Dostavba estakády Opatovice

Hradec Králové – Moravská Třebová – Mohelnice – Olomouc – Lipník nad Bečvou
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mike »

ideální stav
není nad to, když záruka běží a ono se to nepoužívá :(
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Asi jediná stavba, u které bylo dobře, že jí Bárta pozastavil. Jinak by doba bez využití byla opravdu hodně dlouhá.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Tahle věta mě vždy zvedne ze židle: "Na celé trase R35 z Opatovic až do Ostrova před Vysokým Mýtem jsou pozemky u Časů na Pardubicku jediné, které se ještě nepodařilo vykoupit." Vím, že původcem je ČTK, ale to bezhlavé přebírání jinými médii je zarážející. Přitom nahlídnout do katastru nemovitostí zabere pár minut. PS: v nadcházejícím týdnu doběhnou další termíny a přibudou nové pozemky. Budu informovat kde a koli m2.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od bumbik »

martas: čéče můžeš potvrdit, že chybí cca 8% pozemků vykoupit na trase Opatovice - Časy? a že na úseku Časy - Ostrov je vykoupeno cca 78% jak jsem se v médiích dočetl minulý týden? že to jde skutečně v pohodě a je šance, že do konce tohoto roku bude mít ŘSD skutečně všechny pozemky na první stavbu ? nebo je to moc optimismu najednou?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od dvs »

Dr.Fe1 píše:Asi jediná stavba, u které bylo dobře, že jí Bárta pozastavil. Jinak by doba bez využití byla opravdu hodně dlouhá.
Ona by ta doba nebyla tak dlouhá nebo vůbec žádná, kdyby se dodržel původní plán. On ten Bárta a jeho následovníci v barvách VV zastavili přípravu, výkupy a ještě přípravě naházeli klacky v podobě snížení výkupních cen atd.
R35 Opatovice Časy měla ÚR v červnu 2011. Takže se dalo úplně plynule navázat.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Podle pravidelného sledování katastru to nemohu potvrdit. Někde se žádné změny v posledních měsících neudály, ale třebas tam nějaký posun je. Někde běží vyvlastnění, ale třebas u toho není žádný termín, kdy má skončit. Podle mě je více ve hře ta přednostní stavba mostů. Ty kolíky za estakádou by tomu napovídaly, ale zase v Uhersku jsem žádné nezahlédl. Nebo se tam vrhnou archeologové. Uvidíme. Nicméně o tom termínu do konce roku pochybuji. Těch pozemků jim chybí ještě dost...
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

dvs: Ok. Tomu samozřejmě nefandím.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Splácím poslední dluh. Na estakádě se blíží finále. Svědčí o tom mizející technika na začátku úseku, pod kterým se už upravuje terén. Na pravém mostu už je zábradlí až na konec úseku. Chybí dodělat na levé polovině. Na některých částech je ještě potřeba přidělat odvodňovací trubky. Mají je nachystané. Hodně se rovná terén i na dalších částech křižovatky. Pomalu se rozebírala také žlutá posuvná skruž Skansky. Sjezdová rampa od Časů je prakticky hotová. Pokrok od minule je na ní znatelný. Chybí dle mého už jen dvě vrstvy asfaltu. Jeden finišér stál mimochodem nahoře přímo na estakádě. Nájezdová větev je o něco méně hotová. Při mé návštěvě zrovna přivezly další vrstvu zeminy určenou k rozhrnutí a uválcování. Jinak asfaltová vrstva už je na obou mostech. Na náspu na konci úseku ale žádná nepřibyla. Za to tam zmizela nájezdová cesta, takže šplhání na násep dá zabrat ještě více :-) Jinak na základu mostu u náspu se zkrášluje terén kostkami a budují schody. Technika i lidské zdroje na místě je v dostatečném množství. Kdo dočetl až sem, snímky má zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/151026
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Předposlední focení na takřka hotové stavbě. Příště už jen se šampáněm, páskou a nůžkami :-) Poznatky: na začátku trasy už zmizela podstatná část techniky a je kompletně upraven prostor pod dálnicí. Pomalu se úpravy terénu rýsují do finální podoby i na zbytku úseku. Zábradlí osazeno také téměř všude (chybí dle mého jen na nájezdové rampě směr Časy). Na větvích chybí položit poslední vrstva asfaltu. U odbočky k Siku vznikl nový ostrůvek, který na silnici vystřídal žluté lajny. Ještě není hotový, ale v podstatě v něm chybí jen zemina. Na konci trasy se upravoval násep. Z jedné strany bagry, ze druhé parta dělníků pokládala na spodek násepu jakýsi černý pás. Jinak prostor pod pilířem mostu už byl také dodělaný. Vypadá to krásně. Ve zde: http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/151126
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vondr »

