[D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Od projektanta na základě vzájemné diskuse i za účasti PČR: dnes jsme provedli 2 hodinové sčítání na křižovatce v Nové Hospodě. Výsledky v příloze přepočtené na voz/1hod. Zjednodušeně: Na příjezdu k průsečné křižovatce od Písku jede v součtu 64% rovně, 26% odbočuje doleva a 10% odbočuje doprava.

Tj. to levé odbočení není úplně nejslabší, jak by se mohlo zdát a pokud by měla zůstat průsečná, musela byt se dle PČR stejně dost zásadně upravit, protože rozhledy tam jsou naprd. Další důvod pro OK je tam ten, že připojovák od Strakonic na Blatnou (nová větev, viz obrázek výše) je krátký tak, aby se nemuselo šahat do mostu a mohly zůstat ty zcela zbytečné zastávky a jde o to proud od Písku trochu zpomalit...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Lynx »

A kdo požaduje, aby tam zůstaly ty zastávky, když je to uprostřed ničeho ? Resp. uprostřed křižovatky a žádná obec ani žádný tovární provoz nikde ? Pokud tam něco zastavuje, tak pohyb cestujících je předpokládám nula nula nic. Ani od těch zastávek nevedou nikam žádné chodníky a pokud tam někdo vystoupí, tak bude nebezpečně přecházet několik silnic .... celé je to absurdní.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

Martini, při vší úctě, mě přijde, že se uvažuje úplně špatně. Argumenty chápu, ale ta MÚK už teď je velmi luxusní, má se dokonce ještě vylepšit, ale kruháčem se celá ta přestavba znehodnotí. A nejen to. Dřívější výstavba současných polopřímých ramp přes dálnici asi nestála jen pár drobných. Ty umožňují plynulé a hlavně RYCHLÉ odbočení těch primárních směrů. A kruháčem defakto naprosto znehodnotíte investici do jedné z těch ramp. To nezní úplně jako péče správného hospodáře. :)
Pověz mi prosím, co je špatného na levém odbočení z hlavní na vedlejší ? Kvůli tomu se určitě přece nestaví OK. Když už tak kvůli levým najížděním na hlavní, což zde bude pro 2 směry - od Prahy na 20 a z doprovodky na Písek. Projíždět křižovatkou z vedlejší rovně se bude pouze při jízdě z doprovodky na Strakonice (od Prahy na doprovodku je sjezd dříve). Nic z toho přece není nějaký hojně využívaný směr, kde by jelo jedno auto za druhým.
Bral bych tu OK, kdyby vedle nestály rampy za stamiliony. A ta nejdůležitější věc .. proč se tedy pořád navrhují a staví průsečné křižovatky i na novostavbách silnic první třídy a to mnohdy i na vytíženějších křižovatkách ? Asi to tak nebezpečné zase nebude ne ..
Jeden argument mě ale přesvědčil a to jsou ty rozhledy. Ovšem také se určitě daly řešit jinak .. přijde mi, že v tomto máte na MD neskutečný s prominutím bordel (neber osobně), úplně stejně jako s tím, kam se dává/nedává 3-pruhová kategorie. Prostě jednou tak a jednou tak. Logiku v tom nenajde asi nikdo .. :( Naštěstí tady ta OK nějaké přínosy mít bude, není to jako např.u Úlibic.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Pohyb cestujících tam byl 1,3 osoby/24 hodin na obě ty zastávky, takže určitě projednání s JIKORDem na jejich zrušení je k úvaze... Kor když tam už ani není ten dřevařský areál v oku MÚK... Ještě mi napadlo tam vložit rampu pro ten směr I/20 od Písku směrem na Strakonice, ta by odstranila z té křižovatky to nejsilnější levé odbočení... https://mapy.cz/s/mudonuzolo
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

Tohle mě napadlo taktéž, akorát bych ještě přidal možnost takhle najet i z II/604 a tím by se eliminovalo i to levé najíždění z ní na hlavní, když se směřuje na Písek.
Co by však bylo úplně nejlepší a eliminovalo by to prakticky všechno, by byla tahleta rampa obousměrná - i pro možnost odbočení od Prahy na I/20 - a to této rampy by se stykovou křižovatkou napojila II/604. Ale to už by samozřejmě byla trochu větší přestavba. Takhle nějak:
https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalen ... PnSJS.RGZI
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Dle normy nejde nově připojit doprovodnou komunikaci do větve MÚK... Jako ten směr Praha - Blatná ten je úplně minoritní...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od kot »

