D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
RichardTruxa
Příspěvky: 116
Registrován: 20.9.2010 11:09:16

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RichardTruxa »

D3 0310/I Úsilné–Hodějovice (dokumentace stavby 03/2023)

Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

1.6.-30.6. nove dio na okruzni krizovaku. Semafory zustavaji. Uz by melo byt hotove spojeni od Nove Vsi a Hodejovic a nove spojeni se bude vyuzivat a zavrena bude druha strana.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Hodně tam musí rovnat výškové rozdíly, místy se zvedá nájezd snad i o metr. Pro nás doubravické končí svoz na zastávku dodávkou, už bude funkční cesta pro pěší s přechodem.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Tudy? :?:
DSCF5249_1.jpg
DSCF5249_1.jpg (172.15 KiB) Zobrazeno 4472 x
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

pristup-mhd11~2.png
pristup-mhd11~2.png (266.27 KiB) Zobrazeno 4438 x
Řekl bych že ano.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Okružní křižovatka Hodějovice dnes.
Další část okruhu je téměř hotová.
DSCF5282_1.jpg
DSCF5282_1.jpg (176.12 KiB) Zobrazeno 3908 x

Nájezd na okružní křižovatku ve smětu od N. Hradů je oproti původnímu stavu (vlevo) o dost příkřejší.
DSCF5285_1.jpg
DSCF5285_1.jpg (96.87 KiB) Zobrazeno 3908 x
Komunikace z ramene křižovatky ve směru St. Hodějovice a chodníky jsou zhotoveny poměrně vysoko a místní mají oproti minulosti hodně příkré výjezdy, někde jsou i schody. Podle mne měla být celá okružní křižovatka naprojektována přibližně o metr níž. Nahoře by snížení ničemu nevadilo a D3 pod ní by o ten jeden metr, nebo alespoň o půl metru nejspíš šla také zahloubit. Ale to je pohled laika... Možná kvůli přeložce kanalizace nemohli jít pod okružní křižovatkou hlouběji... Nevím...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Bohuzel toto vidim pomerne casto a je to za mne problem majitelu tech pozemku. Pri uzemnim ci stavebnim rizeni to maji resit. Rada lidi tomu nerozumi a nikoho si nezaplati, aby to za ne resil. Viz napr nedodelane chodniky v Roudnem. Az kdyz se zacalo stavet, tak mistni zjistili, ze nebudou moci parkovat pred domem a ve finale se to nedodelalo a nejak to vysumelo. Zdrovna vcera jsem tam sel a vzpomnel si na to halo kolem.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Aram96 »

A vy byste chtěl, aby si takovéhle věci hlídali místní a ještě za to dokonce někoho platili ? To snad ne .. má to být promyšlené se vším všudy od začátku, případně když vidím, že stavím blbost, tak doladit v průběhu. Máme normy i na tvorbu norem a tohle se jako neřeší ? Možná by bylo lepší ubrat norem a zapojit i selský rozum. Protože jak na něco není norma, tak pozoruju, že se nezřídka selhává.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Mně se ta okružní křižovatka a most v jednom od začátku moc líbily, ale mám pocit, že se to nakonec moc nepovedlo. Přestože zvedli tenhle nájezd od Trhových Svinů, budou tam horší rozhledové poměry při najíždění. A to s těmi výjezdy je taky patálie.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Aram96: Nechtel. Jen konstatuji, ze to tak je a pak se lide divi. Norma je jedna vec, ale ty normy jsou buh vi jake. Okruzni krizovatka Vcelna - uz jsou tam svodidla od gum nakladaku a jedno je jiz znacne pomackane. Asi je v norme, lec jezdit bych tam necim vetsim nechtel. Krizovatky MUK Roudne - kazde druhe osobni auto jezdi mimo asfalt - patnik uz nema odrazku. Obcas ji nekdo vrati a za den je zase urazena. Asi je to take podle normy. Za mne je toto stavba tak obsahla a slozita, ze vic oci vic vidi a pokud se me to tyka, tak se o to zajimam. Jako ta silnice v Roudnem. No dela se neco predemnou, tak si to ohlidam, abych to mel podle sveho prani, ne? Ne ze to zacnou delat a ja zjistim, ze nemam kde parkovat - a asi je to take podle normy. U me nyni projektuji protipovodnovou zed kolem reky. No tak se dojdu podivat na projekt, najdu jim chybu ve vykresu C2 a s projektantem se domluvim na uprave, aby to vyhovovalo me. On nevi, ze tudy chci chodit. Tak mi tam dal mobilni hrazeni. On nevi jak siroke to hrazeni chci. On nevi, kde ho v techo 20ti metrech chci. Tak mu to musim rici. Jako zde. Je tam treba vjezd na pozemek podle normy, ale projektan nevi, ze mam sportovni auto a potrebuji jiny sklon, jinak tam nezajedu. No tak si to ohlidam. Ze u nas vsichni spolehaji na nekoho jineho, ze to za ne vyresi. Zeby pozustatek komunismu?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od kot »

