II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Odpovědět
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45Můžete mi vysvětlit, proč prosazujete zatahování dopravy do obce místo prosazování urychlené výstavby obchvatu?
Žádné zatahování dopravy do obce nenavrhuji, Doprava je tam zatažená už nyní, Já navrhuji zlepšení. Prosazuji tedy obojí, tedy jak výstavbu obchvatu i napojení obce na více místech, tedy i Družstevní ulicí. To je přirozené. Vždycky to tak bylo, že se nové silnice napojovaly na stávající uliční síť na více místech. A je velkým neduhem dneška, že se mnohdy nové ulice nepropojují a je do nově vystavěné čtvrti třeba jen jeden příjezd, bez napojení na okolní ulice, protože NIMBY. To je obecný problém. Pak tím jedním příjezdem jezdí o to více aut, i když by se to dalo rozdělit třeba do tří směrů. Auta toho najedou víc a provoz má vyšší intenzitu, kvůli tomu, aby jinde měl intenzitu téměř nulovou, protože tam bydlí někdo, kdo tomu propojení brání.
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45 Zlobíte se, že "někdo v minulosti zablokoval výstavbu průtahu" a sám prosazujete řešení, které by oddálilo výstavbu obchvatu. Proč?
Průtah je tam dnes. Takže když to obrátím, proč bojujete za zachování stávajícího průtahu, neřešení situace a jste proti jakémukoliv novému napojení a zlepšení situace? Napojení Družstevní ulicí mělo být už dávno a obchvatu to nijak nebrání. Situaci by to alespoň částečně zlepšilo. Obec by měla od severu napojení dvě a ne jen jedno jako nyní.
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45Já se Vás zeptal (pravda s trochou nadsázky) jak si představujete činnost starosty obce při prosazování obchvatu a jako odpověď přišel dotaz, zda tím starostou nejsem zrovna já. Tak já vám odpovím: nejsem. A teď, prosím, zodpovězte Vy moji otázku, co podle Vás má starosta dělat pro výstavbu obchvatu více, než zanést stavbu do územního plánu obce.
Starosta obce se měl už cca před 50 lety zasazovat o napojení Jiren na exit 8 z D11. Situaci by to alespoň trochu zlepšilo. Rozhodně neměl žádný starosta dovolit postavit tam sklad REWE, který to napojení fyzicky realizuje, ale je soukromé! To je přece úplně absurdní. Fyzické propojení existuje, ale nesmí se tam jezdit, Jiný důvod než NIMBY nevidím. Lepší jsou dvě napojení obce směrem k dálnici, než jedno. A navíc to jedno je oklikou přes jinou frekventovanou komunikaci 611. To my nikdo nevymluví.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Lynx píše: 17.3.2023 16:44:30
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45Můžete mi vysvětlit, proč prosazujete zatahování dopravy do obce místo prosazování urychlené výstavby obchvatu?
Žádné zatahování dopravy do obce nenavrhuji, Doprava je tam zatažená už nyní, Já navrhuji zlepšení. Prosazuji tedy obojí, tedy jak výstavbu obchvatu i napojení obce na více místech, tedy i Družstevní ulicí. To je přirozené. Vždycky to tak bylo, že se nové silnice napojovaly na stávající uliční síť na více místech. A je velkým neduhem dneška, že se mnohdy nové ulice nepropojují a je do nově vystavěné čtvrti třeba jen jeden příjezd, bez napojení na okolní ulice, protože NIMBY. To je obecný problém. Pak tím jedním příjezdem jezdí o to více aut, i když by se to dalo rozdělit třeba do tří směrů. Auta toho najedou víc a provoz má vyšší intenzitu, kvůli tomu, aby jinde měl intenzitu téměř nulovou, protože tam bydlí někdo, kdo tomu propojení brání.
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45 Zlobíte se, že "někdo v minulosti zablokoval výstavbu průtahu" a sám prosazujete řešení, které by oddálilo výstavbu obchvatu. Proč?
Průtah je tam dnes. Takže když to obrátím, proč bojujete za zachování stávajícího průtahu, neřešení situace a jste proti jakémukoliv novému napojení a zlepšení situace? Napojení Družstevní ulicí mělo být už dávno a obchvatu to nijak nebrání. Situaci by to alespoň částečně zlepšilo. Obec by měla od severu napojení dvě a ne jen jedno jako nyní.
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45Já se Vás zeptal (pravda s trochou nadsázky) jak si představujete činnost starosty obce při prosazování obchvatu a jako odpověď přišel dotaz, zda tím starostou nejsem zrovna já. Tak já vám odpovím: nejsem. A teď, prosím, zodpovězte Vy moji otázku, co podle Vás má starosta dělat pro výstavbu obchvatu více, než zanést stavbu do územního plánu obce.
Starosta obce se měl už cca před 50 lety zasazovat o napojení Jiren na exit 8 z D11. Situaci by to alespoň trochu zlepšilo. Rozhodně neměl žádný starosta dovolit postavit tam sklad REWE, který to napojení fyzicky realizuje, ale je soukromé! To je přece úplně absurdní. Fyzické propojení existuje, ale nesmí se tam jezdit, Jiný důvod než NIMBY nevidím. Lepší jsou dvě napojení obce směrem k dálnici, než jedno. A navíc to jedno je oklikou přes jinou frekventovanou komunikaci 611. To my nikdo nevymluví, že 2 jsou víc než 1. A obchvatu to v ničem nebrání. To propojení tam mohlo být už těch cca 25 let co je tam to REWE. A ono tam taky je, ale soukromé ....absurdistán.

