doprava ve volebních programech

Off-topic pokec
Odpovědět
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:Jasně, když tě čísla usvědčí, jak jsi mimo, nezbývá než blábolit o poselstvích, očekávání a hodnotových krizích.
K pochopení těchto pojmů je zapotřebí abstraktní myšlení, smyslové poznání nestačí. Smyslové poznání postačuje v supermarketu při porovnávání slev, které jsou navíc i zvýrazněny barvou etiket.
Na druhou stranu jsou tyto pojmy snadno zneužitelné, a je docela možné, že budou zneužity i novou vládou. Pokud se tak stane, nebudu mít problém s touto vládou nesouhlasit. Nejsem spoutám vazbami stranickými, ideologickými ani finančními. Tyto vazby mi vytanou, když čtu příspěvky "1975".
Je docela možné, že odstupující vláda v zásadě splnila to, co napsala v prohlášeních. Sám Babiš přiznává jen nesplnění počtu (kilometrů) obchvatů.
Pak jsem trouba já, který uvěřil billboardům slibující po čínsku "velký skok vpřed".
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od 1975 »

Zklamu tě. Nemám na odcházející vládu žádné vazby stranické, ideologické, natož finanční. Zase jen poměrně ubohý pokus odvrátit pozornost od faktů.
Ty jsou jasné - minulá vláda si dala v oblasti dálnic/silnic konkrétní cíle a s přimhouřením oka je v zásadě splnila. Nová vláda žádné podobné konkrétní cíle v oblasti dálnic nemá. Jen obecné tlachy. A velkou výhodu, že narozdíl od doby před 4/8 lety je nyní násobně více věcí skutečně připravených/ve vysokém stadiu přípravy. Jen je "nezmrvit" novým "abstraktním zamýšlením se nad smyslovým poznáním".
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:...minulá vláda si dala v oblasti dálnic/silnic konkrétní cíle a s přimhouřením oka je v zásadě splnila. Nová vláda žádné podobné konkrétní cíle v oblasti dálnic nemá.
Konkrétní cíle byly nejviditelnější na stránkách ŘSD. Byly definovány jak finančně, tak termínově. Výsledek - pěkný díl příspěvků na tomto fóru se týká stížností, že letáky ŘSD s termíny jsou pouze cár papíru.
K čemu je nám taková "konkrétnost"? Stačí suma v kapitole rozpočtu, která se týká investic do dálnic a silnic. A státní rozpočet se teprve staví...Minulá vláda ho zvorala.
Paul1
Příspěvky: 349
Registrován: 4.1.2021 16:16:05

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Paul1 »

1975 píše: Nová vláda žádné podobné konkrétní cíle v oblasti dálnic nemá. Jen obecné tlachy. A velkou výhodu, že narozdíl od doby před 4/8 lety je nyní násobně více věcí skutečně připravených/ve vysokém stadiu přípravy. Jen je "nezmrvit" novým "abstraktním zamýšlením se nad smyslovým poznáním".
Jestliže nová vláda "zdědila" rekordní deficit, tak se těžko plánuje. Když budeš mít zadluženou domácnost, tak budeš taky těžko plánovat budoucí investice. U firem to samé, když Babiš tak rád přirovnává řízení státu s firmou.

Btw. nová vláda má má prioritu v D35, D1 a D0, pokud budou tyto stavby za 4 roky rozestavěný (D0- jen 511, zbytek asi těžko), tak budu spokojený. Bonusem bude dodělat D11 a D3 k hranicím. Nic víc není akutně třeba, pokud budou chtít zabrzdit zvyšování zadlužení.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