Pane kolego, poslední 2 věty lze jenom podepsat ! :ok:
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Cajkowski: Ne tak docela. Když jsem byl více než před padesáti lety na povinné vojně, tak nám tam "mazáci" tenkrát jako "mladejm" říkali: Jó hoši, voják se stará, voják má. Tím mysleli samozřejmě starat o sebe a o své "blaho" v rámci možností. I když bylo povinné vojně před lety odzvoněno, platí stále. Občan se stará, občan má. Je to těžké a bývá, co se týče staveb, odbyto větou: Je to podle projektu, ten je v souladu s normou a s tím nic dělat nebudeme.
Jsem zvědavý, jak v okolí hodějovického kruháče dopadne občanský požadavek na prodloužení protihlukovky o několik desítek metrů oproti projektu.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO javito: Rozumim co se te protihlukovky tyka, ale to je presne to. Otazkou je, kdy to resi. Jestli az kdyz se stavi nebo predem. Za mne si toho ma nekdo pri stavebni rizeni vsimne a resi to. Jestli to nekdo resi, az kdyz to stoji a vidi kde to konci, tak je to za mne pozde. Jsou schvalene projekty, jsou podepsane smlouvy, kde to proste neni, .... To je jako to Roudne. Az kdyz se asfaltovalo a delali chodniky, tak si vsimli, ze nemaji kde zaparkovat. Jak rikam. U me je nyni stavebni rizeni na protipovodnovou zed a tak to resim. Az kdyz budou betonovat zidku, tak se se mnou uz nikdo bavit nebude. Ted mi tam delaji takove zmeny, ze mi je az trapne. ;-) Projektant ale nama problem. Bude to ve stavebnim povoleni, nasledne na to bude rozpocet, smlouva a postavi to presne tak, jak me to bude vyhovovat.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od vondr »

alabastr
Příspěvky: 555
Registrován: 5.11.2017 12:50:18
Bydliště: Praha

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od alabastr »

Super video, tak příště už průlet tunelem? :lol: ;)
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Okružní křižovatka Hodějovice - provedena změna dopravního značení v rámci další fáze stavby.
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

... a odhadem třetina řidičů jedoucích z Budějovic ve směru Sviny, Hrady jede "postaru". I bus linky Jihotransu. Takže první den trochu chaos a zbytečné otáčení, ale ono si to "sedne". :kladivo:
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od kot »

No, není se co divit, "nějakou" dobu se tak jezdilo...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

;o) nejvtipnejsi jsou ty situace po prozreni, ze jedou spatne. Co asi udelaji? No otoci se zpet. No a pak? Spravne to maji vzit az na ten kruhak k Penny a zpet. Nove je tam od Vidova prednost pro ty co jedou na Hrady od CB, takze na te prednosti zastavi, chvilku cekaji az je z obou stran misto a ohnout to kam chteji. Takze drive to delal jen nekdo. Ted to delaji vsichni.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Aram96 »

