opravy v roce 2019

Odpovědět
Hobr
Příspěvky: 128
Registrován: 26.3.2010 9:31:46
Bydliště: uvnitř VMO

opravy v roce 2019

Příspěvek od Hobr »

Nejen Brno, ale celý Jihomoravský kraj bude přes léto vypadat jako jedno velké staveniště. Krajští i státní silničáři počítají dohromady se zhruba stovkou oprav. A ani to nemusí být konečné číslo, kraj totiž plánuje přidat další.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uzavir ... pravy_krut
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: opravy v roce 2019

Příspěvek od Aram96 »

Doufám, že tomu tak bude. Zatím jsem v ČR nenašel kraj, který by měl silnice v tak hrozném stavu, jako JMK, v němž bydlím. Více projetou mám Vysočinu, Olomoucký, Pardubický, Zlínský, kdyžtak mě opravte, pokud jsem mimo. :)
Podotýkám, že mluvím o dvojkách a trojkách, státní silnice (ŘSD) bych řekl, že jsou v posledních letech dávány do pořádku docela všude. :ok:
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: opravy v roce 2019

Příspěvek od martas »

Přidám jen skromné srovnání Pardubického kraje a Vysočiny. Pardubice II. a III. třída trága, I. třída dobré. Vysočina I. třída žádná sláva, II. a III. luxus. Nemám to projeté skrz na skrz, ale co jsem měl možnost porovnání několika úseků, je to ohledně kvality diametrálně odlišné. Tam, kde na Vysočině dávají značku pozor díry, tak je to nic a silnice v pohodě. V Pcích neoznačené úseky a samé krátery. Pce oprava po pár metrech, případně kamenivo s emulzí. Vysočina sice uzavírka na více měsíců, ale vezmou to aspoň komplet v délce několika km.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: opravy v roce 2019

Příspěvek od Aram96 »

martas píše:Přidám jen skromné srovnání Pardubického kraje a Vysočiny. Pardubice II. a III. třída trága, I. třída dobré. Vysočina I. třída žádná sláva, II. a III. luxus. Nemám to projeté skrz na skrz, ale co jsem měl možnost porovnání několika úseků, je to ohledně kvality diametrálně odlišné. Tam, kde na Vysočině dávají značku pozor díry, tak je to nic a silnice v pohodě. V Pcích neoznačené úseky a samé krátery. Pce oprava po pár metrech, případně kamenivo s emulzí. Vysočina sice uzavírka na více měsíců, ale vezmou to aspoň komplet v délce několika km.
Souhlas, Vysočina alespoň z mého pohledu a spíše východní polovina .. chválím kudy chodím, závist, jaké mají silnice. Teď víceméně hodnotím práci krajů, čili jedničky do toho moc nepočítám.
A to se dá bez ostychu říct, že má rozhodně vyšší nadmořské výšky než okolní kraje, tudíž více sněhu, mrazů a tím pádem poškození po zimě. A jinak bych tedy řekl, že I/38 tak kde ji znám, tak byla z velké části zrekonstruována právě loni nebo předloni, tam, kde to bylo horší. Ale hlavně jde o to, že v JMK se silnice opravují až se tam prostě nedá jet ani 40, jinak je to na rozbití auta, kdežto Vysočina mě přijde že opravuje mnohem "dříve".
Naprostý propadák jsem teď potkal na silnic z Brna do Ivančic v Tetčicích a před nimi. Pro info tam jezdí cca 10-15 000 vozidel denně a ta silnice je v dá se říct v rozkladu. A to byla už minulý rok. A opravy po zimě nastaly tak během dubna nejdřív :zvraci:
bojler
Příspěvky: 272
Registrován: 24.8.2017 21:18:12

Re: opravy v roce 2019

Příspěvek od bojler »

V okrese Znojmo jsou špatné hlavně silnice první třídy, tzn. I/38 a o I/53 ani nemluvě. Jinak nižší třídy tam, kde nejčastěji jezdím, většinou ok. Jasně, jsou třetí třídy mezi vesnicema, kde je silnice zvlněná jako blázen. Ale extrémní díry, to snad není. Za poslední roky se to velmi zlepšilo.

Docela zajímavý odkaz na stav krajských komunikací JMK:

https://www.susjmk.cz/stav-povrchu-vozo ... roce-2018/
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: opravy v roce 2019

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tak zrovna v poslední době, jak objíždím D1, tak zkouším II. a III. a spíš bych řekl, že až na výjimky je to tragédie i na té Vysočině. Dnes jsem třeba jel II/150 z Ledče do Koberovic a to je katastrofa.
V Olomouckém kraji minulý týden II/436 a až snad na 2 km katastrofa.
Obecně je v II. a III. třídách obrovský deficit údržby.
Jedničky jsou většinou ok a je to hlavně ukázka práce té které krajské správy ŘSD.
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“