1975 píše:Zklamu tě. Nemám na odcházející vládu žádné vazby stranické, ideologické, natož finanční. Zase jen poměrně ubohý pokus odvrátit pozornost od faktů.
Ty jsou jasné - minulá vláda si dala v oblasti dálnic/silnic konkrétní cíle a s přimhouřením oka je v zásadě splnila. Nová vláda žádné podobné konkrétní cíle v oblasti dálnic nemá. Jen obecné tlachy. A velkou výhodu, že narozdíl od doby před 4/8 lety je nyní násobně více věcí skutečně připravených/ve vysokém stadiu přípravy. Jen je "nezmrvit" novým "abstraktním zamýšlením se nad smyslovým poznáním".
Vážně ? Já zatím četl akorát to, že prioritou je D0 a D35. Nebo kde si můžu přečíst programové prohlášení vlády ? :o Mimochodem z těch cílů co se týče obchvatů, tak vláda splnila snad jen Slaný. Zbytek jsou dálnice, nebo je to teprve v realizaci (ale aspoň to) nebo je to dál v přípravě (většina).

To nebude o abstraktním zamýšlením se nad smyslovým poznáním, bude to o tom, kolik peněz dají. A ono nebude úplně kde brát. Přesně opačný problém než měla vláda minulá. Ta mohla rozhazovat, ale připraveno skoro nic nebylo, protože Bárta. Jsem zvědavý, jestli se dožiju doby, kdy bude konjunktura a zároveň toho bude dost připraveno. :mrgreen:

Viděl bych to ve dvou rovinách. Když porovnáme slíbené dálnice a realitu, tak vláda splnila a můžeme ji chválit. Když porovnáme práci vlády, tj. to na co má vliv a co a jak zvládla, je to za mě o dost horší. Nebýt těch dvou zlepšováků v zákoně 416 tak neudělala nic. Opěvovat ji, že zajistila finance - ok, můžeme to použít pro poslední dva roky, kdy rozpočty už opravdu stojí za zmínku. Do té doby to za zmínku moc nestojí (vím, nebylo to za co utratit), a to i proto, že prostě měla na rozhazování. Je to jako líbat nohy miliardáři, který dal na charitu 1 milion korun. Jo, je to šlechetné, ale ... asi jako bych já dal 10 korun. :?
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

theodor less píše:Teď je na tahu nová vláda a nové sliby. Uvidíme jak si nová vláda poradí s hodnotovou krizí a zda toto úsilí bude prosazovat slušnou politikou.
Co se týče výstavby dálnic, nová vláda toho moc neslíbila. To neberu jako chybu, ale jako přednost. Méně kilometrů dálnic je realistický pohled a znamená také konec populistických slibů. Vláda by měla udržet realistický pohled i na D0.
Se slibem "hodnotové" politiky je to horší. Solární baron s podezřelým financováním Věslav Michalík (STAN) byl sice vyhozen z nominace na ministra, ale proč ho vůbec stavěli? Brněnský mafián Pavel Blažek (ODS) je navržen jako ministr spravedlnosti, i když ho šetří PČR.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od krtek700 »

Sakra zase jsem si to smazal před odesláním, tak to zkrátím.

Theo fakt bavíš, nejen že máš v jednu chvíli příspěvky snad na celém foru, ale děláš i takhle super zábavu, kdy vtipně reaguješ na své vlastní příspěvky staré pár hodin.
Nastolil jsi určitě několik zajímavých témat, od toho, co je vlastně populismus, protože co je v ČR označováno jako populismus úplně neodpovídá. Další otázka je, zda konkrétní slib je populističtější, než obecné fráze a zda je lepší si dávat nízké nebo vysoké cíle.
Mimochodem dosavadní působení budoucího ministra možná ukazuje i na to, že sloučení Dopravy a průmyslu není tak nepředstavitelné. Působí skoro až tak, že je naprosto zbytečný. Rozhovory by šly nahradit slovy Budeme pokračovat. Teď se ho před hradem ptali, co vidí na MD za problémy a mluvil o historickém dluhu v nepostavených km dálnic a železnic. Ale jestli něco plánují dělat jinak to jsme neslyšel. Buď považují MD za kvalitní nebo nemají představu, co chtějí udělat. Nebo nepochopitelně ví, ale mlží.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

