Mezinárodní koutek

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět

Jste spokojeni se sekcemi, které se dotýkají států mimo České republiky

Ano
96
94%
Ne
6
6%
 
Celkem hlasů: 102

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6851
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Martin z Ostravy »

S tím posledním bych ještě počkal, přílohy ještě možná budou obnoveny.
R48 -> D48 se podařilo!
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Jo? Tak to já ještě počkám. Do konce roku času dost, s tímto příslibem rozhodně. :) (lepší vyčkat pár měsíců, než do toho vrážet další hodiny "organizačního typu")
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

V 09/2023 dokončím potřebné průběžné informace. V rámci vícero SK témat jsem upřesnil úvodní příspěvky s termínama atd.
Pak do konce roku, bude možna promázano hodně příspěvků (opravdu hodně) - se žádnou vypovídající hodnotou (odkaz - na neexistující galerii / video), nebudu o tom psát - kde se jaká změna stala. Dost možná sjednotím některé příspěvky.
Jestli budu aktualizovat údaje s populací a nahrazovat neexistující přílohy pro nahrané fórum, které ty přílohy odstranilo ze začátku i těch nahraných příloh bez ohledu na koncovku souboru jsem si ještě nepromyslel.
A pak hotovo. Považuji zde vytvořené informace za STROP. Nebudu to rozhodně měnit do podoby nějaké wiki. Chtěl jsem vytvořit manuál k něčemu, ale to je rovněž nad moje síly :ko: aneb funkce hledat funguje i pro jendotlivé témy a kdo co hledá - dle státu, tak najde. Stačí si najít čas. Kdo opravdu potřebuje (pro nějakou práci), tak si najde. I cestovatel si nalezne, kde je již nějaká silnice a most ... nebo dokonce dálnice. (že si někdo jede v Asii a pak si tady čte, že o 200 km "vedle" bylo 300 km dálnice - je opravdu smůla - a tam ještě dálnice duchů, najet se dá jen někde)

z dlouhodobého hlediska je to již časově neudržitelné (+zhoršující se zdraví), bez ohledu na často až šokující vysokou čtenost desítek vláken / států, mi bylo za tu dobu opravdu potěšením, ale je čas to pak přenechat dalším, než mě samotnému ... tohle všechno působí proti mě co se týče obsahu:

* převraty ... výpadky linek (na dlouhé roky a pak de facto rozpad těch silnic)
* nové web stránky ... výpadky celých rozsáhlých informací a to i v prostoru EU (daleko lepší bylo všechno dohledat papírově, zeskenovat, zaslat)
* změna tohoto fóra ... přílohy, které již ani neumím dohledat, protože to přehazuje na "archivní weby - které jsou uzamčené) - to degraduje další na to navázané příspěvky - ale bylo lepší změnit fórum, je sice výpadek přípon a příloh ale neztrácejí se celé témy (viz mnoho krát popsaný problém)
* GDPR v EU - problém s tím co se píše v Americe (oni se svým "právním světem - to jednoduše blokují pro Evropana) a faktem je, že americké weby informují nejvíce o celém světě, naopak to neplatí (i když existují zpoplatněné africko - perzský záliv - asijské stavební weby)
* celkové zpoplatňování mnoha webů / novin (mám omezený rozsah placení)
* generační rozdíl / náboženský / osobní / jazykový / s pohledem na svět / osobnostní ... mě a vás, celkové záměrné odvádění pozornosti v mnoha vláknech také působí problémy od začátku; vyjma podpory MzO a mapmana z pozice adminů, kterým lze jen děkovat, že jsem doposud zde
* extrémní počasí a změna klimatu - komplikují průběh výstavby a pak i provoz - což komplikuje udržitelnost informací zadaných do výstavby atd.
* krizová období (ekonomického motivu) - další působení negativního vývoje - odklad často o 5 let a je to již 4. krize za 15 let, navíc se prolínají a vrací
* zrušení dobře zavedeného YT kanálu (to se stalo třeba posledně v ČLR)
* mohla by se zrušit ještě třeba platforma imgur - se kterou odlehčují dáta webu ČD - to bude znamenat de facto enormní ztráty posledních let - na to se zaměřím, abych nějaké důležité mapky / nákresy atp. - nahrál do databázy :)

Protože doposud platí, že skoro vždy se za 1-2 dekády i v dobře zavedených demokracích nebo na internetě něco zreformuje - a něco zruší. Najednou je agenturní web pod všeobecním vládním webem a informace jdou ta tam (PL, DE, IRL, H, ...). Jisté je, že v době přidání - to bylo aktuální a jistý počet uživatelů si to přečetl. Dle statistického odhadu si většinu všeho přetou lidi během období 3 měsíce a více. Tedy se snažím to zohlednit a činit tak, aby to vydrželo na roky. Takže já si opravdu musím dobře promyslet co a jak napíšu - co rozepíšu a co jak zobrazim, abych měl větší jistotu, že to tady vydrží. Ale ten rozsah je na jednu stranu dobrý, na druhou právě pro ten rozsah mi to již nejde pro výše uvedené faktory.

