Plzeň západní okruh

NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od NullDeVoid »

No já bych řekl, že jo, protože tohle je prostě budoucnost. Spoustě lidí se to nelíbí, mně to je vcelku jedno, ale všechno k tomu směřuje.
Navíc: je ze strategických důvodů, aby se tohle vyrábělo „u nás“ (= v Evropě), ne někde v Číně, jak je módní, nebo v případě baterek v Chille (mají lithium). Tohle je další malý krůček k samostatnosti Evropy.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Papuanec »

To jestli se termín konce spalováků odloží, na věci nic nemění. Dřív nebo později se to stejně stane a mít tu Gigafactory by bylo ze strategického hlediska samozřejmě výhodou. A jestli k tomu ještě stát převezme do správy západní okruh Plzně a rozšíří ho na čtyřpruh, tak to já bych se uplatit klidně nechal :D
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od NullDeVoid »

Přijde mi, že termín konce spalováků se odloží. Je to moc brzo. Tohle je dlouhodobá změna, co nelze uspěchat. Pokud nechceme, aby věci dopadly špatně.
Tenhle obchvat je příklad toho, když se věci uspěchají. Mělo to být S21,5/90.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Papuanec »

Souhlas, já osobně bych tomu u těch spalováků nechal také volnější průběh, ten trend je jasný, není třeba to uměle svazovat nějakým termínem. A k šířkovému uspořádání Plzeňského okruhu nezbývá než zopakovat, že 7,5 m je tragédie.
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od NullDeVoid »

Ono by vůbec bylo asi nejlepší nemít nějaký pevný datum, spíš nějaký plovoucí cíl, nastavovat politiku k tomu.
No, tak třeba se doopravdy dočkáme toho, že to, co nám teď krásně postavili, se za…10 let bude zase rozkopávat a předělávat na to, jak to měli postavit původně.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
jspk
Příspěvky: 42
Registrován: 25.7.2022 11:47:31

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od jspk »

Něco dat o počtu vozidel na okruhu/poklesu počtu vozidel ve městě a taky zmínka o plánu na zahájení příprav na dostavbu dalších dvou pruhů:
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/zapad ... -zpravy_vb
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Mikulik »

Tady pár záběrů z konce okruhu a jak najíždět na kruhák. Za mě docela dobrý.

https://www.youtube.com/watch?v=hwrbEigM8_c
jspk
Příspěvky: 42
Registrován: 25.7.2022 11:47:31

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od jspk »

Změny na okruhu: zákaz předjíždění, snížení rychlosti na křižovatce a zmínka o výkupu pozemků na rozšíření:
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/zapad ... -zpravy_vb
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od darwousek »

https://www.youtube.com/watch?v=VtUOeIcVo1o . Zatím nejvýstižnější video k situaci kolem západního okruhu.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Aram96 »

Líbí se mi, jak tam přesně zmiňuje to co já před časem - IZS a sníh. Samotný sníh prostě. Tohle vymyslel naprostej imbe*il. Druhý jízdní pás toho moc nevyřeší, stejně bude tento jeden neprůjezdný. A na mostě vám jaksi druhý pás nepomůže. ¨
Doufám, že jsou spokojení hlavně všichni ti chytrolíni, kteří mají na starosti normy a jejich dodržování. Že to nakreslí nějaký projektant podle hloupého politického zadání je jedna věc, druhá je, že tohle vůbec prošlo přes schvalování až k realizaci. A pak mi bude někdo říkat, že nelze postavit odpočívku kilometr od MÚK kvůli bezpečnostním normám. :crazy:
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od ElWapp »

A jak to funguje na jinych mostech v S7,5? Takovych jsou prece tisice. Tam nesnezi?
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Adam108 »

