Dostavba estakády Opatovice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vodouch2000 »

Parádní videa, díky!
Apofis74
Příspěvky: 142
Registrován: 15.8.2009 16:05:18

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Apofis74 »

i já musím jen pochválit a smekám před tebou. Super práce
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Taky děkuji za videa. Už aby se začalo s pokračováním směr Holice, honem, honem .... To bych chtěl po Ťokovi jako jednu z absolutních priorit.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Sudr »

lulinak: :ok: i já se přidávám k ocenění a poděkování za parádní videa.... o to víc působí smutně to vyústění silnice do polí... :-(

Mimochodem, máš dopravní prostředek, který by tě od problematiky silnic a dálnic odprostit, co?
lulinak
Příspěvky: 16
Registrován: 28.7.2010 12:38:28

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od lulinak »

Jojo a neni zac, k litani jsem se asi po 10 letech vratil, motorovy paragliding povazuju za idelani a bezpecny kompromis mezi cenou a uplnou volnosti, proste za 2 stovky na hodinu si muzes poletat temer kde chces, neresis hangarovani, termiku, vlecnou, letiste atd..., jen to strcis to auta a najdes si nekde pobliz louku a frrr, paradoxne nejtezsi na tom vsem je najit nekde tu louku... :P
Jeste planuju o kousek dal staveniste D11, byl jsem nad tim uz pred tydnem, ale nevytahl fotak...
Jinak souhlas, uz aby to vedlo o kus dal a HK si konecne oddechnul z tech kamionu a tranzitu, i to byl duvod proc jsme se z nej pred dvema roky odstehovali...
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

to lulinak: Takže z toho vyplývá, že moc nevěříš brskému postupu ani R35 ani D11 směrem za Hradec. Nekaž mi prosím náladu a udělej si (nám) výlet nad ten kousek D11, ať máme alespoň něco před sebou nadějného. Dík :P
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vodouch2000 »

lulinak: Na průlet nad D11 Osičky - HK se všichni moc těšíme, protože tak krásné záběry z ptačí perspektivy jsou přeci jen pro mě, jako laika, mnohem přehlednější nežli statické fotky ze země (ale i za ně samozřejmě děkuji). :-) Tak přeju hezké počasí a bacha ať nevyklouzne kamerka! Děkujeme předem! :-)
martas
Příspěvky: 2493
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Videa nádherná a těším se na další ;-) Já smrtelník a pozemšťan jsem vyrazil kolmo to obhlédnout ze země. Už není moc nového co fotit, jelikož se finišuje. Ale přeci jen novinky: už je zábradlí, ale zatím ne všude. Stejně tak ještě někde chybí přikotvit trubky na odvodnění. Na nájezdové rampě směr Časy zmizela část krajnice na rondelu. To u sjezdové už byl pokrok viditělnější a příště čekám kromě osazeného zábradlí i dodělaný celý nájezd. Připravené to je slušně. Kupy štěrku na konci úseku nezmizely, spíše přibyly. Za pravou polovinou hlavního mostu (na koncovém náspu) je položena první vrstva asfaltu. A to nejlepší nakonec. Kukuřice sklizená, ale za ní je vykolíkované celé pokračování trasy! Zemědělci tedy mají jasné, kam už nemají set. Dřevěných kolíků tam jsou fakt mraky. Ani jsem nedohlédl na konec (zoom ve foťáku také ne), ale rozhodně to na tom poli vede až do míst, kde bude estakáda přes Loučnou, takže šance, že by s ní začali dříve, je myslím blíže. Foto zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/150928
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

Martasi, super. Postup za měsíc opravdu viditelný! Kéž by to takhle frčelo i na jiných stavbách... A kolíky vypadají jako zpráva neskutečná. Ani se nechce věřit, že by brzy začal třeba jen ZAV. Díky, uděl jsi mi (nám) na Václava fakt radost. :lol: :ok:
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Jarda Š. »

martas píše: Kukuřice sklizená, ale za ní je vykolíkované celé pokračování trasy! Zemědělci tedy mají jasné, kam už nemají set. Dřevěných kolíků tam jsou fakt mraky. Ani jsem nedohlédl na konec (zoom ve foťáku také ne), ale rozhodně to na tom poli vede až do míst, kde bude estakáda přes Loučnou, takže šance, že by s ní začali dříve, je myslím blíže.
Myslíš most přes Labe, ne? Loučnou bude R35 estakádou přecházet až cca 3,5 km před prozatímním ukončením u Ostrova.
martas
Příspěvky: 2493
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Správná připomínka. Díky za opravu. Jinak denně jezdím přes koridor v Uhersku, tak zkusím zbystřit, jestli nejsou kolíky i tam v okolí stanice a poblíž Loučné.
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od JiVi »

Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Jarda Š. »

