Jižní tangenta České Budějovice

Odpovědět
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

V březnu nebo prostě na jaře by mohla být zprovozněna OK u Včelné, ne? (To nevím, ptám se.)
Linza25F
Příspěvky: 80
Registrován: 28.10.2017 22:38:53

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Linza25F »

What have to be Done until it can be opened?
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Přechodná úprava provozu OK Včelná:

https://www.c-budejovice.cz/stanoveni-p ... enta-colas

https://www.c-budejovice.cz/sites/defau ... ngenta.pdf

Jestli to dobře chápu, tak po dobu napojování OK na původní silici ČB- Včelná bude (zřejmě nějak krátkodobě) doprava vedena po novém úseku od OK na I/3.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Sudr píše:Jestli to dobře chápu, tak po dobu napojování OK na původní silici ČB- Včelná bude (zřejmě nějak krátkodobě) doprava vedena po novém úseku od OK na I/3.
Jo, už to tak na podzim bylo, když překládali koleje na nový most(y).

Ale myslel jsem si, že už pustí dopravu na celou OK = s napojením na Včelnou. Provizorku musí odtěžit, aby mohli připojit Roudenskou cestu a Tangentu směr D3, ale zbytek kruháče vypadal "průjezdně," min. podkladový asfalt už je tam od podzimu...

Chápu, že stavba má nějaký postup, ale zrušením provizorky vč. (předpokládám) stezky pro pěší/cyklisty bude zas Včelná odříznutá - hlavní vopruz asi pro školáky. Mám dojem, že to šlo vymyslet líp...

Termíny nevidím, protože odkaz na webu města stanoveni_colas_tangenta_provizor.pdf hlásí "stránka nenalezena."
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Termíny jsou vidět v Boršově: https://www.borsovnvlt.cz/www/obecborso ... rovozu.pdf

Ale ono to nemusí být po celou dobu.

Také jsem čekal, že další fáze bude převedení dopravy na OK místo provizorky a její odtěžení a "dobudování části směrem k D3.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Takže start uzavírky je už příští pondělí = 13.2.

Podle článku zde by měly být lávky pro pěší a cyklisty otevřeny v dubnu, komplet tangenta v červnu.
Z fotek je vidět, že už nalajnovali část OK mezi větvemi na ČB a E55 jednosměrně, tak jsem se znovu podíval na DIO a našel jsem tam semafory!

Nevím, co znamená nahoře na výkresu OK "Využití zkrácené varianty DIO je závislé na spuštění provozu obalovny asfaltových směsí." - na obou situacích je OK uzavřená, pro řidiče tedy zřejmě žádný rozdíl.

Jestli bude kyvadlovka až do 3.5., je to dost bída. Z mého pohledu chybí trochu "balené," "lajny" a pár značek ;)
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

skuby píše:"Využití zkrácené varianty DIO je závislé na spuštění provozu obalovny asfaltových směsí."
Tak už to vidím: rozdíl je v tom, že "zkrácená" varianta DIO má semafor od ČB o pár (asi 100) metrů blíž OK. Až vyasfaltují levý pruh směrem od ČB, posunou semafor.
Tak to vypadá, že až do 3.5. tu OK celou neotevřou... :oops:
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Zkuste napsat panu hejtmanovi na FB/twitter apod. V minulosti se okolo stavby angažoval a mediálně exponoval, tak pokud půjde vymyslet nějaká jiná varianta, rád se u toho ukáže :)
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od darwousek »

Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Sudr »

Video k této fázi stavby jižní tangenty na FB pan Hejtmana. Samozřejmě trochu self-promo a taky nějaké informace :)

https://fb.watch/iFZOVa5zcN/
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

