I/38 Kolín, obchvat

Jestřebí (I/9) – Mladá Boleslav (D10) – Nymburk – (D11) – Kolín (I/12) – Kutná hora (I/2) – Čáslav (I/17) – Havlíčkův Brod (I/34) – Jihlava (D1) – (I/23) – Znojmo (I/53) – Rakousko
Odpovědět
martini
VIP
Příspěvky: 3637
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od martini »

Otevření celého obchvatu dle aktuální info až 12/2012 :-(. Jak bylo správně uvedeno, most přes Štítarské údolí se začal stavět snad až letos z uvedených důvodů. Nejsem příliš fanda toho dočasného otevření půlky, ale pokud jsou místní názoru, že to pomůže...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Otevření půlky způsobí masakr v Polepské ulici, kudy by pak šla veškerá tranzitní doprava (možná by tu potom šlo založit vlákno "Polepský masakr" ;) ). To ať s tím radši počkají a otevřou to celé. Druhá věc je, že mi včera kolega tvrdil, že Štítarský most už stojí, včetně povrchu a že teď chybí dostavět jen tahle část. Pokud je to pravda, tak by to mohli mít podstatně dřív než na konci roku. Musím se tam zajít podívat...
Každopádně už aby to bylo, Kolínu se obrovsky uleví a pomůže to i Kutné Hoře, protože by se tudy měly stáhnout kamiony z I/2 na I/38.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od jonáš »

Co je to tady za masakr na tej 125ce? Nebo to maj futurologové ze seznamu jen blbě zakreslený? http://www.mapy.cz/s/2LyW
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od adamos »

Porovnával jsem mapu s letákem ŘSD a v zásadě se trefili, jediné, co jim chybí, jsou rampy na severní části MÚK. Stejně mi tam ale těch mostů přijde přespříliš. Asi nejsem znalej místních poměrů.
Přílohy
kolin_rsd.JPG
kolin_rsd.JPG (35.12 KiB) Zobrazeno 11276 x
kolin_muk.JPG
kolin_muk.JPG (53.82 KiB) Zobrazeno 11276 x
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od jonáš »

Jo, ty severní rampy mi tam chyběly, v obecný to je zakreslený dobře. Ty mosty jsou celkem jasný, jedinej kterej nechápu je na tý polňačce do Polep, ale třeba to zachrání místního zemědělce. Jedno přemostění se ušetřilo spojenim 125 a okresky na Pašinku, a ten zámotek znamená víceméně přeložení resp. rozložení zátěže z tý 125 do Polepské, aby směřovala rovnou na hlavní kruhák před novym mostem na Labi. Neni to tak blbý, jak to na první pohled vypadalo ;-) a až z map vymažou zrušené úseky sterých komunikací, bude to ještě lepší.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Na "polňačce" do Polep je most pro pěší/cyklisty. Aspoň podle jeho šíře (resp. její absence :) ). Je dobře že ho udělali, po silnici by to byla pro pěší dost zacházka, nehledě na absenci chodníku na mostu přez obchvat.
Zámotek 125 do Polepské je spíš narovnání. Nákladní doprava jezdila Polepskou i dřív, protože rovně kolem nemocnice má zákaz. Od osobáků to krapet uvolní určitě, i když už dřív se IMHO doprava dělila mezi Žižkovou a Polepskou podle toho, kam konkrétně v Kolíně člověk jel...
I když proč píšu v budoucím čase, tahle změna je už v provozu :) Polepskou jezdím každý den a žádnou výraznější změnu nepozoruji....
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od jonáš »

Tak to jo, vona to mapka moc nerozlišila a na foto jsem se nepřepínal. Lávek nejni nikdy dost. A nestačil by tam nakonec ten silniční most jen jeden, když jsou stejně od sebe co by peckou docvrnk?
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Na fotomapě to stejně není, ta je někdy ze srpna 2010 a ten mostek dostavěli teprv před pár týdny :)
Co se týče mostů, možná by jeden stačil, ale to by potom silnice od Polep musela jít nějak takhle , ale to už si myslím že je lepší udělat navíc jeden mostek pro okresku....
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od jonáš »

No mohlo to vést i jinak, podstatný je že se sto metrů za tim extra mostem sejdou na křižovatce tak jako tak. A pro cyklisty a pěší je zkratka přímo. Holt zatim zdroje jsou .. ;-)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od adamos »

Co je tedy v provozu? Všechny 3 mosty přes hlavní trasu a přeložka II/125?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Všechny přeložky v rámci téhle křižovatky i oba mosty pro auta. Lávka je hotová, jen k ní není dodělaná cesta (aspoň od Kolína) a je zatarasená betonovými panely. Takže už ji Polepáci samozřejmě používají :)

Jonáš: Ve výsledku by tam byla dost šílená smyčka :) A odbočit tu polepskou silnici dřív nejde.
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Mar3ek »

dnes jsem vyfotil několik míst na obchvatu.... během zítra nahraju foto do galeri abyste se mohli kochat ;)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Mar3ek: Výborně, už jsem ani nedoufal :jidlo: :ok:
Mar3ek
Příspěvky: 43
Registrován: 20.3.2009 22:06:34

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Mar3ek »

29.ledna 2011
- tentokrát bez popisu jednotlivých fotek, kdyžtak se zeptejte a odpovím co to a kde to je :)

odkaz na celé album ZDE
a pár míst místa:

1.+2. estakáda Štítary a okolí - ZDE
- celkový pohled od severu
- dokončená západní strana estakády
- armuje se předposlední takt

