Jižní tangenta České Budějovice

Odpovědět
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

A ještě nový asfalt
P1380980.jpg
P1380980.jpg (79.54 KiB) Zobrazeno 2687 x
P1380989.jpg
P1380989.jpg (132.12 KiB) Zobrazeno 2687 x
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Na OK připraveno na otevření. První odvážlivci si to zkracovali už v podvečer.
Nový asfalt na 5.května od OK v délce cca 300 metrů.
Dočasné a trvalé značení.jpg
Dočasné a trvalé značení.jpg (154.82 KiB) Zobrazeno 2614 x
Protihlukovka u cyklostezky.jpg
Protihlukovka u cyklostezky.jpg (115.85 KiB) Zobrazeno 2614 x
Nový konec Včelné.jpg
Nový konec Včelné.jpg (112.54 KiB) Zobrazeno 2614 x
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Na roudenském výjezdu práce na terénních úpravách a po pravé straně stavba nějaké šachty na vodu nebo plyn. Dokončeny rygoly, ještě se provádí dláždění u sjezdů mimo komunikaci.


Okolo dálničního výjezdu rozpracované všechny základy protihlukovky
Základy protihlukovky.jpg
Základy protihlukovky.jpg (272.66 KiB) Zobrazeno 2612 x

Na dálničním výjezdu položeny všechny vrstvy asfaltu až cca 50 metrů k trati. Již začíná zavážení krajnic zeminou. Na chybějícím úseku dnes položena první vrstva.
Nedokončený úsek.jpg
Nedokončený úsek.jpg (104.64 KiB) Zobrazeno 2612 x
Ke startu připravit.jpg
Ke startu připravit.jpg (136.28 KiB) Zobrazeno 2612 x
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Má uzavření směru od Včelné na I/3 nějaký zjevný logický důvod nebo alespoň nějaký zástupný administrativní důvod nebo je to jen čistě proto, abychom se mohli víc těšit na kompletní otevření?
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Přes uzavřenou část se bude odvážet skládka zeminy, která leží jižně od tangenty v blízkosti OK s I/3. Prý se to budou snažit urychlit, aby se znovuotevřelo dříve než na konci června. Plus ještě chybí směrové cedule.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Děkuji za odpověď i za předchozí (i budoucí :) fotodokumentaci. Psal bych to častěji a dával bych pokaždý like :ok: ale nechci tu spamovat.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Sudr píše: 3.5.2023 11:20:44 Děkuji za odpověď i za předchozí (i budoucí :) fotodokumentaci. Psal bych to častěji a dával bych pokaždý like :ok: ale nechci tu spamovat.
Díky :-) No už se to blíží ke konci, ale třeba se brzy rozjede pokračování k Nové Vsi, tak zas bude co fotit.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Jako opět se to nepovedlo, dneska odpo kolona na I/3 od jihu zas až buhvi kam...
Nevím, kolik náklaďáků za minutu (hodinu) tam bude vyjíždět, ale uzavřít hotovou silnici úplně? Kdyby tam jednou za deset minut semafor (pán s plácačkou) zastaví provoz, aby mohl náklaďák vyjet...
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

MarekL píše: 3.5.2023 16:01:04
Sudr píše: 3.5.2023 11:20:44 Děkuji za odpověď i za předchozí (i budoucí :) fotodokumentaci. Psal bych to častěji a dával bych pokaždý like :ok: ale nechci tu spamovat.
Díky :-) No už se to blíží ke konci, ale třeba se brzy rozjede pokračování k Nové Vsi, tak zas bude co fotit.
Dohledával jsem si aktuální stav příprav Jižní tangenty II.
Podle této smlouvy: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/2 ... link=dtc16 běží projekční práce.

