Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět

Jak značit nové silnice pro motorová vozidla?

R
45
39%
S
48
42%
M
13
11%
A
0
Žádná hlasování
I
9
8%
SPMV
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 115

zesp

Re: Přejmenování rychlostních silnic na dálnice

Příspěvek od zesp »

Hlásím mohutné přeznačování na R35, D1 a R48 východně od Olomouce. Exity 281, 290 + sjezd k odpočívce Kocourovec R35 jsou již opatřeny značkami začátek a konec dálnice v zeleném. Návěsti ale stále s modrou 35. Obchvat Olomouce zatím zcela postaru. To samo na D1 v exitech 298, 308 a 311 (kompletní výměna modrých značek dálnice za zelené). U exitu 311 dnes probíhá i přelepování modré 48 na červenou a doplňování symbolu "křížení dvou dálnic" nad velkoplošné návěsti ve směru od Brna. Směr od Ostravy se zdá již přeznačen. Na sjezdových rampách z D1 na dnes již opravdu D48 zcela zmizely značky s autíčky a dálnice tak končí až na exitu 3 D48 zelenou značkou "konec dálnice".. Exity 2 a 3 opatřeny zelenými značkami zač. a konec dálnice, ovšem 48 na velkoplošných návěstech zde zůstává v modrém... Ve směru od FM je nově 500m před začátkem dálnice před exitem 3 značka "začátek dálnice" s dodatkovou tabulkou 500m. Ufff, tak to je snad vše, co jsem dnes postřehl. Fotky bohužel nejsou, byla tam naprostá slota - déšť, vítr, mlha jako pr..e, takže se to nedalo... Byl jsem rád, že jsem to tak nějak alespoň vysledoval a nikam to nenabuřil...
zesp

Příspěvek od zesp »

Jo, a zmizely také značky s autíčkem na začátku R35 u Lipníka směr Olomouc a opačně modré "začátek dálnice" směr Ostrava, samozřejmě bez náhrady... Už je to tedy defacto jako průběžná dálnice od Olomouce směr Ostrava (akorát ten, co najede např. u Olomouce na R35, či Prostějova na R46 si teď myslí, že jede až do Ostravy po rychlostce či zpět od Ostravy až do Vyškova pro změnu po dálnici...... :P :mrgreen:
Martin_L

Příspěvek od Martin_L »

Hlásím prodloužení dálniční sítě o 700 metrů :) Ale jen jednosměrně ;) Místo této předzvěstné značky se objevila dvojice krásných nových čtvercových zelených tabulí po obou stranách jízdního pásu. Vypadají opravdu pěkně a je to mnohem zřetelnější než dříve, takže náhodné najetí na dálnici tady hrozí daleko méně než předtím.
Sponik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sponik »

nové značky i na výjezdu z Olomouce na R46 už včera večer.
zesp

Příspěvek od zesp »

MPMP: Ano, ano, také je mi to proti srsti, ta zelená barva byť s modrým číslem by byla pro SMPV ideální. Vždyť to autíčko bude někde na začátku úseku a ta zelená s modrým číslem by mi na každé křižovatce připomínala, na jaké silnici jsem... Tak to bude úplně stejné značení jako kdejaká obyčejná silnice. Toto se jaksi nepovedlo...
monin

Příspěvek od monin »

Zelená značka dálnice je v reálu super. Výrazná, kontrastní, vypadá to více jak dobře. :ok: :ok:
Přílohy
1729.JPG
1729.JPG (162.98 KiB) Zobrazeno 8160 x
1728.JPG
1728.JPG (166.74 KiB) Zobrazeno 8160 x
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
kik

Příspěvek od kik »

Na D11 nové značení (začátek a konec dálnice) končí na MUK s I/34 za mostem přes Labe. Na MUK s II/328 a dále to včera odpoledne ještě bylo postaru. Ale další změna je na křížení D11 s D35 kde se ve směru na HK objevil nový symbol dálniční křižovatky. Ale budoucí D35 je zatím stále značena jako rychlostní silnice. Jak to vypadá v opačném směru z D35 nevím, ráno jsem jel do práce vlakem.
hiob

