[D1] 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Michel »

Aha, díky za vaše postřehy a hezký rozbor variant. Tak to mě nikdy nenapadlo, že trasa NJ-Valmez je výhodnější po I/48 a pak po silnicích 3. tříd než po I/57. Já sám jsem jel z Havířova do Valmezu nebo přes Valmez asi pětkrát a z toho skoro vždycky po I/48+I/57 (akorát jednou jsem jel přes Frýdlant, Frenštát a Rožnov pod Radhoštěm). Tak až pojedu příště, tak využiju vaši znalost místního terénu :) díky :)

A jinak abychom se vrátili k původnímu problému - tj. značení na MÚK Bělotín, tak jste mi i vy potvrdil, že je to z Ostravy do Valmezu přes Bělotín zajížďka. Tak v tom případě je značení Valmezu na MÚK Bělotín při příjezdu od Ostravy celkem nesmysl...
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od hiob »

Michel píše:Tak v tom případě je značení Valmezu na MÚK Bělotín při příjezdu od Ostravy celkem nesmysl...
ono to nesmyl neni, dle navteq http://www.cz.map24.com/ - bod na dalnici D1 pred sjezdem Hladke Zivotice a bod ve Val.Mez.

Nj I/57 28,5km 42 minut
Nj,Palacov 31,6km 40 minut
Belotin, Spicky 41,88km 38 minut
Belotin, Palacov 42,33km 36 minut

z osobni zkusenosti vim, ze i behem dopravni spicky je trasa pres Belotin a Spicky defakto nejlepsi (behem rekonstrukce povrchu I/48)
Michel
Příspěvky: 203
Registrován: 22.3.2009 9:50:35
Bydliště: Havířov

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Michel »

Tak to je zajímavé :) to už by mě vůbec nenapadlo, že přes Bělotín a Palačov nebo Špičky je to ještě o chlup rychlejší. Je ale otázka, jestli má cenu si najet 10 km kvůli pěti minutám, i když je fakt, že i já jsem jednou zvolil radši 130 km dlouhou trasu, která byla z větší části po dálnici, než 100 km dlouhou trasu po silnicích I. tříd přes kopce, a přitom časově vycházely obě zhruba nastejno.

Přes Palačov nebo Špičky ale Valmez značený není, on je od Bělotína značený po II/647+I/35 přes Hranice, předpokládám, že je to myšleno především pro NA (možná přes Palačov nebo Špičky mají dokonce zákaz a každopádně není zrovna žádoucí, aby tamtudy jezdily). Řidiči OA tedy značení na Valmez na MÚK Bělotín moc nepomůže. To, že je třeba jet přes Palačov nebo Špičky, musí stejně vědět dopředu.
A pro nákladní dopravu Ostrava -> Valmez (předpokládám, že tahle bude asi převládat) je zase jednoznačně výhodnější po I/58+I/48+I/57 (podle navteq 56 km, 1 h 11 min) než po D1+II/647+I/35 (85 km 1 h 11 min). Je ale pravda, že v případě uzavírky či budoucí rekonstrukce to bude pro NA asi nejrozumější objízdná trasa, takže máte pravdu, že to značení na MÚK Bělotín úplně od věci není.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od flames »

viky píše:
Michel píše:Aha, díky za info.
To jsem si myslel, že ve směru Olomouc -> Valmez to je pro osobáky výhodnější přes Palačov.
Ale v obou směrech? To znamená, že trasa Ostrava (nebo Fulnek) -> Bělotín -> Palačov -> Valmez je výhodnější než trasa Ostrava (Fulnek) -> Nový Jičín -> Valmez?
Jezdil jsem tam v období 2006-2010 tak často,že jsem projížděl všechny možné i nemožné varianty a nejlépe mně vyšly tyhle dvě:
Já tam jezdil/jezdím taktéž velmi často a mně se zas jako nejrychlejší připadne cesta Ova-Příbor-Palačov-VM, okolo NJ je to vždy zasekané. Další věc je denní doba, protože přes pracovní dobu a později je Šenov-NJ-VM velmi pomalá trasa, ale večer se to už dá zvládnout ok.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od viky »

