[D48] Frýdek-Místek, obchvat

Bělotín – Frýdek-Místek – Český Těšín
Odpovědět
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Nemám vůbec nic proti bezodkladné reklamaci (viz důvody co jste zmínili, které samo sebou davají smysl), akorát jsem asi blbě spolknul tu politickou hlášku: "jak je všechno príma, ale raději to uděláme ihned!". :mrgreen:
(ale na druhou stranu chápu, že mediím a lidu je třeba něco říct a nenapíchnout se zároveň rovnou na "vidle" :P )

Ale trochu se obávám, že 500-600m nebude stačit. Obávám se, že těch defektů bude přibývat... Aby jsme to po 10 letech nedělali celé znovu. Na druhou stranu, by se mohli přidat nějaké ty rampy a přídatný pruh mezi připojení D56 po MÚK Frýdlantská. Mrk mrk. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) MrZajíc dne 26.5.2023 7:08:31, celkem upraveno 1 x.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

Teď jsem to zrovna slyšel v rádiu. Za mě určitě raději opravit nyní, alespoň bude pak celý úsek "stejně starý" a další opravy by měly vyjít na stejnou dobu. Úplně bych totiž viděl v budoucnu opravu stylem že by ten kousek vynechali, protože "ten ještě není tak hrozný" jak známe z každého druhého místa v republice. :)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od kot »

2 Mr.Zajíc : Dobrý koment s vidlemi :lol:
ivko
Příspěvky: 62
Registrován: 15.8.2017 22:26:52

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od ivko »

„Sledujeme i zbylé úseky, na některých místech se objevují trhliny, ale nejsou takového rázu, že bychom museli odstraňovat celý cemento-betonový kryt, ale i tam může docházet k lokálním sanacím nebo výměně desek,“ konstatoval Radek Mátl.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/obc ... zpravy_jog
Z tohoto vyjádření mám ale dost obavu, že se stejná akce bude opakovat každý rok.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Lynx »

„Bohužel musíme zhotovitele nechat opravit několik úseků vozovky, jedním z nich je úsek, kde se už jednou, ještě před zprovozněním této části obchvatu, musel betonový povrch bourat,“ konstatoval generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

Takže se jim povrch nepovedl ani napodruhé?! To je teda síla. Neměli by si najmout někoho, kdo to umí a dělat jen to na co stačí?
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Do třetice všeho dobrého…
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od michal »

Docela by mě zajímalo, jestli to tady slízli i za celou D1, že si ŘSD duplo, aby navenek dohnalo to, co na D1 asi kvůli exponovanosti tahu nechalo být, nebo jestli to bylo fakt tak špatné?
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Obchvat směr od ČT: Jaký je důvod, že ještě před křížením na Frýdlant je provoz sveden vlevo do protisměru a takto pokračuje dal až po odbočku na Ostravu? Přitom když pojede od Frýdlantu a vyjedete nahoru na obchvat směr Příbor tak zůstáváte na pravé straně.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mapman »

Oprava CB krytu na hlavní trase v místě připojení směr Příbor.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

Brunoos píše: 29.5.2023 4:49:51 Obchvat směr od ČT: Jaký je důvod, že ještě před křížením na Frýdlant je provoz sveden vlevo do protisměru a takto pokračuje dal až po odbočku na Ostravu? Přitom když pojede od Frýdlantu a vyjedete nahoru na obchvat směr Příbor tak zůstáváte na pravé straně.
Jop, taky jsem to nečekal. Z Dobré jsem jel na Riviéru přes Sviadnov :D
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

A není to tím, že jste zapomněli odbočit? Já v pátek normálně sjel z dálnice na kruháč a jel na Frýdlant. Byly tam dokonce info tabule pro odbočení.
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Již neplatí termín 30/6 pro plné zprovoznění. Nově platí do 31/7. Kde staví Eurovia - nikdy se termín nestihá, alespoň v poslední době.
mkyral
Příspěvky: 394
Registrován: 15.8.2017 22:38:19
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od mkyral »

bmw740d píše: 29.5.2023 8:31:21 A není to tím, že jste zapomněli odbočit? Já v pátek normálně sjel z dálnice na kruháč a jel na Frýdlant. Byly tam dokonce info tabule pro odbočení.
Je to pravděpodobné. Nejezdím tam moc často a sotva si na něco člověk zvykne, tak mu to změní. A než se zorientuji, tak už jedu ve špatném pruhu.
MrZajíc
Příspěvky: 140
Registrován: 24.8.2019 22:05:46

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od MrZajíc »

Brunoos píše: 29.5.2023 4:49:51 Obchvat směr od ČT: Jaký je důvod, že ještě před křížením na Frýdlant je provoz sveden vlevo do protisměru a takto pokračuje dal až po odbočku na Ostravu? Přitom když pojede od Frýdlantu a vyjedete nahoru na obchvat směr Příbor tak zůstáváte na pravé straně.
Už jsme si toho důvodu asi všiml. :mrgreen: Hned jak se vyjede z KO MÚK Frýdlatská nahoru naa směr Příbor/Ostrava, tak tam se to bourá taky (pokud jsem si všiml dobře a nebylo to "jenom" broušení) a vůbec z toho nemám dobrý pocit. Tak trochu se obávám, že se to bude "látat" jak díry na ponožkách... :D A jak je tam teď omezení 60km/h, tak si tak říkám jeslti by to neměli rovnou udělat celé znova a byl by klid (při pomalé jízdě mi to připomíná "staré dobré panely na D1" za Brnem - samozřejmě ne tak drastické :D )...
Co se toho odbočení týče, tak ono víceméně jsi asi fakt zapomněl odbočit. Když vyjedeš od Frýdlantu nahoru, tak tenhle proud vozidel tam má vlastní pruh a pak dochází u odbočky D56 ke křížení. Kdy ti z FnO pokud by chtěli na Příbor musejí přejet doleva (připojují se z přípojováku) a naopak kdo jede od ČT a chtěl by na D56 tak musí klasický doprava do připojováku.
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Tak v miste sesuvu se už betonuje.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od kot »

