Izrael

Odpovědět
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22398
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Izrael

Příspěvek od Diaľničiar »

dále ...

20. výročí: Most Pisgat Ze'ev

Most Pisgat Zeev se dodnes používá jako jediný vstup do Pisgat Zeev ze směru od Francouzského kopce. (French Hill Junction)

Obrázek

Zadavatelem je Moriah, Jerusalem Development Company, doba realizace 2000 - 2003. Je vysoký 30m a dlouhý více, než 300m. Byl považován za složitou a komplikovanou stavbu, v té době až za velmi inovativní. Stavba mostu byla provedena pomocí zvláště velkého "housenkového" jeřábu, prvního svého druhu v Izraeli v těchto letech, a s použitím dilatačních spár, aby byla zachována pružnost a odolnost mostu proti změnám v terénu, jako jsou změny počasí a pohyby země.

Pisgat Ze'ev je židovská čtvrť v severovýchodním Jeruzalémě, sousedící se čtvrtí Neve Ya'akov, která má smíšenou populaci ultraortodoxních, národních náboženských a sekulárních lidí, rozdělených do pěti vnitřních oblastí: V květnu 2022 zde žilo přibližně 45 100 obyvatel a je to jedna z největších čtvrtí v Izraeli. Čtvrť je pojmenována po Zeev Jabotinsky.

Obrázek
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22398
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Izrael

Příspěvek od Diaľničiar »

Izrael ve válce - Den 17
  • 7. října proniklo do Izraele asi 2 500 teroristů z Hamasu a dalších frakcí v pásmu Gazy, kteří zabili asi 1 400 lidí, většinu z nich tvoří civilisté ve svých domovech v jihoizraelských komunitách a hudebního festivalu a zavlečení více než 200 rukojmích všech věkových kategorií do Gazy. Šokový útok se odehrál pod záplavou tisíců raket vypálených na izraelská města.
Centrální banka informovala k ekonomice státu za válečného stavu:

* banka nesnížila úrokové sazby, jak se čekalo - chce udržet kurz měny - která se prozatím propadla o asi 5% proti hl. měnám
* i nadále platí, že banka bude podporovat měnu až 30 mld. USD - v 1. vlně resp. dokdy bude potřeba (rezervy činí 200 mld.)
- posílení likvidity do výše 15 mld. USD ještě k tomu
* růst HDP bude letos o 2,3%, v příštím roce o 2,8% (příští rok bude záviset od délky války)
* deficit rozpočtu bude letos min. 2,3% HDP, v příštím roce min. 3,5%
* státní dluh bude dle tohoto vývoje koncem roku 2024 dosahovat hodnoty 65% HDP
* inflace se zmírňuje a za poslední rok činila 3,8 %
  • Izraelská banka uvedla: "Válka má různé ekonomické dopady, jak na skutečnou aktivitu, tak na finanční trhy. Izraelská banka přijala řadu politických opatření, aby se vypořádala se situací. Finanční trhy fungují a velká část ekonomické aktivity pokračuje jako obvykle."
Armáda Informovala, že je připravená zahájit pozemní vpád do Gazy. Pokud by došlo k otevření severní fronty, tak část vojska se během pár dnů ihned přesune na sever. Již nyní je sever solidně opevněn a připraven na vpád hnutí Hezballahu - něco jako ze dne 7.10. se nebude opakovat.

Izraelské letectvo provedelo již na 10 tisíc útoků v Gaze a zabilo desítky vojenských velitelů Hamasu.

I tak se očekává, že ztráty IDF budou možná větší - hromada podzemních tunelů, válka ve městě, nástražní systémy atp. Navzdory všemu bude Hamas vymazán ze scény v prostoru Gazy.

Vpád do Gazy byl prozatím odložen - Izrael doplňue zásoby, zesilnil přípravu záložníků, armáda delší dobu válku nevedla, dále se zpevňují budovy na severu - jak budovy (stěny), tak se obnovují kryty.

Eilat u Červeného moře přichýlil 60 000 vysídlených. Všechny hotely po zemi se takhle zaplní. Celkem se vysídlilo 500 tisíc obyvatel, na stálo skoro 1/4 milionu - to jsou evukované oblasti u Gazy a Libanonu.

USA pokračují s posilněním námořnictva v celém regionu od východu Střezodemního moře po Střední Východ a na nařízení ministra obrany USA se v celé oblasti aktivují všechny systémy PVO; THAAD a Patriot. Do Izrele pak míří 2 batérie Iron Dome, které USA v období 3 let od státu nakupují pro vlastní potřeby. Dle vícero neověřených (!!!) zpráv se do Izraele naváží masivní počet strojů a munice v mnoha letadlech i z Evropy. (U.S., I, DE, PL a další dle základen; UK) Evropa má pak za cíl úzce spolupracovat v rámci tajných služeb k případnému zachycení hrozeb teroristických útoků vzhledem na situaci vyhlášených ataků ze strany Pal. džihádu a spol. Víceméně bylo rozhodnuto o likvidaci Hamasu v pásmu Gazy, ale mírový proces s Palestinou musí pokračovat.

Výstavba a rozvoj infrastruktury byla pozastavená - kapacity jsou na veřejných budovách ohledně zmiňovaného zesílení stěn a část pracovní síly pracuje pro armádu nebo byla odvedená.

Rozpočet na rok 2024 bude možná přepracován.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22398
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Izrael

Příspěvek od Diaľničiar »

Tady jsem psal o silnici č. 60 : viewtopic.php?p=265696#p265696 silniční reportáž.

Tady jsem dal hezký záběr:

Obrázek

A k tomu se dostanu, vrátím se do minulosti, ačkoliv by bylo o čem psát i z přítomnosti v rámci tahu. :)

z výstavby:

Obrázek

Obrázek

Podél dálnice 60 mezi Ikselem a Nazaretem byly vykopány tunely dlouhé asi 300 metrů, přičemž ražená výška každého tunelu byla asi 8,5 metru. Ražená šířka každého tunelu: asi 10,20 metru.
Razící práce byly realizovány důlní metodou NRTM.
Doba realizace: 2003 - 2007
Investice: 80 mil. NIS
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Asie“