Nejsem jediný kdo to tady na fóru tvrdí, že užší silnice naopak k bezpečnosti provozu přispívají, právě protože se tam řidiči cítí méně "bezpečně", jedou pomaleji a hlavně ubude nebezpečného předjíždění, protože není kam uhnout. Největším "viníkem" je v tomto ohledu norma S11,5 zamrzlá někde v 80. letech.
Neříkám, že úzké silnice mají být všude, protože bych opravdu nechtěl řešit nějakou technickou závadu s autem, pokud to kolem mě někdo valí 110+ a nemá kam uhnout. Jasně, proto mají mít dálnice a silnice I. třídy větší šířku než jen "2x šířka kamionu + 10 cm".
Západní okruh Plzně je ale pořád polo-městská komunikace, takže S7,5 mi nepřijde žádná katastrofa - i kvůli hustotě provozu tam řidiči jedou pomaleji než na novostavbě silnice I. třídy. Komunikace ve městě mají běžně kolem 7,5 metru a IZS tam zvládne prokličkovat, tak kde je problém tady? Zimní údržbu nedokážu posoudit, uvidíme v zimě.
outdoor
Příspěvky: 119
Registrován: 6.4.2011 20:20:50
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od outdoor »

Mě teda silně zaráží, když k takové stavbě probíhá určitě složité papírové řízení, kdy se k tomu všichni vyjadřují, proč třeba hasiči do toho nehodili pořádný vidle a nechtěli aspoň S 11,5/90. Nehledě na to, že zrovna hasiči mají na jednom konci okruhu svou stanici...
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Aram96 »

ElWapp píše: 18.5.2023 5:43:05 A jak to funguje na jinych mostech v S7,5? Takovych jsou prece tisice. Tam nesnezi?
Kolik máme v ČR takových mostů ? 7,5 m širokých a kilometr dlouhých ?
A hlavně 7,5 se většinou nestaví na silnicích, které brázdí kamiony a tisíce aut denně.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Honey72 »

Co se pořád řeší? Koukněte třeba sem: https://www.google.cz/maps/@48.7669952, ... 8192?hl=cs Je to poloviční profil rakouské dálnice. Žádná regionální nebo městská silnice, ale zatížený mezinárodní tah. Pár let staré, žádná 80. léta. Řekl bych, že jsme poměrně rozmazlení. Když jsem v roce 1990 poprvé vyrazil na západ, strašně jsem se divil, že ani na nových na hlavních tazích nemají odstavný pruh jako u nás a přitom se tam jezdí stovkou: https://www.google.cz/maps/@48.8120809, ... 8192?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od ElWapp »

outdoor: obecně teď je třeba problém, že hasiči pro takovéhle stavby už nejsou dotčený orgán (v době přípravy obchvatu Plzně ještě byli). Tzn. teď je vůbec problém se s nimi na něčem domluvit, protože oficiální stanovisko je, že se k dokumentaci nebudou vyjadřovat. Z vlastní projekční praxe můžu říct, že když při rekonstrukci zamezíme některým průjezdům křižovatkou (třeba z ulice bude obytná zóna, křižovatku zmenšíme a odbočí jen osobáky), hasiči do toho nemají co říct, i když jim to ovlivní zásahové trasy. Domlouvali jsme se s nimi "bokem" mimo režim závazného stanoviska, aby papírově čistý projekt nezpůsobil do budoucna problémy.

Aram: délka mostu ani intenzita dopravy podle mě nemá vliv na to, jestli na něm dokážu provést zimní údržbu. Leda že by se jinde ten sníh hrnul před pluhem až za most? Proč teda na tohle nemyslí norma a takový profil mostu vůbec připouští? Není tady zakopaný pes?
outdoor
Příspěvky: 119
Registrován: 6.4.2011 20:20:50
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od outdoor »

ElWapp píše: 18.5.2023 9:51:19 outdoor: obecně teď je třeba problém, že hasiči pro takovéhle sta....?
děkuji za vysvětlení. Trochu mě to překvapuje. Dělám rekonstrukci v baráku a když přišel člověk na SDK, první dotaz byl, máte požární zprávu? :)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od ElWapp »

