I/3 stavební úpravy u Benešova

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

ElWapp píše: 10.3.2023 11:03:22 OK jsou tam na celé trase dvě, obě u Benešova, v místě, kde se s nimi jezdí rychleji než dříve bez nich.
Tak s tímhle nesouhlasím ani náhodou. Zajímalo by mě kde se jezdí rychleji, když pominu odbočení do Benešova ve směru na jih. Dřív se to za Tužinkou trochu rozjelo, nyní to stojí až ke vstupu do Konopišťského parku, pak se musí dát přednost u Topolu autům co jedou z Mariánovic na jih. Tady teda již není silnice blokována těmi co chtějí odbočit do Benešova, ale že by to byl dříve zas tak častý jev si nemyslím, navíc odbočovací pruh (jako byl na Červených Vrškách) by zastal tu samou práci. Takže ve směru na jih je to 2x zhoršení 1x zlepšení (které ale zhorší protisměr). A opačným směrem není žádné zlepšení, jenom zhoršení navíc s šílenou předností na Červených Vrškách. Tak kde je to zrychlení?
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ElWapp »

Odboceni vlevo u Topolu od Prahy na Krizikovu dokazalo zpusobit slusny spunt, odbocujici auto neslo objet. Do toho se tam ruzne pousteli ridici z vedlejsi a byly tam ruzne zmatecne situace. Na Cervenych vrskach se zas aspon da normalne pripojit z vedlejsi, odboceni vlevo bylo o strach. Pokazde co jsem tam jel jsem novy stav vnimal jako plynulejsi.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

ElWapp píše: 10.3.2023 23:58:39 Odboceni vlevo u Topolu od Prahy na Krizikovu dokazalo zpusobit slusny spunt, odbocujici auto neslo objet. Do toho se tam ruzne pousteli ridici z vedlejsi a byly tam ruzne zmatecne situace.
Tohle ale šlo lépe vyřešit odbočovacím pruhem. Ano občas se tam muselo zastavit, ale že by to tvořilo nějaký velký špunt, tak to teda ani náhodou. Hlavně teď spousta lidí, co tam odbočovala, už vůbec nejezdí, protože to odřízlo Křižíkovu.
ElWapp píše: 10.3.2023 23:58:39 Na Cervenych vrskach se zas aspon da normalne pripojit z vedlejsi, odboceni vlevo bylo o strach. Pokazde co jsem tam jel jsem novy stav vnimal jako plynulejsi.
Nikdo, kdo to tam zná, tam doleva (aspoň z Benešova) nejezdil pokud byl provoz, protože lze najet na MÚK dále. Plynulejší to tam není ani náhodou, hlavně směrem na Prahu se tam musí velmi často zastavit (mimochodem mnohem častěji než dříve U Topolu). Směrem na jih se to taky často musí přibrzdit kvůli přednosti a nyní tam jsou pravidelně kolony až k Tužince, což dříve nebylo obvyklé ani při víkendové špičce. To kolikrát jsem tam už jsem tam viděl velmi nebezpečné situace kvůli nedání přednosti (jasně asi by to nebyli smrťáky jako před tím, ale když vám tam při odbočování do Benešova z jihu suvereně vlítne náklaďák tak by to nebylo dost přijemné) nebo přeskočení těch retardérů mezi pruhy ani nepočitám.

Co mi ale u Červených vršků příjde totálně vtipné je, že silnice od Mirošovic po Benešov je zabalisetovaná uplně všude, ale u výjezdu z Červených vršků směrem na Prahu, kde by měly smysl chybí. Mimochodem stále je tam značka Pozor projíždíte stavbou směrem na jih. Nevím jestli to tam jenom zapoměli nebo to stále není hotové.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od vondr »

NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od NullDeVoid »

Pěkný no, ale chce to dálnici.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

