D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Průlet od Kaplice do Budějovic
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

posunuti uzavirky kvuli MUK Roudne do 7.8.2022. 17.7. melo byt hotovo. Za mne uzavreno moc brzo. Mraky prace mohlo byt hotovo pred uzavrenim. Toto je pro ne jednodussi, ze se jim tam nikdo neplate, ale prelozka je mimo silnici a delaji mimo silnici. Mohlo se jeste pekne dlouho jezdit.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

@Cajkowski: Díky za info. Měl jsem v plánu to prolítnout a udělat video. Alespoň tam nepojedu zbytečně.
Malé info z MUK Krasejovka - po zprovoznění nového mostu pomalu mizí ten bypass a pracuje se na napojení mostu do Milíkovic a tvoří se to severní napojení na I/3.
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Stavba mostu postoupila nad řeku.
Na hotové polovině dělají římsu, jedno pole římsy jim trvá méně, než pole mostu.
Ježdění na kole podle řeky jsem vzdal, ploty čím dál bytelnější a bahna stále více.

V úseku mezi Hodějovicemi a estakádou se dodělává násyp před mostem, pravděpodobně už i nějaké konstrukční vrstvy.
Přeložka u Vidova už několik měsíců vesele zarůstá býlím a bodláčím.
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO Baron: dnes zmizely znacky na objizdku, takze prelozka asi hotova. Zitra rano zkusim projet.
TO JAnD: ta prelozka je fakt dilo a pritom takovy kousek. Myslim, ze koryta pujdou opet ven. Je tam pekny rybnicek, ktery zacina zarustat. Jinak jsem videl alfaltovaci masinu blize k CB u zeleznicniho mostu. Nejaka obsluzna silnice tam vyrostla. U tech obrubniku na estakade. Jsem zvedav na dalsi video ze vzduchu, jak to delaji. Zdrovna vcera jsem jel pres Rakousko a tam delali to same. Tak ten forichtung byl na kolejich a jezdilo to. Koleje vzdy jednu prenesli na druhou stranu a popojeli.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

TO Cajkowski: Děkuju moc za info :ok: Vzhledem k tomu, že se tu objevilo video z letadla tak nevím jestli to má cenu dělat ještě z dronu :? Ikdyž pravda, že já letím mnohem níž...... :)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Barone, každé video je ZLATÉ ! Navíc pravdu díš, že jednak letíš mnohem níže a navíc pomaleji. Takže, mohl li bych si říci : prosím vyleť !
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Take se primlouvam za drona Barone. Z letadla super celkovy prehled 3 useku, ale i kdyz si a zapnu plnou kvalitu a video stopnu, tak preci jen je to fakt vysoko a detaily tam clovek nevidi. Z tveho videa je videt vse. Jinak prelozka opravdu prujezdna. Byl jsem mimo CR a co jsem rano stihnul postrehnout, tak u toho tunelu pod dalnici, jak zmizel komplet jiz hotovy nasep, tak tam rano stalo 8 tahacu se sklapecima navesama a vozi tam ten liapor (jestli je to tedy liapor ;o) Byla tam deponie v miste budouci nadrze (rybnicku). Ta deponie je pryc a ted to vozi pri mo na misto. Nejaka vrstva co propusti pripadne vodu skrz dalnici? Preci jen toto misto je pod kopcem od Vcelne. U problematickeho kopce je dole operna zed a nyni tam svahovali. Stara silnice, co se delala prelozka, tak je jiz odbagrovana a na jeji misto navazi teleso. Za tu dobu uzavirky jsou uz pomerne vysoko.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Pokud možno, alespoň přelet dronem nad tunelem Pohůrka :)
D3 nad zlato
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

