Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Dopravniinfo.cz novinky,připomínky

Příspěvek od hh »

Na D8 u hranic přibyly kamery, v oblasti tunelů je to zajímavý chumel:)

Asi se nám projevil spěch ze závěru roku 2006 - na mostech je to v jednom pásu a vlevo se dělá povrch. Dosti nepříjemné, doufám aspoň, že to je reklamace u zhotovitelů.
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Geo »

Zda se mi to, nebo jsou tam i novjejsi mapove podklady. Mam pocit ze driv tam nebyly cisilka u dlanic a cisla Ecek.
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od hiob »

Ano, jsou tam nové mapy - např. obchvat Jablunkova I/11 už tam je.

PS. trochu mne překvapilo označení části obchvatu Českého Těšína I/11 jako R11
a ta část R35, která parametrově je spíše dálnice je označena jako R35H
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od banjo »

hiob píše:Ano, jsou tam nové mapy - např. obchvat Jablunkova I/11 už tam je.

PS. trochu mne překvapilo označení části obchvatu Českého Těšína I/11 jako R11
a ta část R35, která parametrově je spíše dálnice je označena jako R35H
u maleho pritocna je tam zase oznacena I/61 jako R61 nebo stara karlovarska jako 6H (v terenu je pak oznacnik IS 16b na kterem je 64). je to prevzate z ofic. mapy RSD, maji v tom ozajstny chaos :roll:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od Martin z Ostravy »

A co je vlastně to H?
R48 -> D48 se podařilo!
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od hh »

To je v různých mapách ŘSD - dokud není nový obchvat nebo úsek zkolaudován a starý převeden třeba na kraj, tak to tam mají takto rozděleno.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od dvs »

Nevíte někdo, zda neexistuje stránka s kamerami na dálnicích - jiná než přes mapu dopravniinfo.cz. Drive byla tavovato stranka primo na rsd.cz.

Nebo by stacilo mit stálý odkaz na kamery na dopravniinfo.cz.

Nacitat celou mapu, spolu s vsemi udalostmi je hrozné, když chce člověk zjistit, zda se to stosuje pred nejakou uzavirkou....
ceskedalnice.cz
Autor
Příspěvky: 99
Registrován: 25.2.2009 22:14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od ceskedalnice.cz »

Chtěli jsme takové záběry mít zde http://mapy.ceskedalnice.cz/schema/d8 stejně jako ty infotabule, ale ŘSD si chrání exkluzivitu a kamery chce mít pouze na dopravniinfo.cz tak jak má.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od dvs »

Vždyť jsou sami proti sobě. Zbytečně jim lidé zatěžují server načítáním mapy, cca 300 událostí, jejich umístěním na mapu, aby zjistili zda tam je fronta nebo ne na cestě pro kterou mapu nepotřebují... Navíc pokud to člověk chce spustit přes mobil a notebook, tak to trochu drhne.

Mapu potřebuji, až když budu hledat kudy to objedu.

Vždyť ať si tam dají čas a text, že fotka z kamery pochází z jsdi.

příklad:
tento pátek na D8 frézovali mezi 5 až 8km vozovku. Přes den to šlo, ale odpoledne člověka zajímá, kdy to už opadlo, aby v klidu vyrazil.

Stejně tak s těmi tabulemi. Já osobně jsem si zjistil přímý odkaz na text na infotabule a když vyrážím na D8 tak mrknu na ten odkaz a je to. Teď si říkám, že bych rovnou vyfiltroval normální nápisy (rozhlas, dojezdnost) od varování a udělal si to scriptem....
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od martini »

Prosím Vás někdo tenkrát ještě na starém fóru odkazoval svou aplikaci, která logovala údaje z informačních cedulí, tehdá ještě ze stránek ŘSD. Funguje Vám to pořád nebo ne? Docela by mne zajímalo, jaká informace svítila při tom včerejším průšvihu na D8... Díky.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od adi88 »

No to by mě taky zajímalo kde se to dá najít...Jinak proč vlastně už nejsou ony černé tabule s tím co na nich aktuálně je ve schematických mapách?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: dopravniinfo.cz novinky

Příspěvek od mapman »

No, tvůrci dopravniinfo.cz změnili způsob jakým se generují ty informace a zatím jsme nebyli schopni (hlavně z časových důvodů) to nové technicky prolomit... V zásadě se dá říct že nás sprostě odstřihli...
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Infopanely

Příspěvek od egelebege »

Ty infopanely jsou celkem k ničemu. Jestli budou jako na D1 odkazovat na www stránky rsd, nebo po 20. hodině na radiožurnál, tak tam být ani nemusí. A když už na nich bude něco svítit (nehoda, údržba...), tak by za číslem kilometru mohli konečně někdy dát tečku.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

egelebege píše:A když už na nich bude něco svítit (nehoda, údržba...), tak by za číslem kilometru mohli konečně někdy dát tečku.
Naopak, nechat to bez tecky (tedy ponechat cislovku jako zakladni a nemenit ji na radovou), ale zmenit poradi na "km XY".