Tak mi to nedalo a dnes jsem se tam zastavil a pesky prosel krizovatku. Nezlobte se na me, ale delaji si pr.el. 13.2.-9.5.? To jako vazne? Dva dny bych jim dal. Vse je hotove a chybi na strane Vcelne asi tak 100m v jednom pruhu. A ano. Delaji po cele krizovatce vsude mozne, ale ne na samotne silnici. tj. mohlo se jezdit okolo, oni si udelaji vse uvnitr krizovatky a pak to na dva dny zavrou a napoji. A ano. Takto je to pro ne jednodussi, ze se jim tam nikdo neplete, ale reknete mi, proc nyni nutne potrebuji odtezit prelozku a bagrovat napojeni na MUK Roudne, kdyz na lavce pro pesi jsou 5m pod urovni, navazi material pres hotovou silnici, maji tam panely, nemaji vydlazdene svahy pod mosty, atd. atd. atd. No tak udelam vsechno uvnitr. Napojim smer CB - Vcelna a pak si delam v ramci staveniste napojeni na MUK Roudne. Vzdyt tento smer nikdo po nich ted nechce.
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od darwousek »

Tohle mi taky přijde divné že na prosté napojení silnice potřebují 3 měsíce. Já bych jim al tak max týden-dva.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Loni to šlo obousměrně, teď 2 měsíce kyvadlově semafor?! Na stejný silnici jako loni?!
Zbytek bych se opakoval, viz Cajkowski výše: OK mohla být v provozu 3 větve (Včelná, ČB, E55) už teď...
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od kot »

Když se nechce, tak je třeba hledat důvody proč to nejde....
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Moucha »

Ano, přesně tak. Ptal jsem se na to Kuby na Twitteru a odpověď je taková klasická.. politická.
https://twitter.com/Moucha13/status/162 ... 93345?s=20
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Cajkowski »

TO Moucha: Jestli muzete a chcete, tak mu napiste, at se tam dojde podivat. ;-) Napojeni na Vcelnou chybi v jednom pruhu asi tak 100m, kde nikdo nic nedela a napojeni je tak na tyden. Misto toho delaji na prostredku krizovatky pesi lavku a smer Roudne, coz slo delat vse bud pred uzavrenim bypasu nebo po. Napojeni na CB beztak nyni delat nemohou, protoze je tam ten semafor a jezdi se tudy. ;-) Takze co z toho co pise se po uzavreni dela? Nic.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

skuby píše: 20.2.2023 14:18:59 Loni to šlo obousměrně, teď 2 měsíce kyvadlově semafor?! Na stejný silnici jako loni?!
Ona to není ta samá silnice, původně to byla široká silnice postavená pouze na tu zářijovou uzavírku. Poté se celá komplet odvezla, v místě napojení na tangentu směrem k I/3 do hloubky cca 1 metru. Na výjezdu do ČB se měnil sklon. Dnes je to místě okruhu právě jen jednopruhová vozovka s vyvýšeným okrajem, takže tam obousměrně jezdit nejde.
V prosinci jsem se dostal k informaci, že semafor bude na dva týdny, to jsem předpokládal, že bude jen na výjezd na Včelnou a pak se bude jezdit už po kruháči.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Cajkowski píše: 22.2.2023 14:21:13 Napojeni na Vcelnou chybi v jednom pruhu asi tak 100m, kde nikdo nic nedela a napojeni je tak na tyden.
Naštěstí se už dělá, od pondělí odtěžují v místě výjezdu na Včelnou.
Průkop směrem na dálnici už je zhruba hotový. Na stavbě je problém, že přes kruháč vyjíždí náklaďáky s odtěženou zeminou přes výjezdy Včelná (deponie ve Vrábči?) a Boršov (směr Signistav) a zpět od Signistavu (ze skrývek na stavbě skladů u I/3) naváží ornici. Na všech komunikacích okolo pořád dokola jezdí dvě zametací auta a průběžně to uklízí.
U mostů cyklostezky se počítalo s tím, že pokud počasí dovolí bude se to vrstvit přes zimu. Jak napadlo, tak tam všechno stálo.
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

MarekL píše: 22.2.2023 18:33:48 Ona to není ta samá silnice ... Dnes je to místě okruhu právě jen jednopruhová vozovka s vyvýšeným okrajem, takže tam obousměrně jezdit nejde ...
Díky moc za vysvětlení, teď už chápu, že se tam provoz obousměrně nevejde.