3.+4. MÚK s II/125 a silnicí do Polep - ZDE
- už jen ten obrus a pár "maličkostí"
- most do Polep
- pro pěší most do Polep
- nový most II/125ky přes obchvat
- stará 125ka už je překouslá
- celkový pohled

5. most přes Polepku,železniční a silniční na Hluboký důl - ZDE
- hotový most přes Polepku
- pohled na železniční most
- po novém mostě do Hlubokého dolu
- budoucí nové napojení obchvatu "před" Kolínem

6. Šťáralka a most přes Nebovický potok - ZDE
- nový most dokončen
- napojení u Šťáralky taky se pomalu realizuje (pohled ze stávající silnice do Kolína)


BONUS
- foto průjezd od nového napojení II/125 až k mostu přes Polepku
Rover
Příspěvky: 9
Registrován: 4.9.2011 21:13:46

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Rover »

Fakt super fotky! Překvapilo mě, jak hodně je už obchvat dodělaný. Škoda, že si budeme muset počkat asi až do prosince :(
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Výborné fotky, díky!
Na to, že se proslýchalo, že první část od Šťáralky k II/125 se měla otevřít už loni, je na pár místech ještě dost nehotovo :) Jinak ale doufám že se dočkáme dřív než v prosinci, ten obchvat tu měl stát už 20 let a ne ne budovat až teď :/
Jarda55
Příspěvky: 47
Registrován: 21.7.2009 7:47:23

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Jarda55 »

Připojuji se k díkům za nové fotky od Kolína! Paráda! :ok:
Jinak stačí jet od K.H. a je jasné, že práce zbývá ještě dost. Mmch, jsem zvědavý, jak se bude řešit připojení a překřížení na stávající silnice. Nějak si nedovedu představit objížďky při stávajícím náporu vozidel.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od kasme »

Po zprovoznění obchvatu chce Kolín zklidnit dopravu také uvnitř města
4. března 2012 17:20
Obyvatele Kolína čeká v souvislosti s otevřením silničního obchvatu několik změn i v ulicích města. Radnice vybuduje semafory a přechod pro chodce na křižovatce Polepské a Táboritské ulice nebo přidá další osvětlený přechod na křižovatce Polepské a Královské cesty.
http://praha.idnes.cz/po-zprovozneni-ob ... -zpravy_ab
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Lenny »

Děje se na stavbě vůbec něco? Mi přišlo, že je tam klid a od Silvesta se toho moc nezměnilo.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Ale jo, děje. Koncem dubna jsem si kus stavby projel na kole, konkrétně od mostu u Hlubokého dolu až po štítarský most. I nějaké ty fotky jsem udělal, jen jsem je pak zapomněl někam nahrát, asi bych to měl napravit :)
Na všem co jsem projel chyběla jen poslední vrstva asfaltu, od mostu u Hl. dolu po začátek na Šťáralce chyběl asfalt úplně, i když to vypadalo, že je pro něj vše připraveno. Překop staré II/125 ještě hotový nebyl, ale pracovalo se na něm (teda aspoň to tak vypadalo, byl jsem tam o víkendu a to tam nebylnikdo :) ). A na štítarském mostu se pracovalo, na víkend i celkem intenzivně :)
Kouknu kam nahrát ty fotky....
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Tak jo, pár fotek i s popisem tady: http://toxy-kh.rajce.idnes.cz/Kolin_obchvat_28.4.2012/
Sice jsou už skoro 2 měsíce staré, ale aspoň něco :)
Jarda55
Příspěvky: 47
Registrován: 21.7.2009 7:47:23

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Jarda55 »

Díky za fotky! Paráda!
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Toxy »

Tak už víme kdy se bude obchvat na Šťáralce napojovat na stávající I/38: 1.8. až 30.9. Když už to jsou 2 měsíce, tak to snad bude s kompletním otevřením obchvatu a ne jen po II/125. Objízdné trasy jsou zde: http://www.e-toxy.com/Kolin_obchvat_objizdky.pdf.
Obzvláště výživné to bude na III/3278 mezi Kobylnicí a Zábořím nad Labem. To je taková malá polorozpadlá silnička, tam to s kamiony bude sranda. Snad ji aspoň kapku spraví, než to vypukne.
Jarda55
Příspěvky: 47
Registrován: 21.7.2009 7:47:23

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Jarda55 »

Ad Toxy:
To teda bude mazec. Záboří si užije. Kdo to tam zná, ví, o čem je řeč. Dále ucpaný Kolín. Taková končící směna v TPCA a do toho od Staréhu Kolína a Týnce páteční a nedělní špička. A pak si dovedu představit řadu řidičů, nejlépe kamionů, kteří se budou snažit si zkrátit cestu některou ze silniček kolem Červených Peček. To budou mít hasiči s vyprošťovací technikou pohotovost. No, nedá se nic dělat. Situace je taková, jaká je a postavit se to musí. Jedině si přát, aby stavba šla od ruky a Kolínu se zdaleka vyhnout.
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2963
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/38 Kolín, obchvat

Příspěvek od Majkii »

Jarda55 píše:Taková končící směna v TPCA a do toho od Staréhu Kolína a Týnce páteční a nedělní špička.
Technická: Od té doby, co se v TPCA dělá jenom pondělí až čtvrtek tohle asi nehrozí. ;)

Ale jinak v Záboří a okolí to bude asi opravdu mazec. Popisovanou silničku Záboří - Kobylnice tedy neznám, ale vrtá mi hlavou, proč se tedy objížďka nevede po II/327?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Odpovědět

Zpět na „I/38“