Vydání společného povolení by mělo být zajištěno do 34 měsíců od účinnosti smlouvy (bližší harmonogram je ve smlouvě stanoven takto:
- vyšetření sítí – do 4 měsíců od účinnosti smlouvy
- dokončení průzkumů, – do 12 měsíců od účinnosti smlouvy
- termíny konání projektových výborů – pravidelně v intervalu 2 měsíců
- dokončení konceptu DUSP k projednání s DOSS – do 20 měsíců od účinnosti smlouvy
- bezpečnostní audit – do 2 měsíců od konceptu DUSP
- zapracování připomínek a stanovisek – do 28 měsíců od účinnosti smlouvy
- předložení ZE – do 28 měsíců od účinnosti smlouvy
- dokončení DUSP – do 29 měsíců od účinnosti smlouvy
- podání žádosti o společné povolení – do 30 měsíců od účinnosti smlouvy).

Datum účinnosti smlouvy je 5.1.2023.

Samozřejmě pak tu máme ještě možné opravné prostředky po vydání povolení, výkupy a výběr zhotovitele.

MarekL: myslím, že na přípravu dalšího focení budete mít dost času.
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Linza25F »

Dnes ráno jsem chtěl vyjet z I/3 na jižní tangentu. Ale ta byla zavřená. Proč?
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Dnešní podvečerní report:
Tangenta směr D3 finální povrch, chybí jen 1 (jižní) jízdní pruh v části podjezd <=> D3. Po 17h finišery odstaveny, zřejmě dodělají v pátek.
OK směr Roudenská cesta se neděje nic moc.
OK směr Boršov se jezdí, část pod Včelnou nový povrch, na zúženém mostě přes I/3 je semafor.
Tangenta na I/3 zavřená - těsně u OK s I/3 odstaveno asi 5 sklápěček, které odváží tu haldu SV od OK. Na vozovku je vytaháno bláto, ale žádná trága. Každopádně mimo prac. dobu se tam není s kým srazit, ani tam není žádný zátaras, jen značka ;)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

Tak místní šetření přineslo více zvednuté obočí, než spokojených úsměvů....

Nejsem stavař, ale nějak nerozumím projektantům zodpovědným za onu kruhovou křižovatku Včelná - Jižní tangenta - Rožnov (ČB). Možná tomu fakt nerozumím a někdo mi to tu vysvětlí, ale:
- proč jsou jízdní pruhy tak úzké? Jako já se tam vejdu, ale taky zde jezdí MHD + NAD, a fakt to není jednoduchá písemka....
- už jsem to stihnul projet 4x a v 50% jsem před sebou viděl při odbočování z křižovatky na přípojnou větev, jak se zadní náprava "nevešla" a kola šla přes ostrůvky.... jejich životnost nevidím jako nějak dlouhou
- proč nejsou výjezdy (zejména pak směrem Rožnov/ČB) přímé? Proč musel projektant exhibovat řešením pravá-levá-pravá? Je to značně zpomalující, a poměrně dobře si dokážu představit, jak to bude vypadat v zimě... To je zase něco jako úlitba "zklidňování dopravy"? Aby se jako nejezdilo rychle?
- nyní je otevřen pouze směr Včelná - ČB. Docela si nedokážu představit, jak to nebude fungovat po otevření Jižní tangenty. A už vůbec ne po plném otevření D3... Tohle bude špunt!

To jsem fakt jediný, kdo v tom vidí velký průs... problém?
antaran
Příspěvky: 50
Registrován: 28.10.2017 22:37:15
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od antaran »

Michal R píše: 5.5.2023 9:32:07 Tak místní šetření přineslo více zvednuté obočí, než spokojených úsměvů....

Nejsem stavař, ale nějak nerozumím projektantům zodpovědným za onu kruhovou křižovatku Včelná - Jižní tangenta - Rožnov (ČB). Možná tomu fakt nerozumím a někdo mi to tu vysvětlí, ale:
- proč jsou jízdní pruhy tak úzké? Jako já se tam vejdu, ale taky zde jezdí MHD + NAD, a fakt to není jednoduchá písemka....
- už jsem to stihnul projet 4x a v 50% jsem před sebou viděl při odbočování z křižovatky na přípojnou větev, jak se zadní náprava "nevešla" a kola šla přes ostrůvky.... jejich životnost nevidím jako nějak dlouhou
- proč nejsou výjezdy (zejména pak směrem Rožnov/ČB) přímé? Proč musel projektant exhibovat řešením pravá-levá-pravá? Je to značně zpomalující, a poměrně dobře si dokážu představit, jak to bude vypadat v zimě... To je zase něco jako úlitba "zklidňování dopravy"? Aby se jako nejezdilo rychle?
- nyní je otevřen pouze směr Včelná - ČB. Docela si nedokážu představit, jak to nebude fungovat po otevření Jižní tangenty. A už vůbec ne po plném otevření D3... Tohle bude špunt!

