[D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Praha – Příbram – Nová Hospoda (I/20)
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

[D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od vondr »

Na TA se objevila zakázka:
"D4 Zbraslav - Řitka, modernizace" - zadání zpracování oznámení EIA dle zákona č. 100/2001 Sb., v platném znění

Stručný popis zakázky:
Předmětem zakázky je zpracování oznámení EIA podle Přílohy č. 4 k zákonu č. 100/2001Sb., ve znění pozdějších předpisů, včetně potřebných podkladových studií pro záměr „D4 Zbraslav – Řitka, modernizace“ a související technická pomoc.
Popis záměru:
Záměrem je modernizace D4 v úseku mezi MÚK Zbraslav-jih a MÚK Řitka. V rámci modernizace dojde v řešeném úseku k homogenizaci šířkového řešení dálnice a k úpravám mimoúrovňových křižovatek tak, aby se co nejvíce přiblížily normovým parametrům. Dále dojde k vybudování plnohodnotné odpočívky, budou navrženy doprovodné komunikace a dojde k úpravě zastávek a vedení veřejné hromadné dopravy tak, aby byla zajištěna dostatečná úroveň bezpečnosti provozu na dálnici a zároveň byly v maximální míře splněny požadavky koordinátora dopravy a dotčených obcí na kvalitu obsluhy dotčeného území veřejnou hromadnou dopravou.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od vondr »

ŘSD přebere dálnici D4 u Prahy a dotáhne zrušení přechodu na Zbraslavi
https://zdopravy.cz/rsd-prebere-dalnici ... s1V-AHjy9A
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od michal »

Je nějaká šance, že se v rámci této stavby prodlouží a zkvalitní napojení D4 na D0, nebo zůstaneme svázání normami...? https://mapy.cz/s/norozataho :roll:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Aram96 »

A v čem je zde problém ?

Jinak docela zajímavá věta: dojde k úpravě zastávek a vedení veřejné hromadné dopravy tak ...
To se jako vážně uvažuje o tom, že tam prostě zůstanou ? My nemůžeme postavit odpočívku pomalu 2 km od MÚK, ale tady budou zastávky ? Pokud to nebude řešení, že budou např. "uvnitř" MÚK, pak fakt už nevím .. Oddělené zálivy jsou dobré řešení .. na silnici, kde je 90, ne na budoucí dálnici ..
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od jozka »

Ona to asi moc budouci dalnice nebude, protoze oblouky, stoupani, MUK...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Honey72 »

Zastávka, na které zastaví autobus dvakrát denně a je oddělena vnějším zálivem, není extrémně nebezpečná. Je to bezpečnější než když kamion najíždí zpátky z odstavného pruhu.
Jenže, lidé se musí na zastávku nějak dostat a nepředpokládám, že budou chodit brankou. Takže zvěř má volný přístup a v oblasti s rozsáhlými lesy ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od jozka »

Zver se dostane kdykoliv, bude-li chtit. Sveho casu jsem takhle potkal srnce na D10 u Ctyr Kamenu. Zrejme si rekl, ze kdyz muze byt na dalnici cyklotrasa, tak tam muzou i pesaci.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od michal »

Aram96 píše:A v čem je zde problém ?
A Vám přijde normální, aby na křížení dvou dálnic byl vyřazovací pruh o délce 155 m, aby se pak po 60 m metrech rozšířil na dva a po dalších 70 m na tři pruhy? :shock:
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Aram96 »

Nevidím v tomto jediný problém, maximálně mohl být odbočovací pruh z hlavní trasy o něco dříve, aby mohly být delší ty oddělené pruhy potom, jinak je to tady za mě v pořádku. Desetkrát horší situace je na "opačné" straně MÚK. Brno>Strakonice je přímo otřesně řešené. Naštěstí tohle asi není uzel takového významu jako D5xD0, kde ta křižovatka si opravdu zaslouží nemalou přestavbu, ale zatím ticho po pěšině, stejně jako zkapacitnění D5 .. :( Když jsem jel tady, tak stíhat sledovat značení ve směru Brno>Strakonice, do toho provoz při vyměňování pruhů, a to dokonce dvakrát .. to souhlasím, tohle nemá s dálničním křížením nic společného .. jenže ono se to jako dálniční křižovatka nejspíš ani nenavrhovalo, stačí se podívat, jak vypadají některé jiné MÚK "eRek".
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Honey72 »

Ano, i já co tu stavbu sledoval od základů jsem na ní špatně odbočil :-) Sledovat cedule, pruhy, auta a navigace nestíhá říkat držte se vlevo držte se vpravo, natož čísla silnic :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od michal »

Jasně, ale s tím těžko půjde něco udělat. Ne v nejbližších padesáti letech. Ovšem položit o trochu asfaltu víc a změnit vodorovné značení zas tak beznadějně nezní.
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Aram96 »

Však já neříkám, aby se to tady přestavovalo, jen že jestli je v té křižovatce něco špatně, tak je to tohle. Ale pořád nechápu, v čem vidíš problém ty. :D Jen v té délce těch pruhů ? Když už, tak bych spíše prodloužil odbočovací pruh z hlavní trasy, tohle mě přijde prostě v pohodě, jedu pruhem a rozdělí se na 3 a nad každým značka, za mě ok. Kapacitně to zde, předpokládám, stačí bohatě.