Toto je totální nemysl, vyhozene miliardy z kapes vsech danovych poplatniku v primem prenosu! Problem vyresi jedine dalnice a ten problematicky prechod by vyresila relativne jednoducha uprava vybudovanim podchodu nebo nadchodu s castecnym zahloubenim komunikace.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Svatosp píše: 7.12.2023 16:54:46 Toto je totální nemysl, vyhozene miliardy z kapes vsech danovych poplatniku v primem prenosu! Problem vyresi jedine dalnice a ten problematicky prechod by vyresila relativne jednoducha uprava vybudovanim podchodu nebo nadchodu s castecnym zahloubenim komunikace.
Jenže zrovna tohle smysl narozdíl od těch OK má. Vstup do parku je jenom jedna věc. Je tam úrovňová křižovatka U Stadionu. Ty další dvě "MÚK" jsou úplně k ničemu. Ta první nemá nájezdy a směrem na Prahu je v kopci, o tom, že má malou výšku a často je tam něco zašprajcované ani nemluvě. Té druhé chybí větev k Benešovu a taky je podjezd nízký, takže i kdyby autobusy co tam jezdí jeli přes Benešov a najížděli U Stadionu nebo jinde, tak se pod ten most prostě nevejdou. Navíc je to pod touhle MÚK dost úzké, takže se tam nevejde chodník a každý rok se tam kvůli chodcům dávají zábrany.
Další problém je autobusová zastávka mezi těmito MÚK, na kterou se ve směru na jih nedá dostat jinak než autem a nebo hazardovat s přeběhnutím silnice v těchto místech, což je opravdu o život. Mimochodem tahle zastávka v tom návrhu úplně chybí, takže by mě zajímalo jestli jí někam přesunou nebo úplně zruší s tím, že se bude zajíždět až na nádraží, což by mi přišlo jako krok zpět.

Nejvíc mě ale zajímá, jak mají v plánu tohle realizovat za provozu. Už jsme tady o tom jednou vedli debatu, ale nejlepší by byl nějaký insider, který by tohle osvětlil. Hlavně ta část s tím zahloubením, to si prostě nedokážu dobře představit jako to chtějí udělat. Jedině převést to na půlku silnice a vyhloubit půlku, kam pak převést provoz a vyhloubit druhou půlku, ale nedovedu si představit, jak to zabezpečit aby se jim to nezhroutilo. Že by uhnuli k parku se mi nejeví taky jako moc reálné, zas tolik místa tam není a dost pochybuji, že by jim to někdo povolil tam vykácet stromy a přesunout "bránu".

A ještě dodám, že doufám, že ta firma co měla udělat stavební povolení už v tomhle druhém pokusu vůbec nefiguruje, po jejich totálním selháním.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Honey72 »

Objížďka může vést na nezbytně dlouhou dobu přes město. Kruté, ale reálné.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od kot »

A nejspíše i jediné REALISTICKÉ řešení...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

V tom videu je to jasně řečeno čas 8:10: "Intenzivní doprava nebude vedena po objízdných trasách přes město Benešov." navíc se to tady už řešilo minulosti. Nikdo, ale neví jak by to mělo vypadat, proto jsem se zeptal, zda k tomu nejsou nové informace. Kraj jim již po minulých zkušenostech nedovolí pustit dopravu do města. Myslím, že si Benešov za posledních 5 let té dopravy užil až až.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

To že to tam bude stát nikoho nezajímá, naopak plno lidí pojede po D4. Takhle se tu bohužel uvažuje. Spíš než toto by chtělo udělat konečně obchvat Benešova na Vlašim.
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Jaroslav »

Saljack píše: 8.12.2023 8:33:59
Jenže zrovna tohle smysl narozdíl od těch OK má. Vstup do parku je jenom jedna věc. Je tam úrovňová křižovatka U Stadionu. Ty další dvě "MÚK" jsou úplně k ničemu. Ta první nemá nájezdy a směrem na Prahu je v kopci, o tom, že má malou výšku a často je tam něco zašprajcované ani nemluvě. Té druhé chybí větev k Benešovu a taky je podjezd nízký, takže i kdyby autobusy co tam jezdí jeli přes Benešov a najížděli U Stadionu nebo jinde, tak se pod ten most prostě nevejdou. Navíc je to pod touhle MÚK dost úzké, takže se tam nevejde chodník a každý rok se tam kvůli chodcům dávají zábrany.
Další problém je autobusová zastávka mezi těmito MÚK, na kterou se ve směru na jih nedá dostat jinak než autem a nebo hazardovat s přeběhnutím silnice v těchto místech, což je opravdu o život. Mimochodem tahle zastávka v tom návrhu úplně chybí, takže by mě zajímalo jestli jí někam přesunou nebo úplně zruší s tím, že se bude zajíždět až na nádraží, což by mi přišlo jako krok zpět.