To jsem fakt jediný, kdo v tom vidí velký průs... problém?
Dneska jsem si to byl projet. A musím souhlasit - ty pruhy jsou fakt hodně úzké! Osobák se tam vejde, ale kamion? Nebo kloubovej autobus? Jasně, už slyším ty kecy, že dobrej řidič projede všude. Ale pak podle toho ten kruháč bude vypadat. A nemá to částečně sloužit i jako přivaděč k (budoucí) dálnici? No, tak to jste to chlapci pěkně pohnojili...
Anebo je to záměr, aby bylo co opravovat, případně rozšiřovat? Ale bude kam?
A ty vjezdy / výjezdy - no to je zhovadilost! Viděl jsem to sice už na projektu, ale říkal jsem si, že to třeba předělaji. No, nepředělali. Takhle zmršenou MUK jsem snad ještě neviděl...
Bravo :lol:
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od JAnD »

Okružní křižovatka má za úkol zpomalit projíždějící auta, aby nejela přímo ale musela kličkovat.
Při průjezdu velkých vozidel se počítá, že tyto pojedou po prstenci.

To říkají předpisy, ale jistě to může být lokálně přizpůsobeno. U této křižovatky bylo při návrhu tolik politiky, že bych se nedivil, kdyby politické zadání poněkud přebilo technický návrh.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Sudr píše: 3.5.2023 7:16:44 Má uzavření směru od Včelné na I/3 nějaký zjevný logický důvod nebo alespoň nějaký zástupný administrativní důvod nebo je to jen čistě proto, abychom se mohli víc těšit na kompletní otevření?
Včera (8.5.) po poledni v prostředku Tangenty hlídka PČR a zrovna tam někoho slovili. Jel jsem na kole po souběžné "Honskodlovce" a celé to sledoval: nevypadalo to na domluvu, řešili to dlouho. Na svozu z deponie samozřejmě celý prodl. víkend mrtvo, takže opravdu závažný přestupek hodný exeplárního potrestání...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Lynx »

Michal R píše: 5.5.2023 9:32:07 Nejsem stavař, ale nějak nerozumím projektantům zodpovědným za onu kruhovou křižovatku Včelná - Jižní tangenta - Rožnov (ČB).
To se jedná o tento ovoid nebo-li vajíčkoid :-) ?

https://mapy.cz/s/kocerokovo

Každopádně mě to mrzí, když se udělá něco nového a člověk místo aby mohl mít radost, tak se ukážou hned problémy. A vůbec ne snadno řešitelné problémy. Podobně je to se západní okruhem Plzně, tak úzký, že užší to snad už být nemohlo.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

JAnD píše: 9.5.2023 7:10:13 Při průjezdu velkých vozidel se počítá, že tyto pojedou po prstenci.
Dneska přede mnou jel kamion (Včelná -> Rožnov), při výjezdu si najel na mezikruží, aby se tam vešel. Naštěstí hlavní provoz kamiónů bude D3 <-> I/3, tam jsou výjezdy mírnější.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

skuby píše: 4.5.2023 22:36:35 ...Tangenta směr D3 finální povrch, chybí jen 1 (jižní) jízdní pruh v části podjezd <=> D3. Po 17h finišery odstaveny...
Asfalt komplet v celé délce Tangenty, na kole to pěkně sviští ;)

