Jihočeský kraj všeobecně

RedBaron
Příspěvky: 371
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od RedBaron »

Vzhledem k posunu na další stranu si dovolím citaci předchozího příspěvku a komentář:
Diaľničiar píše:Obchvat obce Strážkovice, silnice II/156. Tady je video, které jsem ve fóru nenašel. Pokud tady někde ta informace je, tak to klidně odstraňte. Je tady jen zmínka, že obchvat mohl být i z jiné strany.

Obchvat Strážkovic je hotový a zprovozněný od prosince 2021.

Za obchvat Strážkovic díky, myslím že Strážkovicím hodně ulevil a sebral 90% dopravy projíždějící obcí. V příčném směru ale stále vede obcí původní II/155 Třeboň - Č.Krumlov což obchvat nevyřešil. Navíc od kruháku dolů vede hlavní směr II/156 ČB - Nové Hrady pouze v šířce S7,5/90 a po 1 km ji napojuje na původní S11,5/90 což působí dost komicky - jedete ze stísněné tenké silničky na velkorysou silnici, která by teď snesla rozdělení na tři pruhy a v opačném směru od Veselky nahoru ke Strážkovicím dva stoupací pruhy pro předjíždění. Bohužel to komplikuje úrovňová odbočka na Ostrolovský újezd a Borovany.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

Úplně mi utekla událost otevření nové ulice v Táboře, a sice propojka Vožické ulice s Chýnovskou.

https://www.kraj-jihocesky.cz/cs/kraj-z ... sice-drive

Ve středu 28.9. jsem tam projížděl a říkal si, že si na otevření ještě počkám, a ejhle, o 2 dny později už stříhali pásku... (tedy teď bez ohledu, že tenhle kraťoučký úsek stavěli strašně dlouho už od roku 2019...).
RedBaron
Příspěvky: 371
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od RedBaron »

Tam jsou tedy dost výhrady k nepřehledné křižovatce a snad den po otevření už tam byla nehoda. Musím se tam juknout až se pojedu kouknout na obchvácený Chýnov, chtěl bych to stihnout ještě letos na motorce.
kik
Příspěvky: 1008
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od kik »

Jel jsem tam ve čtvrtek a žádný problém jsem na té křižovatce nezaznamenal. Možná i proto že to nebylo ve špičce.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

SÚS tohoto kraje má několik nových sypačů. V roce 2021 je 7 nových kousků.

Obrázek

Obrázek

Pro zimu 2022/2023 mají celkem 198 posypových vozů, z toho 7 nových, 9 šípových pluhů, 16 sněhových fréz či 73 nakladačů a to pro 6 tisíc kilometrů jihočeských silnic I., II., III. tříd a dálnici D4.

Po dokončení D4 (PPP projekt) budou zajišťovat letní i zimní údržbu pro koncesionáře.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od darwousek »

Tak jen aby to tak vypadalo nějáké III. byli při tom prvním sněhu v příšerném stavu sotva posypané.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

To je naprosto normální. Je to tak všude na světě, že vedlejší silnice jsou na okraji zájmu. Asi by se vám jako daňovému poplatníkovi nelíbilo udržovat 300% přezaměstnanost ... je to tak jednoduše všude! V USA, Kanadě se dokonce ani 20h neobjeví když je silná vánice, na vedlejších silnicích a je to všem šumák ... dálnice mají 1. prioritu, silnice I. třídy jsou za nimi. Vše ostatní musí čekat ... a když je to opravdu špatné, tak dálnice se neudržují, udržují se pouze hlavní tahy, ale to v případě Via Salis platit nebude. Dokud to umožní počasí a nebudou nehody, tak to sjízdné bude. ;)

Zimní údržba není o černých silnicích, nýbrž o zmírňování následků nepříznivého počasí. Ačkoliv tomu většina populace na severní polokouli nechce rozumět. :D Co se posypu týče, tak III. se skoro nikde nesolí ... tento zlozvyk má minimum států. Stejně to není účinné a jen to rychleji degraduje povrchy.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od prof2 »

Dvě nové stavby vylepší v nejbližších letech silniční tah z Českých Budějovic do Nových Hradů
https://ceskobudejovicky.denik.cz/zprav ... 30314.html
(Sorry, nemám zaplaceno, tak jen začátek)
hyper9
Příspěvky: 34
Registrován: 21.2.2023 17:57:26

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od hyper9 »

Myslím, že se to dá vyřešit :idea: :mrgreen:

https://www.printfriendly.com/p/g/eje3sV

Poté, co umřela oblíbená služba outline.com, jsem si zamiloval https://www.printfriendly.com/ :)
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od prof2 »

Takže nová silnice z Nových Hradů do Dolního Rakouska nebude. To asi i objasňuje, proč je ten jižní výjezd z OK u Strážkovic tak směšně úzký.