Ach jo - normy...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

kot píše:Ach jo - normy...
Zaplať pán bůh za ně, jinak by ta lidová tvořivost neznala mezí a skoro bych se bál volného pohybu mimo domov a možná i pohybu uvnitř něj, když odhlédneme od zde stěžejního tématu...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

martini píše:
Dle normy nejde nově připojit doprovodnou komunikaci do větve MÚK... Jako ten směr Praha - Blatná ten je úplně minoritní...
Pokud je tomu tak, pak pro tu OK opravdu nevidím jediný důvod a tento směr by se mohl jednoduše zakázat a těch pár aut by muselo sjet už na sjezdu dříve na tu doprovodku a pak tady z ní doprava na Blatnou. Potom by nebyla tedy potřeba ta větev obousměrná, ale jen ta, jak jsi nakreslil ty. A šlo by tam přidat tohle, nebyla by to křižovatka, ale jednoduše rampa sbírající 2 větve MÚK do jedné. Myslím, že jde už docela o slovíčkaření. Tohle by jako také nešlo realizovat ? Nejde přece o žádnou lidovou tvořivost, vždyť takových míst najdeme desítky a není tam na tom nic nebezpečného, když tam bude připojovací pruh a ne jen klasická stopka.

Levá odbočení z hlavní trasy na vedlejší přece nejsou důvod pro stavbu OK. Všude takové křižovatky jsou a odbočuje na nich mnohem více aut a není s tím problém. Kruháče (když už mají být na silnici první třídy) bývají většinou při křížení s významnou silnicí druhé třídy, ze které je primární směr odbočení DOLEVA na hlavní trasu. To zde není ani jeden a z těch minoritních ten hlavní by šel vyřešit, jak jsi navrhnul výše. ;)
Ještě to zkuste přehodnotit, moc prosím. :D Policie, policie, rozhledy, normy a pak na plánovaném obchvatu Skrochovic na novostavbě I/57 má vzniknout průsečná křižovatka bez jediného odbočovacího pruhu, ani pro odbočení vlevo tam nemají být .. tak já nevím chlapi ..
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Už jsem byl hodně nepříjemný a toto je mezitímní výsledek dalších debat na toto téma:
Přílohy
NH.jpg
NH.jpg (103.03 KiB) Zobrazeno 8973 x
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D4 obecně

Příspěvek od darwousek »

Aram96 píše:Doufám, že jsem to někde nepřehlédl, ale našel jsem zakázku na DUSP na úpravu MÚK D4xI/20xI/4. Popravdě z toho mám velmi rozporuplné pocity .. postaví se krásné rampy, aby byla MÚK ještě více plynulá, ale do toho se prdne kruháč. Takže ten, kdo jede pořád po I/20, tak bude mít vlastně po této přestavbě horší průjezd, než nyní. :crazy: Nevím, proč by tam nemohla zůstat průsečná křižovatka, když už na ní bude odbočovat ještě méně aut než nyní. Nebo se měl stavět kruháč bez ramp .. tohle mě přijde zase jakési schizofrenní řešení. Bezpečnější to bez debat bude, ale plynulejší to bude naopak méně než teď. :(
Ačkoliv je toto už vcelku mrtvá diskuze tak mám svoji verzi křižovatky.
Křižovatka Nová Hospoda.png
Křižovatka Nová Hospoda.png (113.81 KiB) Zobrazeno 5335 x
Není to nic na profi úrovni je to jen načrtlé v malování 3D. Takhle by ta múk ale byla ideaální
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

