Head up display

Off-topic pokec
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Head up display

Příspěvek od Warcz »

V minulosti jsem měl možnost vyzkoušet auto s head up systémem a hrozně se mi to líbilo. Člověk si na to rychle zvykne. Chtěl jsem něco pořídit, ale na trhu byl pouze jeden za cenu kolem 20USD. Myšlenku jsem opustil, ale před měsícem jsem zjistil, že ceny klesají a je jich mnohem více. Objednal jsem tedy z Aliexpresu jeden model za 14.50USD = 330Kč.

Když to došlo byl jsem zklamaný. Nedomyslel jsem dvě věci.
1) Okno není rovně, tedy když dám jednotku rovně, tak text na okně bude šikmo
2) Okno není obyčejné, ale je vícevrstvé.

Když to člověk zkouší na parkovišti, tak je zklamaný. Řekl jsem si když už to mam vyhodit tak to nalepím a zkusím to. našel jsem místo, kde jednotka je šikmo a obraz na skle je rovně.
2020-02-04_0753.jpg
2020-02-04_0753.jpg (136.89 KiB) Zobrazeno 8559 x
Pak už přišlo testování. Ja osobně jezdím tak, že věci okolo sebe vnímám spíše periférně a tady jsem zjistil, že to je super. Ano ten obraz není uplně super ostrý, ale když jedu tak se na to nemusím přímo dívat a studovat každý pixel.
2020-02-04_0741.jpg
2020-02-04_0741.jpg (137.62 KiB) Zobrazeno 8559 x
Na te fotce to hodně zkresluje, protože je rozmazaná, ale je to pěkně čitelné. Osobně mě to mile překvapilo a dalo mi to odpověď proč ten systém je dobrý a chtěl bych ho v každém autě a současně proč je tak drahý. U sériových automobilek potřebujete průhledové sklo, nebo speciální přední okno, které nebude dělat zdvojený efekt.

Je to verze s OBD2 spojením takže může zobrazovat více informací a má senzor světla, takže v noci svítí méně.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Head up display

Příspěvek od adamos »

nevěděl jsem, že lze takové vychytávky dokoupit. Jen jsem nepochopil, 20 USD bylo moc, ale 15 USD už je OK?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Head up display

Příspěvek od Warcz »

Jo zni to divne, ale nechtel jsem řešit celniky (22usd) a byl vice barevny a takovy divny. Proste to šlo kupředu.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Head up display

Příspěvek od Svatosp »

Dneska jde zakoupit skoro všechno, třeba dobra je detekce mrtvehu uhlu a to pomoci mikrovlnych senzoru. Stoji to par korun a funguje to mnohem lepe, nez ty ultrazvukove senzory. Otazka je nekdy věc te instalace do vozidla ale i to lze lehce vyresit.
Dokonce uz je mozne zakoupit i automni jizdni modul. Vypada to jako navigace, instalace jednoducha. Zatím sice pro vybrane modely ale do par let to bude standart.
https://comma.ai/shop/products/comma-two-devkit

Ohledne toho head-up displeje bych rek, ze je lepsi ta varianta s tim sklíčkem , je to lepe videt na nem.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Head up display

Příspěvek od Warcz »

V dodavce je specialni cverecek, ktery se nalepi na okno, ale to nechci. Chci aby to bylo co nejmene napadne.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Head up display

Příspěvek od Mike »

mě se líbí ta přehledně uspořádaná palubka
nelíbí se mi to "D"opředu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Head up display

Příspěvek od Warcz »

Nechci utíkat od tematu, ale automat to je téma kde ho někdo miluje a někdo ne. Mě to je jedno. Baví mě i manuál i automat. Důvod proč jsem koupil automat byl ten, že s autem jezdí i žena. Když chci jet vrazím manuální režim za 2 nebo 3 ( 80 - 160km-h ) a letím. Těch 154KW už si s tím poradí.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“