Příspěvek od hiob »

nové značky se objevily i Ostravě na D1
DSCN5427e.JPG
DSCN5427e.JPG (191.66 KiB) Zobrazeno 7998 x
směr Bohumín
směr Bohumín
DSCN5425e.JPG (131.53 KiB) Zobrazeno 7998 x
směr Brno
směr Brno
DSCN5426e.jpg (211.91 KiB) Zobrazeno 7998 x
Naposledy upravil(a) hiob dne 17.12.2015 22:22:59, celkem upraveno 1 x.
hiob

Příspěvek od hiob »

sjezd na budoucí D67(I/68)
sjezd na budoucí D67(I/68)
DSCN5413e.jpg (222.73 KiB) Zobrazeno 7997 x
adamos

Příspěvek od adamos »

D1 Exit 2 plně přeznačen :)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
zesp

Příspěvek od zesp »

Foto z přeznačování exitu Prostějov centrum na D46 ve směru od Brna. Přijeli dnes krátce po patnácté hod a za cca 15 min bylo hotovo... Akorát toto bude ten případ, kdy ta značka bude opticky dost vysoko.... Stačil k tomu tranzit s přívěsným vozíkem, obyčejný žebřík, tři pracovníci...
Přílohy
PC180009c.jpg
PC180009c.jpg (41.25 KiB) Zobrazeno 7761 x
PC180008b.jpg
PC180008b.jpg (58.13 KiB) Zobrazeno 7761 x
PC180006a.jpg
PC180006a.jpg (55.54 KiB) Zobrazeno 7761 x
monin

Příspěvek od monin »

No a kde je tedy sakra ten třetí pracovník?? :D
zesp

Příspěvek od zesp »

Dobrá otázka: Přebíhal mezi těmi dvěma na žebříku a Tranzitem s nářadím, pak odnesl značku s autíčkem, vybalil z celofánu a donesl značku se zelenou dálnicí a tak...
Mike

Příspěvek od Mike »

a jsou za drátama nebo před drátama :lol:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa

Příspěvek od Standa »

Kdyby dělali na elektrice, tak bych si tipnul, že se rozhlíží po okolí, jestli nejde proud, ale tady netuším :) .
Dr.Fe1

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Jak vznikají dopravní značky: firma chrlí nové dálnice, o žáby zájem není

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/reportaz-z-vy ... nomika_fih
zesp

Příspěvek od zesp »

Tak Prostějov zdá se, je přeznačen. Tedy až na změnu barvy čísla komunikace na návěstech, ta je zatím modrá, o příjezdech k dálnici nemluvě... A zeptám se. Je nějaký rozdíl v tom, když se dá začátek obce nad, nebo pod značku dálnice? Na výjezdu z PV na D46 směr Brno je konec obce nad značkou začátek dálnice, ve směru na OC pod značkou... Na snímcích viz výše je začátek obce opět nahoře nad značkou konec dálnice... Prostě mi to připadne, že jak se jim to dnes zrovna povedlo nasadit, tak to je...
Lenny
Autor

Příspěvek od Lenny »

R35 Mohelnice - Holice přeznačena, osazeny zelené cedule dálnice, číslo 35 a 46 zůstalo stále modré, na MÚK Slavonín chybí dreieck
I/35 Křelov - Olomouc osazeno nové modré autíčko, akorát mám pocit, že chybí konec před OK u Globu.
D1 Říkovice - Hulín - Vyškov - Rousínov - přeznačena modrá 55 na červenou, jinak beze změn.
SSÚD 6 a 3 kompletně vyměněny značky dálnice. Chybí dreieck u MÚK Brno-jih.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
jonáš

Příspěvek od jonáš »