martini píše:Už jsem byl hodně nepříjemný a toto je mezitímní výsledek dalších debat na toto téma:
Pokud na to správně vidím a není tam už ta OK, která mě (nás) tady docela rozčílila, tak jedině :ok: :) Jinak mi přijde, že jde o ten můj návrh, pouze s tou úpravou, že tam není styková křižovatka rampa x II/604 - jak jsi psal, že to nejde kvůli normám - ale ten malý kruháč. Proč ne, pokud to vyřeší všechna levá odbočení a primárním směrům křižovatky to nedá do cesty kruháč, lze jedině chválit. :ok:
Vznikne defakto komplet čtyřlístek s tím, že jeden kvadrant (s méně potřebnými rampami) obsahuje OK, která připojuje dvojku. Zůstane buď akorát jedno levé odbočení (ale z hlavní trasy na vedlejší - pro směr Blatná>II/604) nebo si tento směr musí projet dvě vratné rampy za sebou. :)
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Aram96 píše:Zůstane buď akorát jedno levé odbočení (ale z hlavní trasy na vedlejší - pro směr Blatná>II/604) nebo si tento směr musí projet dvě vratné rampy za sebou. :)
Buď ty dvě vratky za sebou nebo spíše, protože se jedná o lokální vztahy, tak od Blatné odbočit vlevo už dřív a jízda přes Šamonice.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

Takže levá odbočení zmizí komplet všechna a křižovatka zůstane plynulá. :ok:
Martini, tohle už musíte dotáhnout k realizaci. Začnu pak opět věřit, že dávat kruháky do cesty na hlavních tazích, není normální a běžné. :mrgreen:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Aram96 píše:Začnu pak opět věřit, že dávat kruháky do cesty na hlavních tazích, není normální a běžné. :mrgreen:
Když lidé, co u toho jsou přemýšlí hlavou a nebojí se, ledascos ještě pořád jde...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

Moje řeč. :lol:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

Jak to vypadá ? Je šance, že projde to "aktualizované" řešení ? Křižoval jsem včera budoucí D4, tak jsem si na to vzpomněl. :D
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

Aram96 píše:Jak to vypadá ? Je šance, že projde to "aktualizované" řešení ? Křižoval jsem včera budoucí D4, tak jsem si na to vzpomněl. :D
Jo, to vyjde, jen otázka kdy to přesně bude...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od Aram96 »

:ok: :ok:
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od darwousek »

A je alespoň nějáký časový odhad ?
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od martini »

No, spíš až po zprovoznění stavby, bohužel :-(, ještě se nedá zahájit MPV před získáním společného povolení, takže to ještě 2 roky zabere... Pak to bude vhodné sladit s nějakým jiným výraznějším omezením na I/20, která se bude zkapacitňovat na 2+1 také po roce 2025... Snad alespoň tu náhradu mostu v Protivíně stihneme do doby zprovoznění D4... Bylo by trapné pustit D4 a do Budějovic muset přes Strakonice a Vodňany...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od darwousek »

Achjo ta rampa Strakonice-Písek mi tam fakt chybí. Jezdím tak minimálně jednou do týdne a už je mi fakt protivné odbočovat doleva. To samé Písek-Strakonice. Ty levá odbočení jsou tam opravdu peklo.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od darwousek »

Na mapách.cz se nám něco ohledně múk Nová Hospoda objevilo viz. https://mapy.cz/zakladni?x=14.0524396&y=49.3486232&z=17 . Ta rampa Strakonice-Písek vypadá dobře :jidlo: . Bohužel to až na tu rampu nevypadá vůbec jako to co posílal Martini . A tahle https://mapy.cz/s/fumocegace rampa vypadá minimálně zajímavě. To by to nešlo vyřešit takhle https://mapy.cz/s/lecopusese ? Má někdo po dlouhé době k múk info ?
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od MPMP »

darwousek píše: 23.6.2023 21:39:43To by to nešlo vyřešit takhle https://mapy.cz/s/lecopusese ?
Domnívám se, že nešlo, jak bys tam pak připojil tu doprovodku?
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Mirotice – Třebkov – křižovatka s I/20

Příspěvek od darwousek »

Ono já mám na tohle malůvku.
Mapy.cz a 6 dalších stránek – Osobní – Microsoft​ Edge 02.06.2023 18_49_16.png
Mapy.cz a 6 dalších stránek – Osobní – Microsoft​ Edge 02.06.2023 18_49_16.png (408.32 KiB) Zobrazeno 942 x
. S tím že počítám že II/604 bude pokračovat dál ke Strakonicím podél D4.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „D4“