Pane kolego, omlouvám se. Ale neměla by věta znít : na místě sesuvu se KONEČNĚ betonuje ?
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

CBK položeno od ČT po konec opěrné zdi
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od BohusdK »

Nevíte někdo, jak to tam vypadá? Aktuální leták na ŘSD píše, že nejpozději 26.06.2023 má být otevřen plný profil.
I/11 every day
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Termín otevření celého obchvatu v plném profilu je posunut ke konci července. Tak že další měsíc provizoria. Do konce června má být hotová oprava CBK na první etapě obchvatu.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od michal »

Jel jsem tuhle opět trasu Ostrava-Příbor a musím říct, že ty chybějící rampy pro tenhle směr jsou fakt exotika. Ale budiž. Hlavní je, že na tom "vnitroměstském" kousku mezi D56 a D48 zcela nulový provoz. Takže jestli bude provizorium trvat o měsíc déle či nikoliv, je už z tohoto pohledu celkem fuk - v porovnání s tím, jak dlouho museli čekat lidé z F-M na obchvat.
Brunoos
Příspěvky: 141
Registrován: 19.10.2018 0:09:09

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Brunoos »

Oprava CBK na "56" od OV hotovo, dneska odpoledne se finišer chystal na opravovaném místě od Příbora.
V místě opěrné zdi probíhá pokládka betonové krajnice malým finišerem.
V úseku od Dobré po most přes Morávku jsou odstraněné provizorní betonové svodidla, dneska probíhalo čištění vozovky - asi se chystá malování středové čáry. Nevíte jestli tento úsek se pustí v plném profilu dřív než zbytek kolem opěrné zdi?
bmw740d
Příspěvky: 416
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bmw740d »

Nejedná se o betonovou krajnici, ale o betonový monoliticky ,žlab´´ pro odvod dešťové vody z vozovky. Ano, je v plánu nabarvení středové čáry, a proto je doprava převedená prakticky do odstavného pásu v každém směru.
O dřívějším zprovoznění nemám žádné informace - ani p. Mátl nic takového nezmiňoval. Přeci jen nějaká práce tam ještě je a v čem má prsty Eurovia, tam se termíny moc dle mého názoru neplní (Ochvat F-M, Třanovice - Nebory, atd..). Má někdo stejným názor, že si Eurovia moc s termíny neláme hlavu? Sry za OT.
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od BohusdK »

Mám, tohle podepíšu....co dělá Eurovia, tak tam se termín většinou spíš nesplní, než splní.....jsem zěvdav, jestli se jim Třanovice-Nebory podaří do konce srpna
I/11 every day
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od Aram96 »

michal píše: 13.6.2023 19:21:38 Jel jsem tuhle opět trasu Ostrava-Příbor a musím říct, že ty chybějící rampy pro tenhle směr jsou fakt exotika. Ale budiž. Hlavní je, že na tom "vnitroměstském" kousku mezi D56 a D48 zcela nulový provoz. Takže jestli bude provizorium trvat o měsíc déle či nikoliv, je už z tohoto pohledu celkem fuk - v porovnání s tím, jak dlouho museli čekat lidé z F-M na obchvat.
Opravdu jsou. Člověk vidí zelené čáry na mapách a logicky by fakt jel až k té další MÚK a tam by zjistil, že tam žádné odbočení není. :crazy: Tohle se prostě musí dodělat, měli na to 10, možná 20 let. Že se na to vyprdli jen dokládá, že to ŘSD prostě ještě donedávna nefungovalo tak, jak by mělo. Úplně je slyším: to nemůžeme, to by se musel překopat celý projekt a příprava začít od samého začátku, to by se pak termín realizace posunul až daleko za rok 2010. :shock: (a tak by se dalo pokračovat dalších 10 let). Ona celá ta MÚK je nezvládnutá. Poloměr měl být větší pro napojení D56>D48 a hlavně mělo být 2-pruhové připojování, když jedna dálnice ústí do druhé. :roll:

Naštěstí ten obchvat funguje, to bez diskuse. Ale rampy by se měly zcela určitě připravovat a dostavět. Tohle nemůže být finální stav. Je to jako říct, že tím a tím městem vede průtah, který kapacitně postačuje, tudíž se obchvat dělat nebude (co na tom, že tam projíždí tranzitní těžká doprava).
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D48] Frýdek-Místek, obchvat

Příspěvek od bumbik »

Aram96 obávám se, že dokončení ramp D56xD48 Ova - Příbor je jen zbožné přání, tohle je na 100% cílový stav (byť při mých cestách pozoruju kamiony od Ovy, jak krouží přes kruháč u Tesca a následně najíždí na průtah směr Příbor a následně najíždí na D48 na Příbor onehda jsem jel za 2 takovými kamiony ...)
bohužel rampy chybí a chybět budou, nedá se s tím už nic udělat
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D48“