Dopady Euro VII

Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

[D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

Nevím, jestli jste si to již (Jožko, 1975 a jiní) připustili, ale je to celé jinak. Nová norma Euro VII fakticky zruší spalovací motory, elektromobily je početně nikdy nemohou nahradit, a taky nenahradí. (Dle údajů PRE,a.s. na Praze 4 lze předpokládat možnost nabíjení pro 3-5% aut ze stávajícího počtu. Praha se buď částečně validní, částečně přesune na MHD a pár bohatých pitomců - jako jsem třeba já - si ta elektroauta nebo vodíkové stroje koupí.
Je to kacířská myšlenka, ale je to tak. A dokonce není ani moje. V těchto intencích se již uvažuje, jenom to ještě nikdo neřekl nahlas. Přesto se 511 postaví, ale další části sokp už ne.
Je to, dle mého názoru, šílený nesmysl, zločin na budoucích generacích a ekonomická sebevražda... Ale koho to zajímá...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jozka »

Nejsme vepri. Teda ve pri. Staci se podivat do vlakna "Elektromobilita" :-)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Michal R »

jozka píše:Nejsme vepri. Teda ve pri. Staci se podivat do vlakna "Elektromobilita" :-)
Jožko, já vím, že nejsme ;)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od Mike »

jsme tu OT
otázkou co dál ?
verze Kuba ?
nebo Hanoj ?
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: [D0] 511 Běchovice – Modletice (D1)

Příspěvek od jozka »

Ehm, ja bych pribrzdil. Staci chvile, rozjede se to, pak pribehne nekdo spravedlivy, ze "nepovoleny zdroj" a "autorito konej". Vam nestacilo jedno zamcene vlakno?
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Dopady Euro VII

Příspěvek od Standa »

Dovolil jsem si založit nové téma a dovolím si ještě poprosit někoho z adminů, aby sem přesunul z odpadkového koše téma http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=114&t=7031, které si dovoluji považovat za dost důležité pro budoucnost automobilismu a tedy i výstavby dálnic. Děkuji za spolupráci ;) !
Budiž! - MzO
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od kalanis »

ROZHOVOR | Martin Hrdlička: Norma Euro 7 je momentálne nesplniteľná



Šéf motorářů ve Škodovce
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Michal R »

Tak se zatajeným dechem jsem si vyslechl rozhovor s Martinem Hrdličkou.... (tímto ho zdravím a až ho za kacířské názory vyhodí, nechť se mi přihlásí, chytré lidi zaměstnávám rád :-)

Avšak podstatná věc nezazněla, nebo si ji pan Hrdlička nepřipouští. A to, že norma EURO VII je cíleně koncipována tak, aby rozhodnutí o ukončení výroby ICE rozhodli automobilky, potažmo jejich zákazníci. Protože aktuální předpoklady/odhady navýšení ceny vozů (OBM, emise) tlačí hodnoty základních modelů (Fabia ap.) nad úroveň 35 000 EUR. Což je ovšem takový cenový nesmysl, že to nikdo nebude kupovat. Proto už před více než dvěma lety jsem zde psal, že EURO VII vede k vyprázdění silnic.

Abych vám při pátku ještě trochu zvýšil tlak, tak aktuálně se v Bruseli pracuje na legislativě, který OBM využije též k tomu, že vaše vlastní auto bude bez vašeho souhlasu a vědomí šmírovat, zaznamenévat kdy a kam jste jeli, kolik pasažérů bylo ve voze, kolik jste jeli, kde jste parkovali... a pak samořejmě odesílat ke kontrole, archivaci a sankcím...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Aram96 »

Jak to vidím já .. někdy kolem roku 2030 (jistota je jistota) si koupit 2 funglovky nafťáky, které ještě nemají všechny tyhle sra*ky. Jednu dát do vodo a vzduchotěsné garáže a vytáhnout tak v roce 2050. Mezi lety 2030 a 2050 jezdit tou druhou. A kolem roku roku 2040 si nakoupit radši oleje, filtry a nějaké ty díly.
Nafta v roce 2050 snad ještě bude k sehnání kvůli těžké technice.

A od 2050 jezdit tím schovaným dokud mě nechytnou a nezjistí, že nemám technickou.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od jozka »

Jak to bylo v te reklame? Naivni jak motyl... Prosty zakon - zakazuje se provoz vozidel se spalovacim motorem. Tecka. A to auto ve vzducho/vodotesne garazi vam bude k cemu? Presne k tomu.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Aram96 »

Jozko, když se v roce 2035 má zakázat výroba nových spalováků, tak asi těžko někdo v dalších 10 letech (spíš ještě víc) zakáže i samotnou jízdu spalovákem. Jedna věc je, že euro7 je kravina na n-tou, ale zase tady neuvažujme úplně jak blbci.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od mapman »