OK páni, tak já s tim něco provedu ;)
TO Ku8a: bohužel stavbu 310/I nedokumentuju. Je to tzv. HOP - hustě osídlený prostor a tam já s dronem nesmím. To nechám odvážnějším
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

online postrehy. ;o) U toho problemoveho svahu u MUK Roudne fakt kouzli. Uz jsem skalopevne presvedceny, ze ac se vedelo o problemu se svahem, tak se to proste schvalilo, jak to bylo naprojektovane s tim, ze po vysoutezeni dodavatele se to predela. Po otevreni prelozky jsem si dneska vsiml, ze pod timto svahem doslo v dobe uzavirky k prekopani jiz hotove prelozky primo pod svahem v sirce dvou panelu a nejspise tam je novy propustek, ktery v projektu asi nebyl. Jine propustky na prelozce jsou a ty jsou hotove spolu s prelozkou. Takze na novem kusu prelozky jsou nyni v silnici dva panely. Takze se bude platovat to, co bylo nove.
Baron
Příspěvky: 111
Registrován: 12.3.2019 23:18:14
Kontaktovat uživatele:

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Baron »

Tak prolétnuto 8-)
Konečně se trochu pohnul i ten velký most pod Kamenným újezdem u Plavnice.

RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Mockrát děkuji, hezký průlet a potěšil mě vláček co vyšel na konci :) Nějaký ten pokrok tam je, ale vzhledem k tomu, že původní termín měl být 2022 za pár týdnů a zdržení údajně jen kvůli stěnám za Roudným, tak mi to připadá že s tou stavbou moc nechvátají. Tak snad bude výsledkem důslednost a kvalita ;)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Michal R »

to RedBaron:
Ono rozvolnění jde na vrub dlouhodbé neshodě na tom, zda a případně jak otevřít dostavěnou část D3 na jih od ČB v době, kdy se ještě bude pracovat na tunelu Pohůrka...
Jsou zde nápady, jakože pouze pro IAD.... nebo pro všechny ... nebo vůbec... Příliš mnoho zájmů. Proto se jeví rozvolnění jako ideální postup pro to, aby se nakonec otevřela stavba jedním šmahem v úseku Kaplice-nádraží - Úsilné....
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Papuanec »

Od Hodějovic po MÚK Roudné není důvod se zprovozněním otálet, v příštím roce bude přece hotová i Jižní tangenta. Otázka je část mezi MÚK Roudné a MÚK Pohůrka. IAD by tam ale pustit mohli, část by stejně zůstala na I/3.
Paul1
Příspěvky: 347
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Paul1 »

Souhlas s Papuancem. Navíc je možné, že úsek od Kaplic bude hotový dřív než Pohůrka, takže bych vůbec neváhal zprovoznit nějaké úseky dřív.
RedBaron
Příspěvky: 356
Registrován: 16.5.2019 22:39:50
Bydliště: Doubravice u ČB

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od RedBaron »

Pro Budějce už teď natřískané dopravou to bude jednoduše kolaps.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Bez takovýchto možností ústupků to bude kolaps ještě větší, neboť navigace tam "naženou" další dopravu tak jako tak...
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

Baron: Díky za zachycení aktuálního stavu. Paráda! :ok:
javito
Příspěvky: 282
Registrován: 21.3.2019 22:04:59

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od javito »

