A2 Wien - Graz - Villach - (I)

mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od mapman »

Data o intenzitách dopravy na síti ASFiNAG jsou tady:
https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrszaehlung/
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Aram96 »

Aha, díky moc.
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Martin96 »

Minulý týden jsem si tuhle trasu projel. Docela zajímavá dálnice, prvních 50 km vede v rovině a nejprve 4+4, následně 3+3. Po odpojení S6 začíná dálnice stoupat a v celých 15 km pak v táhlém stoupání je rychlost omezena na 100 km. Ale k překvapení všech - žádný tunel. :) Pak třípruh začíná těsně před Grazem. Dál jsem pokračoval směrem na Slovinsko, takže trasu do Villachu neznám.
BTW - momentálně se staví u obce Riegersdorf křižovatka s nově budovanou rychlostní silnicí S7, která by měla být součástí silnice E66 a měla nahradit stávající silnici B319. V Maďarsku se napojí na dálnici M80.

to Aram96: sám jsem měl palubní kameru zapnutou a víceméně v pohodě. Legislativa se jinak posunula na všeobecnou úroveň GDPR - při případném nahrávání na internet by měly být zakryté SPZ a obličeje...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Aram96 »

Díky za info.
Btw taktéž jsem absolvoval před pár týdny stejnou trasu jako ty a musím přiznat, že stejně jako ostatní řidiči ani já jsem úplně tu stovku nedodržoval. A pak jsem se 2 týdny modlil, aby nepřišla domů složenka. :lol: Ale v okolí Vídně a Grazu jsem tedy dodržoval tacho max do 5 km nad MPR, tam jsem si nelajznul jet jako místní. Každopádně je vidět, jakým terénem A2 vede a v jaké době byla stavěna. Ovšem některy panoramata stály za to, nebylo to jak ve Švýcarsku, ale i tak krásné. Každopádně A2 byla asi jediná část silnic (kromě ČR), kde jsem cestou do Chorvatska k moři nejel po zcela kvalitním povrchu. Zbytek Rakouska, Slovinsko, Chorvatsko naprosto super povrchy. Také se na dvou úsecích právě opravovala ..
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Petanecek »

V tomto směru je jízda přes S6 resp. S36 a A9, pak tunel okolo Grazu pohodovější. Sám mám naježděno obě trasy a tato mi příjde, jak jsem psal, "pohodovější" a hlavně "klidnější" na jízdu. Omezení na 100 km/h je tam, sem tam, také, tak jako jsou tam také úseky na 130 km/h, ale méně "nákladu" a hezčí okolí, tedy pro toho, kdo se kochá. U A2 jsem měl většinou oči na asfaltu a autech přede mnou / za mnou, u té alternativy jsem měl oči i okolo, je možné, že je to pomalejší úsek, ale rozhodně se to vyplatí. Kdo chce pak extrém, je možnost to projet přes Mariazell, ale tam jde opravdu o pěkné zatáčky a průjezdy serpentínama s krásnou přírodou, ale je to už o hodinku delší nez oklikou přes Vídeň.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Kubasssssssss
Příspěvky: 64
Registrován: 8.11.2012 20:59:49

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Kubasssssssss »

Petanecek píše:V tomto směru je jízda přes S6 resp. S36 a A9, pak tunel okolo Grazu pohodovější. Sám mám naježděno obě trasy a tato mi příjde, jak jsem psal, "pohodovější" a hlavně "klidnější" na jízdu. Omezení na 100 km/h je tam, sem tam, také, tak jako jsou tam také úseky na 130 km/h, ale méně "nákladu" a hezčí okolí, tedy pro toho, kdo se kochá. U A2 jsem měl většinou oči na asfaltu a autech přede mnou / za mnou, u té alternativy jsem měl oči i okolo, je možné, že je to pomalejší úsek, ale rozhodně se to vyplatí. Kdo chce pak extrém, je možnost to projet přes Mariazell, ale tam jde opravdu o pěkné zatáčky a průjezdy serpentínama s krásnou přírodou, ale je to už o hodinku delší nez oklikou přes Vídeň.
Za mě úplný souhlas, silnice není tolik vytížená a jede se příjemněji s těmi výhledy + pocitově (pro mě) to ubíhá rychleji, než po A2 , kde je sice část též pěkně zvlněná s několika vysokými mosty, ale od Ilzu je to celkem monotonní.
Samozřejmě jen pocitově, jinak je za normálních okolností A2 asi o 15km a 15minut rychlejší. Ale snad pro nás tady je cesta cílem. :D

Ještě tedy já jezdívám S6 -> S35 -> A9
(ale hádám že jste taky myslel S35 a nikoliv S36, ktérá navazuje na S6 za křížením s A9 směrem na Judenburg)
Vyhýbám se tady placení za tunel a i časově a kilometrově je to kratší.
Co se týká rychlostí tak S6 bych řekl 2/3 130km/h , 1/3 100km/h.
S35 1/2 100km/h , 1/2 130km/h a jeden tunel 80km/h.
A9 1/3 130km/h a 2/3 včetně 10km tunelu pod Grazem 100km/h.