Rozsah toho co "vypadlo" já moc dobře vnímám. (vyzval jsem píšte mi SZ, ale již to nedovedu napravit jak bych chtěl)
Rozsah toho co neplatí v úvodních příspěvcích (termíny a odkazy) - stejný problém.

Čím více bych psal, tím hůř. Samotnému mi překáží, když vidim jak to v mnoha vláknech vypadá. Za dobu 1,5 dekády (s asi 2 ročním výpadkem) jsem se zde snažil objasnit dálnice a související infrastrukturu v co možná nejlepším komplexním vnímání napříč svět. Pokud možno - tak stavebně (tedy i s finančním aspektem, nikoliv však s legislatívním, i když ho pro forma uvádím), s údržbou. Ty "dopravní" aspekty jsem až tak neřešil - jak kde platit, jaké jsou kde služby, kriminalita na dálnicích, značení, tankování - to vše bylo spíše okrajové. Jen dle zájmu rozepsané. Tady se šlo dočíst, co se kde konečně začne stavět - jak to probíhá - a jak se o to kdo stará. :P

argument - že to patrně upadne, protože to nebude mít náhradu - není důležitý, protože ono to upadá jednoduše stejně, pro výše uvedené a mě samotnému to překáží ... i když vím, že sem chodí hodně lidí i co neumí česky / slovensky, protože právě pro tu strukturu států, si ty informace dohledají přes ty odkazy / fotky vzhledem k rozsahu zdrojů včetně mnoha specializovaných a zpoplatněných, ale zase já čerpám i odjinud z veřejných (ale po ověření informací, alespoň z 90%)

Děkuji za pozornost a tím je zodpovězeno další období. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Mike
Příspěvky: 5082
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Mike »

nezbývá, než smeknout pomyslný klobouk a hlavně poděkovat :ok:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Mike a ze Soukr. Zpr.: občas ani není co napsat, tehdy si pomáhám citáty. Občas je ani nelze najít, tak si je musím upravit nebo zajít až k filmům.

„Všechno co má svůj začátek, má i svůj konec.“
„Všechno má svůj konec, pokud to všechno někde sami ukončíme."
„Vše je tak, jak má být.“

A já se již rozhodl. Postupně jsem ubral 7 z 9 webů/fór, zrušil jsem i aktivní příspívání do několika kanadských platforem tohoto typu, francouzského stavebního fóra, pak do e-magazínu Leaders of Highways, také do World Highways a posouvám se dál. Jde to docela snadno, stačilo někde tento proces zahájit.

A naopak, i já bych rád poděkoval jak autorům, tak čtenářům.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
kot
Příspěvky: 10922
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od kot »

A čtenáři děkují tobě Dialničiari ! :D
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Rozhodl jsem tedy, že odstraním z fóra na začátek tohle:

Izrael, Palestina, Libanon, Sýrie, Egypt ... válka - všechno co je válka, teror a nevyhazuje to do povětří silnice, mosty, dálnice - bude odstraněno
- již jsem začal, přesouvám to do koše
- co se nebude dát odstranit do koše, to upravím v příspěvcích, protože některé jsou kombinací "o dálnici" a o válce/teroru

Následovat bude Mosambik - teror v Cabo Delgado, poté Mali - mise OSN, stejně tak DRK. Co má souvis s výstavbou silnic to nechám, takových staveb je hodně v rámci OSN nebo Africké Unie, ale hodně je tam toho, co tam nepatří - nemělo to tam nikdy být.

poté odstraním požáry z Kanady a požáry z Kalifornie - vyjma ty příspěvky, které mají výslovně devastační účinek na silnice (přímé poškození) nebo že se osvědčila nějaká evakuační dálniční trasa

všechny požáry neodstraním ani všechnu válku, ale tady je toho chronologicky hodně a nejvíce - možná ponechám jeden nějaký příspěvek ale ne desítky příspěvků

Dále Vývoj infrastrukturních staveb - to téma bude zrušené, jen ho transformuji, několik příspěvků zůstane, ale většina je již v koši (to jsou dlouhé výklady o lobbingu a dosahu firem na vznik koridorů)


Co se týče příloh - budu čekat. Protože to se týká i hodně z vás, tady jsou výpadky od mnoha z vás v rámci těch vláken. Takže když se napsalo, že možná do konce roku se to nějak obnoví, tak já mám čas. Stejně nemůžu najednou číst a upravit desítky tisíc příspěvků.