K zprovoznění části D3 MÚK Pohůrka - MÚK Roudné, přičemž by musela být využita Zanádražka. Na II/156 projíždí kruháčem v N. Hodějovicích ve špičkách za hodinu celkově cca 1200 vozidel. Na kruháči, kde jedno rameno bude sloužit jako přivaděč na MÚK Pohůrka, se vozidla dělí - v opačném směru spojují. Podle mého odhadu zhruba třetina využívá Zanádražku, zbytek Novohradskou ul. Po Zanádražce od kruháče po Družstevní ul. tedy jezdí ve špičce cca 400 vozidel za hodinu, z nichž některé odbočují ve směru do CB na dalším kruháči do ulice V Hluboké cestě, takže celkově méně. To je pro rozšíření dopravy v pohodě.
Hlavní problém podle mne nastává od křižovatlky s Družstevní ulicí a ulicí Dobrovodskou, kterou využívá značné množství vozidel. Ty pak všechna využívají Zanádražku, takže odhaduju, že v nejhorším úseku Družstevní ulice - Zanádražka - křižovatka s Vodní ul., jede ve špičce vozidel stejně jako na II/156 přes jeden tisíc za hodinu. Dál přes Rudolfovskou ul. k ulici Gen. Píky už méně, což by šlo. Ale co je horší, přítomnost světel, před kterými se už teď tvoří ve špičkách kolony a to bez převedení části dopravy z D3. Mimo špiček by to nemuselo být až tak hrozné.
Za mne - pokud bude příští rok zhotovena část Jižní tangenty a D3 od Roudného do Třebonína, tak zprovoznit toto. MÚK Pohůrka nechat bez dopravy. Je to sice naprd, ale aspoň něco (nebo nic?).
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Určitě lepší něco než nic. Jediný problém budou navigace, jak se s tím poperou. Jenom co za problém dělali polské kamiony v Přerově, díky navigacím.
Saljack
Příspěvky: 570
Registrován: 10.11.2019 23:52:53

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Saljack »

MÚK Pohůrka podle mě zprovozněna nebude, protože nepatří k této stavbě, ale k D3 0310/I. Navíc ta MÚK je hned na konci tunelu Pohůrka a pochybuji, že by to chtěli otevřít před dostavbou tunelu. Je taky otázka, zda je to vůbec technicky možné otevřít bez dokončení tunelu.
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

bajpas Krasejovka. Vcera jiz hotove napojeni a jezdilo se. Tento druhy provizorni bajpas byl celkem nebezpecny. Ac tam bylo 70km/h a pak 50km/h, tak za tim horizontem za zatackou to obcas nekoho vylekalo. Minimalne dve auta zkusila skok do neznama mezi bajpas a nynejsi silnici a pogumovano od brzdeni na posledni chvilku tam bylo pozehnane.
Trosku OT, ale novy kruhak na stavajici E55 u letiste jiz bude hotovy. Delaji osvetleni a jinak se zda cely hotov. Stejne tak mam info, ze je hotovo na Vcelnou. Musim overit. Od E55 jsou videt svodila a asfalt, ale ne moc daleko. Udajne se totiz uzavre opet Vcelna a tato nova propojka bude fungovat jako objizdka. Moc se mi to ale nezda. Hlavne v navaznosti jak by to nekdo chtel napojit u toho rondelu pod Vcelnou. Rovnou jsem tomu "jedna pani povidala", ze je to divne.
Azurit
Příspěvky: 4
Registrován: 3.7.2019 22:22:03

Re: D3 0310/II Hodějovice-Třebonín (výstavba)

Příspěvek od Azurit »

Cajkowski píše:bajpas Krasejovka. Vcera jiz hotove napojeni a jezdilo se. Tento druhy provizorni bajpas byl celkem nebezpecny. Ac tam bylo 70km/h a pak 50km/h, tak za tim horizontem za zatackou to obcas nekoho vylekalo. Minimalne dve auta zkusila skok do neznama mezi bajpas a nynejsi silnici a pogumovano od brzdeni na posledni chvilku tam bylo pozehnane.
Trosku OT, ale novy kruhak na stavajici E55 u letiste jiz bude hotovy. Delaji osvetleni a jinak se zda cely hotov. Stejne tak mam info, ze je hotovo na Vcelnou. Musim overit. Od E55 jsou videt svodila a asfalt, ale ne moc daleko. Udajne se totiz uzavre opet Vcelna a tato nova propojka bude fungovat jako objizdka. Moc se mi to ale nezda. Hlavne v navaznosti jak by to nekdo chtel napojit u toho rondelu pod Vcelnou. Rovnou jsem tomu "jedna pani povidala", ze je to divne.
Je to fakt, mělo by to tak být od 26.8.2022 do 13.9.2022:
https://www.vcelna.cz/evt_file.php?file=4833
Odpovědět

Zpět na „D3“