Jsem velmi zklamán. Nové Hrady jsou holt nešťastné místo. Mohly mít pořádné spojení na rakouskou síť hlavních silnic i na České Budějovice, nebudou mít nic. A II/154 na Třeboň je děsná, blbě prochází Třeboní a s tou taky není kraj schopen nic udělat.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

Od 24.4.2023 by měl být uzavřen most v Hrdějovicích: https://www.c-budejovice.cz/oprava-mostu-hrdejovice
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od darwousek »

Když už jsme u těch mostů tak je uzavřen most na II/170 u Nemětic https://mapy.cz/s/redemuneha . Zajímalo by mě proč z Volyně nejde odbočit vlevo ale od Nemětic jo.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
kik
Příspěvky: 1008
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od kik »

prof2 píše: 17.3.2023 23:23:15
Takže nová silnice z Nových Hradů do Dolního Rakouska nebude. To asi i objasňuje, proč je ten jižní výjezd z OK u Strážkovic tak směšně úzký.

Jsem velmi zklamán. Nové Hrady jsou holt nešťastné místo. Mohly mít pořádné spojení na rakouskou síť hlavních silnic i na České Budějovice, nebudou mít nic. A II/154 na Třeboň je děsná, blbě prochází Třeboní a s tou taky není kraj schopen nic udělat.
Ta II/154 mi mezi Novými Hrady a Třeboní tak děsná nepřípadá. Při posledních dvou dovolených strávených jednou v Hrachovišti a podruhé v Malontech jsme ji celkem dost čast projeli a musím konstatovat, že nejhorší povrch byl v úseku Šalmanovice - přejezd u Byňova. Ale na druhou stranu nebyl plný děr apod., prostě ten povrch byl jen starý. Co by bylo dobré udělat je obchvat Branné, kde je hodně nepříjemná zatáčka spojená s odbočkou na místní komunikace. Bohužel obchvat Třeboně směrem k Holičkám s napojením na I/24 by asi byl hodně drahý vzhledem k terénu plnému různých vodních toků. V Třeboni je nejhorší úsek kolem Světa kde se často doslova a do písmene motá spousta chodců a cyklistů, ale s tím se asi nedá dělat nic jiného než tam opravdu dodržet tu max. třicítku a mít oči na šťopkách.
mstitek
Příspěvky: 336
Registrován: 15.8.2017 22:28:46

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od mstitek »

Branná obchvat má. Jenom je tam z nějakého důvodu zákaz vjezdu. Většina místních ho ale stejně ignoruje, protože povrch silnice v Branné po posledních stavebních pracech připomíná tankodrom.
kik
Příspěvky: 1008
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od kik »

Poslední prodloužený víkend jsme strávili v Č. Krumlově a tak jsem z Třeboně zvolil cestu do Krumlova mimo ČB přes Borovany. Musím konstatovat že II/155 z Třeboně přes Borovany je v hodně dobrém stavu. Je tam relativně nový povrch (hlavně mezi Borovany a Třeboní) a podle Waze je to cca o 5-10 minut rychlejší než přes Budějice. A až se vybudují přeložky I/39 od D3 směrem na Krumlov tak to bude ještě rychlejší. I když s vybuváním obchvatu Lišova a D3 kolem ČB to časově asi bude stejný. Tam to bude záležet na tom jaký tam bude provoz.
kik
Příspěvky: 1008
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od kik »