Srovnejte:

D1 km 126
NEHODA


a

D1 126. km
NEHODA


ci nedejboze soucasny paskvil

D1 126 km
NEHODA

Doufejme, ze se nam nekdy podari prosadit toto vylepseni citelnosti (jednoznacnosti) zprav na ZPI. Rozhodne se o to pokusime.

Vsimnete si schvalne zde na foru, ze my - autori tohoto webu - se pomerne dusledne snazime uzivat onu konvenci km XY, ktera nam ze vsech vyse uvedenych prijde nejlepsi.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Infopanely

Příspěvek od multi »

Konvence "D1 km 126 NEHODA" skutečně vyzní nejlépe. Ony jsou ty infopanely u nás skutečně poměrně málo využity. Většinou tam svítí něco jako dopravni info na 95,1 FM či jezdětě bezpečně, ale za ty peníze mi to přijde docela málo. Pamatuji si, že třeba při cestě po dálnicí od Milána do Janova se ukazovala aktuální teplota vzduchu a povrchu a upozornění na pravidelnou kontrolu tlaku v pneumatikách (skutečně bylo nutné tlak výrazně snížit). Konrétně tato hláška by u nás neměla smysl, ale prostě by to chtělo větší různorodost informací. Také tu chybí telematika a počítání dojezdové doby, tak to je např. ve Francii. Současný stav informací na panelech je u nás konečný a nebo se pracuje na nějaké změně?
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Infopanely

Příspěvek od martin »

Na dojezdovou dobu nepotřebuju tabule za x desítek miliónu, to mi spočítá navigace. A kdyby se konečně udělalo něco s tím naším příšerným dopravním zpravodajstvím, tak s pomocí RDS-TMC by to bylo i live...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Infopanely

Příspěvek od dvs »

K té tečce:

Nebylo by lepší udávat vzdálenost do začátku kolony, (nehody atd.). Vždyť tento systém se běžně na dodatkových tabulích používá. Když se převádí provoz do jednoho pruhu, tak tam také není místo 200m údaj 120,2km. Ta infotabule není přeci nic jiného než třířádková dodatková cedulka umístěná vpravo od značky.

Přiznám se, že když jedu po dálnici, tak nevím na jakém jsem kilometru. To si jako mám přečíst ceduli, podívat se na nejbližší km (většinou zarostlý, zaplácaný břečkou, zakrytý kamionem), odečíst ty dvě čísla, podívat se na tachometr a začít to odměřovat....
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: Infopanely

Příspěvek od multi »

To martin: Myslel jsem dojezdovou dobu v závislosti na hustotě provozu, navigaci stále ještě nemá každý a stav RDS-TMC v ČR je kapitola sama pro sebe.
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Infopanely

Příspěvek od egelebege »

dojezdovou dobu někdy ukazuje infopanel na D8 směrem od hranic. jsou tam dvě varianty směr Lovosice po I/8 a I/30.
to:pavel.hrdina - takhle obrácený km xy to už je čitelnější a vůbec lepší
to:dvs - toto je úplně nejlepší varianta, která se v evropě běžně používá. náš systém je někdy (hlavně pro cizince) matoucí
to:multi - na některých místech ve francii jsem viděl, že na panelu svítila RZ rychle jedoucího auta s poznámkou něco jako zpomal! 8-)
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Infopanely

Příspěvek od pavel.hrdina »

egelebege píše:dojezdovou dobu někdy ukazuje infopanel na D8 směrem od hranic. jsou tam dvě varianty směr Lovosice po I/8 a I/30.
Je to tak, na D8 driv posledni ZPI pred nedostavenym usekem 0805 ukazovala v klidovem rezimu dojezdove casy. Dnes je bohuzel na ZPI ve smeru Praha - Drazdany stale neklidove hlaseni o uzavreni vyjezdu, takze z prazske strany je ta informace trvale potlacena nejspis do doby zprovozneni MUK s I/15.