Ono to v tom článku je, že pokud se podaří R35 Opatovice - Ostrov příští rok zahájit, bude se to řešit rozpočtovou změnou (buď se převedou peníze ze staveb, kde se rozpočet nedočerpá nebo SFDI bude žádat o navýšení rozpočtu z vládní rozpočtové rezervy.)
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od mzik »

Souhlas s Jardou Š., stejné to je bohužel s D11, tam to také ještě není komplet. Pokud by to bylo připraveno na 100% tak by to v rozpočtu bylo. Ona ta situace s Časy a když použiji poker terminologii bluffujícím starostou taky není nijak růžová. No snad tam nežijou jen ovce, kteří budou poslouchat jeho bludy o tom že nebudou mít vodu ani elektřinu, když bude R35. Reálně bude přes léto VŘ a moc bych si přál aby všechny 4 stavby začali jaro 2017.
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od JiVi »

pro me je spis zajimava informace ze D11 a R35 je snizena priorita na .. az kdyz budou penize ... po tech letech tahanic s D11 a nutnosti R35 jako alternativa k D1
bumbik
Příspěvky: 7959
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od bumbik »

JiVi, pokud je v plánu zahájení příští rok obchvat ČB (0310 I/II) a víme, že to dohromady má stát nějakých 14 miliard Kč a nejsou vykoupeny pozemky a provedena změna ÚR kvůli MÚK, tak alokovaná částka téměř 2.4 miliardy Kč na zahájení těch staveb v příštím roce určitě utracena nebude nebo bude utraceno zcela minimum, logicky je tu jeden velký zdroj financí a takových staveb bude více - namátkou mě napadá R49 Hulín-Fryšták, R55 Otrokovice obchvat, a to se nebavím o snížení cen soutěžemi (např. R48 Frýdek-Místek obchvat bude stát jistě mnohem méně, než je v projektu) takže o peníze na R35 či D11 se určitě bát nemusíš, peněz bude dost, hlavní je, aby se stihly připravit a vysoutěžit
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

Jinými slovy bumbiku, aby TAKÉ neměli STEJNÉ problémy staveb tebou uvedených. Nechme se překvapit...
mzik
Příspěvky: 184
Registrován: 14.11.2012 10:47:03

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od mzik »

Tak to by chtělo anketu, resp. 2 u D11 a R35. Kdy bude vyhlášeno VŘ (to neudělají bez toho aniž by měli vše naprosto v pořádku). Varianty: 2016/Q1/Q2/Q3/Q4 2017/Q1/Q2/Q3/Q4

Hlasuju rovnou pro 2016/Q3 :)
kot
Příspěvky: 10545
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

No, vyhlášení výběrka je sakra důležité, ale lepší by bylo anketu postavit na vyhlášení výběrka. Protože to se UŽ fakt stavba blíží. Ale ještě odvolání, ale stejně...
Mike
Příspěvky: 5005
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mike »

JiVi píše:... po tech letech tahanic s D11 a nutnosti R35 jako alternativa k D1
alternativa se nekoná, hlavní tah - tedy D1 - bude do doby výstavby určitě v nové rekonstrukci :(
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
lulinak
Příspěvky: 16
Registrován: 28.7.2010 12:38:28

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od lulinak »

zdarec, pocasi dnes jako vino, tak slibeny kratky prulet nad pokracujici stavbou D11, drzel jsem se niz at je toho vic videt. Nevalna kvalita opet dana telefonem a snahou ho nejak udrzet, kdyz mi nekdo pujci HD kameru na helmu bude to lepsi...

K dispozici ve dvou verzich, puvodni (rozklepany) original, a totez automaticky vyhlazene pres youtube (mozna s trochu mene detaily, kazdopadne to umej)

D11
https://www.youtube.com/watch?v=zolxUlaqhAg original
https://www.youtube.com/watch?v=K5I8hIZQS9Q umelotina

a pak jeste kulatak u Opatovic

https://www.youtube.com/watch?v=gitF6qC3f3k original
https://www.youtube.com/watch?v=AGdXwGkp9fg umelotina
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Díky za skvělá videa. Konečně mám celkový přehled o další stavbě (hlavně ta D11 mě potěšila) :ok:
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mario »

Tyhle videa jsou fakt super, díky... Když nebudeš vědět kam lítat, tak projdi sekci "ve výstavbě" :-)
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2971
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Majkii »

Já bych se přimluvil i za dvojkolejku Stéblová - Opatovice, ale ta už je skoro hotová, to už nemá cenu. :D
wazer.cz
Pište česky, prosím!
vondr
Příspěvky: 2919
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vondr »

Do otevření R35 k Časům zůstane opatovická estakáda uzavřená
Zdroj: http://hradecky.denik.cz/z-regionu/do-o ... 51011.html
Odpovědět

Zpět na „D35“