...
Tohle snad nemůžete myslet vážně! Během pár let se z téhle silnice stane bezvýznamná lokální komunikace... a na takové stavět tunel za miliardy když je tam na lokální komunikaci zcela dostatečné řešení?

Podle mne by každý, kdo se podílí na realizaci tohoto TUNELU měl být pohnán před soud. Jedná se o naprostý nesmysl a absolutně trestuhodnou "investici" toho nejhoršího kalibru. Neznám v ČR horší případ...
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Jaroslav píše: 19.12.2023 9:58:44 Tohle snad nemůžete myslet vážně! Během pár let se z téhle silnice stane bezvýznamná lokální komunikace... a na takové stavět tunel za miliardy když je tam na lokální komunikaci zcela dostatečné řešení?

Podle mne by každý, kdo se podílí na realizaci tohoto TUNELU měl být pohnán před soud. Jedná se o naprostý nesmysl a absolutně trestuhodnou "investici" toho nejhoršího kalibru. Neznám v ČR horší případ...
To myslím smrtelně vážně. Ty MÚK se stejně vyřešit musí o těch tu nemusíme ani diskutovat, je jen otázka kdy a za kolik. A jiné řešení než tunel neexistuje, ale můžete přijít s něčím lepším, ale předpokládám, že vůbec nevíte, jak to tam vypadá.

1. Z téhle silnice nebude nikdy bezvýznamná lokální komunikace. I po dostavění D3 bude tohle stále obchvat Benešova, kam jezdí spousta lidí. Budou jí stále využívat lidé co bydlí od Mirošovic až po Votice, pokud pojedou do Benešova (a to pojedou).
2. Je snaha propojit Benešov a Konopišťský park a to prostě jinak než tunelem (za požadavku vstupu hlavní branou nejde), jasně asi by šlo silnici úplně zrušit a udělat východní obchvat.
3. Než bude D3 postavená, tak se ten tunel může vrátit.
4. Těch "během pár let" je minimálně 10 let
Anonym
Příspěvky: 810
Registrován: 24.6.2009 13:34:01

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Anonym »

ZBmaster píše: 19.12.2023 8:43:06 To že to tam bude stát nikoho nezajímá, naopak plno lidí pojede po D4. Takhle se tu bohužel uvažuje. Spíš než toto by chtělo udělat konečně obchvat Benešova na Vlašim.
Obchvat Benešova na Vlašim by bylo ideální udělat ještě před budováním tunelu. V době budování tunelu by pak šla doprava stáhnout přes obchvat, sice částečně přes Benešov, ale alespoň v jednom směru by to hodně pomohlo.

Přidáno za 1 minuta 41 sekund:
Jaroslav píše: 19.12.2023 9:58:44 Tohle snad nemůžete myslet vážně! Během pár let se z téhle silnice stane bezvýznamná lokální komunikace... a na takové stavět tunel za miliardy když je tam na lokální komunikaci zcela dostatečné řešení?
Z I/3 nikdy nebude bezvýznamná lokální komunikace. Okolí se zastavuje a bude zastavovat, lidí bude přibývat.
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

Trojka u Benešova opravdu nikdy lokální komunikace nebude. I po dostavbě dálnice bude minimálně Miro - Bene pořád silnice první třídy. Ale tunel mi příjde jako megalomanství a stavba za provozu šílenost. Co třeba mírně zahloubit silnici 106 aby se do podjezdu vešel i kamion.
Jaroslav
Příspěvky: 359
Registrován: 18.3.2009 10:49:10

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Jaroslav »

Saljack píše: 19.12.2023 10:57:58
Jaroslav píše: 19.12.2023 9:58:44 Tohle snad nemůžete myslet vážně! Během pár let se z téhle silnice stane bezvýznamná lokální komunikace... a na takové stavět tunel za miliardy když je tam na lokální komunikaci zcela dostatečné řešení?