Ale proč stavba jezdí do deponie Vrábče přes Včelnou a Boršov po trojkách, když může po nové tangentě na I/3 a II/143, to už nechápu.
Pak mohl být provoz už po celém kruháči jen bez dvou hotových větví. Nebýt teda toho zpoždění u cyklomostů...

Konečně info přímo od zdroje (a ne politika), budem rádi za další info, až bude něco nového :ok:
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

Moucha píše: 22.2.2023 8:54:12 Ano, přesně tak. Ptal jsem se na to Kuby na Twitteru a odpověď je taková klasická.. politická.
Aspoň vám odpověděl... Mě na FB na otázku k OK Včelná ne.
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

skuby píše: 22.2.2023 22:23:59 Ale proč stavba jezdí do deponie Vrábče přes Včelnou a Boršov po trojkách, když může po nové tangentě na I/3 a II/143, to už nechápu.
Z aut musí opadat bláto a na to je teď 5. května ideální, není tam žádný extra provoz, takže se dá uklízet. Většina opadá než dojedou k přejezdu. Zbytek pak na přejezdu v nádražní, kde to už pěkně hodí. Za ním se denně vytvoří pěkná hromádka hlíny.
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od Michal R »

Tak něco od zdroje...

Hejtman vyčerpal svůj reakční potenciál "rozdávat úkoly" směrem k jihočeské pobočce ŘSD tím, že zaseknul vidle do reko levobřežní části průtahu do doby uvedení D3 do provozu. Ostatně tomu tak trochu i přispěla zdejší komunikace na tohle téma.
Ohledně OK Jižní tangenty sice taky dost prskal, když se mu doneslo, co se tam objevilo za technické řešení a co to způsobuje. Nicméně jako jihočeský capo di tutti capi, musí vědět kdy povolit a kdy přitáhnout. A tady to sice bude opruz na 10 týdnů, ale zase nic kritického, kvůli čemu by se vyplatilo torpédovat soudobé řešení a nutit stavebníka do jiného řešení...
skuby
Příspěvky: 151
Registrován: 11.7.2020 21:36:18
Bydliště: Budějky

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od skuby »

MarekL píše: 23.2.2023 8:32:12 Z aut musí opadat bláto a na to je teď 5. května ideální, není tam žádný extra provoz, takže se dá uklízet. Většina opadá než dojedou k přejezdu. Zbytek pak na přejezdu v nádražní, kde to už pěkně hodí. Za ním se denně vytvoří pěkná hromádka hlíny.
Ty jo, to je supr, to mě rozsekalo :D To je potřeba říct místním, je je lepší, aby jim náklaďáky jezdily pod okny místo po hlavní mimo obce, taky se budou válet smíchy :D
Je nějakej plán na opravu zničených silnic a přejezdu v Boršově?
MarekL
Příspěvky: 148
Registrován: 22.2.2023 17:43:29

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od MarekL »

Na výjezdu směr Včelná je dokončená kanalizace, je to překryté geotextilií a začíná se navážet štěrk. Na výjezdu směr dálnice také dokončená kanalizace a odvodnění. Mezi mosty cyklostezky dokončují hutnění, chybí desítky centimetrů. Připravuje se šalování pro dobetonování koruny opěr. Na cyklostezce rostou první obrubníky, zatím po jedné straně od přejezdu směrem k boršovské silnici.
Intenzívně se převáží ornice ze stavby skladů u I/3 na pole SV od kruháče (okolo staré cesty do Roudného), je tam vrstva o mocnosti až 1 m.
Na tangentě směrem k dálnici jsou (mimo nový průkop) dokončeny rygoly (s výjimkou průchodu provizorní cyklostezky, která se stále ještě dá neoficiálně používat). Po celé délce se shrnuje bláto apod. na bankety. Pravděpodobně se již začnou navážet další vrstvy štěrkodrtí.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Jižní tangenta České Budějovice

Příspěvek od kot »

Prosím o překlad věty : bláto se shrnuje na bankety... díky
Odpovědět

Zpět na „Jihočeský kraj“