Takže být starostou Jiren, tak už od přelomu 70-80. ket co se tam stavěla D11, usiluji o dvě věci, jednak napojení přes Družstevní, tak aby napojení byla dvě:

https://mapy.cz/s/berezufune

A lepší propojení s druhým napojením, dokud tam nebyla zástavba.

https://mapy.cz/s/benujusedo

Zastupitelé Jiren jak vidno v realitě neudělali vůbec nic z toho.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mosquit »

Tak ono taky v těch devadesátkách byl provoz výrazně menší, a nikomu příliš nevadilo, že musí jet navíc přes 2 křižovatky a navíc půl kilolometru, přes II/611. Teď když jsou tam kolony, a blokuje to křižovatky, tak je situace zase jiná.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

to je co jsem tu historicky psal, že když začli se stavbou těch krabic okolo 611, tak měli požadovat i úpravu komunikace (zkapacitnění)
a tím nemyslím kruháč, co mezi bednama vznikl
bylo mi tu sděleno, že takový požadavek nemohou úřady vznášet...
a to už nebyly devadesátky, kdy "šlo všechno"
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Aram96 »

Jak to vidím já, když to čtu, kterému je tahle oblast, obec i silnice naprosto jedno.. Příspěvek píšu kvůli tomu, že ten obchvat by to tady opravdu logicky chtělo, kór když je na to nachystán sjezd a počítá s tím terminál VRT.

- velké části řidičů a i části obyvatel by napojení kolem té haly rozhodně pomohlo
- ulevilo by to 611 a především úrovňovým křižovatkám
- nevidím jediný důvod, proč by to mělo zbrzdit obchvat/přeložku 101
- silnice prakticky stojí, někde je potřeba možná rozšířit
- jestli to nejde zrealizovat kvůli soukromému vlastnictví, tak se holt bude muset počkat na obchvat a nikdo s tím nic neudělá
- obec samotná výstavbu obchvatu asi těžko urychlí, může však pomoci právě zmíněným řešením (pokud lze realizovat, nebude to nic drahého)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

trochu to upřesním - jako že tu jezdím skoro denně
problém pro realci D11 - Nehvizdy a zpět není
zku*ví to nově plánovaný kruháč, který ucpou dnešní odbočovači v relaci D11 - Jirny / H.Počernice
problematika obchvatu Jiren, je v tomto případě podružná, občas tam vezu babičku k doktorovi, historicky jsem jezdil i po poli, když tam privátní "uživatel" Družstevní udělal závoru, pak nasypal násypy, pak udělal výkopy...
naštěstí Hiluxu je to celkem u pr*ele :lol:

jak tu byl odkaz na letecké snímky, tak ta "neoficiální polňačka", tam je vidět
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše: 17.3.2023 16:44:30
MPMP píše: 17.3.2023 10:09:45Já se Vás zeptal (pravda s trochou nadsázky) jak si představujete činnost starosty obce při prosazování obchvatu a jako odpověď přišel dotaz, zda tím starostou nejsem zrovna já. Tak já vám odpovím: nejsem. A teď, prosím, zodpovězte Vy moji otázku, co podle Vás má starosta dělat pro výstavbu obchvatu více, než zanést stavbu do územního plánu obce.
Starosta obce se měl už cca před 50 lety zasazovat o napojení Jiren na exit 8 z D11. Situaci by to alespoň trochu zlepšilo. Rozhodně neměl žádný starosta dovolit postavit tam sklad REWE, který to napojení fyzicky realizuje, ale je soukromé! To je přece úplně absurdní. Fyzické propojení existuje, ale nesmí se tam jezdit, Jiný důvod než NIMBY nevidím. Lepší jsou dvě napojení obce směrem k dálnici, než jedno. A navíc to jedno je oklikou přes jinou frekventovanou komunikaci 611. To my nikdo nevymluví.
Děkuji za obsáhlou a věcnou odpověď. S něčím souhlasím, s něčím ne. To ale není chyba, každý může mít svůj vlastní názor.
Ovšem na otázku "co má podle Vás starosta dělat pro výstavbu obchvatu obce" jste odpověděl velmi "svérázně", nezdá se Vám? Opravdu si myslíte, že odpovědí na tuto otázku je, že má prosazovat Vámi podporovaný průtah obcí?
Aram96 píše: 20.3.2023 0:07:31- nevidím jediný důvod, proč by to mělo zbrzdit obchvat/přeložku 101
pokud jeje nevidíte, pak se obávám, že neznáte rozhodovací a finanční procesy tohoto státu.
Jsou 2 možnost:
1) Úpravy bude financovat obec - pak to skutečně výstavbu obchvatu nijak neovlivní, je tady ale otázka, proč by to obec dělala? Cílem obce je výstavba obchavtu, nikoli zjednodušení (a tím i zkapacitnění) průjezdu obcí.
2) Úpravy bude financovat kraj - pak ale ty peníze, které "do toho vrazí" nedá na výstavbu toho obchavtu. A jestliže to bude financovat kraj, znamená to, že by tam byla přeložena silnice II/101 (jinak na to peníze dát nemůže) a tak to snad nikdo nemyslel.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od mapman »

Jen tak na okraj, existuje ještě 3) Kraj může vlastnit a financovat i silnice III. třídy a tahle propojka může být silnicí III. třídy.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

2mapman: tak to se omlouvám, to jsem nevěděl.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše: 21.3.2023 11:50:32Ovšem na otázku "co má podle Vás starosta dělat pro výstavbu obchvatu obce" jste odpověděl velmi "svérázně", nezdá se Vám? Opravdu si myslíte, že odpovědí na tuto otázku je, že má prosazovat Vámi podporovaný průtah obcí?
Nevím proč mi opakovaně sveřepě podsouváte váš lživý výmysl, že podporuji průtah obcí? Je to vaše lež. Čirý výmysl. Mnohokrát vyvrácený Nikdy jsem nic takového nepodporoval, nikde tady nic takového nepíšu, tak mi to pořád dokola nepište a falešně mi to nepodsouvejte!

Obšírně jsem vám opakovaně vysvětlil, že podporuji obchvat a více napojení obce na exit 8. Nikdy jsem nepodporoval průtah.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Všem se moc omlouvám za "okrajovou diskuzi", ale ještě jednou pro Lynxe:
Lynx píše: 14.3.2023 1:23:59 A jaké je tedy logické a ospravedlnitelné vysvětlení, proč nejsou Jirny napojeny na exit 8 přes ulici Družstevní?

Při pohledu na mapu se to přímo nabízí. Objíždět to přes křižovatky na 611 je přeci absurdní. Zhoršuje to jen situaci pro všechny - jak pro ty co jedou z/do Jiren a dál, tak pro ty co jedou po 611 .... Samozřejmě, ani tohle "Družstevní" řešení není ideální, ale pořád je výrazně lepší než to současné. Byly by dvě cesty do Jiren od severu, alespoň by se zátěž rozdělila.

Smysl proč to dodnes není to nedává žádný. Tak proč to tak tedy je? A proč se to nesmí narovinu napsat, s absurdním poukazem, že je to osobně urážlivé?

