D3 ve Středočeském kraji

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět

Na kterou stavbu (či její část) bude vydáno první pravomocné územní rozhodnutí?

0301 (nepočítá se krátký úsek k MÚK s R1 s již vydaným ÚR :-))
20
17%
0302
7
6%
0303
5
4%
0304
11
9%
0305/I
75
64%
 
Celkem hlasů: 118

Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Jirka L »

Papuanec píše:Ale možná je to až součástí toho nového stavebního zákona, který bude platit až od poloviny příštího roku...
To by nás trápit nemuselo. Pochybuji, že do poloviny příštího roku bude vydáno ÚR. Budeme rádi za zahájení územního řízení.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Aram96 »

Já jsem spíše zvědavý, jestli soud posvětí ty výjimky. Obávám se, že to bude na celé soudní kolečko. Věděl by někdo s jistotou, jestli se na žalobu o výjimkách budou vztahovat ty nové lhůty pro soudní rozhodnutí ? Aby totiž krajský úřad nečekal na pravomocné výjimky .. :?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Honey72 »

Spíš tu měla být anketa, kolik odvolání proti ÚR přijde.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od kot »

Tak na 511 jsme každopádně v předstihuj...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Mike »

tomu předstihu uvěřím, až uvidím u Běchovic nebo Uhříněvse zplanýrovaný kus pole
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Pavel Q
Příspěvky: 329
Registrován: 5.10.2010 17:49:14

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Pavel Q »

Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Michal R »

to Mike:

Důvěřivče!! :-)
Až se pravomocně vybere zhotovitel.... to je ten krok, kdy může propuknout mírný optimismus...

to Pavel Q:
Jako jo, ale stejně to ještě potvrvá. Výsledkem stejně bude trasování víceméně odpovídající Rozhodnutí vlády z roku 2004, jenom si musíme na klíčových 60 km počkat 20 let, než se vydá Stavební povolení ... a takhle si tu v Česku žijeme...
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Majkl »

Tohle prostě nemá konec, není šance to postavit, alespoň ne v současné legislativní podobě
https://zdopravy.cz/do-pripravy-stredoc ... at-139650/
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od vondr »

Tak pokud mají vyjímky alespoň dva úseky, tak územko řešit jen pro dané dva úseky.
JakubMD
Příspěvky: 313
Registrován: 26.1.2022 10:41:38

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od JakubMD »

Podle mě jedna z podmínek EIA je, že se to bude stavět najednou.
mts
Příspěvky: 595
Registrován: 1.4.2009 8:19:14

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od mts »

Bude to jeste cesta udolim stinu ale nakonec se stavet zacne - jako D1 Prerov, jako D8, jako D5 kolem Plzne, jako D49 atd. Vydrzet, hrnout to a neprestat...
KarelLer
Příspěvky: 694
Registrován: 25.12.2016 16:03:46
Bydliště: Morava

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od KarelLer »

Mátl v tom článku píše:V současné chvíli se stejně řeší podjatost Středočeského kraje, kam byla podána žádost o vydání územního rozhodnutí jako věcně příslušnému úřadu
To mi hlava nebere... dokáže tohle někdo vysvětlit? Je to v nějakém zákoně? Jak to, že ZÚR kraje může dělat sám kraj, ale umístění konkrétní stavby do už schváleného koridoru v ZÚR může být podjaté?
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Papuanec »

JakubMD píše:Podle mě jedna z podmínek EIA je, že se to bude stavět najednou.
Taková podmínka tam není a myslím, že Miličín na to i hodně tlačí, aby se ta jižní část udělala v předstihu. A podle aktuálního vývoje přípravy to tak i zřejmě dopadne.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Kuba »

Jak již zde bylo řečeno a je uvedeno i v letácích, na pravomocné výjímky na 0304-0305/II je podána správní žaloba. Tak jenom doufat, že soudy už jsou normální a žaloby shodí, na rozdíl od MŽP.
Ta systémová podjatost v územním řízení je absolutní nesmysl už od prvního případu na 511.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Aram96 »

Já bych si osobně na soudy v tomto případě nevsadil. Cítím, že 3 neprošly ani přes MŽP, tak bych spíš počítal, že ty dva neprojdou přes soudy.
Každopádně pokud ano, tak je samozřejmě na místě valit v přípravě dál. Co bude se samotnou realizací/nerealizací kvůli dalším úsekům, to teď nemusí nikoho zajímat.
Důležité je, jak dlouho bude trvat nová výjimka. Jestli se budou muset dělat znovu průzkumy apod., tak to potěš pánbůh, to je další celý rok naprosto v pr… protože se nemůže nic jiného mezitím dělat.

Ale je jasné, že tlačit se to musí v této podobě a v této trase. V ČR snad není úsek dálnice, který by byl ohleduplnější ke svému okolí. Snad kromě D0.
Jinak na rozdíl od některých tady .. já jsem třeba za to shození MŽP “i rád”. Taky to mohlo potvrdit, mohlo se rozběhnout a možná i vydat UR, a pak by teprve soud shodil výjimku, tím pádem všechno následné neplatí. To by nás tady trefilo.

