[D7] Louny, zkapacitnění

Praha – Slaný – Chomutov
Odpovědět
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Papuanec »

O zpoplatnění nerozhoduje ŘSD, ale MD. Každopádně mě to ale nepřekvapilo, stačí se podívat na obchvat Otrokovic, kde je severní část nezpoplatněná, zatímco jižní zpoplatněná je. Nechápu, proč to nesjednotí, ať už jakýmkoliv směrem.
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Aram96 »

Louny chápu, že výjimku nemají, z obou stran dálnice defakto vede.

To ty Otrokovice jsou jiný příběh, to bylo za mě jedno z velmi úzkého počtu míst, kde DOČASNÁ výjimka smysl právě dávala. Než bude zprovozněn alespoň nějaký následný úsek na jih.
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od kot »

Ale je třeba si uvědomit, že jednotka dočasnosti = 1 furt...
Vikingkiller
Příspěvky: 656
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

TW ŘSD Ústecký: "Na stavbě D7 Louny, zkapacitnění obchvatu aktuálně probíhá např. bourání závěrné zídky na mostních objektech, dále zemní práce a pracujete se také na středové kanalizaci. Řidiči stavbou projedou obousměrně po novém jízdním pásu se sníženou rychlostí 50 km/h."
martas
Příspěvky: 2486
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od martas »

Vikingkiller
Příspěvky: 656
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

Tak proto je stavbě od října takový klid - zjistili problém a radši zdrhli :D ...
kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od kot »

Nějak se mi to nedaří otevřít, jak to fungovalo dříve. Máte někdo přístup na celý článek ?
Aram96
Příspěvky: 7894
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Aram96 »

Mají to nějak pošéfené, už mi to taky nějakou dobu nejde. :D
ZGHK
Příspěvky: 50
Registrován: 3.4.2009 18:21:35

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od ZGHK »

Opravdoví zájemci mohou luštit zdrojový kód (CTRL+U) a vytáhnout si z něj vlastní text článku.
darwousek
Příspěvky: 937
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od darwousek »

Také mám tenhle problém. Dřív mi to jednoduše šlo občůrat a teď to nejde ... :D .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
hovi
Příspěvky: 1185
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od hovi »

Stavba dálnice D7 u Loun se protáhne. Po říjnovém dokončení dvou nových pruhů ve směru na Prahu se práce přesunuly na původní silnici, která se během pár měsíců měla proměnit v druhou polovinu dálnice ve směru na Chomutov.

Počítalo se s tím, že se na původní komunikaci pouze vymění asfalt a letos v červnu bude hotovo. Ukazuje se, že tak jednoduché to ale nebude. „Na této stavbě dálnice se potýkáme s poměrně závažným problémem, který teď technicky řešíme,“ přiznal generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Stavbaři předpokládali, že se v trase obchvatu postaveného před zhruba dvaceti lety nepůjde do spodních vrstev vozovky a bude se měnit pouze asfaltové souvrství v tloušťce od 20 do 25 centimetrů.

„Ze strany zhotovitele ale přišlo upozornění, že podloží není únosné, jak by podle současných norem mělo být. Doporučuje, aby se vyměnily i hlubší konstrukční vrstvy vozovky,“ dodal Mátl.

Místo zhruba dvaceti centimetrů tak zřejmě bagry hrábnou podstatně hlouběji. Ve hře je i varianta, že by se měnily vrstvy v hloubce 80 centimetrů až jeden metr. „Musíme se shodnout se zhotovitelem na optimálním řešení, věřím, že ho najdeme během několika týdnů před začátkem stavební sezony,“ popsal Mátl.

ŘSD stojí před rozhodnutím, zda v případě dálnice u Loun pokračovat podle původního projektu s vědomím, že životnost vozovky by nebyla zřejmě tak dlouhá, nebo kývnout na změnu rozsahu prací. Ať už lokálně nebo po celé délce šestikilometrového úseku. To by ale znamenalo odklad dokončení dálnice a její prodražení.

„Věřím, že by prodražení stavby bylo v řádech desítek milionů korun, do jednoho sta milionu. Kdy se po nové čtyřproudové dálnici u Loun začne jezdit, rozhodne rozsah prací, ale určitě to bude do konce tohoto roku,“ sdělil Mátl.

Cena stavby dle smlouvy o dílo je bez DPH 773 milionů korun, zhotovitele je sdružení firem Eurovia CS a Herkul.

Asfaltová vozovka na neúnosném podloží časem začne vykazovat znaky poddimenzování, objeví se síťové trhliny a plošné deformace. „Celé stavební dílo je tím znehodnoceno. Následné opravy, omezené jen na asfaltové vrstvy příčinu poruch neodstraní. Po krátkém čase se poruchy na vozovce objevují znovu a tak to jde stále dokola. Jediná účinná oprava by vyžadovala vše vybourat a postavit znovu,“ popsal Jan Zajíček, který se zabývá poradenstvím při navrhování a stavbě vozovek a diagnostickými průzkumy při jejich opravách.