Nerozumím tomu, proč je na cyklostezce směr jih za mosty zahrazena odbočka na Boršov, přitom je to tak stejně hotové (= kromě terénních úprav okolo) jako směr na Včelnou. Zábranu už samozřejmě někdo odendal, asi je zbytečné, aby boršovští cyklisté museli na OK.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

A hlavně z opačného směru žádný zákaz není (nebo jsem si ho alespoň o víkendu nevšiml).
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

Tak jsem dnes vyslechl historku o tom, že hlavní důvod, proč je ta stavba otevřená / neotevřená, a celkově je okolo téhle stavby zmatek, je, že hejtman Kuba doposud neměl čas na slavnostní otevření... jako i mě (a to jsem známý cynik) to příjde jako skutečně bizardní ...

Napište mi někdo, prosím, že je to kec a že se čeká na něco ... na nějakou technologickou lhůtu, poslední komponent nebo tak něco...
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Stavba se má "slavnostně" otevírat až na konci června, až bude komplet výjezd na D3 a na Roudné. Zatím se tam dělá. Na výjezdu na D3 chybí krajnice, značení vodorovné i svislé a jezdí tudy mixy a další na stavbu protihlukovky. Na roudenském ještě není ani asfalt.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Michal R píše: 10.5.2023 13:16:15 Tak jsem dnes vyslechl historku o tom, že hlavní důvod, proč je ta stavba otevřená / neotevřená, a celkově je okolo téhle stavby zmatek, je, že hejtman Kuba doposud neměl čas na slavnostní otevření... jako i mě (a to jsem známý cynik) to příjde jako skutečně bizardní ...

Napište mi někdo, prosím, že je to kec a že se čeká na něco ... na nějakou technologickou lhůtu, poslední komponent nebo tak něco...

Nic o tom nevím, ale klidně Vám napíšu, že je to nesmysl. :) Pan hejtman je nejenom velmi pracovitý, ale i mediálně zručný a na něco tak pozitivního, jako je otevření nové stavby si jistě rád čas udělá (ano, čas nemá, čas se dělá). Ani v současné době není tangenta fakticky plně zprovozněna (ačkoliv ve směru D3 - I/3 je vlastně hotová), objektivní důvody tu byly vysvětleny (ostatně i pan Kuba k tomu má myslím na svém FB video).
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

Sudr píše: 10.5.2023 13:47:42
Michal R píše: 10.5.2023 13:16:15 Tak jsem dnes vyslechl historku o tom, že hlavní důvod, proč je ta stavba otevřená / neotevřená, a celkově je okolo téhle stavby zmatek, je, že hejtman Kuba doposud neměl čas na slavnostní otevření... jako i mě (a to jsem známý cynik) to příjde jako skutečně bizardní ...

Napište mi někdo, prosím, že je to kec a že se čeká na něco ... na nějakou technologickou lhůtu, poslední komponent nebo tak něco...

Nic o tom nevím, ale klidně Vám napíšu, že je to nesmysl. :) Pan hejtman je nejenom velmi pracovitý, ale i mediálně zručný a na něco tak pozitivního, jako je otevření nové stavby si jistě rád čas udělá (ano, čas nemá, čas se dělá). Ani v současné době není tangenta fakticky plně zprovozněna (ačkoliv ve směru D3 - I/3 je vlastně hotová), objektivní důvody tu byly vysvětleny (ostatně i pan Kuba k tomu má myslím na svém FB video).
Díky. Taky mi to přišlo jako pitomost...
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Dnes na tangentě spatřen zaparkovaný lajnovací "vozík" ;) tak možná směr D3.
Směr Roudenská cesta urovnáno a bude se asfaltovat - vodící lanka po stranách. A hned za OK zúženo na původní šířku = na jedno auto. přičemž podklad je až k napojení na původní část v cca. dvojnásobné šířce.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Finišer dnes přesunut zpět na "základnu", asi se bude první asfaltovat výjezd z Lidické na zázemí stavby a dál na samotu U Krbů.
Slavnostní otevření kompletní tangenty plánováno na 28.6
A na Lidické nás zase čeká opětovná oprava kanalizačních vpustí, cca každá druhá přes celý Rožnov.
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“