I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Dost zmatečný článek. Jedná se o dvě různé zdi. Jedná se o dvě jiné stavby se dvěma rozdílnými termíny zprovoznění. Jedná se o dvě nestejné firmy. Jedná se o dva odlišné důvody havárie.
Shodná je pouze silnice I/11.
Ještě zajímavost. Sauce dne 29.10.2018 napsal: Gabionová zeď zavání zhroucením podobně jako o kus dál před několika měsíci.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Článek se přece jasně týká gabionové stěny v úseku mezi MÚK M. Lazce a MÚK Hrabyně. Myslím, že zmatený je někdo jiný.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Pavlík píše:Článek v Deníku 20.6.2018
Kdysi jsi, Pavlíku, uváděl zdroj včetně data. Nezkusíš se k tomu dobrému zvyku vrátit aspoň v případech, kdy tvůj příspěvek navazuje na příspěvek popisující jinou událost?
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

@theodor less:
Region Opavsko, 18.11.2020, tzn. ve stejný den, stačí?
Jinak fotka a text podle mého fakt nemají nic společného se sesuvem na Prodloužené Rudné.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Pavlík píše:Jinak fotka a text podle mého fakt nemají nic společného se sesuvem na Prodloužené Rudné.
Fotka samozřejmě není z Prodloužené Rudné.
Dále jsem zjistil pouze:
- havárie 18.9. 2017 (Hrabyně, Eurovia)
- rozebírání protější stěny (cca 27.11.2017)
- havárie 26.6.2020 (Ostrava-Poruba, Strabag)
V článku píší: "...určité části zdi opravuje komplexně...". Rozebrané zdi si u Hrabyně určitě někdo všimne a napíše o tom. Pak budeme vědět, zda je článek O.K.
Pavlík
Příspěvky: 269
Registrován: 25.6.2009 14:35:10

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Pavlík »

Tak určitě. Všimlo si toho třeba ŘŠD, proto nechalo zeď znovu opravovat a informace zveřejnilo už před 2 měsíci na http://www.dopravniinfo.cz/seznam.aspx.
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (120.88 KiB) Zobrazeno 12404 x
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od theodor less »

Odvolávám tvrzení, že článek je zmatečný. Snad se na mě redaktor (dat) nebude zlobit.
Vyhledání v dopravníinfo.cz je dobrý nápad.
ŘSD reklamovala, zhotovitel uznal a požádal o omezení, Krajský úřad vydal rozhodnutí a zhotovitel se pustil do opravy - zeď rozebral. Nikdo si rozebrané zdi nevšiml, a pokud ano, tak o tom nenapsal. Nebýt redaktora a Pavlíka, tak se o tom nedozvíme.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: I/11 průtah Ostravou (Rudná)

Příspěvek od Diaľničiar »

Panely noba. Technické riešenie aj dizajn pre každý projekt :arrow:

Obrázek

https://www.asb.sk/stavebnictvo/inzinie ... dy-projekt

Predĺžená Rudná, súčasť cesty I/11 v Ostrave. Nielen pre sever Moravy kľúčová investícia. Dlho sa ju nedarilo dokončiť. Námietky odporcov stavby vyriešila až nová protihluková stena noba plus 100.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

Úsek MÚK Poruba s II/647 - MÚK Rudná s D1 je ode dneška nepravomocně a po 15 dnech od vyvěšení pravomocně převeden do SMV. https://www.msk.cz/urad/uredni_deska/de ... 5HL1BK%230
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od bumbik »

takže na prodloužené rudné je 90 km/h na věčné časy nebo je tam SMV se 110 km/h? a jak je to od prodloužené rudné (sjezd na 17. listopadu v porubě) k nájezdu na D1 u Svinova - tam je SMV a 110 ? nejezdím tam, tak mě to zajímá spíš ze zvědavosti, ví někdo? díky
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Vorel
Příspěvky: 15
Registrován: 10.12.2019 1:12:45

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Vorel »

Na prodloužené rudné (SMV) by měla být 90 do kolaudace...a na zmíněném úseku by tedy měla být 110.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

myslíte si, že někdy zmizí omezení na PR, ta debilní 50tka, kterou dodržuje jen exot či já, když za mnou jela PČRka :-) Fakt nechápu logiku snížení na 50, když tam nikdo nic nedělá (resp. viděl jsem tam nějaké lidi snad 10x od doby, co se to stalo)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od rumpeak »

Hlavně mě udivuje tempo, jakým se tady řeší havárie. OK, postavil se zemetek, stalo se. Stěna se pohnula. Ale očekávám, že ještě ten den nakluše firma, která to stavěla a která dává záruku a do 3 dnů j esjednána náprava. Zde se prostě půl roku něděje vůbec nic. Kdyby práci alespoň předstírali. Ale oni opravdu nedělají vůbec nic.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od evilcleaner »

reklamační řízení, otázka jestli to zhotovitel uzná, jinak soud. navíc teď není stavební sezona a nemá smysl do toho hrabat v takovém počasí.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Brzda
Příspěvky: 216
Registrován: 21.1.2015 19:43:20