Podle mne by každý, kdo se podílí na realizaci tohoto TUNELU měl být pohnán před soud. Jedná se o naprostý nesmysl a absolutně trestuhodnou "investici" toho nejhoršího kalibru. Neznám v ČR horší případ...
To myslím smrtelně vážně. Ty MÚK se stejně vyřešit musí o těch tu nemusíme ani diskutovat, je jen otázka kdy a za kolik. A jiné řešení než tunel neexistuje, ale můžete přijít s něčím lepším, ale předpokládám, že vůbec nevíte, jak to tam vypadá.

1. Z téhle silnice nebude nikdy bezvýznamná lokální komunikace. I po dostavění D3 bude tohle stále obchvat Benešova, kam jezdí spousta lidí. Budou jí stále využívat lidé co bydlí od Mirošovic až po Votice, pokud pojedou do Benešova (a to pojedou).
2. Je snaha propojit Benešov a Konopišťský park a to prostě jinak než tunelem (za požadavku vstupu hlavní branou nejde), jasně asi by šlo silnici úplně zrušit a udělat východní obchvat.
3. Než bude D3 postavená, tak se ten tunel může vrátit.
4. Těch "během pár let" je minimálně 10 let
Hromada ukvapených závěrů bez znalosti v jednom příspěvku. Zkusím tedy postupně:
1) předpokladáte, že nevím jak to tam vypadá... ano, v tomto komentu ukazujete jak kvapně a bez znalosti utváříte radikální závěry. Ve skutečnosti nejenom že v lokalitě bydlím, ale také spolupracuji s projektanty na daném řešení. Váš závěr je tedy hluboce nemoudrý.
2) jedná se o obchvat Benešova, po ktetém bude i po dokončení jezdit spousta lidí. Opět ukvapený argument nepodložený ráciem či znalostmi. Ve skutečnosti tvoří místní doprava na obchvatu cca 20%, ostatní je dálková doprava která bude převedena na D3. Stavět tunel za miliardy pro zbytkových 6-7 tis.aut denně je naprosté mrhání veřejnými prostředky
3) Snaha propojit Benešov s parkem... proboha, to snad nemůžete myslet vážně! Přístup do parku za miliardy? Vy asi nebudete příliš znalý investor, že?
4) 10 let.... než postavíte tunel, je to 6 let, navíc z toho 3 roky dopravní peklo. Kvůli zbylým 4 rokům utratit miliardy?

Děkuji za konstruktivní připomínky.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od vaclav »

Když vidím ty tunely všude ve Švýcarsku (třeba obchvat vesnice s 20 domy) tak bych se toho podjezdu tady nebál. Peněz je dost.
Resp. se podívejme na ostatní bývalé jedničky kolem Prahy, kde se postavila vedle dálnice. Je tam nulový provoz?
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Aram96 »

Já to neznám z místního pohledu, ale z obecného pohledu mi přijde tunel naopak správné řešení. Totálně prasácké jsou spíš ty kruháče na koncích obchvatu, resp. především ten severní, kde stejně má být most pro podjezd pod I/3. Tohle vymyslela hlava mazaná a schválit to nemohl nikdo. Doufám, že se to v této podobě nikdy nepostaví, je to absolutní ekonomická absurdita a hlavně i logický nesmysl - postavím most, dvě větve z obou stran, ale na hlavní trase kruháč. Tak určitě .. (jo a pro jistotu ještě dva kruháče ve spodní úrovni, aby to tam náhodou nešlo projet plynule :zvraci: )

A jinak .. nemusím zde bydlet, aby mi bylo naprosto jasné, že na I/3 bude velký provoz i po realizaci D3. Odhaduji, že se bude blížit takovým 8 tisícům aut denně, takže mluvit zde o vyhozených penězích na tunel je podle mě dost mimo. Navíc D3 rozhodně není dálnice, která by měla alespoň jistotu realizace do takových 8 let. Je to právě naopak. Může se stavět za 3-4, ale také klidně za 10 nemusí, v tu chvíli bude tunel dávno zaplacený několikrát a i když se D3 podaří postavit, tak bude sloužit budoucímu provozu dobře.
NullDeVoid
Příspěvky: 352
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od NullDeVoid »