A dojezdove casy se taky ukazuji na poslednich dvou ZPI pred Prahou ve smeru od Drazdan.
egelebege píše:to:pavel.hrdina - takhle obrácený km xy to už je čitelnější a vůbec lepší
To jsem rad, ze se na tomhle shodneme. ;-)
egelebege píše:to:dvs - toto je úplně nejlepší varianta, která se v evropě běžně používá. náš systém je někdy (hlavně pro cizince) matoucí
Mozna je to tim, ze u nas je kilometraz pekne spojita a cisluji se podle ni i vyjezdy - proto se bere staniceni jako neco absolutne vysvetlujiciho co se pozice tyce. Napr. v Nemecku by to neslo, protoze tam se na delsich tazich stava, ze kilometraz se skokove meni (nehlede na jejich neprilis stastne poradove cislovani vyjezdu).
egelebege píše:to:multi - na některých místech ve francii jsem viděl, že na panelu svítila RZ rychle jedoucího auta s poznámkou něco jako zpomal! 8-)
I v Polsku jsme videli na A4 velkou spoustu portalu s promennym znacenim pred kterymi byly ve vozovce indukcni smycky a pokud tama nekdo projel rychleji nez je povoleno, tak se na promennem znaceni rozsvitila znacka pripominajici rychlostni omezeni. RZ tam ovsem nepsali, to uz kazdy musel vedet sam, ze jede jak ... (chro chro). ;-)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Infopanely

Příspěvek od hh »

Tu rychlost včetně RZ píší na tabuli při příjezdu do Oder u té Benziny.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Infopanely

Příspěvek od martin »

Být to v Česku, tak by to svádělo akorát o cenu největšího rekordmana, že Lenny ;)
egelebege
Příspěvky: 642
Registrován: 11.10.2009 0:33:26
Bydliště: dálnice v eu

Re: Infopanely

Příspěvek od egelebege »

pavel.hrdina píše: Mozna je to tim, ze u nas je kilometraz pekne spojita a cisluji se podle ni i vyjezdy - proto se bere staniceni jako neco absolutne vysvetlujiciho co se pozice tyce. Napr. v Nemecku by to neslo, protoze tam se na delsich tazich stava, ze kilometraz se skokove meni (nehlede na jejich neprilis stastne poradove cislovani vyjezdu).
Asi je to tak, ale jak píše dvs, člověk někdy ztratí přehled o tom, na kterym km se zrovna nachází. Například v noci při hustém sněžení, kdy jsou kilometrovníky i ostatní značky zasněžený (vim, že to už je extrém :D ), mi takový údaj nic moc neřekne.
Pořadové číslování výjezdů v německu mi přijde vpořádku. Je jednodušší pamatovat si např. ausfahrt 58 než ausfahrt 649 (teď mě napadá, proč se u nás píše anglicky exit a ne hezky česky výjezd :?: ). U němců je to asi dáno délkou dálnic a nejen u nich. Stejně tak se značej výjezdy snad všude v evropě. Akorád ve španělsku na rychlostkách (autovia) to je jak u nás.
pavel.hrdina píše:I v Polsku jsme videli na A4 velkou spoustu portalu s promennym znacenim pred kterymi byly ve vozovce indukcni smycky a pokud tama nekdo projel rychleji nez je povoleno, tak se na promennem znaceni rozsvitila znacka pripominajici rychlostni omezeni.
jj jednou jsem tama taky jel a to rychlostní omezení bylo skoro pořád rozsvícený :lol:
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Úplnost a důvěryhodnost informací na dopravniinfo.cz

Příspěvek od GiuseppeS »

Musím si postěžovat na kvalitu informací na dopravniinfo.cz - uzavírky zdaleka nejsou všechny a u nehod je to ještě horší: např. zelená vlna má daleko lepší informace :cry: Já vím, asi mám přehnaná očekávání, ale doufal jsem, že by to mohl být aktuálnější a kvalitnější zdroj než jiné weby ... Nevíte, kdy skončí "zkušební provoz" a zda je šance, že se situace zlepší?
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: Kvalita dopravniinfo.cz

Příspěvek od Nystrom »

Kvalita projektu Dopravníinfo.cz je stále stejně špatná. Zkušební provoz je patrně napořád :-) zatím to trvá 2 roky. Vložené informace postrádají vypovídací schopnost. Dopravní událost 1-normální? Tak to asi není událost, když je to normální :-) Proč se např. jev 2 jmenuje Omezení provozu a zákazy nebo jindy Dopravní omezení a uzavírky? To jsou dvě zcela odlišné věci. Omezení mne tam pustí, ale omezí, uzavírka nepustí. V přehledu vpravo mnohdy úplně chybí číslo silnice.
Namátkou: práce na silnici I/34 za Třeboní znamená uzavírku pravého pruhu se světly. tedy min. omezení. A navíc tam asi tři měsíce vůbec nebyla. Most ve Veselí n Luž. tam je dvakrát. Žďákovský most zpráva sjízdnost vozovky: neprůjezdná pro těžká vozidla. Meteostanice na I/34 u Stráže n. Než. nese označení I/20 Nová Hospoda :-). Proč nejsou zobrazována data z těchto stanic, ale jenom varování?? A zkuste napsat připomínku p. Zvarovi nebo VARSu - nic!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“