Cajkowski píše: 30.5.2023 20:53:34 TO Aram96: Nechtel. Jen konstatuji, ze to tak je a pak se lide divi. Norma je jedna vec, ale ty normy jsou buh vi jake. Okruzni krizovatka Vcelna - uz jsou tam svodidla od gum nakladaku a jedno je jiz znacne pomackane. Asi je v norme, lec jezdit bych tam necim vetsim nechtel. Krizovatky MUK Roudne - kazde druhe osobni auto jezdi mimo asfalt - patnik uz nema odrazku. Obcas ji nekdo vrati a za den je zase urazena. Asi je to take podle normy. Za mne je toto stavba tak obsahla a slozita, ze vic oci vic vidi a pokud se me to tyka, tak se o to zajimam. Jako ta silnice v Roudnem. No dela se neco predemnou, tak si to ohlidam, abych to mel podle sveho prani, ne? Ne ze to zacnou delat a ja zjistim, ze nemam kde parkovat - a asi je to take podle normy. U me nyni projektuji protipovodnovou zed kolem reky. No tak se dojdu podivat na projekt, najdu jim chybu ve vykresu C2 a s projektantem se domluvim na uprave, aby to vyhovovalo me. On nevi, ze tudy chci chodit. Tak mi tam dal mobilni hrazeni. On nevi jak siroke to hrazeni chci. On nevi, kde ho v techo 20ti metrech chci. Tak mu to musim rici. Jako zde. Je tam treba vjezd na pozemek podle normy, ale projektan nevi, ze mam sportovni auto a potrebuji jiny sklon, jinak tam nezajedu. No tak si to ohlidam. Ze u nas vsichni spolehaji na nekoho jineho, ze to za ne vyresi. Zeby pozustatek komunismu?
Jo, souhlas s tím principem, že se to musí ohlídat. Ale při stavbě silnic či něčeho veřejného snad nemůže být ten "co dojde k projektantovi" místní občan, že dělají blbě chodník a že dělají blbě to a to. O to mi šlo. Nebo jako pokud si nepohlídám, že mě udělají sjezd na pole takový, že nejde přejet autem nebo že traktor se na něj nevleze, tak to mám ještě řešit já s těmi, co tu silnici staví ? To asi ne .. mám se seznámit s projektem dávno před stavbou a tam to případně připomínkovat, ale pokud to tak nepostaví, tak to snad už nemohu hlídat, ne ? O to mi šlo, tohle nemá být vůbec věcí občanů, ale snad zadavatele, ne ? Pokud zhotovitel postaví krávovinu, a zadavateli je to jedno, a je to opravdu na hlavu a každý občan se tomu bude podivovat, tak naprosto souhlasím s tím, že si bude jen stěžovat u piva, jací jsou to joudové (ten zadavatel se zhotovitelem), ještě aby jim chodil radit. Na takové jsou všichni na stavbě zvědaví. Ti na stavbě tomu mají rozumět. Popravdě když vidím občas některá nová značení plné chyb, je mi do breku, od čeho tam ti úředníci nebo ti co ty značky zadávají, vůbec jsou ? :roll:
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od javito »

Cajkowski píše: 2.6.2023 13:46:52 ;o) Takze drive to delal jen nekdo. Ted to delaji vsichni.
Naprosto správný postřeh. :kladivo:
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Už jsem jednou na stavbě (cizí) upozorňoval dělníky, že to (hmatové prvky na zastávkách) dělají špatně :-D, ale pak jsem raději kontaktoval starostu - a dnes je to dobře.
Velké projekční firmy jsou drahé, ale funguje tam kontrola, proto se jim svěřují velké projekty. Malé firmy a jednotlivci na tom jsou s kontrolou mnohem hůře - dělal jsem v projekci, kde bylo 10 silničářů, něco jsme si kontrolovali navzájem, většinu i šéf. Pak ve firmě, kde jsme byli dva - tam jsme spíš konzultovali složitější věci, teď jsem sám a občas na něco přijde rozpočtář, občas připomínkuje policie, na něco se přijde až při stavbě - v horším případě mi ani nedají vědět, že tam je nějaký problém a udělají to - a (ne)řeší se to až po dokončení.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Aram96: jasne ze jsem myslel pohlidat pred stavbou v ramci projektu. Trosku se ale obavam, ze to bude vse podle norem a postavene podle projektu. Jak rikam. Krizovatka na Vcelnou je taky podle projektu a uz tam jsou svodidla zvalchovany a pogumovany. To same treba ostruvky CB - Roudne. Jsou porad obrubniky vytrhane od nakladaku, protoze staci o par decimetru vedle a uz se tam nezlomi. Chodniky v Roudnem chybi doted. Zeby porad stavba a nema to kolaudaci? Asi tezko. Proste to vysumi a hotovo. Co se tyka nekvalitni prace zamestnancu statu, tak to tu nevyresime a bohuzel to tak je. O nic jim nejde. Plat jim max na chvilku snizi i kdyz udelaji sekeru v desetimilionech. Stat neumi ridit lidi. Ja mam vedle domu defacto dve novostavby nacerno bez pristupovych cest a normalne jim to stavebni urad povoli a pak zkolauduje.
Haward
Příspěvky: 299
Registrován: 22.10.2014 19:03:04
Bydliště: Roztoky

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od Haward »

RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/I Úsilné - Hodějovice (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Dnes jsem viděl prvně pohled zevnitř tunelu, jen přepostuji info k včerejší návštěvě Kuba, Kupka, Mátl na tunelu Pohůrka a zejména dobrou zprávu pro obyvatele Dobré Vody.
RM Tweet 230607 02 Pohurka zevnitr.jpg
RM Tweet 230607 02 Pohurka zevnitr.jpg (123.86 KiB) Zobrazeno 1129 x
RM Tweet 230607 01 Pohurka.jpg
RM Tweet 230607 01 Pohurka.jpg (199.58 KiB) Zobrazeno 1129 x
Odpovědět

Zpět na „D3“