Aram96: Naprosto souhlasím, že ty kruháče jsou totální prasárna. To tam fakt nemá co dělat. Hlavní trasa má být bez nich.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
pjezek164
Příspěvky: 193
Registrován: 9.7.2012 9:30:55

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od pjezek164 »

Jaroslave, nelze na kapacity soudit podle dnes jediné I3. Dálnice po zvýšení ceny známky opět odláká místní, v zásadě všechny, kdo prostě dálnici nemohou nebo nebudou chtít využít. Je mi líto těch plížilů stovkou na dálnicích kolem větších měst - místní ji mají jako jedničku po nejbližší výjezd, jinak nic. A pak - kdy bude UP D3 v tangentě Benešova? Za deset let? Bude vůbec?
ZBmaster
Příspěvky: 85
Registrován: 24.12.2019 22:20:21

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od ZBmaster »

Kdo tam nebydlí tak se mu lechce říká jak chce tunel, ale pro nás ostatní to znamená dopravní peklo na několik let. A stejně po dostavbě by se nic nezměnilo. 2+1 funguje jen při malém provozu, při provozu jaký je tam standartně je spíš na obtíž.

Jak jsem psal, dost by pomohla MÚK před Bene (Poměnice - dolní Tužinka) a obchvat na Vlašim. Někde jsem viděl plány, má to vézt za kauflandem a napojit se někde v místě křižovatky 110/112. Toto by Benešovu trochu odlechčilo, jinak nezbývá než čekat na D3, jiné řešení není!
Až provoz poklesne je možné začít přemýšlet o nějakých tunelech....
Budování tunelů mi příjde jako takové Pražské řešení - nejdříve zhumanizujeme všechny průtahy Prahou a někdy možná bude okruh... A výsledek? Kolony už i mimo špičku.
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Svatosp »

Jaroslav píše: 25.12.2023 17:08:33
Saljack píše: 19.12.2023 10:57:58
Jaroslav píše: 19.12.2023 9:58:44 Tohle snad nemůžete myslet vážně! Během pár let se z téhle silnice stane bezvýznamná lokální komunikace... a na takové stavět tunel za miliardy když je tam na lokální komunikaci zcela dostatečné řešení?

Podle mne by každý, kdo se podílí na realizaci tohoto TUNELU měl být pohnán před soud. Jedná se o naprostý nesmysl a absolutně trestuhodnou "investici" toho nejhoršího kalibru. Neznám v ČR horší případ...
To myslím smrtelně vážně. Ty MÚK se stejně vyřešit musí o těch tu nemusíme ani diskutovat, je jen otázka kdy a za kolik. A jiné řešení než tunel neexistuje, ale můžete přijít s něčím lepším, ale předpokládám, že vůbec nevíte, jak to tam vypadá.

1. Z téhle silnice nebude nikdy bezvýznamná lokální komunikace. I po dostavění D3 bude tohle stále obchvat Benešova, kam jezdí spousta lidí. Budou jí stále využívat lidé co bydlí od Mirošovic až po Votice, pokud pojedou do Benešova (a to pojedou).
2. Je snaha propojit Benešov a Konopišťský park a to prostě jinak než tunelem (za požadavku vstupu hlavní branou nejde), jasně asi by šlo silnici úplně zrušit a udělat východní obchvat.
3. Než bude D3 postavená, tak se ten tunel může vrátit.
4. Těch "během pár let" je minimálně 10 let
Hromada ukvapených závěrů bez znalosti v jednom příspěvku. Zkusím tedy postupně:
1) předpokladáte, že nevím jak to tam vypadá... ano, v tomto komentu ukazujete jak kvapně a bez znalosti utváříte radikální závěry. Ve skutečnosti nejenom že v lokalitě bydlím, ale také spolupracuji s projektanty na daném řešení. Váš závěr je tedy hluboce nemoudrý.
2) jedná se o obchvat Benešova, po ktetém bude i po dokončení jezdit spousta lidí. Opět ukvapený argument nepodložený ráciem či znalostmi. Ve skutečnosti tvoří místní doprava na obchvatu cca 20%, ostatní je dálková doprava která bude převedena na D3. Stavět tunel za miliardy pro zbytkových 6-7 tis.aut denně je naprosté mrhání veřejnými prostředky
3) Snaha propojit Benešov s parkem... proboha, to snad nemůžete myslet vážně! Přístup do parku za miliardy? Vy asi nebudete příliš znalý investor, že?
4) 10 let.... než postavíte tunel, je to 6 let, navíc z toho 3 roky dopravní peklo. Kvůli zbylým 4 rokům utratit miliardy?

