Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od jozka »

No a pak najdu na silnici prvni tridy nekolik km omezeni 30km/h, ale prace zadne, silnice stejna jako predtim... muzu jet a nechat se predjizdet nekterymi cyklisty, vytrubovat kamiony... tezke porizeni.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od mts »

Tak urcite :-) znaceni kolem silnicnich staveb je jina kapitola nez znaceni trvale. Malokdo to na noc nebo na vikend, kdyz se prace zastavi, uklizi, bohuzel. Ale i ta 30 na silnici prvni tridy napovida, ze se tam mozna bude muset brzdit z 90 do zastaveni, protoze tam bude nacouvavat podval s bagrem nebo tam prechazi ci prejizdi se stroji stavebni delnici nebo…..nebo… A ten vytrubujici kamion? Tem ja mavam prostrednickem a popreju stastnou cestu, zrejme to bude jeden z tech, co to za hodinu polozi na bok na nejakem exitu protoze tam byla PAST (rozumej zatacka a v noci tma :-))))))
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od jozka »

Vcera na jinem miste, ale taky na prehledne jednicce stejny pripad. "70", "zakaz predjizdeni", "50". Pul kilaku prehledne silnice a kde nic, tu nic (v pul treti odpoledne). Jako perlicka v obracenem smeru to same, umistene dvacet metru pred stalou znacku "Konec vsech zakazu".

Povzdech... to by byl problem pro RSD dat to firmam podminku "pokud to situace umoznuje, prekryt znacky"?

Povzdech 2 znacka "30" z meho prvniho prikladu, doplnena znackou "pozor na spadle podprsenky" ukazovala pouze na bezbrehy alibismus, protoze pricinou nebyly zadne prace, jen koleje.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od ElWapp »

K těm rychlostem. Zkuste si tohle místo https://mapy.cz/s/mabebojute projet s dodržením povolené rychlosti (od první značky až dolů do té zatáčky). Za sebe tvrdím, že je to nejen nekomfortní, ale i značně nebezpečné, protože vzhledem k ostatním účastníkům provozu budete skoro stacionární překážka...
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Japao Joe »

No zrovna tam bych vedle kamionu, který jede 60 být nechtěl. Tam má minimálně pro NA 3,5+ ta 40 význam.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od ElWapp »

Ta 40 má smysl, ale až dole v té zatáčce. Ne kilometr dopředu na rovince.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od jozka »

Trochu rozum do hrsti... neni to kilometr predem, ale na zlomu. Kdyz date 40 za horizont v klesani, tak vas tech 38 tun, nebo kolik to maji polozi driv, nez reknete "tachograf". Muzem se pobavit o tom, jestli tam nemela byt dodatkova tabulka pro kamiony...

Sam tam 40 nejezdim, vetsinou jak dovoli provoz, kdyz je prazdno, na zlomu tak 70, dole o neco min a hned za zatackou zrychlit, abych srovnal krok s prubeznym pruhem (pokud tedy neodbocuju na Kbely). Samozrejme pokud je hustsi provoz, srovnam krok s ostatnimi a pokud jede kamion, nemotam se u nej :-)
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od krtek700 »

Tímhle úskem jezdím často a jezdím rychleji, ale nejdůležitější je, jak ten úsek dokáže projet někdo neznalý. Pokud by tam byla výrazně vyšší rychlost, tak se bude často stávat, že rovnou za horizontem budete muset prudce na brzdy(překvapí vás jak to je prudké, pomalu jedoucí auta atd.)
To stejné z druhé strany, tam je 30. Tou jsem asi taky dlouho nejel. Ono stačí projet stejný úsek třeba v dodávce a získá se úplně jiný pohled.

PS.: Tam stejně tu 40 a 30 nikdo měřit moc nemůže, tak to nemá cenu řešit, lepší aby v takových místech byla nízká rychlost, než několikrát za týden nehody.(což podle mě nejsou)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mike »

víte někdo co se děje ?
dnes byl nájezd od D8 jen jednopruhový a tedy spousta radosti ve všech pruzích
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mosquit »

Přes Kbelskou, hned u odpojení Vysočanské radiály, se taky plánuje lávka pro pěší/cyklisty (prakticky s vyústěním Nad Klíčovem).