krtek700 píše:Nastolil jsi určitě několik zajímavých témat, od toho, co je vlastně populismus, protože co je v ČR označováno jako populismus úplně neodpovídá.
Teď se ho (Kupky) před hradem ptali, co vidí na MD za problémy a mluvil o historickém dluhu v nepostavených km dálnic a železnic.
Nejsem stranicky fixován, takže mohu říci, že vláda v demisi je v tuto chvíli méně populistická než ta nastupující (povinné očkování). Historický dluh v nepostavených dálnicích a železnicích je zřejmý. Já ho vidím, ale mám výhodu, že nepatřím k "tvrdému jádru" voličů jakékoli strany. Jenom stranická zaslepenost chápe výrok o historickém dluhu jako útok na ty "moje". Historický dluh se totiž týká i stran, které vládly před rokem 2013.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od 1975 »

Jasně, když někdo "slíbí" x km a dodá je, tak je to populismus. Ale když někdo obecně plácne, "že je historický dluh", tak je to skoro státník.
Martin je "žurnalista" a mluvčí, takže ví, jak mnoha slovy neříct nic. Určitě je bude mít gramaticky správně, narozdíl od Andyho, ale obsah je beztvará kaše.
Dneska samozřejmě u akvárka nebylo představení nastaveno na nějaké konkrétnosti, ale programové prohlášení vlády (které ještě není, víme Arame, je jen koaliční smlouva) by mělo obsahovat konkrétní termíny/"deliverables" aspoň pro ty dvě superpriority, D0 a D35. Jaký bude jejich stav v 2025?
Kolik úseků bude dostavených/rozestavěných/mít SP/ÚR/EIU?
Pak je to Plán. Jinak jsou to "nepřezkoumatelné bláboly".
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

Jó, za Babiše, to byly plány...

http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 64#p202964
S_M_Lomoz píše:Kdybyste měli snad dojem, že se v Národním investičním plánu pro léta 2020-2050 dočtete nějakou vizi vývoje dálniční sítě po roce 2030: na straně 45 (strana 23 PDF) najdete položku
Dálniční síť po roce 2030 | Výstavba nových dálničních tahu | 2031 (zahájení) | 290 000 (v mil. Kč, tj. 290 mld Kč)
https://www.vlada.cz/assets/media-centr ... 0_2050.pdf
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

1975 píše:ale programové prohlášení vlády (které ještě není, víme Arame, je jen koaliční smlouva) by mělo obsahovat konkrétní termíny/"deliverables" aspoň pro ty dvě superpriority, D0 a D35. Jaký bude jejich stav v 2025?
Kolik úseků bude dostavených/rozestavěných/mít SP/ÚR/EIU?
Pak je to Plán. Jinak jsou to "nepřezkoumatelné bláboly".
No já to právě vím, že není. Proto jsem v předchozím příspěvku napsal tuhle ironickou otázku. ;)

Za mě by naopak programové prohlášení vlády nemělo tohle vůbec, ale vůbec obsahovat. Od toho je ŘSD. V programovém hlášení má být napsáno, že dokud bude ŘSD šlapat jako doposud, tak Mátl zůstane na svém místě, tam, kde jsou pořád neduhy v legislativě, tak to budou řešit, to, co má ŘSD PŘIPRAVENO, tak na to zajistí tolik a tolik peněz (popř.na co už ne), popř. kolik peněz narvou do oprav.
Kolik km zahájí a kdy apod. .. to se mohou podívat rovnou do mapky ŘSD a s chladnou hlavou si to spočítat, co je asi reálné. Nakonec dojdou k tomu, že na to nemají do realizace sebemenší PŘÍMÝ vliv a že jediné, co vlastně mohou, je zajistit právě "až ty peníze" či změny v legislativě.
Pokud se tam mají objevit nějaké konkrétní km, tak by to pro nás NEMĚLO být překvapením, protože by to mělo vycházet z dat ŘSD co je reálného do r.2025 dokončit/zahájit. Když tam bude něco navíc, tak se tomu pochopitelně vysmějeme, jako např. tomu, že do roku 2025 bude stát 511 a podobné nereálné věci. Když méně, tak to znamená, že dálnice pro ně nejsou prioritou vůbec. Suma sumárum, klidně tam může být jen něco ve smyslu: zajistíme finance na to, co ŘSD dokáže připravit. A já bych se vsadil, že ani to nedokážou, protože těch připravených staveb v průběhu volebního období přibude více než dost. :jidlo:
Ale jó, já vím, že stejně bude v prohlášení napsáno, že pohnou s přípravou alespoň těch nejdůležitějších tahů a to: D1,2,3,4,5,6,7,....
jozka
Příspěvky: 2783
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od jozka »

