spousta dalších protože, ze kterých si můžeme vybírat a určitě není ani jedno stoprocentně správné...
Beruška
Příspěvky: 30
Registrován: 25.1.2010 9:38:33
Bydliště: České Středohoří

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od Beruška »

Tak jak vypadala objízdná trasa kolem dálnice před opravou vypadá už i spojka Lovosice - Bílinka kolem Vchinic. Nevím, jak budou vést objízdnou trasu, až to začnou opravovat, ale už dnes je to kličkovaná mezi dírami. :(
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od dvs »

Možná stačilo postavit 20m provizorní sjezd někde v těchto místech http://www.mapy.cz/#mm=FP@dm=132224352+ ... 53056@z=15, ale to by bylo drahé a je to jenom na 1 rok ...
Stanleyk
Příspěvky: 60
Registrován: 11.3.2009 22:34:47
Bydliště: Nový Bor

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od Stanleyk »

dvs píše:Možná stačilo postavit 20m provizorní sjezd někde v těchto místech http://www.mapy.cz/#mm=FP@dm=132224352+ ... 53056@z=15, ale to by bylo drahé a je to jenom na 1 rok ...
Tady by to nešlo,protože je zde značný výškový rozdíl-byla by to taková bobová dráha.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Situace na objízdných trasách (0805)

Příspěvek od dvs »

Možná tam co jsem to nakreslil tak je to v jiné úrovni, ale třeba z tohoto fota před mostem přes Třebízkou silnici dráhu jsou vidět svodildla I/15... http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... d8f25.html. Spíš než velký rozdíl je tam mezi dálnicí a I/15 vysoký příkop cca 5m.

Pokud má někdo starou mapu, tak I/15 dríve před otevřením D8 pokračovala právě na přestavovaný most přes I/15, takže někde to bude v úplné rovině...
Odpovědět

Zpět na „D8“