Honey: myslím, že tady jsem navigaci zrovna i měl, nicméně tady jsem ji totálně ignoroval, protože jak říkáš, navigace tady nemá šanci stíhat, takže jsem jel podle značek. Špatně jsem neodbočil, vše ok, ale tohle opravdu není vzor pro dálniční křižovatku, tohle je horší jak většina i obyčejných MÚK v Česku. :) Bohužel právě něco podobného vznikne u Přerova, pokud se to postaví podle současných plánů. Naštěstí se tam tedy budou jen motat do cesty jiná auta, ale ten hlavní směr pro křížení dálnic pojede pořád jedním pruhem, alespoň že tak .. pardon za OT.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od michal »

Dělat z jednoho na takovém kousku tři je podle mě nesmysl. Stačilo by, aby na Plzeň šlo jet i z pravého. Vlastně by se ani nemuselo asfaltovat. Nedělní večery a ranní špička jsou ideální pro sledování této komedie jménem múk Lahovice... Obecně pak vidím problém v tom, že ty návěsti jsou tak velikánské, že se ani nad ten určený pruh nevejdou. Nejdřív je jen jedna a o 150 metrů dál hned tři. A teď hledejte na té obrovské ploše svůj cíl... A přitom příklad od Honey72 ukazuje, že se má jezdit podle značek, ne podle navigace :D Mně to naše značení, a to i to vodorovné, strašně irituje, bohužel (nebo spíš bohudík) jsem ale ročník, který na návěsti kouká víc než na navigaci. A tak koukám i na ty, které jsem už viděl nespočetněkrát a dívat bych se vlastně nemusel. Což mě pak irituje ještě víc.. :D
Aram96
Příspěvky: 7855
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Aram96 »

Nevím .. jsem naprosto opačného názoru. Naopak vítám pořádné návěsti, je to pak vidět dříve, umístění nad pruhy mě zde přijde smysluplné, i šipky jsou správně (to nebývá úplně samozřejmostí, kolikrát je rovná šipka i pro jízdu do zatáčky apod.). Jediné, co by to možná chtělo, je mít ty pruhy delší a to tak, aby se "stihly" ty značky ještě jednou zopakovat, než se pruh na Plzeň úplně oddělí. Nevím, co by mělo být špatně na tom, že se pruh roztrojí naráz. :mrgreen: Tato část křižovatky mě přijde spíše jako nejlepší (nejméně špatná ve srovnání s ostatními částmi). A není tady tajemstvím, že mě obecně dálniční křižovatky leží hodně v žaludku, takže když se to zdá v pohodě mně, tak to už musí být .. :lol:
Qěcy
Příspěvky: 26
Registrován: 23.6.2011 15:45:08

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Qěcy »

A není to příliš krátké odbočení na Brno/Plzeň od Řitky náhodou proto, že se má prodloužit při modernizaci úseku D0 - Řitka na D4? Navíc na strýtvjů vidím přerušované čáry přes bývalé plné čáry, takž tam asi nebyly od zprovoznění této MÚK tři odbočováky vedle sebe, ale jen dva a odstavný.
Lynx
Příspěvky: 3684
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D4 Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Lynx »

Já bych modernizoval formou tunelu pod Cukrákem, ale je mi jasné, že na to je tady málokdo mentálně připraven. Už jenom slovo "tunel" je pro mnohé nepřekonatelný strašák :-)

https://mapy.cz/s/bugaruvepu
Horipe
Příspěvky: 6
Registrován: 17.3.2022 8:55:51

Re: [D4] Lahovice (×D0) – Jíloviště

Příspěvek od Horipe »

Zdravím,
nemáte náhodou někdo představu, jak je to s konverzí přechod -> podchod přes D4 (potažmo I/4) na Zbraslavi? Případně jestli se chystá nějaká změna v povolené rychlosti mezi Malou Chuchlí a Lahovicemi.
Díky
martas
Příspěvky: 2466
Registrován: 18.5.2009 20:17:17
Bydliště: Choceň

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od martas »

darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od darwousek »

Konečně :kladivo: . Doufám že tam už nebude ta 50 km/h a dají tam alespoň těch 80 km/h.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od dvs »

:jidlo:
Koukám, že to vypisuje tsk-praha. Jak to je s převodem na ŘSD?
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od darwousek »

Nebude to ŘSD přebírat po dodělání podchodu?
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Papuanec
Příspěvky: 518
Registrován: 19.10.2018 0:16:37
Bydliště: Střed světa, zkráceně Praha

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Papuanec »

darwousek píše: 16.3.2023 14:49:01 Nebude to ŘSD přebírat po dodělání podchodu?
Bude, ta silnice už je jejich.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od darwousek »

Jak se to bude vůbec stavět? Nedokážu si představit uzavřít celou I/4 a navést vše na Zbraslav. Ale zároveň si nedovedu představit že by to stavěli po pulkach v režimu 1+1.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od michal »

Já bych si tipnul most jak na Nových Mlýnech, pod kterým to vykopou, vybední, vybetonují a pak jen na víkend zavřou, aby to vyasfaltovali... :twisted: Jo a ještě jeden víkend to bude chtít na piloty... :D
Vitapb
Příspěvky: 153
Registrován: 11.11.2015 21:37:56

Re: [D4] Zbraslav - Řitka, modernizace

Příspěvek od Vitapb »

Snad to tu není OT, ale nevíte k čemu slouží nově zbudovaná brána na začátku D4, někde v těchto místech? https://mapy.cz/letecka?vlastni-body&ut ... 97093&z=18
Odpovědět

Zpět na „D4“