Takhle začínám, protože tohle bylo relativně hodně psaní a taky je to hodně čtení, což by mě jenom zdržovalo při další transformaci témat / vláken.

Až se budu nudit, že bych tohle dokončil dříve, než je konec roku, tak budu spájet informace - instituce a organizace do pár příspěvků na úvod a ne je hledat uprostřed vláken. Takhle odstraním další svoje příspěvky. Ty nepůjdou do koše, jednoduše z nich zbyde prázdný obsah.

Komplexní pročtení států jako celků budu dělat až na konec - až se opravdu ukáže co přílohy - pak aktualizuji počty obyvatel, web stránky na oficiální instituce a doplním co je kde nové - během roku 2024. Společně s tím odstraním nebo aktualizuji ty ohromující výpadky odkazů a videí.

Takže transformace zahraničí začala v tomto duchu a rozsahu. :idea:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Do nového roku přeji všem uživatelům fóra hodně zdraví a všeho ke vší zpokojenosti.

Co se týče mezinárodní sekce, tak budu pokračovat v tom, co jsem již začal:

* pokračování pročištění vláken, ale větší update počká až jak se restartují nahrané přílohy, nejpozději do konce 2025 pak provedu aktualizaci fóra (tento proces mi posledně zabral 3/4 roku)
* občas nahlédnu a pročtu co je nové nebo zodpovím nejurgentnější dotazy k prioritním sekcím: Slovensko, Chorvatsko
* prozatím během tohoto zimního a jarního období nebudu aktualizovat a doplňovat žádné novinky, vyjma dosavadních měsíčních informací ze Slovenska
* možná na léto projdu sekci Chorvatska - pokud bude něco zásadně nové, tak na to upozornim, ale stavbám se již tak detailně nevěnuji

Z vláken odstraňuji i "menší" rozsah toho co tam nepatří. Menší povodně, požáry, láva, zemětřesení, pokud to výslovně nepoškodilo páteřní infrastrukturu. (po válkách, konfliktech všeho druhu atp.)

Nový obsah - nové km dálnic a rychlostních silnic atd. v rámci světa bych neočekával do poloviny roku 2024.

Sumarizaci vláken resp. statistiku jako každý rok letos neudělám.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22711
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Mezinárodní koutek

Příspěvek od Diaľničiar »

Diaľničiar leccos míní, ale zdraví hodně mění.
Udělám co se bude dát - v aktualizaci Chorvatska, kam se tak hodně jezdí. Asi se mi to nepovede, prvně, co jsem zde, do začátku 6. měsíce, ale udělám maximum, aby to bylo do začátku 7. měsíce.
Nemohu nebo nedovedu již nyní udržet ani Řecko - Španělsko, Slovinsko, nic další jednoduše není šance a je jedno zda je to prostor EU nebo Evropy bez EU, přitom je hodně zajímavých staveb a nápadů, občas něco náhodně shlédnu

Kromě pár novinek na Slovensku - jak napředuje výstavba se mi asi nepovede nic dalšího. Nemám na to chuť, pomyšlení, náladu, odhodlání.

Ale i nadále mám záměr aktualizovat zahraniční sekci do konce roku 2025. Chtěl bych dosáhnout stavu zjednodušení:

* úvod _ populace, vlajka, základní informace
* další příspěvek nebo dva, základní odkazy a data
* a pak sumarizace stavu silniční sítě nebo když to tam v tom vláknu je, tak aktualizaci informací
* a dopsat dálnice

- nahrazovat neaktuální záběry na rozestavěné stavby nebudu, spíš to budu mazat
- v takovém stavu to všechno je, že by si to žádalo nesmírně mnoho času a klepání do klávesnice
- patrně bych pak promazal kde jaké záplavy a požáry - jak to ničí infrastrukturu ale uvidím
- nemohu vyloučit, že možná založím i nová vlákna - ke státům, které mají hodně příspěvků jako je Uganda a zjednoduším tu formu o ten obsah, ale když si představím kolik času by to chtělo, tak to ani nezačínám a spíš jen tak promýšlím občasně co udělat

takže proto jen to absolutní minimum - Chorvatsko se Slovenskem, kde tu velmi výjimečně něco dalšího
co si kto přidá, to tam má - čtu všechno :) rád čtu co je nové v Polsku, Rakousku, sám to nečtu nikde jinde, sleduji nyní více jiné vývojové řady než-li infrastrukturu s dálnicemi
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“