Oni to ani nebudou muset zakázat, stačí když to těžce zpoplatní, že se s tím člověku ani nevyplatí jezdit, viz ty poznámky o sledování vozidel, které bude jejich povinnou výbavou...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Mike »

tak ono "dálkové povolení jízdy" bude jistě implementováno i do EV
přeci jen, když nepojedou slunečníky a větrníky, tak se nebude nabíjet a kdyby náhodou někdo chtěl, tak to "systém" nepovolí
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od kot »

A to bych zase pro změnu těm milovníkům EV přál Miku... :lol:
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Michal R »

Hele, kote, lehká škodolibost ... Jako proč ne, taky pár takových znám... A tebe či o mě až zas tak nejde. Ty víš, že jsem si nějaké to pěkné auto odřídil, a nedávno jsem to počítal (prostý součet km aut co jsem odjezdil a tak nějak si pamatuju, kolik měla natočeno, když šla z domu) a už je to hodně přes milion. Těch plus mínus deset let ještě něco přidám, ok. Ale je mi líto dnešních mladých (těch normálních).
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od RedBaron »

Dnešní mladý maj hlavu vysosnutou mobilem nebo tabletem a motorismus je naprosto nezajímá. Ani nemusím jmenovat spousty příběhů o tatících, kteří pro kluky dalo do kupy pincka nebo Simsona na patnáctej rok a dneska je jim přes dvacet a ani nemaj řidičák...
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od kot »

Jj Michale doba se mění rychle ! Třeba za těch 15 -20 let budou všichni rádi, že jsou omezováni, sledováni a šikanováni. Nám to teď vadí a máme k tomu odpor. Red Barone dnešní náctiletí jsou o spoustu malých hezkých věcí ochuzeni, ale oni to ani netuší, o co vlastně přišli...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Mike »

tak doba je jasná, ale někde jsem nedávno pochytil, že "dnes" už v 15 papíry na fichtla neuděláš...
možná to je kec, nestudoval jsem to

jinak vyšel SM Technika, je tam celkem prd, ale je tam hezký článek o e-palivech
že aktuálně má Porsche v Chile nějakou linku, protože tam hodně fouká, takže energie z větrníků
a litr vychází na ca. 240,-Kč
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od kot »

Miku, půjdu na to jako muskafariáni : jen co se to více rozšíří, tak se najdou nové technologie a ono to setsakramentsky zlevní... :lol:
asdf
Příspěvky: 109
Registrován: 1.11.2021 19:20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od asdf »

RedBaron: A ste si istý, že podľa nich nemáte zasa Vy otrávený mozog benzínovými výparmi? Ony práve tie sociálne siete a možnosť komunikácie na diaľku odbúravajú nemalú časť potreby sa niekam presúvať. A zbytok je o tom, že zvlášť v mestách sa nám chvalabohu urbanizmus nestihol rozpadnúť rovnako ako v USA (plus do toho rôzne rozvážkové služby nie len autom, aj na bicykli alebo dokonca pešo), čo v kombinácii s chronickým nedostatkom parkovacích miest a pomerne otvoreným ventilovaním negatív cestnej dopravy nevytvára úplne motiváciu sa do toho ponoriť.

kot: Obmedzovaní, šikanovaní a sledovaní kde? V tom aute, ktoré nemajú? Sme si istí, že sú ochudobnení? Jako vyčíňať na fichtlovi alebo v starej 120 prečo nie, ale tá dopravná situácia je dnes o hodne iná a nie je o čo stáť. Známy sa takto v 22 rokoch pobral na onen svet (sedadlo spolujazdca, rovnako starý vodič nezvládol starú zadokolku na snehu, náraz protiidúceho auta, ďalší 3 ťažko zranení, jedného z toho celkom nevysekali dodnes - po 10 rokoch), to bol celkom silný impulz. Tak som si nakoniec robil vodičák nakoniec až v 30, pretože to po mne potrebovali v práci, do tej doby som nevidel dôvod. Človek je vystavený byrokracii, stresu (ktorého má aj tak dosť), ohrozovaný na živote (viď vyššie + subjektívne mi príde, že v priemere raz za 5000km sa ma niekto pokúsi zabiť a tak raz za 20 tisíc sa dopustím potenciálne fatálnej chyby ja), atď. Keď človek niekam potrebuje, dovezie ho tam vlak, autobus, alebo po tom čo začne človek zarábať, tak ev, taxík, ktoré (snáď) šoféruje niekto, koho to baví a aspoň za to dostáva peniaze.
kot
Příspěvky: 10361
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od kot »

Je to stejné. Jsou mezi námi lidé, kteří auto, motorku ani skútr k životu vůbec nepotřebují. Nechybí jim. Pak jsou tu mezi námi lidé, co nemají žádné sociální sítě. A tyhle lidi baví se někam přesouvat, vidět věci na vlastní oči, potkat přítelkyni osobně a nevidět svět pouze přes displej. Těm sociální sítě vůbec nechybí a žijí bez nich.
To, že někdo začne od útlého věku jezdit na skútru a později na motorce či v autě, přece vůbec neznamená, že začne hned "vyčíňat". Nemusí jezdit na a ve starých vracích. Existují nové "náhrady". Je to spíše o lidech. Kdo chce "vyčíňá" a dělá "bordel" i bez dopravních prostředků. Takoví lidé nepatří za řídítka či volant.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od jozka »

Jasne, ze mladi auto nechteji. Nepotrebuji ho. Maji mamataxi nebo bydli sto metru od metra. Ti odvaznejsi si auto pujci od taty.

