[D7] MÚK Vysočany - MÚK Nové Spořice

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od siesa »

Tak uz byla reportaz v CT dnes rano, ze se otvira...Repoztaz plna drobnych 'nepresnosti' jako "chybi dostavet jeste 30 km a R7 bude kompletni" nebo "zbyva usek na nemecke hranice, ktery prochazi vysoce komplikovanym trenem Krusnych hor...".
Teda neni mi znamo, ze by z Krimova do Hory Sv. Sebestiana byl nejaky narocny teren. No asi chtela byt novinarka v sest hodin rano zajimava...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od dvs »

No také jsem si říkal, že bych paní/slečně novinářce doporučil, aby si vyjela po té čtyřproudové estakádě na hřeben krušných hor.

S tím obchvatem Loun to ale sedělo. To je exemplární případ, proč nemám rád poloviční profily.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Bobek »

Jan Horák na idnes.cz píše:Z Chomutova po státní hranice s Německem vede dvouproudová silnice místy rozšířená o stoupací pruh.
(tu)
Království a půl princezny za 511.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

To je na iDnes klasika. Oni se nenamáhají ani se podívat mapu (což by od počítače trvalo sotva minutu) a plácnou tam první kec, kterej kde přečtou nebo zaslechnou. Nejenom že nic neověřují, oni ani nic nezjišťují. Jen kopírují co napsal jinej podobnej blb před nima .... :kladivo:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Bobek »

Ale tak vlastně má pravdu, stará silnice nikam neodešla. :mrgreen:
Království a půl princezny za 511.
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od prof2 »

Když čtu, jak kraj tlačí na dokončení R7, když za Chomutovem směrem Chemnitz je provoz nula nula nic a pak vidím, jak je odmítání realizace R3 od ČB na hranice hned teď odmítáno s tím, že jsou důležitější dálniční stavby, otevírá se mi kudla v kapse.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od dvs »

Tlačí, od toho snad ten kraj je. Kdy jindy si může přihřát polívčičku než při otevření tohoto úseku.
R7 není o spojení do Německa (o tom jsme tu už napsali dost stránek), ale o spojení Podkrušnohorské aglomerace k Praze. Chomutov s Jirkovem je co do velikosti srovnatelný s Českými Budějovicemi. Stejně tak může tlačit a lobovat jihočeský kraj za tu D3 na hranice (jo a ať se poučí příkladem půlprofilů).
Houdini
Příspěvky: 277
Registrován: 10.2.2011 9:42:32

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Houdini »

Jedná se o dokončení R7 mezi Louny a Slaným (intenzita 13 340 vozidel). Kromě R4 a R48 není moc míst s takovouto intenzitou připravených k výstavbě. Hraniční úsek je de facto hotov (stoupací i klesací pruh), stačí se podívat na ortofoto.
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Jan Petzold »

Navíc Chomutovsku s 13% nezaměstnaností může fakt, že po dokončení R7 bude ca 45 minut jízdy autem od oblasti Ruzyňského letiště přece jen trochu pomoct.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Lenny »

Jeden z největších úseků, co letos byl otevřen. Ať dobře slouží provozu. :kladivo:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
prof2
Příspěvky: 212
Registrován: 16.8.2009 9:37:10

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od prof2 »

Ale ne, to asi vyznělo blbě, jen ať Chomutov s Jirkovem tu rychlostku mají a užijí si ji.

Nicméně tady už čtvrt století posloucháme, jak pořád dálnice/rychlostka bude, jen se neví kdy. A pokud jste někdy jeli z Budějc na Dvořiště, tak s výjimkou přeložky ČB - Kamenný újezd z 80. let je ta silnice vzhledem k poměru intenzita provozu / kvalita doslova katastrofální.

Takže pravda, náš kraj by se měl taky starat.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od bumbik »

Lenny píše:Jeden z největších úseků, co letos byl otevřen. Ať dobře slouží provozu. :kladivo:

... bohudík :jidlo: ... příští rok se neotevře nic, bohužel :x takže na dlouhou dobu poslední přestřižená páska ... :-( PS: co R7 postoloprty - bítozeves, stále v šuplíku "v konzervě" ?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Marooned17 »

Bumbik: Měnila se DÚR (podle mě nesmyslně, ale to je jedno...) a tak se stavba o dost zdržela.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od dvs »

bumbik píše:dlouhou dobu poslední přestřižená páska
A střihala se vůbec nějaká páska? Nějak jsem žádnou fotku neviděl.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od bumbik »

v událostech na ČT1 večer ukazovali přestřižení pásky ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od bumbik »

Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Pavel_t »

