Polsko všeobecně

Odpovědět
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Polsko

Příspěvek od hh »

Bravo!
filip-ze
Příspěvky: 28
Registrován: 6.3.2010 12:06:02
Bydliště: Zabrze (Polsko)

Re: Polsko

Příspěvek od filip-ze »

prede vsim je to logicky vuci tomu ze je cim dal vic rychlostnich silnic na kterych 110 byl nesmysl
samozrejme 120 platit bude jen pro eRka v 2x2 profilu
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Polsko

Příspěvek od martini »

Jen pro úplnost, smlouva mezi Polskem a Kapschem na vybudování mýtného systému byla podepsána. Nějaké info v článku E15.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Redispero
Příspěvky: 382
Registrován: 28.10.2009 9:52:02

Re: Polsko

Příspěvek od Redispero »

Poláci museli kvůli dálnici stěhovat 450tunový bunkr
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... bunkr.html
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Polsko

Příspěvek od jannnn »

jtybinka
Příspěvky: 58
Registrován: 26.11.2009 16:59:28

Re: Polsko

Příspěvek od jtybinka »

16 grudnia 2010r., w siedzibie Oddziału GDDKiA we Wrocławiu podpisano umowę z firmą Mosty – Katowice Sp. z o. o. na opracowanie Projektu Budowlanego dla południowego odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica (A4) – Lubawka (granica PL/CZ). Wykonawca w terminie 11 m-cy wykona kompletne opracowania dokumentacji budowlanej, w skład której wchodzą Projekty Budowlane, Projekty Wykonawcze oraz Dokumentacja Przetargowa.

16. prosince 2010, v sídle pobočky GDDKiA ve Wroclawi byla podepsána smlouva se společností Mosty - Katowice Sp. z o. o. na zhotovení Stavebního projektu na jižní úsek rychlostní silnice S3 Legnice (A4) - Lubawka (hranice PL/CZ). Zhotovitel v termínu 11 měsíců zpracuje kompletní vyhotovení stavební dokumentace, která zahrnuje Stavební projekt, Prováděcí projekt a Tendrovou dokumentaci.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Polsko

Příspěvek od martini »

Ouha, tak to jsem zvědav, kam se tama bude jezdit, jestli dojde k realizaci na polské straně...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Polsko

Příspěvek od hh »

Cestou necestou:( Ale uvidíme jak žhavé to u nich za 2-3 roky bude. Jak daleko to má vést od Walbrzychu?
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Polsko

Příspěvek od martini »

hh píše:Cestou necestou:( Ale uvidíme jak žhavé to u nich za 2-3 roky bude. Jak daleko to má vést od Walbrzychu?
Co já vím, defacto to kopíruje původní silnici na Legnicu, obchvat Jaworu je východní, pokud mne nešálí paměť.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Polsko

Příspěvek od mapman »

V rámci revize sítě TEN-T má dojít k doplnění trasy S8 (Wroclaw - S3-Lubawka) a S5 (Wroclaw - Klodzko - CZ) do této sítě, takže předpokládám, že ten význam tu bude velmi velký a tlak na výstavbu v dalším programovém období OPD taktéž.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Polsko

Příspěvek od hh »

Není prosím někde na těch polských fórech aktuální mapka těchto míst?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Polsko

Příspěvek od mapman »

amik
Příspěvky: 8
Registrován: 30.10.2010 6:25:47

Re: Polsko

Příspěvek od amik »

Dne 1.1.2011 jsem se vydal autem z Ostravy do Berlina v trase A1-A4-A18.Par postrehu z cesty.
A1 - luxusni cesta ,dobre udrzovana i v zime,jen skoda ze jeste neni propojena s D1 u Bohumina.
A4 - Az po Wroclaw se po ni jede dobre,bohuzel za Wroclawi se dost zuzuje a taky snizuje rychlost na 110km/h,coz cestovani dost zneprijemnuje.
A18- Pekna nova cesta po ktere se dobre jede.Je pravda ze bylo stale dost snehu a i pres to byl i solidne udrzovany levy pruch.Bohuzel na cele trase neni zadna moznost zastaveni a obcerstveni.Jedine misto bylo az10 km pred hranici z nemeckem.Tesil jsem se na nemecke dalnice,jake bylo me prekvapeni,kdyz nebyl levy pruch vubec udrzovany a odrnuty od snehu.Mohlo ho tam lezet tak 2o cm.Ze by tak setrily naklady a nebo to ma jiny duvod?Vi nekdo k tomu vice?
j.jakubse
Příspěvky: 86
Registrován: 22.10.2009 12:27:03