flames píše:
Já tam jezdil/jezdím taktéž velmi často a mně se zas jako nejrychlejší připadne cesta Ova-Příbor-Palačov-VM, okolo NJ je to vždy zasekané. Další věc je denní doba, protože přes pracovní dobu a později je Šenov-NJ-VM velmi pomalá trasa, ale večer se to už dá zvládnout ok.
Asi to bude,jak píšeš,ale já prostě nemám rád I/48 s lany :kladivo: :kladivo:
Šenov je přes den o ničem,proto jezdím přes ty Mankovice a Starojickou Lhotu,tam je přes den klid,nanejvýš tam chytneš traktor,nebo kombajn,ale to je hold osud.
Líbí se mi,že krom úseku od Star.Lhoty do Hůrek je to rovina,kde se dá frčet,co to dá,takže je to fakt docela rychlé.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Co pořád máte proti I/48 a lanům, je to úplně v pohodě, a jsem rád, že to tak je, protože kdyby tam byl dvoupruh :?
R48 -> D48 se podařilo!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od viky »

Mám proti tomu to,že tam není pohodová jízda,prostě na můj styl jízdy a života to není a nikdy nebude.Ale není to lanama,mám averzi vůbec vůči neděleným čtyřpruhům bez odstavného pruhu mimo obec.
A pokud si mám vybrat klídeček a pohodičku na D1+ nějaká z variant do Palačova,
nebo imrvere čumět do zrcátek,dopředu,doleva ,doprava a navíc ještě se bát,jestli nedostanu defekt,(už jsem ho tam měl,takže vím,vo co go)tak NAPROSTO nemám co řešit.
Zvlášť,když jsem jezdil s dodávkou,bylo předjíždění kamionů opracvdu zážitek,o který nestojím,když se mi nabízí dvě naprosto pohodlné varianty.
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od flames »

Ještě jsem si chtěl postěžovat na značení od Lipníku. Jedu z Ostravy do Kroměříže, v Lipníku sjedu a provádím Manévr (sjet na původní 35, přes k.o. a nadjezd se vrátit zpět do protějšího směru a odbočit na druhém sjezdu na Lipník), zde je značení ok, všude Přerov.

No ale když tohle provádím v opačném gardu (defacto jen proto, abych dojel na další protisměrnou odbočku), tak v Lipníku dost zásadně chybí označení ´Ostrava´ (zeleně). Musím jet na Olomouc (zeleně), kolem druhé Olomouce a dojet až k dálnici, kde je konečně směr Ostrava. Je to rozčilující, včera tam očividně zmatkoval nějaký německý vůz, který postával u toho k.o. a luštil navigaci (v té navigaci v Passatu ale tahle dálnice vůbec není, takže pešek). Je to jen taková poznámka, jistě to tu už někdo řešil.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Martin z Ostravy »

viky píše:Mám proti tomu to,že tam není pohodová jízda,prostě na můj styl jízdy a života to není a nikdy nebude.Ale není to lanama,mám averzi vůbec vůči neděleným čtyřpruhům bez odstavného pruhu mimo obec.
A pokud si mám vybrat klídeček a pohodičku na D1+ nějaká z variant do Palačova,
nebo imrvere čumět do zrcátek,dopředu,doleva ,doprava a navíc ještě se bát,jestli nedostanu defekt,(už jsem ho tam měl,takže vím,vo co go)tak NAPROSTO nemám co řešit.
Zvlášť,když jsem jezdil s dodávkou,bylo předjíždění kamionů opracvdu zážitek,o který nestojím,když se mi nabízí dvě naprosto pohodlné varianty.
Chápu
A až bude Palačovská spojka, tak D1 bude jasná věc.
A defekt bych tam taky nechtěl dostat, nechtěl bych dostat ani na D1, kde je odstavný, respektive vůbec bych ho nechtěl dostat.

K tomu značení v Lipníku, je to tak proto, že se počítá s dokončením D1, která toto řeší.

A taky proto, že obchvat Lipníku je řešen, tak jak je řešen a náprava současného stavu už nikdy nebude, měla být součástí 4704, ale byla nakonec vypuštěna. Mluvím tedy o doplnění větví na MÚK I/47 s přivaděčem k D1(R35).
R48 -> D48 se podařilo!
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od balance »

Dneska jsem zaznamenal rozšiřování zářezu na konci 4704 ve směru na Prahu, tj. místě přechodu na R35.