Letos budeme trávit dovolenou ve Svaté Anně kousek od Zvíkova a tak bych chtěl upozornit na uzavření mostu přes Otavu na II/121 kvůli rekonstrukci. Most má být uzavřen do cca 11. listopadu l.r.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od prof2 »

kik píše: 10.5.2023 19:03:59 Poslední prodloužený víkend jsme strávili v Č. Krumlově a tak jsem z Třeboně zvolil cestu do Krumlova mimo ČB přes Borovany. Musím konstatovat že II/155 z Třeboně přes Borovany je v hodně dobrém stavu. Je tam relativně nový povrch (hlavně mezi Borovany a Třeboní) a podle Waze je to cca o 5-10 minut rychlejší než přes Budějice.
To je zvláštní. Já jsem vždycky jezdil po I/34 do Vranína, kde se odbočilo na III. třídu do Slavošovic a Ledenic, za nimiž se odbočuje na II/155, a stejně naviguje i Waze. Po II/155 do Borovan jsem to taky zkoušel, ale ta je oproti této III. třídě žalostně úzká a mimoto je to po ní (počítáno z třeboňského náměstí a s využitím kusu "vracečky" z Borovan na Ledenice) o 2,5 km dál.
kik píše: 10.5.2023 19:03:59 I když s vybuváním obchvatu Lišova a D3 kolem ČB to časově asi bude stejný. Tam to bude záležet na tom jaký tam bude provoz.
To si dovolím oponovat. Nepojede-li se přes Štěpánovice a Lišov, u Úsilného se najede na dálnici a sjede se z ní u Prostředních Svinců, tak kromě zablokování silnice nebo dálnice nehodou ap. nevidím možnost, jak by ta alternativní trasa mohla být rychlejší.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od prof2 »

Na základě tohoto mého postu na tématu k obchvatu Chýnova:
prof2 píše: 3.8.2023 0:53:22 Tady by se asi slušelo dodat, že úsek II/409 mezi D3 a I/19 není žádná tuctová dvojka, ale spojka pro ČB a všechny obce kolem D3 až k Plané a většinou Moravy, částí Východních Čech a menší částí Vysočiny. Zasloužila by si minimálně přestavbu do normovaného profilu o šířce 7,5 m.
jsem se podíval na seznam dopravních staveb v okrese Tábor a zjistil jsem, že s tímto úsekem II/409 nejsou žádné plány, což mi přijde jako strašná škoda třeba ve srovnání s tím, že je v plánu obchvat Budislavi na II/135, kde je dopravní zátěž mnohonásobně nižší.
Tom od Budějc
Příspěvky: 209
Registrován: 13.8.2018 20:50:39
Bydliště: u Českých Budějovic

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Tom od Budějc »

🆕🆕 RYCHLÁ ZPRÁVA. Firma M-Silnice oznámila, že dlouhodobá uzavírka mostu v Táboře-Záluží nad dálnicí D3 pomalu končí. Most bude uveden do předběžného užívání v pondělí 27. listopadu 2023 ráno. Investorem nového mostu je Jihočeský kraj. 🆕🆕

Foto je ilustrační.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0173589716
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

Český Krumlov - historické centrum, výměna mostu

již nějaký čas tam lze pozorovat práci a to dost složitou na ty poměry, tak alespoň nejnovější fotoset:

I.
200.jpg
200.jpg (360.81 KiB) Zobrazeno 638 x
.
201.jpg
201.jpg (240.65 KiB) Zobrazeno 638 x
.
202.jpg
202.jpg (306.14 KiB) Zobrazeno 638 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

II.
203.jpg
203.jpg (181.84 KiB) Zobrazeno 636 x
.
204.jpg
204.jpg (220.47 KiB) Zobrazeno 636 x
.
205.jpg
205.jpg (307.8 KiB) Zobrazeno 636 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
antaran
Příspěvky: 55
Registrován: 28.10.2017 22:37:15
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od antaran »

Diaľničiar píše: 21.3.2024 19:29:41 Český Krumlov - historické centrum, výměna mostu

již nějaký čas tam lze pozorovat práci a to dost složitou na ty poměry, tak alespoň nejnovější fotoset:

Díky za super fotky! :jidlo: :ok:
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

tak ještě i o měsíc dříve
Příloha 16.jpg je dlouhodobě nedostupná.
16.jpg
16.jpg (191.34 KiB) Zobrazeno 282 x
17.jpg
17.jpg (196.57 KiB) Zobrazeno 282 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22548
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od Diaľničiar »

a naopak jedna novší, asi týden stará
.
199.jpg
199.jpg (366.37 KiB) Zobrazeno 275 x
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jihočeský kraj všeobecně

Příspěvek od kot »

Dialničiare, ty jsi se přestěhoval do Východočeského kraje / Hořice / a do Jihočeského ? :D :lol:
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“