Re: Polsko

Příspěvek od j.jakubse »

Ze by tak setrily naklady a nebo to ma jiny duvod?
Videl bych to spis na setrnost k zivotnimu prostredi...
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Polsko

Příspěvek od hh »

amik píše:Dne 1.1.2011 jsem se vydal autem z Ostravy do Berlina v trase A1-A4-A18.Par postrehu z cesty.
A1 - luxusni cesta ,dobre udrzovana i v zime,jen skoda ze jeste neni propojena s D1 u Bohumina.
A4 - Az po Wroclaw se po ni jede dobre,bohuzel za Wroclawi se dost zuzuje a taky snizuje rychlost na 110km/h,coz cestovani dost zneprijemnuje.
A18- Pekna nova cesta po ktere se dobre jede.Je pravda ze bylo stale dost snehu a i pres to byl i solidne udrzovany levy pruch.Bohuzel na cele trase neni zadna moznost zastaveni a obcerstveni.Jedine misto bylo az10 km pred hranici z nemeckem.Tesil jsem se na nemecke dalnice,jake bylo me prekvapeni,kdyz nebyl levy pruch vubec udrzovany a odrnuty od snehu.Mohlo ho tam lezet tak 2o cm.Ze by tak setrily naklady a nebo to ma jiny duvod?Vi nekdo k tomu vice?
To mi zrovna včera posílal Mapman mailem:
http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=105 (viz foto cca v 1/3 stránky)
i jaká úroveň je v Německu k mání, kdy zavřeli zcela jeden pruh a opraví to až v létě.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Polsko

Příspěvek od vaclav »

amik píše:Dne 1.1.2011 jsem se vydal autem z Ostravy do Berlina v trase A1-A4-A18.Par postrehu z cesty.
bylo tam hodne mytnic?
filip-ze
Příspěvky: 28
Registrován: 6.3.2010 12:06:02
Bydliště: Zabrze (Polsko)

Re: Polsko

Příspěvek od filip-ze »

na tomto useku zatim nejsou vubec mytnice - jede se zdarma
duvod - v useku Nemecko-Wrocław nejsou pumpy, a mezi Wrocławi a Gliwicema je objevily asi predloni
bohuzel vlada se chysta postavit mytnice uz brzy
v dnesni dobe jedine placene useky jsou severni cast A1, vetsina A2 a A4 v useku Katowice (S1) - Kraków

co se tyce A18 - vozovka do Nemecka je sice pekne udrzovana a nova, ale smer Wrocław - velice nekvalitna, da se rici tragicka, neni ani oznacena jako dalnice,
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 26.4.2016 19:19:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: necitujte, když reagujete na předchozí příspěvek
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Polsko

Příspěvek od vaclav »

diky, slysel jsem, ze v PL je prave hodne mytnic a ze lide se temto usekum vyhybaji?
filip-ze
Příspěvky: 28
Registrován: 6.3.2010 12:06:02
Bydliště: Zabrze (Polsko)

Re: Polsko

Příspěvek od filip-ze »

vaclav píše:diky, slysel jsem, ze v PL je prave hodne mytnic a ze lide se temto usekum vyhybaji?
tym ktere jsou se docela vyhybaji, samozrejme kvuli cenam
na A4 48km dlouhy usek stoji 16zł (2 mytnice po 8) coz je presne 100 korun!
da se to objet po silnici I/94 z Katowic pres Sosnowiec a Olkusz (10km dal, asi 60% trasy je 2x2 podprumerny kvality, obcasne z MUK)

na Gdańskem useku A1 za 89km vybira se 17,60 (110 korun), tak je to o neco rozumnejsi

na A2 plati se 3 x 13zł (245 korun) za kolem 150 km, mytnice jsou na obou stranech Poznania a zapadne od mesta Konin, 100km usek Konin-Łódź zatim je zdarma
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: Polsko