Přikládám záběr z kamery ... bohužel proti sluníčku.
Má někdo info, co je to za akci?
Přílohy
DR181847.AVI_snapshot_01.17_[2011.05.14_00.13.31].jpg
DR181847.AVI_snapshot_01.17_[2011.05.14_00.13.31].jpg (219.86 KiB) Zobrazeno 21624 x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Pokud nejde jen o zabezpečení svahu, tak bych to tipoval na zahájení dostavby dálničního křížení.
R48 -> D48 se podařilo!
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od martini »

Na MÚK je vydáno SP, čili je třeba v zájmu jeho zachování asi realizovat část stavby... Ale o žádné velkopráce se jednat nebude, nejsou na to oficiálně žádné peníze.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Lenny »

A kdo to tam kutá?
Nemyslím si, že by to byli práce na 0137, spíše nějaké dodělávky nebo reklamace.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od balance »

To jsem si nevsiml.
Jde to pozorovat i na kamere JSDI.
Přílohy
D1 296,3.jpg
D1 296,3.jpg (28.43 KiB) Zobrazeno 21533 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Lenny »

Někteří řidiči jezdí na prázdné dálnici v prostředním pruhu, možná by stálo za námahu na začátky osadit ceduly "Jezděte vpravo" nebo něco podobného.

Jak tu někteří psali, že je dálnice málo vytížené, co takhle vždy zavřít jeden pruh, buď levý nebo odstavný, a provozovat to jako čtyřpruh s tím, že si ten šestipruh budem šetřít :mrgreen:

Docela mě překvapily ukradené zatravňovací dlaždice do mostem přes železniční trať na přivaděči Bělotín. Někdo si dal tu námahu a vykopal je ze země, nechal tam část řezaných. Na R35 zase na dvou mostech chybělo část zábradlí a pod mosty chyběla dlažba, asi se taky někomu "hodila" ... :ko:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ty cedule by nebyly od věci, ale pochybuji, že s ito ty jelita co jezdí v prostředním přečtou. :kladivo:
R48 -> D48 se podařilo!
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od FlakY` »

Toto už opravdu nemá cenu řešit... buď je vytroubím a nebo podjedu. To samé na D1 u Prahy... Slyšel jsem nezpočet názorů proč takhle někdo jezdí jako např.: uprostřed je to bezpečnější, pravý je pro kamióny, v pravo 90 uprosřed 120 a levý 140...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Mario »

Tam by stačilo dát upozornění na ty info tabule. Stejně tam je jen "dodržujte rychlost".. Nebo poslat Passaty.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Lenny »

Pěkně Passata tam poslat, ať to tam celý den vybírá, každému za litr, ať to stojí za to, nejlepší by ještě bylo, kdyby se někdo z takových troubů ozval a dal to do televize a to by teprve byla ta správná reklama na jízdu vpravo
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od adamos »

ČRo1 Radiožurnál píše:Mezi Ostravou a Lipníkem po D1 právě jede auto v protisměru.
Ať mi nikdo neříká, že se zase jenom jeden splet při nájezdu na dálnici. :roll: :roll:
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Toxy
Příspěvky: 253
Registrován: 7.1.2010 9:31:57

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Toxy »

Pro odlehčení - při třídění starých fotek jsem narazil na jednu z budování 4704. Testování ZPI, aneb taky způsob jak poslat vzkaz přez půl republiky :D
Přílohy
zpi_4704.JPG
zpi_4704.JPG (83.55 KiB) Zobrazeno 20699 x
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Lenny »

Přehledl jsem značku nebo skutečně není ve směru Lipník - FM osazena na začátku R48 značka silnice pro motorová vozidla? Posledně mi přišlo, že tam vůbec není.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Koukal jsem na video z 1.4.2010 a byla tam, cca v úrovni té směrové návěsti.
R48 -> D48 se podařilo!
Kedon
Příspěvky: 8
Registrován: 10.10.2011 9:47:07

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Kedon »

U Lipníka nad Bečvou i v něm je již nové značení, které řidiče navádí na dálnici D1 směr Ostrava a R35 směr Olomouc, takže s blouděním by měl být konec.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 4704 Lipník nad Bečvou – Bělotín

Příspěvek od Lenny »

A kudy je to značení vedeno?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Odpovědět

Zpět na „D1“