Jinak v posledních letech se každý rok jeden úsek na S6 dělá do nového.
D52, D43 v původní trase!
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Honey72 »

Ano, poprvé jsem měl tuto krajinářskou trasu naplánovanou cestou do Chorvatska také. Jenže kvůli zpoždění se setmělo a viděl jsem naprosté, tmu :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Patřilo by se sem napsat, že od 14.3. se zahajuje rekonstrukce asi 10 km úseku mezi Hartberg a Sebersdorf. Náklady dosáhnout asi 14 mil. €. Práce mají trvat do 12/2022.

Doprava má mít zajištěný počet dálničních pruhů, ale s jistým snížením jízdného komfortu je nutno počítat.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... sdorf-1-1/


Ještě dříve, od 7.3. se začalo s rekonstrukcí asi 6 km úsek mezi Völkermarkt-West a Bettlerkreuz. Na tohle budou náklady 10 mil. € a práce mají trvat do 11/2022.

Tady je ale na rozdíl od výše uvedeného citelně snížený jízdní komfort s 1 jízdním pruhem v každém směru jízdy v první fázi do 05/2022.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... lkermarkt/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Od 17.3. se realizují stavební práce na asi 8 km úseku při Klagenfurtu. Postupně se zrekonstruuje vozovka a 11 mostů (v délce 1 km). Kromě vozovky se bude obnovovat hydroizolace a další věci. Práce se budou realizovat v jízdních směrech a celkově proto budou trvat do konce srpna.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... ortschach/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Od 1.4. se uzavírají odpočívky Triestingtal a Leobersdorf. Od 4.4. se na nich zahajují rekonstrukční práce včetně modernizace a to včetně odvodnění. Tato investiční aktivita vyjde na 14,5 mil. €.

Jsou to kdysi pilotní odpočívky ve vzoru ASFINAG, v provozu od r. 2001 a již je nevyhnutní do nich investovat peníze. Jde o nejvíce frekventované místa pro odpočinek. Re-designem se dosáhne lepší využití prostoru, více služeb a parkingu pro nákladní vozidla.

Otevřít se mají v 12/2022. :idea:

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... obersdorf/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

:arrow: Více než tři kilometry jižní dálnice A 2 u Maria Gail byly kompletně obnoveny

Stará betonová cesta je nahrazena asfaltem

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... aria-gail/

Generální renovace po 45 letech

Mimochodem, tato oblast A 2 byla postavena v roce 1977, před 45 lety, takže generální rekonstrukce byla nezbytná. Kromě nové vozovky – to je nyní asfalt místo betonu – ASFINAG vybudoval také tři systémy ochrany proti vodě a zrekonstruoval stávající odvodnění.

:arrow: Rekonstrukce jižní dálnice A 2 mezi Hartbergem a Sebersdorfem je dokončena

Obnovena byla vozovka, mosty, centrální oddělení a odvodnění ve směru na Graz

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... schlossen/

Přesně podle harmonogramu může ASFINAG ve středu 7. prosince dokončit obnovu desetikilometrového úseku jižní dálnice A 2 mezi křižovatkami Hartberg a Sebersdorf. Úsek vybudovaný na počátku 80. let byl obnoven ve dvou fázích, přičemž v každé ze dvou fází výstavby byly pro provoz k dispozici dva jízdní pruhy v každém směru.

Od poloviny března probíhá obnova vozovky a všech mostů, přičemž nejdelší most má délku 165 metrů a také tzv. střední včetně celého odvodnění dálnice.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Znovuotevření odpočívadel A 2 Triestingtal a Leobersdorf

Dvě odpočívadla ASFINAG Triestingtal a Leobersdorf na jižní dálnici A 2 jsou nyní opět k dispozici pro přestávku v řízení. V posledních měsících od dubna ASFINAG obě oblasti rozšířil a zmodernizoval.

