II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

každodenně ne ;)
ale vidím tam každý den tu kolonu, občas sahající až ke kruháči do Nehvizd a blokující veškerý provoz
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mosquit »

Sakra, překakuje deska na gramofonu ...

no jasně že je tam kolona. To přece nikdo nezpochybňuje, je to jasný špunt. Špunt, který nepochopitelně nikdo desítky let neřešil, minimálně od doby postavení hal tam měl Stř.kr. udělat odbočovací pruhy, díky kterým by to bylo průjezdné výrazně lépe.

Teď prostě jedno auto odbočující doleva (a za ním stojící kamion, jedoucí rovně k halám) ucpe celou křižovatku, klidně na celý cyklus. Reálně se tedy stává, že projede 1-2 auta za cyklus.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

já to ještě pamatuju - gramodesky :D
takže, nový kruháč nám odstraní auta odbočující na křižovatce do prava a tedy mírně zpomalující provoz - snižují kapacitu křižovatky
auta odbočující vlevo do Jiren zůstanou - a nadále - budou blokovat provoz k halám rovně ( II/611 )
tedy budou umět - i nadále - vytvořit kolonu až do kruháče
jsem nechápavý já nebo vy nenapravitelný optimista....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mosquit »

Však to je to, co jsem psal, že do stavby obchvatu Jiren to dobré nebude - ale pořád ta přeložka ke Mstěticím v něčem pomůže. Nehledě na možnost změny časová té světelné křižovatky, více ve prospěch hlavní.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Mosquit píše: 4.3.2023 19:10:06 Však to je to, co jsem psal, že do stavby obchvatu Jiren to dobré nebude - ale pořád ta přeložka ke Mstěticím v něčem pomůže. Nehledě na možnost změny časová té světelné křižovatky, více ve prospěch hlavní.
To nepomůže, jediné, co by pomohlo, by bylo zkrácení zelené ze směru na Nehvizdy a doplnění zelené šipky pro odbočující od Nehvizd (tedy D11) do Jiren. To by ale znamenalo kompletní rekonstrukci té SSZ a k tomu, obávám se, nedojde.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

tak ono by pomohlo "deprivatizovat" onu ulici Družstevní ;)
ale to je bohužel nereálné, takže kruháč to pro někoho zlepší, pro většinu zhorší
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Mike píše: 7.3.2023 19:06:04 tak ono by pomohlo "deprivatizovat" onu ulici Družstevní ;)
ale to je bohužel nereálné, takže kruháč to pro někoho zlepší, pro většinu zhorší
To už se tu probíralo v dubnu loňského roku. Cesta tou Družstevní by nepochybně byla kratší, ale ta ulice není stavěná jako průtahová silnice II. třídy a na svém jižním konci končí něčím, čemu se jen s velkým sebezapřením dá říkat křižovatka - zrovna z/do Družstevní se tam sotva vyhnou 2 protijedoucí OA a vy tam chcete nahnat kamiony? Opravdu si myslíte, že by tohle někdo dopravně (a už vůbec ne politicky) schválil?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

beru to od vás jako spam
https://goo.gl/maps/L6CKn4s1sVki3kD3A
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Jirka L »

Řekl bych, že MPMP měl na mysli tuhle křižovatku.
Příspěvek s osobním útokem přesunut do koše. Předem upozorňuji, že jakékoliv další podobné případy tam budou přesunuty také.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

diskuse nebyla o křižovatkách, ale o kamionech v Družstevní ulici
mým příspěvkem bylo poukázáno na skutečnost, že kamiony do Jiren nesmí již dnes
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Jirka L píše: 11.3.2023 15:17:05 Řekl bych, že MPMP měl na mysli tuhle křižovatku.
Příspěvek s osobním útokem přesunut do koše. Předem upozorňuji, že jakékoliv další podobné případy tam budou přesunuty také.
Ulicí Družstevní to nelze, zatímco současný průjezd skrz Jirny je pohodlná víceproudá "dálnice" :-)

https://mapy.cz/s/pegehufeto

Nenaskakujte na falešné argumenty. A nemažte pravdu.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Sorry, ale musím. Lynx sem dal obrázek nevhodnosti současného průtahu obcí - stprocentně s ním souhlasím, toto není "silnice druhé třídy".
Bohužel ukázaná zatáčka je v místech, kudy by se jezdilo i při hypotetickém "průtahu ulicí Družstevní", tedy k probíhající diskuzi je to naprosto nesouvisející. Děkuji všem za trpělivost.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Jirka L »