Tak jsem si dnes tento usek projel, byl minimalni provoz ale taky mlha takze jsem moc z okoli nevidel a ani nemel cas si vsimat. Jel jsme z Prahy do Nemecka asi 20km za hranicem smerem na Chemnitz a asi za hodinu zpet. Novy usek v pohode, ale R7 v useku Praha - Slany je uz dost tragicka, navic na trase opravuji smerem Praha 2 mosty a to tak, ze jsou uplne odstraneny mostovky (nevim jestli i pilire).
Houdini píše:Hraniční úsek je de facto hotov (stoupací i klesací pruh), stačí se podívat na ortofoto.
Zalezi na tom, co povazujeme za hotov. Neni to plnohodnotne R ale asi ani nikdy nebude protoze to nema smysl a tak jej muzeme povazovat za hotovy. Jelo se po nem celkem prijemne, akorat v jednom stoupaku jsem musel kapitulovat a i pres dobry rozjezd jsem musel podradit na 5 :)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Fox Mulder »

Všiml jsem si pár zajímavostí:
  • R7 má hotových 18 km na začátku a 22 km na konci. Prostředek chybí. Tímto vlastně nejdelší souvislý úsek není na začátku, jak tomu bylo dosud zvykem, ale na konci rychlostnice.
  • 18 km na začátku jsou v havarijním stavu, kdežto 22 km je komplet nový. Přesto na těch rozbořených 18 km musíte mít dálniční známku, zatímco na těch nových 22 km ji nepotřebujete, je totiž bez poplatku.
  • Přestože jsou na začátku R7 nejvyšší intenzity a na konci R7 nejnižší, na začátku jsou parametry R 22,5 a na konci R 25,5.
Dá se tedy říci, že začátek R7 vypadá tak, jak by to vypadat nemělo a konec tak, jak by to vypadat mělo: pěkný povrch, dobré pamametry, nízké intenzity a bez poplatku. :)

Mimochodem, už jsem po ní jel a to přímo už od Bitozevsi a ta její rovinatost je nádherná.. :)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od bumbik »

Fox Mulder píše:Všiml jsem si pár zajímavostí:
  • R7 má hotových 18 km na začátku a 22 km na konci. Prostředek chybí. Tímto vlastně nejdelší souvislý úsek není na začátku, jak tomu bylo dosud zvykem, ale na konci rychlostnice.
  • 18 km na začátku jsou v havarijním stavu, kdežto 22 km je komplet nový. Přesto na těch rozbořených 18 km musíte mít dálniční známku, zatímco na těch nových 22 km ji nepotřebujete, je totiž bez poplatku.
  • Přestože jsou na začátku R7 nejvyšší intenzity a na konci R7 nejnižší, na začátku jsou parametry R 22,5 a na konci R 25,5.
Dá se tedy říci, že začátek R7 vypadá tak, jak by to vypadat nemělo a konec tak, jak by to vypadat mělo: pěkný povrch, dobré pamametry, nízké intenzity a bez poplatku. :)

Mimochodem, už jsem po ní jel a to přímo už od Bitozevsi a ta její rovinatost je nádherná.. :)
pokud vím, tak R7 se snad opravuje, či opravovala .. a určitě se bude po zimě opravovat znovu, určitě to tam dají dokupy ;-) PS: rovinatost je nádherná - zřejmě AB povrch ne? - protože být to CB, tak to asi nádherná rovinatost nebude ... jo rovinatost bych si přál na všech D a R, ale zatím jen zbožné přání
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od mapman »

Zítra postnu video. Dnes jsem to projel, akorát se mi povedlo trefit kamínkem z nového povrchu auto za mnou, tak jsem tam hned musel řešit pojistnou událost, to mám za trest, že jsem chtěl pro fórum natočit vánoční dárek :D

Jinak ano, R7 je plná paradoxů, třeba obchvat Sulce (osamocený čtyřpruh projektovaný na 130 km/h, na němž je povolená 90ka) nebo průjedz Lotouší-Pískem - jediné místo na celém tahu, kde je trvale 40ka...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Lenny »

Omyl, začátek je v S 22/100, resp. S 24,5/100 od MÚK Makotřasy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marooned17
Příspěvky: 1075
Registrován: 27.9.2010 13:01:33
Bydliště: Praha

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Marooned17 »

Nemohla by se prosím aktualizovat mapa na mateřském webu v sekci dálniční síť? Ještě je tam D3 Ta - Ve ve stavbě spolu s R7...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od bumbik »

Marooned17 píše:Nemohla by se prosím aktualizovat mapa na mateřském webu v sekci dálniční síť? Ještě je tam D3 Ta - Ve ve stavbě spolu s R7...
já bych se přimlouval za aktualizaci strany "Úseky ve výstavbě" zakonzervovaná je tam R6 a za chvíli se bude stavět i R49 a D11 ... /OT
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od mapman »

Podvečerní video nevalné kvality z nové R7, včetně okolních úseků tj. od Hory Sv. Šebestiána až po Bitozeves:

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: R7 MÚK Vysočany - MUK N. Spořice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

No, kolem toho Chomutova je to tedy řádná horská dráha.
Proč to není erko hned od MÚK, kvůli těm obloukům nebo co?
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „D7“