Mapy na internetu
-
- Příspěvky: 924
- Registrován: 14.5.2009 11:09:38
- Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Re: Mapy na internetu
kot: no nebydlím úplně v hrotu šipky, víc uvnitř satelitu, ale obecně ten val funguje slušně na přímý směr od dálnice, a hluk pak přichází spíš takhle šikmo.
Já jsem od dálnice dál, částečně za valem, a hlavně "chráněn" ještě blokem domů. Ti co jsou přímo v první lajně, tam to musí být o dost horší. Ale tak jsme u Prahy, no.
Ano, nestálý a různě intenzivní hluk je nepříjemný. Proto mě taky nevadí D11 jako taková, jako spíš ty reflexní pásy mezi pruhy, které vydávají zvuk na vyšší frekvenci a jen když po tom přejíždí auto.
Já jsem od dálnice dál, částečně za valem, a hlavně "chráněn" ještě blokem domů. Ti co jsou přímo v první lajně, tam to musí být o dost horší. Ale tak jsme u Prahy, no.
Ano, nestálý a různě intenzivní hluk je nepříjemný. Proto mě taky nevadí D11 jako taková, jako spíš ty reflexní pásy mezi pruhy, které vydávají zvuk na vyšší frekvenci a jen když po tom přejíždí auto.
Re: Mapy na internetu
A nějaké prodloužení toho zemního valu směrem na Prahu je realizovatelné ? Alespoň v budoucnu ?
-
- Příspěvky: 924
- Registrován: 14.5.2009 11:09:38
- Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby
Re: Mapy na internetu
To už jsme OT, ale nemyslím si. Další výstavba poměrně dlouho nebude (nikdo ji tu vlastně nechce), ačkoliv třeba Metropolitní plán s tím nějak počítá.
Co se stane spíš je, že při stavbě VRT dojde na to, že hlukové limity nelze splnit bez protihlukovky. A protihlukovka odrážející dálnici by taky nestačila, tak se udělá i protihlukovka dálnice. Možná.
Co se stane spíš je, že při stavbě VRT dojde na to, že hlukové limity nelze splnit bez protihlukovky. A protihlukovka odrážející dálnici by taky nestačila, tak se udělá i protihlukovka dálnice. Možná.
Re: Mapy na internetu
Česko z ptačí perspektivy. Mapy.cz zobrazují nové letecké snímky
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40336948
...Konkrétně Mapy.cz zachycují na nových leteckých snímcích Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Plzeňský, Středočeský kraj a Prahu...
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/cl ... y-40336948
...Konkrétně Mapy.cz zachycují na nových leteckých snímcích Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Plzeňský, Středočeský kraj a Prahu...
Re: Mapy na internetu
Se mi zda, ze na mapy.cz maji nejakeho sledovace vystavby:
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.625976 ... d=15577162
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.636963 ... id=5074959
nebo
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.405548 ... id=5074964
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.625976 ... d=15577162
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.636963 ... id=5074959
nebo
https://en.mapy.cz/zakladni?x=15.405548 ... id=5074964
Re: Mapy na internetu
To je dobře, moc dobře ! Ještě další "sledovače" ...
Re: Mapy na internetu
Myslím, že to nemusí být nutně někdo uvnitř, ale stačí někdo, kdo jim to posílá a oni už to zpracují...
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Pište česky, prosím!
Re: Mapy na internetu
Mapy.cz mají na to speciální kategorii "Komunikace ve výstavbě, v plánu" už hezkých pár let:
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3626512&y ... A1nu&cat=1
https://mapy.cz/zakladni?x=15.3626512&y ... A1nu&cat=1
Re: Mapy na internetu
Četl jsem: "Komunikace ve výstavbě, v plánu už hezkých pár desítek let".
Re: Mapy na internetu
Kulichu díky ! Jen by mě zajímal časový "klíč" podle jakého jsou tam stavby zařazeny před jejich teoretickým zahájením...
-
- Příspěvky: 128
- Registrován: 11.10.2019 15:58:00
Re: Mapy na internetu
Řekl bych, že jsou to stavby, které mají ÚR... ale to je jen letmý odhad
Re: Mapy na internetu
Vochomurko, to nejspíše ne. 1109 má ÚR + - od začátku letošního roku a není tam. Je pravda, že její zahájení je teoreticky AŽ /UŽ/ 2024. Takže zatím v nedohlednu. I/16 a obchvat Nové Paky tam je. Ten má SP byť nepravomocné.... Tak že by SP ?
-
- Příspěvky: 128
- Registrován: 11.10.2019 15:58:00
Re: Mapy na internetu
SP určitě ne... jen namátkou... 5501, 4901, 0136...ani jedno nemá SP... takže něco mezi:) 3508.2 (tohle dokonce výstavba až 2024-2026)
Re: Mapy na internetu
Takže vypovídací hodnota mapky k ničemu, pokud tam jsou stavby bez SP a jiné se SP, přičemž D stavba s pravomocným ÚR tam není. Chaozz...