Diskutovat lze i bez navážení se do ostatních.
Lynx píše: 13.3.2023 3:04:34
Jirka L píše: 11.3.2023 15:17:05 Řekl bych, že MPMP měl na mysli tuhle křižovatku.
Příspěvek s osobním útokem přesunut do koše. Předem upozorňuji, že jakékoliv další podobné případy tam budou přesunuty také.
Ulicí Družstevní to nelze, zatímco současný průjezd skrz Jirny je pohodlná víceproudá "dálnice" :-)

https://mapy.cz/s/pegehufeto

Nenaskakujte na falešné argumenty. A nemažte pravdu.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

A jaké je tedy logické a ospravedlnitelné vysvětlení, proč nejsou Jirny napojeny na exit 8 přes ulici Družstevní?

Při pohledu na mapu se to přímo nabízí. Objíždět to přes křižovatky na 611 je přeci absurdní. Zhoršuje to jen situaci pro všechny - jak pro ty co jedou z/do Jiren a dál, tak pro ty co jedou po 611 .... Samozřejmě, ani tohle "Družstevní" řešení není ideální, ale pořád je výrazně lepší než to současné. Byly by dvě cesty do Jiren od severu, alespoň by se zátěž rozdělila.

Smysl proč to dodnes není to nedává žádný. Tak proč to tak tedy je? A proč se to nesmí narovinu napsat, s absurdním poukazem, že je to osobně urážlivé?

Čím jiným to tedy je, když ne osobními zájmy, které někdo nadřazuje nad veřejný zájem? To by mě opravdu zajímalo.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

A že je to dnes v soukromém vlastnictví, to není ten primární důvod. To musel zablokovat někdo už velice dávno, v době komunismu, kdy se ani vlastnictví neřešilo. Zřejmě někdo kdo v té části obce bydlel a měl nějakou moc v té době. Obecné racio to nemá žádné. A zablokoval situaci pro další generace.

Ideální by bylo vykoupit - zprovoznit - a vykoupit i jeden z těch domů na křižovatce a tu trochu rozšířit. To je jediné skutečně užší místo, jinak ta ulice zas tak úzká není.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

2Lynx: ano, to vše by šlo udělat, ale než vykupovat, bourat a přestavovat obec, není jednodušší postavit ten 20 let slibovaný obchavt?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

Obojí mělo být už dávno. Jirny musí být nějak rozumně napojeny také. Další možnost mě napadá napojení na obchvat, což by vyhovělo snad všem, zhruba takto

https://mapy.cz/s/negomateto

A nebo jako minimalistické řešení, alespoň vyhnout se té 611, nějkou spojkou předtím

https://mapy.cz/s/juvonogeco

Bohužel už je to tam taky tak zastavěném, že to blíž Jirnům asi nejde udělat.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše: 14.3.2023 21:06:30 Obojí mělo být už dávno. Jirny musí být nějak rozumně napojeny také. Další možnost mě napadá napojení na obchvat, což by vyhovělo snad všem, zhruba takto

https://mapy.cz/s/negomateto
To nenapadlo jen Vás, tohle napojení je již dávno zaneseno v územním plánu obce. ;)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

a nezapomeňte, že tam bude terminál VRT....
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše: 15.3.2023 9:45:44To nenapadlo jen Vás, tohle napojení je již dávno zaneseno v územním plánu obce. ;)
Akorát, že v realitě nic neexistuje a stavby které brání nebo ztěžují realizaci obchvatu a připojení, ty naopak rostou. Viz ty sklady v Družstevní ulici a rozsáhlá nová výstavba RD směrem k neexistujícímu obchvatu,
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Máte pravdu, že nic neexistuje, ale těžko můžete vinit obec, že kraj nepostupuje v přípravě stavby krajské komunikace. Obec úspěšně zanesla koridor pro obchvat do územního plánu. Co si představujete, že bude dělat dál? Starosta si má půjčit bagr a začít stavět, nebo co?
A ještě dotaz: jaké "sklady v Družstevní ulici" máte na mysli? Já o žádných nevím. Pokud máte na mysli areál REWE, tak ten tam vyrostl spolu s dálnicí D11, ten je tam už hóóóódně dlouho.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Mike »