Zatřídění do kategorií je podle vyhlášky https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-460 . Ke kategoriím 0 a I se hasiči vůbec nevyjadřují. A právě sem spadají pozemní komunikace, a dokonce i některé tunely.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Aram96 »

Honey72 píše: 18.5.2023 9:41:14 Co se pořád řeší? Koukněte třeba sem: https://www.google.cz/maps/@48.7669952, ... 8192?hl=cs Je to poloviční profil rakouské dálnice. Žádná regionální nebo městská silnice, ale zatížený mezinárodní tah. Pár let staré, žádná 80. léta. Řekl bych, že jsme poměrně rozmazlení. Když jsem v roce 1990 poprvé vyrazil na západ, strašně jsem se divil, že ani na nových na hlavních tazích nemají odstavný pruh jako u nás a přitom se tam jezdí stovkou: https://www.google.cz/maps/@48.8120809, ... 8192?hl=cs
Ale jde především o ten most. Když můžete vedle uhnout třeba i do trávy, tak je to pořád 100 a 1 v porovnání s mostem. Když už byl celý obchvat v nesmyslné S 7,5, tak ta estakáda tak být prostě neměla. Na dálnicích se odstavné pruhy taktéž ještě rozšiřují třeba vedle opěrných zdí. Podobně úzké úseky nechápu na nových úsecích VMO v Brně.

ElWapp: ohledně intenzit jsem to myslel tak, že S 7,5 jsou většinou tam, kde jsou intenzity tak malé, že se tam stěží vytvoří kolony a když už, tak to určitě nevyjde zrovna na dlouhý most, kde je šance, že se doprava zarve z obou stran. To tady hrozí úplně vpohodě, protože tady navíc bude jezdit hodně kamionů. Nejde mi tu ani tak o kategorii, jako o šířku mostu samotného. To je prostě neskutečnou chybou při takové délce mostu (=kocourkov jak blázen).
outdoor
Příspěvky: 119
Registrován: 6.4.2011 20:20:50
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od outdoor »

ten obchvat si skoro koleduje na zákaz vjezdu nad 7,5t v době 5 až 20hod :D
darwousek
Příspěvky: 929
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od darwousek »

Honey72: To sice jo ale pořád jde uhnout někam pryč to trávy. Kdybych si stěžoval že nejsou odstavné pruhy na I/4 Strakonice-Nĕmecko tak řsd těmi emaily už zaspamuji. Jenže na tom mostě to je zhovadilost prostě . Neřekl bych na nějakém 100-200m mostě to dejme tomu, ale 1km dlouhá estakáda je moc i na mě.
Outdoor: To by ještě chybělo . To by to mohli stavět na novo protože to bude k ničemu. Plzní si bude veselé dal jezdit tranzit D5/ČB/Klatovy/Domažlice-KV/Most.
Tohle měl by 4-Pruh rovnou prostě to mi nikdo nerozmluví. Vždyť i sám Jehla to ve videu říkal.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od NullDeVoid »

Řeknu jediné: S26.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od martas »

Na konci článku je info o tom, že se začnou připravovat výkupy pro dostavbu druhého pásu: https://zdopravy.cz/rsd-chysta-s-plzni- ... ra-161570/
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od Aram96 »

A k tomu hlavnímu tématu článku - zkapacitnění té velké OK. Nebylo by lepší vystavět rampy pro převedení primárního směru než zkapacitňovat kruháč ?
Jinak dle popisu to vypadá, že tady vznikne asi první česká "vícepruhová" OK řízena SSZ. Nebo už něco takového u nás je ? Zatím jsem to viděl jen v zahraničí, takové to když vlastně každé rameno OK je vlastně křižovatkou se SSZ. Plánují tam tohle, jestli jsem to dobře pochopil. :)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Plzeň západní okruh

Příspěvek od ElWapp »

Tak mame Dablicka/Vysocanska/Strelnicna, ale ze by to byl nejaky zazrak si nemyslim.
Odpovědět

Zpět na „Plzeňský kraj“