Re: Mapy na internetu
Podle mne tam je snaha o zachyceni dulezitych staveb, ke kterym existovala jasna trasa. Mam takovy pocit, ze se tam v minulosti nektera stavba objevila a posleze zase zmizela.
Re: Mapy na internetu
Ale jasná trasa existuje s ÚR nebo ?
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
Za jasnou trasu se dá považovat i koridor v ÚP na základě technické studie.
R48 -> D48 se podařilo!
Re: Mapy na internetu
Takže opravdu v tom mají chaozz...
Re: Mapy na internetu
Řekl bych, že to je opravdu až od vydaného UR, poté je zakreslena přesná poloha včetně větví MÚK, přeložek dalších silnic apod.
A D11 a D35 jsou tak nějak výjimky, protože tam byly zakresleny už za "starých časů" bez UR, podobně jako třeba invariantní část D43, a také jsou tyto kresby méně podrobné, nejde na ně kliknout (nejsou v té aplikaci) a navíc jsou vidět jen v určitých přiblíženích. Ta 1109 by ale určitě měla přibýt a to dopodrobna i s MÚK, ta podle mě prostě jen chybí, nehledal bych v ní "nějaký klíč".
A pak jsou tam i stavby na nějakých dvojkách a tam klíč nevidím .. jsou tam totiž zakresleny i stavby, na které nejde ale kliknout, UR nemají, nicméně zakresleny jsou. Tam opravdu nevím.
A D11 a D35 jsou tak nějak výjimky, protože tam byly zakresleny už za "starých časů" bez UR, podobně jako třeba invariantní část D43, a také jsou tyto kresby méně podrobné, nejde na ně kliknout (nejsou v té aplikaci) a navíc jsou vidět jen v určitých přiblíženích. Ta 1109 by ale určitě měla přibýt a to dopodrobna i s MÚK, ta podle mě prostě jen chybí, nehledal bych v ní "nějaký klíč".
A pak jsou tam i stavby na nějakých dvojkách a tam klíč nevidím .. jsou tam totiž zakresleny i stavby, na které nejde ale kliknout, UR nemají, nicméně zakresleny jsou. Tam opravdu nevím.
Re: Mapy na internetu
Mne prave zaujaly ty II. Protoze maji odkazy na nejaky lokalni platek, stranky obce nebo kraje. O letakach RSD bych nepsal .
Re: Mapy na internetu
Řekl bych, že se vždy chytají toho co je Jednou je to stránka projektantů, jednou portály EIA, někdy místní SÚS. A některé jsou opravdu jen zakreslené a nejde na ně kliknout .. možná proto, že není žádný odkaz právě.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Hlavně nezapomeňme, jen doplním, že mapy pro komerční účely nebývají nikdy naprosto přesné. Slouží víceméně hlavně k orientaci a proto se musí přesnost leckdy podřídit čitelnosti. Hlavně šířka komunikací a rozměry "domečků" znázorňující zastavěné oblasti. Kdyby byla čára dálnice v přesném měřítku, neviděli bychom jí. Podobně osamělý statek musí mít přemrštěné měřítko, jinak by byl pouhou tečkou. A speciální kategorií jsou mimoúrovňové a kruhové křižovatky, které kdyby odpovídaly podle měřítka v mapě i ve skutečnosti, měly by naše dálnice i malé MÚK v rozměrech losangelských megakřižovatek
Rozestavěné a hlavně plánované stavby bývají v těchto mapách spíš takovým doplňkem. Ať je to např. autoatlas MarcoPolo či např. mapy.cz. Nesmíme je brát často doslova. Třeba mapy.cz nám v okolí Trutnova dost dobře děsí obyvatele, když D11 vedou o pár set metrů jinudy než povede, třeba přes Starý Rokytník či Bernartice apod. Ale třeba ShocArt si dává se zákresem plánovaných staveb záležet a proto se snaží zakreslovat opravdu hlavně jen a jen zahájené stavby.
Rozestavěné a hlavně plánované stavby bývají v těchto mapách spíš takovým doplňkem. Ať je to např. autoatlas MarcoPolo či např. mapy.cz. Nesmíme je brát často doslova. Třeba mapy.cz nám v okolí Trutnova dost dobře děsí obyvatele, když D11 vedou o pár set metrů jinudy než povede, třeba přes Starý Rokytník či Bernartice apod. Ale třeba ShocArt si dává se zákresem plánovaných staveb záležet a proto se snaží zakreslovat opravdu hlavně jen a jen zahájené stavby.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Na druhou stranu, pokud trasu naklikáte přesněji a pošlete do mapy.cz žádost o opravu, ochotně mapu do několika dní opraví
Re: Mapy na internetu
Jen pro zajímavost: na mapy.cz je při menším přiblížení číslo silnice 36 ( https://mapy.cz/s/nunatasepa ) a při větším 211 ( https://mapy.cz/s/mejopajana ).
Re: Mapy na internetu
A při ještě menším opět 211. Holt někdo tu jednu velikost zapomněl opravit.