https://praha9.cz/sites/default/files/d ... nameni.pdf
ZAHÁJENÍ ÚZEMNÍHO ŘÍZENÍ
...
Etapa 6.2 začíná v k.ú. Vysočany od ul. Nad Klíčovem, od které se odpojuje, překračuje lávkou komunikaci Kbelská a dále je vedena podél zářezového tělesa Vysočanské radiály, tj. v nezastavěném území. ...
...
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od ElWapp »

Škoda že se nepřipravuje něco podobného přes Libereckou na Proseku. Jediný most na Vysočanské ulici není zrovna cyko-friendly.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od mts »

Skoda, ze se nepripravuje pokracovani Vysocanske radialy...
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od kot »

Klauni přece silnice nestaví. IAD je FUJ ...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Standa »

Klauni vaří pivo - nedaleko od Vysočanské radiály (tedy Kbelské poloradiály) ;) . (Crazy Clown)
EDIT: Omlouvám se za OT, ale nemohl jsem si pomoct. Jak jsem zaslechl "klauni"...
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Lynx »

Já toho člověka zmalovanýcho jako kill clown slyšel v nějákém rozhovoru (u Kubelíka) a to pivo vaří všude možně v různých mini pivovarech. Podle mě nemají jedno stálé místo, někde ve zmíněných místech mají možná prodejnu.

Jinak lávka v těch místech mě překvapila, stejně jako to že tam vede nějáká cyklomagistrála. Ale proč ne, jestli to někdo využívá.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Standa »

Lynx píše:Já toho člověka zmalovanýcho jako kill clown slyšel v nějákém rozhovoru (u Kubelíka) a to pivo vaří všude možně v různých mini pivovarech. Podle mě nemají jedno stálé místo, někde ve zmíněných místech mají možná prodejnu...
Je to tak, je to létající pivovar (s administrativním sídlem v Brně) a ve Vysočanech mají jen malou restauraci.
Jinak ta lávka tam určitě má smysl a krásně zapadá do sítě kolem té SV cyklomagistrály - jestli jsem to pochopil správně, má být součástí etapy 6.2, na kterou už se dělá územko. Navíc to IMHO nepřekáží ani v ideálním případě, že by se Vysočanská radiála dokončila (upřímně, netuším, jak bez toho chtějí ulevit ulici V Holešovičkách).
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mosquit »

OT: mapka cyklomagistrály a navazujících úseků (včetně lávky) hír: http://www.praha19.cz/innovaeditor/asse ... KLO_MB.PDF
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Saljack »

Mosquit píše:OT: mapka cyklomagistrály a navazujících úseků (včetně lávky) hír: http://www.praha19.cz/innovaeditor/asse ... KLO_MB.PDF
To je pěkný ale nemůžu k tomu nikde najít kdy se jaké etapy mají kdy stavět případně jaký je aktuální stav. A je to z roku 2016, takže je otázka zda je to ještě platné.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mosquit »

Je to platné a je to ze studie proveditelnosti.
Odkaz na ni je třeba https://www.pocernice.cz/app/uploads/20 ... 016-10.pdf
strana 35/50 popisuje stav etap a problémy

asi není nikde up-to-date popis stavu jednotlivých etap.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Saljack »

Hmm ale pořád je to 4 roky staré a je to pouze studie proveditelnosti.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mosquit »

A co čekáš víc? Celé najednou se to neudělá.
Některé etapy už jsou postavené a v provozu, na lávku a etapy 6.1 a 6.2 běží nově územní řízení, jak jsem psal nahoře v původním příspěvku.
Mumry
Příspěvky: 138
Registrován: 7.4.2017 22:34:27

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mumry »

A dá se někde dohledat, jak je na tom etapa 3? Jestli je třeba nějaký odhad, kdy bychom se jí mohli dočkat?
Mumry
Příspěvky: 138
Registrován: 7.4.2017 22:34:27

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mumry »

Aha, tak jsem dohledal tohle: https://ezak.praha14.cz/contract_display_1019.html Z toho je patrné, že loni byla vytvořena dokumentace pro územní řízení...
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od Mosquit »

k tomu konkrétně jsem zrovna před pár dny četl článek o výkupu pozemků. Část s reliktem černého mostu...
https://mestemnakole.cz/2021/06/zpravy- ... klokomise/
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Vysočanská radiála (D10 - Kbelská)

Příspěvek od kot »

Klasický Filler = navážet se do IAD je nutno...
Odpovědět

Zpět na „Praha“