Příspěvek od Domis »

filip-ze: Díky za info.
Ta A4 je tedy hodně předražená, tu částku bych za průjezd nezaplatil. Jaký je provoz na na tom úseku? Hádám, že z místních tam téměř nikdo nejzdí.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: Polsko

Příspěvek od adi88 »

Loni v létě jsme byl v Krakově, cesta tam po silnici 52 z Bielska přes Wadowice byla přímo strašná, tak jsem raději zpátky volil dálnici. Je fakt, že je opravdu předražená. A když vezmeme, že spojuje dvoumilionovou metropolitní oblast se 700 tisícovým městem, tak na ní opravdu nebyl příliš velký provoz (upozorňuji, že byla špička). Co mě taky upoutalo, že jsou na mýtnicích nápisy v češtině kolik si má člověk připravit atd, že by tam za tu cenu tvořili Češi velkou část klientely? Nedivil bych se, bydlet tam a jezdit tudy často taky bych to objížděl. Stejně tak ve Francii byla dálnice Paris-Reims na můj vkus poloprázdná, prakticky žádná osobní auta. Tady se jen dokazuje jaká nebetyčná blbost mýto je. Doufám, že se většina států poučí a bude následovat Slovince, byť ten jejiich model by chtělo trochu poupravit aby na to tolik nedopláceli cizinci.
filip-ze
Příspěvky: 28
Registrován: 6.3.2010 12:06:02
Bydliště: Zabrze (Polsko)

Re: Polsko

Příspěvek od filip-ze »

adi88 píše:Co mě taky upoutalo, že jsou na mýtnicích nápisy v češtině kolik si má člověk připravit atd, že by tam za tu cenu tvořili Češi velkou část klientely? Nedivil bych se.
ja bych se taky nedivil - myslim ze hodne Čechu jezdi po A4 na letiste Kraków-Balice ktere se nahazi hnet za Krakowskou mytnici - byvam dost casto na letisti Katowice-Pyrzowice a auta z Českou nebo Slovenskou SPZ jsou tam furt;
o provozu na A4 moc nereknu - taky se snazim jezdit tam co nejmin, a A4 pouzivam prede vsim v useku Katowice-Nemecko
pridam jeste z na podzim mesto Jaworzno otevrelo obchvat na silnici I/79 kteru umoznuje komfortovy objezd mytnici u Mysłowic (cim samozrejme nastval operatora dalnice ;D)
mikeyb
Příspěvky: 151
Registrován: 31.8.2009 17:30:32

Re: Polsko

Příspěvek od mikeyb »

pridam tez poznatek z PL. jeden novy obchvat kolem slupska. tajne jsem doufal, ze mi polaci zprijemni cestu 16-ti kilometrovym ctyrpruhovym usporadanim a jake bylo prekvapeni, kdyz se ctyri pruhy smrskly na dva, pak jak byl nejaky sjezd tak zas na ctyri pruhy, hned za tim zase dva. celkem jsou tam takove useky ctyri. jinak cele teleso je pripraveno, stacilo by jen polozit asfaltovy povrch. clovek muze jen hadat kolik usetrily, ale pokud budou dodelavat chybejici ctyrpruhy, muzou rovnou rekonstruovat dvoupruhove useky. otazka je jestli to v konecnem dusledku nebude stat vic. doufam, ze toho naseho hejkala nenapadnou podobne nesmysly :roll:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Polsko

Příspěvek od martini »

Proč by se měl dvoupruh po dostavbě automaticky předělávat? Pokud bude během 5 let zničen, tak je chyba někde jinde asi...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Polsko

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Netušíte někdo, kdy plánují dotáhnout S1 z BB do Katovic?
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Polsko“