K dispozici jsou sprchy pro řidiče kamionů a zásobování pitnou vodou, stejně jako posezení, přebalovací pulty, bezplatné Wi-Fi a nápojové automaty. Obě odpočívadla jsou také vybavena LED osvětlením a tísňovým voláním. To má přímé napojení na odpovědné centrum řízení dopravy. V případě nouze, kdy je aktivováno nouzové volání, lze okamžitě navázat hlasové spojení a zaměstnanci ASFINAG mohou poskytnout pomoc. Počet parkovacích míst pro kamiony se zvýšil na 138.

Plus investice do zelené elektřiny.

ASFINAG investoval do redesignu téměř 15 milionů eur.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... ersdorf-2/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Obnoveny budou čtyři kilometry jižní dálnice mezi Liebochem a Mooskirchenem, začne se v pondělí
https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... oskirchen/

Stará betonová dlažba bude nahrazena protihlukovým asfaltem; Dokončení do listopadu.

I přes stavební práce budou k dispozici minimálně dva jízdní pruhy v každém směru.

Jako první krok bude do konce března na křižovatce Mooskirchen postavena provizorní rampa, která umožní bezpečné nasměrování dopravy do prostoru staveniště na příjezdové cestě směrem na Vídeň. Poté začíná hlavní stavební fáze, ve které je veškerá doprava odkloněna do jízdního pruhu do Vídně, aby byl obnoven jízdní pruh na Klagenfurt. Stále jsou k dispozici dva jízdní pruhy v každém směru. Rovněž bude zřízeno provizorní centrální oddělení s betonovými svodidly. Práce by měly skončit zhruba v polovině července, doprava bude směřována na již obnovenou stranu za účelem sanace silnice směrem na Vídeň.

V tomto úseku bude muset být kromě vozovky – starý betonový povrch nahrazen odhlučněným asfaltem – obnoveno také pět mostů. Beton se recykluje.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Začíná rekonstrukce A 2 na 8 km mezi Steinbergem a Unterwaldem

Dokončení v prosinci 2023

Projekt je zvláště složitý kvůli četným mostům. V tomto úseku mezi Unterwaldem a křižovatkou Steinberg je celkem 13 mostů, které je také potřeba renovovat.

V rámci této renovace bude obnoven i výstup a sjezd na Steinberg.

ASFINAG investuje do údržby tohoto důležitého dopravního spojení téměř dvanáct milionů eur.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... terwald-2/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Zahájení rekonstrukce dálnice A 2 u Bad Waltersdorfu a výstavba zeleného mostu pro divoká zvířata

Pět kilometrů jižní dálnice bude obnoveno a poblíž Bad Blumau bude zřízen přechod pro divokou zvěř

Příští pondělí začnou stavební práce na pětikilometrovém úseku jižní dálnice A 2 mezi Bad Waltersdorfem a Riegersdorfem u Ilzu. V příštích měsících bude na 40 let starém úseku A2 obnovena vozovka, řídicí systémy a odvodnění na vozovce Graz/Arnoldstein. Starý asfalt bude odstraněn a nahrazen asfaltem ekobilance, který zároveň snižuje hlučnost.

Navzdory stavebním úpravám zůstanou pro dopravu vždy k dispozici dva jízdní pruhy v každém směru, jak je obvyklé.

Zelený most poblíž Bad Blumau

V rámci této rekonstrukce bude implementována také speciální funkce. Aby ASFINAG propojil biotopy volně žijících zvířat, staví po celém Rakousku četné takzvané zelené mosty. Jeden z nich se nyní staví nedaleko Bad Blumau. Tato cca 75 metrů dlouhá pomůcka pro přechod zvěře je určena především pro jeleny a drobnou zvěř. Most byl navržen architektem, přechod bude osázen původními keři a boční oslnění, které zároveň slouží jako boční ochrana, bude pravděpodobně dřevěné. Mostní části se zvedají pomocí jeřábů, přičemž tyto práce probíhají v letních měsících červenec a srpen pouze v noci během několika polovičních nočních výluk.

Rekonstrukce tohoto úseku jižní dálnice bude dokončena v prosinci 2023. Zelený most bude hotový na jaře 2024.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... runbrucke/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Začíná rozsáhlá sanace tří mostů na jižní dálnici A 2 u Villachu

Obě strany budou obnoveny do roku 2024; I přes stavební práce zůstávají v každém směru průjezdné dva jízdní pruhy

ASFINAG zahajuje 17. dubna obnovu úseku jižní dálnice A 2 mezi křižovatkou Villach a křižovatkou Faaker See. Jižní část je dlouhá jen necelých 1,3 kilometru, ale vzhledem ke třem mostům a vysoké dopravní frekvenci, včetně integrace dálnic A 10 Tauernautobahn a A 11 Karawankenautobahn, je renovace extrémně složitá.