Čím jiným to tedy je, když ne osobními zájmy, které někdo nadřazuje nad veřejný zájem? To by mě opravdu zajímalo.
Tohle není podpora průtahu ulicí Družstevní?
Lynx píše: 14.3.2023 1:42:22Ideální by bylo vykoupit - zprovoznit - a vykoupit i jeden z těch domů na křižovatce a tu trochu rozšířit. To je jediné skutečně užší místo, jinak ta ulice zas tak úzká není.
A tohle taky ne? Tady dokoonce navrhujete "vykoupit" a "rozšířit".

A poslední poznámka. Na můj dotaz "co má podle Vás starosta dělat pro výstavbu obchvatu obce" jste mi ještě neodpověděl.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Nic z toho není podpora průtahu.

Opakovaně jsem podrobně vysvětloval, že podporuji více připojení obce k dálničnímu exitu namísto jednoho, které je navíc oklikou. Což se logicky nabízí a dávno to mělo být hotové. Stejně tak podporuji obchvat..

Tak přestaňte s tím lživým podsouváním. Už mě ten váš trolling nebaví. Diskutujte slušně, bez toho že oponentovi falešně podsouváte názory, které nezastává.
MPMP píše: 24.3.2023 12:08:19A poslední poznámka. Na můj dotaz "co má podle Vás starosta dělat pro výstavbu obchvatu obce" jste mi ještě neodpověděl.
Dálnice je tam 40 let. Dávno mělo vedení Jiren usilovat o další napojení. Nemělo dopustit vznik soukromé cesty, kterou není možné používat pro veřejnost. mělo tam být veřejné napojení. Vyplývá z toho důvodné podezření an NIMBYsmus. Prostě tam bydlí někdo, kdo otom rozhoduje ....
Stejně taj má vedení obce logicky usilovat o obchvat naléháním na kraj - za zájmy obce. To je přeci každému pochopitelné. Tak nehrajte nechápavost malého dítěte.

To vše jsem zde už podrobně popsal několikrát. A vy mě přesto pořád dokola napadáte a podsouváte mi nesmysly, jakože podporují průtah místo obchvatu.
Vaše příspěvky jsou jasným trollingem - prosím adminy aby zasáhli a uživateli MPMP zablokovali přístup do této diskuze.. Už mě to nebaví, pořád čelit lživým nařčením a dokola je vyvracet.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Aram96 »

No, chtít připojení na dálnici ulicí Družstevní .. to opravdu je "podpora průtahu ulicí Družstevní", jak píše MPMP.

Nicméně já bych se za to nestyděl, nevím, co je na tom špatně, kdyby si obec rozložila dopravu do dvou ulic. Navíc by to bylo lepší pro řidiče.

MPMP: jinak bych řekl, že dát doslova pár mega na rozšíření (pokud je potřeba) pár metrů ulice Družstevní, opravdu nebude argument proti výstavbě obchvatu. Družstevní bych bral jako dočasné řešení, na takto zatížené komunikaci to myslím není nic divného nasypat pár peněz předem, i když to za pár (kdoví jestli) let bude už méně potřebné.
Jenže ono to pravděpodobně méně potřebné ani nebude, protože ta rozšířená ulice Družstevní by stejně v budoucnu sloužila jako přivaděč na obchvat, nebo ne ? Nebo by byl obchvat bez napojení obce ? Přesné plány neznám.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Aram96 píše: 25.3.2023 7:45:48 No, chtít připojení na dálnici ulicí Družstevní .. to opravdu je "podpora průtahu ulicí Družstevní", jak píše MPMP.
Není. To slovíčkaříte. Jsem pro obchvat a ne pro průtah. Ulice Družstevní je připojení na exit i na obchvat! Není to průtah obcí!

Ulicí Družstevní je jen další připojení obce na exit Jirny, které tam podle mě mělo být hotové už těch 40 let. Je to další možnost kudy z Jiren jet směrem na sever, takže rozdělení dopravy z Jiren do více směrů, více ulic. Žádná podpora průtahu. Ale přesně naopak! Rozdělení dopravy z obce směrem na obchvat a na dálnici a na Brandýs z jedné ulice na ulice dvě! Takže zředění dopravy z obce na sever.