A přijde vám to všem normální, že se věšej kolem silnic nějaký neplatný cedule? ;-) Maj značkaři nějak naspěch, ale do prvního ledna se nima přece nemusí (nebo dokonce nesmí) nikdo řídit.
zesp

Příspěvek od zesp »

jonáš: No to teda taky čumim, jaký to naráz vzalo spád. Hlavně s tím přeznačováním dálnic nazeleno. To jsem si taky myslel, že to bude trvat... Ale zase na druhou stranu, pokud se to zadalo jako celek za nějakou tomu odpovídající cenu, tak proč ne... Akorát mě zaráží, že kolem toho není patřičná osvěta pro běžné uživatele. Zatím tedy nic moc. Pár deformovaných zpráv v médiích a jinak nic... To bude flastrů, až bude partija jezdit po novém roce na autíčku pořád 130... Myslím, že si na tom benga pěkně zgustnou... Jinak nerozumím Lennymu, proč je u Rousínova a Vyškova značena červená 55... Z toho jsem zmaten...
Naposledy upravil(a) zesp dne 18.12.2015 22:38:15, celkem upraveno 1 x.
monin

Příspěvek od monin »

jonáš píše:A přijde vám to všem normální, že se věšej kolem silnic nějaký neplatný cedule? ;-) Maj značkaři nějak naspěch, ale do prvního ledna se nima přece nemusí (nebo dokonce nesmí) nikdo řídit.
No prosím, o pochybovače my tu nestojíme! Vy jste samá revoluce a když padne facka tak ste hysterický. Ty nejseš náš soudruhu! Ty seš rakouskej!
mapman
Autor

Příspěvek od mapman »

jonáš píše:A přijde vám to všem normální, že se věšej kolem silnic nějaký neplatný cedule? ;-) Maj značkaři nějak naspěch, ale do prvního ledna se nima přece nemusí (nebo dokonce nesmí) nikdo řídit.

Tohle se řešilo, značka dálnice po novu i postaru vypadají v podstatě stejně, takže je jedno, o jakou z nich jde - je to jasně srozumitelné a pochopitelné. Pokud jde o značku SMV, tak tam až do 30/12 platí 130, pak 110. A co se týče zpoplatnění - tam se vyžadují dvě věci - označení v terénu a uvedení ve vyhlášce. Takže pokud se nějaká značka SMV objeví v terénu dříve, tak by sice měla znamenat poplatek, ale pokud není úsek uvedený i ve vyhlášce, tak jej nelze zpoplatnit. Úderem nového roku už bude aspoň vše jak má být...
Lenny
Autor

Příspěvek od Lenny »

zesp píše:jonáš: No to teda taky čumim, jaký to naráz vzalo spád. Hlavně s tím přeznačováním dálnic nazeleno. To jsem si taky myslel, že to bude trvat... Ale zase na druhou stranu, pokud se to zadalo jako celek za nějakou tomu odpovídající cenu, tak proč ne... Akorát mě zaráží, že kolem toho není patřičná osvěta pro běžné uživatele. Zatím tedy nic moc. Pár deformovaných zpráv v médiích a jinak nic... To bude flastrů, až bude partija jezdit po novém roce na autíčku pořád 130... Myslím, že si na tom benga pěkně zgustnou... Jinak nerozumím Lennymu, proč je u Rousínova a Vyškova značena červená 55... Z toho jsem zmaten...
Na úseku Rousínov - Říkovice je jediná změna v podobě červené 55. Jinak nic.

Okružní křižovatka neruší platnost značky SPMV, že?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
adamos

Příspěvek od adamos »

Třeba na D1 ven z Prahy je to u Opatova vyřešeno šalamounsky - vlevo je stará modrá s dodatkem S POPLATKEM, vpravo je nová zelená s piktogramem poplatku.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Pavel Q

Příspěvek od Pavel Q »

zesp píše: No to teda taky čumim, jaký to naráz vzalo spád..
Na druhou stranu na mytocz.eu dosud nemají novou mapu ani jiné info.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“