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Brzda »

evilcleaner píše:reklamační řízení, otázka jestli to zhotovitel uzná, jinak soud. navíc teď není stavební sezona a nemá smysl do toho hrabat v takovém počasí.
No, aby to nedopadlo jako D1 v Ostravě. Už dlouho říkám, že současná móda gabionú je zlo.....
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

řekl bych, že na omezení na PR se začne asi něco dít ... od pondělka (myslím že to tak bylo) přibylo zpomalení, tzn. projíždí se to zpomalovacím Skem, takže už se tam stabilně nejezdí v 99,9% případů 90 - 100, ale jen 70 - 80 ... :-)
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

zeď je již nějaký ten pátek opravená a neví někdo, zda se teda bude zvyšovat maximálka na 110? Ideálně v celém plánovaném úseku - Krpole - Shopping?
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od speci »

Chtěl bych se znalých zeptat zda byla MÚK Krásné Pole vždy navrhovaná s těmi mikro OK? Vždy ve špičce se od Globusu tvoří velké kolony.
Ještě tomu dost pomohl ten poslední nájezd ke Globusu bez odbočovacího pruhu na Plesnou. Tam měl být podle mě od začátku rekonstrukce mostu na 17. listopadu zákaz odbočení doleva. https://mapy.cz/s/luhofomuja

Tady bych vážně řekl, že se při návrhu MÚK s kapacitami přepočítali. To mě přivádí k tomu, zda se u nás vyskytuje značka zákaz odbočení s dodatkovou tabulkou času takhle na hlavní silnici. Např. zákaz odbočení doleva od 14:00 do 18:00. Ty kolony tady bohužel budou pořád, ale tohle by tomu aspoň trošku pomohlo.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od evilcleaner »

Původně to mela byt prstencova muk s jedním okružní pasem nad rudnou, pak se vymyslela tato uspora - kosodelna muk s pouze jedním mostem.

Jinak zakaz odbočení jen v určitých hodinách u nás existuje ale vybavuje se mi jen pripad který byl resen promenlivym dopravním značením.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

:arrow: speci ty ultra "obrovské" kruháče jsou dělané na to, že po nich jezdí minimum lidí ... bohužel inkoust z radnice či jiných důležitých úřadů nepřemýšlí a vidí vše jen krátkodobě, tzn. max. do termínu své další výplaty. Nikdo neuvažoval nad tím, že 50 % lidí, kteří jedou např. do centra OV či do Svinova na nádraží pojeda radši postaru po Opavské a 28. října, místo toho, aby jeli dál po Rudné. Bohužel lidi raději pojedou pomalu, horší cestou, s větší spotřebou, ale ujedou o 3 km méně (nemám to přesně změřené, ale je to zanedbatelný rozdíl). Jízda přes Opavskou a 28. října je řádově o min. 10 min. pomalejší než jízda po Rudné, kde mám nižší spotřebu - a to nemluvím o tom, že podvozek auta se mi neničí po "relativně" hladkém asfaltu Rudné než po tankodromu od Vodárny po Karolinu.

No a další věc, proč se ještě tvoří kolony - nepočítalo se s tím, že se uzavře na X měsíců mostek Vřesinská/17. listopadu
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Jirka L »

speci píše:To mě přivádí k tomu, zda se u nás vyskytuje značka zákaz odbočení s dodatkovou tabulkou času takhle na hlavní silnici. Např. zákaz odbočení doleva od 14:00 do 18:00.
evilcleaner píše:zakaz odbočení jen v určitých hodinách u nás existuje ale vybavuje se mi jen pripad který byl resen promenlivym dopravním značením.
minimálně jedna trvalá značka existuje:
https://mapy.cz/zakladni?x=14.4585243&y ... tch=-0.023
speci
Příspěvky: 40
Registrován: 10.10.2019 19:41:19

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od speci »

Jsem rád, že to existuje. Hned bych to tam dal.

To paja: No uvidíme po rekonstrukci. I tak mi přijde, že se hodně lidí z Poruby/Pustkovce naučilo jezdit kolem Globusu na rudnou. Než poskakovat po 17. listopadu i před rekonstrukcí toho mostu.

Teoreticky kdyby byl v provozu severní spoj. Tak je to 6,6 km přes Severní spoj od MUK Krásné Pole vs 12km po D1 na Mariánskohorskou. Což přivede další dopravu. I když je zatím Severní spoj ve hvězdách..
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od paja »

Dočkáme se někdy 110 na PR? Přijde mi, že akorát politici použili své oblíbené - slibem nezarmoutíš ...

Teď na estakádě osazují na zábradlí průhledné plast. desky nebo co to je, ale selským rozumem si říkám - k čemu?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10775
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Lenny »

Protihluková výplň zábradlí
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Myscho
Příspěvky: 38
Registrován: 10.11.2019 23:54:54
Bydliště: cca Opava

Re: I/11 Prodloužená Rudná - Mokré Lazce - Obchvat Opavy

Příspěvek od Myscho »

Ja som myslel že to je na to aby nepadal sneh dole, keď hore prejde pluh.
Odpovědět

Zpět na „I/11“