Podjatost /resp.upozornění na možnou/ na krajském úřadě jsem na 100% očekával, vy ne ? :) Vždyť ten kraj tu dálnici potřebuje, jak by pak mohl rozhodovat nezávisle ? :lol:
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od michal »

Papuanec píše:
JakubMD píše:Podle mě jedna z podmínek EIA je, že se to bude stavět najednou.
Taková podmínka tam není a myslím, že Miličín na to i hodně tlačí, aby se ta jižní část udělala v předstihu. A podle aktuálního vývoje přípravy to tak i zřejmě dopadne.
A tu I/18 od Vrchotových Janovic po I/3 někdo včas narovná a rozšíří, nebo se bude jen někdo ohánět tím, že to je přeci silnice I. třídy, tak co by se na ni měnilo? :D
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Papuanec »

Aram96 píše:Já bych si osobně na soudy v tomto případě nevsadil. Cítím, že 3 neprošly ani přes MŽP, tak bych spíš počítal, že ty dva neprojdou přes soudy.
Každopádně pokud ano, tak je samozřejmě na místě valit v přípravě dál. Co bude se samotnou realizací/nerealizací kvůli dalším úsekům, to teď nemusí nikoho zajímat.
Důležité je, jak dlouho bude trvat nová výjimka. Jestli se budou muset dělat znovu průzkumy apod., tak to potěš pánbůh, to je další celý rok naprosto v pr… protože se nemůže nic jiného mezitím dělat.

Ale je jasné, že tlačit se to musí v této podobě a v této trase. V ČR snad není úsek dálnice, který by byl ohleduplnější ke svému okolí. Snad kromě D0.
Jinak na rozdíl od některých tady .. já jsem třeba za to shození MŽP “i rád”. Taky to mohlo potvrdit, mohlo se rozběhnout a možná i vydat UR, a pak by teprve soud shodil výjimku, tím pádem všechno následné neplatí. To by nás tady trefilo.

Podjatost /resp.upozornění na možnou/ na krajském úřadě jsem na 100% očekával, vy ne ? :) Vždyť ten kraj tu dálnici potřebuje, jak by pak mohl rozhodovat nezávisle ? :lol:

Větší průšvih ovšem bude, pokud MŽP neprodlouží platnost EIA. Což se může klidně stát, když koukám na to, jak MŽP rozhodlo ohledně výjimek. A to by znamenalo, že během příštích 20 let D3 nebude :roll:
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Paul1 »

Chtělo by to D19 od Tábora do Humpolce, ať se může D3 napojit aspoň na nějakou dálnici :)
Majkl
Příspěvky: 221
Registrován: 21.4.2009 12:14:29

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Majkl »

Osobně si myslím, že STČ D3 bude asi největší boj ze všech. Naprosto cílený, sofistikovaný odpor, který využije úplně všeho, ohlídají si veškeré termíny, možnosti opakovaných žalob atd, mají určitě velmi silnou právní podporu, je to jejich prioritní cíl a podřídí tomu vše, tyhle exoti tím žijí. Dohoda je nemožná.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Aram96 »

Ono když to vypapírování těch výjimek trvá rok nebo dva, tak se nemůže nikdo divit, že jsou už zastaralé ty průzkumy. :crazy:
Největší odpor bude tady a na severní části pražského okruhu, souhlas. Popřípadě ještě I/73 úsek přes Bystrc.

EIU si myslím, že prodlouží, ještě není tak stará. Co to je 10 let. :)
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od matyyy »

michal píše:
Papuanec píše:
JakubMD píše:Podle mě jedna z podmínek EIA je, že se to bude stavět najednou.
Taková podmínka tam není a myslím, že Miličín na to i hodně tlačí, aby se ta jižní část udělala v předstihu. A podle aktuálního vývoje přípravy to tak i zřejmě dopadne.
A tu I/18 od Vrchotových Janovic po I/3 někdo včas narovná a rozšíří, nebo se bude jen někdo ohánět tím, že to je přeci silnice I. třídy, tak co by se na ni měnilo? :D
Tak oproti I/3 od D3 k Oldřichovci je to asi o 1m užší. Zase tam nejsou žádný kopce a horizonty. Poněkud dobrodružný je průjez Křešicema, ale třeba tu stodolu nějaký nepozorný kamión zbourá :)
Ale Křešice prý mají v územním plánu obchvat včetně vyřešení železničního přejezdu(a rsd o něm nic nemá). Pak zůstává problém STOPka na I/3.

Myslím, že ikdyby se na tu silnici pustil dálniční provoz tak to bude o štěstí stejně jako na současné I/3, jestli do Prahy člověk pojede 50 až k Benešovu či nikoliv. A bude chtít se kouknout před cestou jak jsou na tom vlaky, aby se člověk vyhnul přejezdu :D

Ale jestli dobře počítám tak získám 16,5km dálnice. takže 7,5minuty po dálnici a pak 7minut na I/3 nebo 11minut po stávajíci I/3 pro cestu do Prahy nebo 10minut pro cestu z Prahy. čas na sjetí z dálnice a najetí na I/3 nepočítám. Tak pro auto je to o ničem.

To mi přijde zajímavější dostavět D3 až po MÚK Neštětice a z ní udělat novou komunikaci (částečně použít II/114) na OK U Topolu
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od michal »

No to už by pak rovnou bylo lepší postavit to po Václavickou spojku (včetně). :ok:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od Mike »

s ohledem na legislativu, by to chtělo zvolit někoho zkušeného Stč. hejtmanem, postavit jako černou stavbu, předběžně zprovoznit, a on by si šel zase na chvíli sednout
tentokrát ne ke své spokojenosti, ale řidičů :lol:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od michal »

No tak pozor! Za ten most Komoko přes D0 taky nikdo nesedí, tak proč by měl za D3? :D
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: D3 ve Středočeském kraji

Příspěvek od darwousek »

Paul1 píše:Chtělo by to D19 od Tábora do Humpolce, ať se může D3 napojit aspoň na nějakou dálnici :)
Úplně ideálně by to chtělo dálnici D4-Písek-Tábor-D3 s dálničním přivaděčem na Strakonice. Aby se měla kam napojit i D4.

OT o ekoteroristech přesunuto sem. Jirka L.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „D3“