Estakáda u Opatovic zůstane uzavřená
Zdroj: http://hradecky.denik.cz/z-regionu/esta ... 51201.html
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Jaké to překvapení :-) A kéž by pozemky u Časů byly jediné nevykoupené na trase až k Ostrovu. To by byla paráda. A vzkaz obce zní jasně: "Ne do konce roku, ale už v pátek se sejdeme a odhlasujeme prodej". Osobně tam tentokrát nebudu, tak doufám, že si to zastupitelé nerozmyslí.
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

Říkám si, že se už také asi začínají bát o prachy, zvláště když má dojít opět ke změně oceňování...
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

V tom bych to ani tak neviděl. Z toho posledního jednání jsem nebyl dojmu, že už jsou splněny požadavky obce, které se netýkaly pouze financí. Uvidíme, jak se změna oceňování promítne u těch zbývajících výkupů, které zatím neproběhly.
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Když jsem tam byl já, jezdilo se bez omezení. Ale příští týden zátěžové testy, to je lákavé na výlet :-)
http://pardubice.idnes.cz/dostavba-kriz ... zpravy_msv
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vondr »

VIDEO: Novou část R35 nad obří křižovatkou zatížily tatry plné štěrku
Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/nakladni-vozy ... zpravy_msv
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

No v článku je asi zmíněno vše, takže já přihazuji méně kvalitní, ale početnější foto. Měl jsem tu čest se také konečně podívat přímo na mosty. Juchůů :-)
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/151207
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

martasi, doufám že jsi se po estakádě svezl jako první z nás, když ne autem, tak alespoň na tvém kole. :D
Mario
Příspěvky: 877
Registrován: 23.3.2009 16:36:20
Bydliště: Kly

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Mario »

Tak jsem zvědavý, jak dlouho bude trvat, než to zábradlí někdo demontuje...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mě hlavně chybí fotka výhledu z estakády směr Časy, jako pohled do budoucnosti :D
R48 -> D48 se podařilo!
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

O zábradlí bych se nebál. Spíše ty svodidla jsou jen na malých šroubech. Dopadne to jak na D11. Jinak foto z konce od pole jsou v předchozích galerkách. Ale až pojedu na svoji soukr kolaudačku, tak vyfotím vše ;-)
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Galerka z Opatovic je tentokrát nejpočetnější v mé historii. Důvod je jediný. Dnes bylo mé loučení s touto nádhernou stavbou. Počasí nemohlo vyjít lépe. Poznatky: nikdo nikde. Zbývá sice ještě rozhrnout kupy štěrku pod koncem estakády, ale jinak je vše komplet. Projel jsem si mosty v celé délce, obě rampy. A na konci estakády si udělal soukromé otevření se vším všudy :-) Bylo to bez papalášů, ale od července roku 2013 jsem tam jezdil prakticky každý měsíc, našlapal kvůli tomu stovky kilometrů, na boty nabalil kila bahna, ale vždy jsem tam rád zavítal a sledoval pokrok. Nešlo se rozloučit jen tak bez šampáňa a stříhání pásky :-)
http://gallery.ceskedalnice.cz/index.ph ... ice/151227
kot
Příspěvky: 10366
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od kot »

Martasi chlape, trochu ti závidím, že jsi si užil ten brut, včetně "střihání" pásky. Na Slovensku losuje NDS někoho z řidičů jako jednoho ze střihačů. Co je na té stavbě atypické - perfektní dokončení úprav okolí a přitom stavba bude sloužit výrazně později. Jiné stavby - binec a nedodělky a přitom předčasné užívání... Už se těším na tvé nové fotky z pokračování D35. Díky moc za tvé pravidelné galerie z této dokončené stavby ! :ok: :D
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od vodouch2000 »

Díky za fotky, Marťasi, paráda! Ta páska a šáňo nemá chybu. Doufám, že se brzy dočkáš kratších výletů, jak se bude D35 přibližovat :-)
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od martas »

Není zač pánové ;-) To by mě to losovací stříhání mohlo minout, proto raději vlastní :-) Na pokračování jsem se zavázal, že si pořídím lepší foťák. A ona se sice přibližovat bude, ale ty výlety budou delší. V optimálním případě do Ostrova 27 km. A kdo ví, jakým terénem :-)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Dostavba estakády Opatovice

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Já taky děkuji marťasovi za jeho obětavou dlouhodobou práci - informace z této a i z dalších východočeských staveb. Tak ještě jednou velké DÍKY
Odpovědět

Zpět na „D35“