A mezi nami... odhadem tak tretina lidi, co potkavam na silnici nemela papiry vubec dostat.
MPMP
Příspěvky: 3277
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od MPMP »

asdf píše: 2.4.2023 14:32:10 RedBaron: A ste si istý, že podľa nich nemáte zasa Vy otrávený mozog benzínovými výparmi? Ony práve tie sociálne siete a možnosť komunikácie na diaľku odbúravajú nemalú časť potreby sa niekam presúvať. A zbytok je o tom, že zvlášť v mestách sa nám chvalabohu urbanizmus nestihol rozpadnúť rovnako ako v USA (plus do toho rôzne rozvážkové služby nie len autom, aj na bicykli alebo dokonca pešo), čo v kombinácii s chronickým nedostatkom parkovacích miest a pomerne otvoreným ventilovaním negatív cestnej dopravy nevytvára úplne motiváciu sa do toho ponoriť.
Ano, kdo bydlí ve městě, jeho ideálem je co nejvíc virtuálních přátel na sociálních sítích, k životu mu stačí mobil a nepřerušení dodávka elektřiny pro WiFi připojení, jídlo nakupuje na internetu, nemá a neplánuje rodinu a jediné, kam chodí, je hsopoda nebo bar, tak ten opravdu auto nepotřebuje.
Ale fakt je takový jedinec "člověkem 21. století"? Pro někoho možná ano, pro mne (a jak se zdá pro kota také) ale rozhodně NE!
asdf
Příspěvky: 109
Registrován: 1.11.2021 19:20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od asdf »

MPMP: To len preto, že aj s kotom hádžete všetkých do jedného vreca. Sociálne siete a ich fenomény tu boli už u generácie dnešných tridsiatnikov (blbý Instagram má 13 rokov, Facebook a YouTube sú staré ako metuzalem, a taký seriál Black Mirror je z 2011) a zvládli z toho dospieť. A majú aj rodiny a deti a všetko. Akurát koľkokrát nemajú to auto. Buď v rodine nejaký vodič je a potom sa občas požičia nejaké auto z carsharingu, alebo dokonca nie je vôbec žiadny a život sa prekvapivo stíha MHD a využitím nákupov po internete (kde, ešte raz, šoféruje niekto, koho to snáď baví a hlavne, berie za to mzdu). A nemusia na to mať ani žiadne eko-pohnútky, kľudne zároveň raz za rok vyrazia na dovolenku letecky do karibiku alebo do JV Ázie. Pretože na to majú o.i. aj preto, že nemusia živiť auto. Ono to auto totiž koľkokrát zožerie peňazí o dosť viac, než je väčšina ochotná priznať v okamihu keď počíta náklady za cestovné v porovnaní s hromadnou dopravou.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Dopady Euro VII

Příspěvek od Aram96 »

Ano. Obzvlášť představa MPMP mě docela pobavila. :)
Ano, jsou tady v dnešní době takový divnolidi žijící jen virtuálně, rozumí úplně všemu ale hlavně životnímu prostředí, proto nechtějí raději ani děcka, ale rozhodně to není možné tvrdit nějak obecně a už vůbec že by takových měla být většina.
Něco úplně jiného je vlastnění nebo používání auta. Vím, že v Praze opravdu spousta mladých auto nemá, protože ho nepotřebuje a nevidím na tom absolutně nic špatného. Stačí pěšo a MHD. A pár krát za rok si ten osobák někde půjčí.
Jo, to že je čím dál víc lidí zdechlých někam si vůbec dojít a prakticky všechno si nechají dovést domů, to je spíš o tom, že takovou službu vůbec někdo nabízí. Blbější kdo nebere. ;-) Takže sníženou dopravu za jejich chybějící auto nahradí rozvozy všeho možného, i 10 rohlíků se salámem až k baráku. Teda vlastně spíš salát a nějakou náhražku ze sóje. Kdyby alespoň chodili do těch barů a hospod a roztáčeli ekonomiku, ale tihle moc ne. :)

A naprostý souhlas, že taková 1/4 majitelů řidičského oprávnění by jej dnes neměla prostě mít. Ale není to rozhodně o věku. Jsou to jak mladí nezkušení a namachrovaní, tak nervózní egoisti cca především kolem padesátky a rovněž tak pomalí dědoušci, co sotva dnešní provoz stíhají.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla - technika“