Obnova mostů a prostranství na italském pruhu začne letos, na celém úseku bude vybouraný starý beton a nahrazen asfaltem. V rámci tohoto projektu budou také vybudovány tři nové systémy ochrany vod, bude obnovena drenáž a protihluková ochrana v celém úseku.

Ochranné lešení pod mostem ÖBB

První ze tří mostů vyžaduje největší úsilí, protože vede přes Drautalbahn a St. Magdalener Straße. Pro ochranu železniční trati je třeba postavit celkem tři ochranná lešení z oceli. Tato lešení jsou navíc vybavena fóliemi, aby byla prachotěsná a vodotěsná. Draubrücke je nejdelší z mostů s délkou asi 400 metrů, nejmenší vede těsně před křižovatkou Faaker See přes Großsattelstraße.

Sofistikované směrování dopravy

Nastavení prvního směrování provozu trvá minimálně dva týdny. Zhruba od začátku května budou nadále v každém směru k dispozici dva jízdní pruhy jako dosud. Tyto čtyři jízdní pruhy celkem najdete na vozovce ve směru na Vídeň. Protože přechod probíhá již v oblasti křižovatky, je zde ještě přídavný jízdní pruh ve směru Itálie pro všechny, kteří jedou z A10 na A2 ve směru na Itálii. To znamená, že sjezd na křižovatce Faaker See lze stále používat.

Aby se zejména řidiči osobních a nákladních automobilů mohli včas správně orientovat, byl vyvinut ucelený koncept značení.

Obnova směru Itálie byla dokončena na konci listopadu. Směr Vídeň bude v příštím roce zrekonstruován. ASFINAG investuje do údržby infrastruktury a především do zlepšení ochrany místních obyvatel a životního prostředí celkem téměř 28 milionů eur.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... villach-1/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

A 2 Noční sanace vozovek s uzavírkami jízdních pruhů mezi exity Kottingbrunn a Wiener Neustadt

Pracovat se bude po dobu 32 nocí od 22 do 5 h a práce potrvají do října.

https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... -neustadt/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

12. září 2023

Zahájení generální rekonstrukce A 2 v oblasti křižovatky Klagenfurt West

Směrování dopravy částečně jednopruhové; Práce potrvají do poloviny roku 2025

Asi 28 let po zprovoznění ASFINAG od pondělí 18. září rekonstruuje křižovatku Klagenfurt West na dálnici A 2 Südautobahn. S přibližně 30 000 vozidly denně – v létě dokonce kolem 40 000 – je tento úsek dálnice A 2 v Korutanech velmi rušnou oblastí. S generální rekonstrukcí, která nyní začíná, uvádí ASFINAG hlavní vozovku, její naváděcí zařízení, jako jsou zábradlí a značení, jakož i odvodnění vozovky na nejnovější stav - pravděpodobně do poloviny roku 2025. Kromě toho dojde k rozšíření a rekonstrukci tří mostů. Stávající protihluková stěna bude odstraněna a nahrazena. ASFINAG investuje do těchto renovačních opatření přibližně 30 milionů eur.

Více na: https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... furt-west/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Komplexní rekonstrukce mostu Wörgler Inn (A 12 Inntalautobahn) začíná 18. září

15. září 2023

Stavební práce včetně instalace nové protihlukové ochrany potrvají do října 2025 – ASFINAG investuje zhruba dvanáct milionů eur

Celý most bude renovován, vyměněno odvodnění, vyměněna mostní ložiska a instalována protihluková ochrana v délce téměř 330 metrů a výšce až 3,5 metru. Pro řidiče to znamená, že i přes opatření budou k dispozici vždy dva jízdní pruhy v každém směru. Práce probíhají mimochodem i v zimních měsících, aby bylo možné v období nízké vody vyměnit ložiska na mostních pilířích.

Více na: https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... innbrucke/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: A2 Wien - Graz - Villach - (I)

Příspěvek od Diaľničiar »

Křižovatka Steinberg na jižní dálnici A 2 byla dokončena v předstihu

22. září 2023

Renovace stála 12 mil. €.

Více na: https://www.asfinag.at/ueber-uns/presse ... lt-werden/
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Odpovědět

Zpět na „Rakousko“