Je to PŘIPOJENÍ OBCE, které tam má být I S OBCHVATEM. Žádný PRŮTAH

To není jedno nebo druhé, tedy buď připojení Družstevní nebo obchvat jak to MPMP falešně prezentuje. Tedy že když podporujete více napojení obce, tak jste proti obchvatu a chcete průtah. To je lež.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Majkii »

Toto je ovšem zajímavé:
II/240 a II/101, přeložka silnic v úseku D7 - D8, II. etapa – Obchvat Kralup nad Vltavou – představební příprava
Stručný popis předmětu:
V rámci představební přípravy (I. fáze celého záměru) budou realizovány 2 nové mostní objekty a větší množství přeložek stávajících komunikací, čímž dojde k založení částí nových mimoúrovňových křižovatek. Součástí stavby jsou také přeložky inženýrských sítí a rekultivace stavbou dotčených pozemků.

Předpokládaná hodnota: 310 857 540 Kč bez DPH
wazer.cz
Pište česky, prosím!
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

2Lynx: na přímou otázku jsem se odpovědi nedočkal. Pokud se zeptám "co má starosta dělat pro prosazení obchvatu" rozhodně nemůže odpověď být "měl už dávno prosadit druhé napojení obce". Další "diskuze" na toto téma nemá cenu.

2Aram96: Jako přivadč k obchvatu se plánuje spojka, která tu již byla také zmíněna - na jižním okraji části Jirny kolem hřbitova. Dělat přivaděč přes "křižovatko-zastávku" zde dopravně žádný smysl nedává.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Jirka L »

MPMP píše: 26.3.2023 16:10:42 Další "diskuze" na toto téma nemá cenu.
Ano, souhlas, tohle vůbec nikam nevede, na chvíli si od tématu odpočineme. Pokud bude tendence v diskuzi pokračovat jinde, příspěvky zamíří do koše. Omlouvám se Majkiimu za nemožnost reakce na jeho příspěvek.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Má prosím někdo informace jak to vypadá s obchvatem Záp? Připadá mi, že je to taková ta stavba, kam se posílají dělnící jenom když jinde není moc práce, chvíli se na ní dělá, chvíli nedělá ..... Nevím proč to investor dopouští?

Tady je jeden článek z podzimu, podle něj by v červnu mělo být hotovo:

https://aktualnezbrandyska.cz/obchvat-z ... ak-nebude/
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

jel jsem tam asi před týdnem a nějaký pohyb techniky a lidí tam byl
ale to je asi tak vše, co o tom vím
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Díky za info. Tak snad alespoň s tím červnem to myslí vážně.
JoeKing
Příspěvky: 21
Registrován: 2.5.2015 13:51:28

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od JoeKing »

Nevíte jaký je aktuální stav kolem přeložky mezi Říčany a Úvaly? Před časem to vypadalo, že už se skoro začíná stavět, ale poslední dobou ticho po pěšině.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od balance »

II/101 Brandýs n/L - přeložka - Část obchvat Zápy
Aktuální stav.

pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od pp21 »

II/611 Okružní křižovatka Jirny - Nehvizdy D11
OK-Jirny-Nehvizdy-D11.jpg
OK-Jirny-Nehvizdy-D11.jpg (37.47 KiB) Zobrazeno 1301 x
Obrázek z Nehvizdský kurýr 3/2023, na odkazu je obrázek v křivkách, tj výrazně detailnější. Plus je tam nějakej text, co je malinko zmatenější:
Starosta Nehvizdy píše:Velmi důležitým krokem je ale také výstavba nového kruhového objezdu u sjezdu z dálnice za viaduktem směrem na Prahu. Vyvolal jsem několik jednání, z nichž poslední proběhlo 2.3.2023 za přítomnosti Krajského úřadu SK (Bc. Zdeněk Škaloud), KSÚS, obcí Jirny a Zeleneč. Během tohoto jednání byly stanovenykonkrétní kroky v přípravě výstavby I. etapy kruhového objezdu s předpokládaným ukončením v prosinci 2023. Současně se začaly řešit přípravy na II. etapu, tj. dobudování kruhového objezdu směrem na Mstětice.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Hmmm. A vykoupit ještě pozemek 791/44 a udělat bypass i ve směru Jirny -> D11 asi už nešlo. :( Já vím, musel by se rozšířit i přivaděč k D11 a to jsou další pozemky. To já jen tak ...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mosquit »

Zajímavé, dle výkresu a "razítka" je investorem Lettenmayer, tedy (dřívější) vlastník všech hal a pozemků v širokém okolí. Co za to od obcí bude chtít?
Naopak původní kruháč byl pokud vím (projekt) zainvestován od P3, ten se tedy zahodil do koše... ?
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“