malé OT
když rostla D11 v tomto místě, tak REWE byl ještě nepřátelský imperialista ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše: 16.3.2023 9:45:53 Máte pravdu, že nic neexistuje, ale těžko můžete vinit obec, že kraj nepostupuje v přípravě stavby krajské komunikace. Obec úspěšně zanesla koridor pro obchvat do územního plánu. Co si představujete, že bude dělat dál? Starosta si má půjčit bagr a začít stavět, nebo co?
Jste zbytečně agresivní. Vy jste ten starosta? Nebo proč?
MPMP píše: 16.3.2023 9:45:53A ještě dotaz: jaké "sklady v Družstevní ulici" máte na mysli? Já o žádných nevím. Pokud máte na mysli areál REWE, tak ten tam vyrostl spolu s dálnicí D11, ten je tam už hóóóódně dlouho.
Tady už vysloveně lžete, Navíc velice průhledně, stejně jako vás Mike usvědčil když jste lhal s těmi kamiony. Dálnice samozřejmě vznikla dávno předtím, než tam byly sklady firmy REWE, jak správně upozorňuje Mike. Ty sklady jsou na první pohled novodobé, takže nevím proč se takhle ztrapňujete?
Pro jistotu jsem se i díval na ortofomapu z roku 1995 a prokazatelně tam nic není! Tedy dálnice tam je, ale žádné sklady na místě areálu REWE nejsou, jen pole.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od Lynx »

MPMP píše: 16.3.2023 9:45:53 Máte pravdu, že nic neexistuje, ale těžko můžete vinit obec, že kraj nepostupuje v přípravě stavby krajské komunikace. Obec úspěšně zanesla koridor pro obchvat do územního plánu. Co si představujete, že bude dělat dál? Starosta si má půjčit bagr a začít stavět, nebo co?
Jste zbytečně agresivní. Vy jste ten starosta? Nebo proč?
MPMP píše: 16.3.2023 9:45:53A ještě dotaz: jaké "sklady v Družstevní ulici" máte na mysli? Já o žádných nevím. Pokud máte na mysli areál REWE, tak ten tam vyrostl spolu s dálnicí D11, ten je tam už hóóóódně dlouho.
Samozřejmě, že myslím REWE.

A tady už ohledně výstavby skladů vysloveně lžete, Navíc velice průhledně, stejně jako vás Mike usvědčil když jste lhal s těmi kamiony. Dálnice samozřejmě vznikla dávno předtím, než tam byly sklady firmy REWE, jak správně upozorňuje Mike. Ty sklady jsou na první pohled novodobé, takže nevím proč se takhle ztrapňujete?
Pro jistotu jsem se i díval na ortofomapu z roku 1995 a prokazatelně tam nic není! Tedy dálnice tam je, sjezd z dálnice tam je, ale jinak je tam jen pole.
A ten člověk, co tam ten areál REWE povolil postavit, bez toho aby zajistil průjezdnost pro obchvat a pro napojení Družstevní ulice, a celou situaci tím zablokoval, to je podle mě zločinec. Dost možná nějaký NIMBY z Družstevní ulice. Nevíte kdo by to mohl být?
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: II/101 (a.k.a. Aglomerační okruh)

Příspěvek od MPMP »

Tak to se hluboce omlouvám. Já se v oblasti pohybuji od roku 1997 a to to tam už vypadalo stejně jako dnes. A areál REWE nevypadal,, že by byl "zrovna dostavěn". A už tehdy se hovořilo o obchvatu obce. Takže pokud tam ty sklady byly postaveny pár let předtím, byla doprava řešena s tím, že "tady bude obchvat". Konec konců, ten obchvat byl jistě plánován už při výstavbě té MÚK, jinak by nevypadala tak, jak vypadá.
Můžete mi vysvětlit, proč prosazujete zatahování dopravy do obce místo prosazování urychlené výstavby obchvatu? Proč všechny obviňujete, že nechtějí kapacitní průtah obcí v situaci, když by to znamenalo bourání v samém centru té obce a navíc by to ničemu nepomohlo, protože následná pravoúhlá zatáčka by na tom průtahu zůstala?
Zlobíte se, že "někdo v minulosti zablokoval výstavbu průtahu" a sám prosazujete řešení, které by oddálilo výstavbu obchvatu. Proč?
Máte snad dojem, že přestavět křižovatku uvnitř obce (vyžadující bourání stávající zástavby) je jednodušší než postavit obchvat po polích?
Já se Vás zeptal (pravda s trochou nadsázky) jak si představujete činnost starosty obce při prosazování obchvatu a jako odpověď přišel dotaz, zda tím starostou nejsem zrovna já. Tak já vám odpovím: nejsem. A teď, prosím, zodpovězte Vy moji otázku, co podle Vás má starosta dělat pro výstavbu obchvatu více, než zanést stavbu do územního plánu obce.
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“