Děkuji za konstruktivní připomínky.
Pod toto bych se podepsal. V dobe, kdy je statni rozpocet v tezkem deficitu to je opravdu na zalobu! Kolik tam projde lidi do toho parku? Kdyz chteji prechod, muze se postavit podchod/prechod nez toto reseni za miliardu. Opravdu pro kazdeho poctiveho, kdo tady v tom state plati dane a dre se, je to smutny pripad.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: I/3 stavební úpravy u Benešova

Příspěvek od Saljack »

Jaroslav píše: 25.12.2023 17:08:33
Hromada ukvapených závěrů bez znalosti v jednom příspěvku. Zkusím tedy postupně:
1) předpokladáte, že nevím jak to tam vypadá... ano, v tomto komentu ukazujete jak kvapně a bez znalosti utváříte radikální závěry. Ve skutečnosti nejenom že v lokalitě bydlím, ale také spolupracuji s projektanty na daném řešení. Váš závěr je tedy hluboce nemoudrý.
2) jedná se o obchvat Benešova, po ktetém bude i po dokončení jezdit spousta lidí. Opět ukvapený argument nepodložený ráciem či znalostmi. Ve skutečnosti tvoří místní doprava na obchvatu cca 20%, ostatní je dálková doprava která bude převedena na D3. Stavět tunel za miliardy pro zbytkových 6-7 tis.aut denně je naprosté mrhání veřejnými prostředky
3) Snaha propojit Benešov s parkem... proboha, to snad nemůžete myslet vážně! Přístup do parku za miliardy? Vy asi nebudete příliš znalý investor, že?
4) 10 let.... než postavíte tunel, je to 6 let, navíc z toho 3 roky dopravní peklo. Kvůli zbylým 4 rokům utratit miliardy?

Děkuji za konstruktivní připomínky.
1) Tak když spolupracujete s projektanty na daném řešení, tak jste mohl s nějakým lepším řešením přijít.
2) Mě teda 6-7 tisíc příjde celkem dost, hlavně když to porovnám s D6 a D7.
3) Tak navrhněte lepší řešení než zahloubení silnice, protože ten vstup do parku je ihned za silnicí. Tady jde taky co dovolí památkáři. Zatím jsem od žádného kritika neslyšel o žádné alternativě než tohle. Podmínky jsou jasně danné vstup "hlavní branou" musí být zachován. Proč si myslíte, že tam teď je to zpomalení a přebíhání chodců? Jelikož tam bydlíte, tak víte, že to přebíhání chodců a cyklistů je tam velmi časté. Přitom stačí silnici podejít Konopišťskou. Navíc se staví mnohem větší blbosti kvůli mnohem méně lidem, tak nevidím jediný důvod, proč zrovna tohle by nemohlo být udělné takhle.
4) Ten tunel mohl už pomalu stát, kdyby žádost o územní rozhodnutí babičky z Horní Dolní totálně nezvojitli. Opravdu se tady najde někdo, kdo veří, že D3 ve středočeském kraji bude stát za 6 let. Navíc letos se otevře D4, což by mohlo I/3 částečně ulevit (podle mě to ale nebude znát). A kde jste vzal ty miliardy ta částka je celý projekt tj. dvě MÚK, zahloubení, nadchod atp.?
Odpovědět

Zpět na „I/3“