[D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Ostrava – Frýdek-Místek
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od bumbik »

včera cestou do Polska a zpět jsem na obchvatu FM spozoroval opravdu velký provoz, naopak minulý týden jsem byl ve FM (a to byl páteční provoz) a tam i zpět ve FM minimální provoz, tak malý provoz tam nepamatuju ... obchvat velmi pomohl a jediný provoz, co jsem zaznamenal i včetně kamionů, byl právě relace od Příbora směr Ova na kruháč k Tescu ... kdyby ty chybějící rampy byly dodatečně postaveny, tak ve FM nepotkám náklaďák vůbec ... (ale ano nejsem naivní, toho se nedožijí ani má vnoučata) jinak teda je vidět, že už hodně řidičů se postupně naučilo jezdit po obchvatu FM a je to velmi znát, na 2. etapě probíhá montáž středových svodidel, dále se připravuje rozhrnutí kameniva a štěrkodrtě v místě sesuvu u Starého Města)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
davidb
Příspěvky: 522
Registrován: 19.4.2018 21:38:53
Bydliště: Vratimov

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od davidb »

bumbik píše: 17.3.2023 7:53:18 včera cestou do Polska a zpět jsem na obchvatu FM spozoroval opravdu velký provoz, naopak minulý týden jsem byl ve FM (a to byl páteční provoz) a tam i zpět ve FM minimální provoz, tak malý provoz tam nepamatuju ... obchvat velmi pomohl a jediný provoz, co jsem zaznamenal i včetně kamionů, byl právě relace od Příbora směr Ova na kruháč k Tescu ... kdyby ty chybějící rampy byly dodatečně postaveny, tak ve FM nepotkám náklaďák vůbec ... (ale ano nejsem naivní, toho se nedožijí ani má vnoučata) jinak teda je vidět, že už hodně řidičů se postupně naučilo jezdit po obchvatu FM a je to velmi znát, na 2. etapě probíhá montáž středových svodidel, dále se připravuje rozhrnutí kameniva a štěrkodrtě v místě sesuvu u Starého Města)
U vykopnutého i ve špičce projedou na zelenou všechny auta, které tam stojí.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od bumbik »

davidb: přesně tak, ten rozdíl je neskutečný ... škoda jen, že to trvalo těch let, za to by měl princ Miroslav pykat!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
sykyman
Příspěvky: 181
Registrován: 11.3.2018 12:56:55
Bydliště: I/48

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od sykyman »

Zacaly bouraci prace na vadnych usecich https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/obc ... zpravy_jog
Cesta po českých dálnicích je stejně "snadná" jako cesta do budoucnosti. Stačí čekat
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od apach »

V souvislosti s aktuálním bouráním a přestavbou cca rok užívaných povrchů napojení D56 na D48 se mi v hlavě stále více objevuje otázka - čím to je, že aktuálně máme takový problém s betonovou směsí na nově stavěných dálnicích? Je to dáno tím, že se firmy snaží inovovat směs za účelem zvýšení kvality/životnosti a nedaří se to vyladit, nebo je to zase jen a pouze typicky česká odrbávka a realizátoři stavby se snaží snížením kvality ušetřit? To není jen otázka na D56, ale i na aktuálně vystavované D48 mezi Hranicemi a NJ...
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: [D56] Frýdek-Místek, připojení na D48

Příspěvek od Diaľničiar »

Odbornější článek doplněn o fotky na téma: Mosty na „D48 Frýdek-Místek, obchvat – I. etapa, D56 Frýdek-Místek – pripojenie na D48“

https://www.asb.sk/stavebnictvo/mosty-n ... nie-na-d48
  • Stavbu dálničního obchvatu „D48 Frýdek-Místek, obchvat – I. etapa, D56 Frýdek-Místek – připojení na D48“ tvoří dvě původně samostatné stavby. Stavba „D48 Frýdek-Místek, obchvat – I. etapa“ o celkové délce 4,25 km, která je pokračováním dálnice D48 od Nového Jičína na Český Těšín, a stavba „D56 Frýdek-Místek – připojení na D48“ o délce 2,3 km, která je prodloužením dálnice D56 od Ostravy a napájí se k hlavní části obchvatu na novou dálnici D48.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „D56“