Dálnice Praha – Chomutov u Loun se začala stavět v srpnu roku 2020. Silniční obchvat města zprovozněný v roce 1999 se rozšiřuje o další dva pruhy, v současné době je doprava obousměrně vedena v nové polovině budoucí dálnice ve směru na Prahu.

Zajímavostí úseku u Loun je to, že po dokončení se stane prvním zpoplatněným úsekem dálnice pro osobní auta v okrese Louny.

„Podle našich pravidel budou zpoplatněny veškeré nové úseky dálnic, včetně obchvatu Loun na D7,“ potvrdil mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.
Zbylé úseky dálnic, tedy D7 mezi Postoloprty a Chomutovem a D6 u Lubence, zůstanou dál pro osobní auta bez poplatku. Jakmile se v příštím roce dokončí dálnice u Chlumčan, která naváže na úsek u Loun, bude zpoplatněna i ona. Na D6 i D7 je nyní potřeba „dálniční známka“ na jejich začátcích u Prahy.

Tento článek jste si mohli přečíst díky předplatnému Deník Klubu
hovi
Příspěvky: 1185
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od hovi »

darwousek píše:Také mám tenhle problém. Dřív mi to jednoduše šlo občůrat a teď to nejde ... :D .
Mě to to šlo, viz výše. Ale jen divně rozhozené, tak jsem z toho vytáhl text.
RichardTruxa
Příspěvky: 119
Registrován: 20.9.2010 11:09:16

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od RichardTruxa »

D7 Louny, zkapacitnění obchvatu (dokumentace stavby 01/2023)



Oparaven špatně vložený odkaz. Jirka L.
Vikingkiller
Příspěvky: 656
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

Na stavbě skončil "zimní spánek" a začalo se konečně něco dít. Momentálně probíhá frézování starého povrchu - viz. info z TW:

"Na stavbě D7 u Loun nyní postupně frézujeme všechny asfaltové vrstvy do hloubky cca 23 cm na kilometr dlouhém úseku stávající silnice I/7. Na dalším 2kilometrovém úseku frézujeme obrusnou vrstvu, což jsou přibližně 4 cm asfaltu. Stavbu plánujeme zprovoznit v 2. pol. tohoto roku."
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvs »

Tj. Už se rozhodlo a jenom se to odfrezuje a nebudou se menit podkladni vrstvy.
Souhlas
RichardTruxa
Příspěvky: 119
Registrován: 20.9.2010 11:09:16

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od RichardTruxa »

D7 Louny, zkapacitnění obchvatu (dokumentace stavby 03/2023)

kot
Příspěvky: 10504
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od kot »

Druhá polovina roku začíná za 3 měsíce. Tak se nechme překvapit, zda do toho nevlétne kalamitní sníh... :D Protože to by stále byla druhá polovina roku .
Vikingkiller
Příspěvky: 656
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

Včera jsem opět projížděl odpoledne, na stavbě vládne klid a pohoda. Pracovní nasazení podprůměrné. Starý půlprofil je podél trasy vyfrézován do různé hloubky. U MÚK Louny západ to vypadalo, že hrábli hodně hluboko.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od 1975 »

RM TW:

Dnes (28.4.) proběhl za mé účasti kontrolní den na stavbě “D7 Louny, zkapacitnění”. Aktuálně na stavbě probíhá rekonstrukce bývalé sil. I/7, pravého jízdního pásu D7. Problém je s únosností podloží a řeší se rozsah sanací, což pravděpodobně oddálí zprovoznění stavby -cca konec 3.Q. 2023.
Vikingkiller
Příspěvky: 656
Registrován: 22.2.2019 0:23:28
Bydliště: na konci D7

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Vikingkiller »

https://zdopravy.cz/dalnice-d7-u-loun-s ... hp.context

Toto už je solidní tragikomedie ...
Honey72
Příspěvky: 5269
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Honey72 »

Hlavně, že se staví a neleží to u ledu. Berme to tak. Co je pár měsíců proti rokům, či desetiletí u Přerova a Hulína.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Davesson
Příspěvky: 528
Registrován: 10.12.2019 1:18:59
Bydliště: puvodne D1 0136, nyni III/18030

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od Davesson »

Radeji o trochu dele, ale poradne. K cemu by bylo to otevrit v cervnu, kdyz by to za chvili byl tankodrom.
dvs
Příspěvky: 3622
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od dvs »

Jasně, že je dobře, že se staví a těch pár měsíců se už dočkáme.
Jenom mi to vzalo poslední zbytky iluzí o smyslu výstavby v půlprofilu.
bmw740d
Příspěvky: 418
Registrován: 1.1.2011 15:42:54

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od bmw740d »

Jsem sám, a nebo má někdo stejný pocit jako já, že na stavbách, kde staví Eurovia - tak se nikdy termín nestihne?
mapman
Autor
Příspěvky: 5764
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: [D7] Louny, zkapacitnění

Příspěvek od mapman »

Asi jak který Závod v rámci Eurovie, opravy na dálnicích u Prahy, které v posledních letech dělali, byly skoro vždy v čas a v dobré kvalitě.
Odpovědět

Zpět na „D7“