V programovém hlášení má být napsáno, že dokud bude ŘSD šlapat jako doposud, tak Mátl zůstane na svém místě
Opravdu po nich chcete, aby priznali, ze kecali, kdyz tvrdili, ze se nestavi protoze neschopna vlada AB?

:D
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Mike »

theodor less píše:Jó, za Babiše, to byly plány...
njn
každému se nepovede předělat R na D a již postavenou "postavit" znovu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

jozka píše:
V programovém hlášení má být napsáno, že dokud bude ŘSD šlapat jako doposud, tak Mátl zůstane na svém místě
Opravdu po nich chcete, aby priznali, ze kecali, kdyz tvrdili, ze se nestavi protoze neschopna vlada AB? :D
To by bylo terno, že. :) O tom by i na idnesu napsali.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od 1975 »

Arame, ale já nikde nepsal, že už je programové prohlášení...To, že tam mají být konkrétní věci, a neříkám, že všechny, na tom si ale trvám:o) Jinak to je jen kus hadru, asi jako Memoranda.

Jinak Martin je teflonovej, takže klidně s kamennou tváří dá dohromady několik souvětí, proč to dělá jinak, i když úplně stejně, o to strach nemám. Ale abych byl fér, je jeden z mála pětikoalů, který i dneska přiznal, že samozřejmě bude otevírat to, co připravili předchůdci. Což ho šlechtí.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od krtek700 »

Tady se zase urodilo.
Theo: můžeš ty stranické knížky vytahovat dál, ale asi to skončí tím, že budeš mít 0% úspěšnost. Zase se pokoušíš překrucovat cizí myšlenky do něčeho co nikdy neřekl. Tu část jsi i správně citoval, tak si možná všimli, že jsem spojení historický dluh s nikým nespojoval a ani netvrdil, že neexistuje. Naopak jsi z dalších slov mohl pochopit, že jsem kritizoval to, že To působí jako kdyby nastupoval další kandidát za ANO, protože pokud je tedy problém už jenom historický dluh, je vše vyřešené a jeho práce už tedy bude pouze tlačit káru.
A poměrně souhlasím s Aramem, mi po nich nechceme aby vymysleli nějakánnedmslns čísla, jako že plácnou 100km každý rok, ikdyz to není možné. Ale oni se poměrně vyhýbají i tomu aby se odkázali na výhledy ŘSD. Sledujete TK, novináři se ptají na km a já tedy upřímně neslyšel ani jednu konkrétní odpověď s km (klidně podle ŘSD) nebo i obecně, že podle výhledu ŘSD. Ale chápu, navíc na TK řekl, že se v ČR každý příští rok postaví desítky km dálnice a v rádiu to podávali úplně bez kontextu a skoro to oslavovali jako nějakou změnu.
Víme že d0 a d35 budou priorita, ale už nevíme co to konkrétně znamená.
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

1975 píše:Jinak Martin je teflonovej, takže klidně s kamennou tváří dá dohromady několik souvětí, proč to dělá jinak, i když úplně stejně, o to strach nemám. Ale abych byl fér, je jeden z mála pětikoalů, který i dneska přiznal, že samozřejmě bude otevírat to, co připravili předchůdci. Což ho šlechtí.
Ano, s tím bez výhrady souhlasím.
kot
Příspěvky: 10512
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kot »

Teď je otázkou, zda vůbec / nová / vláda bude k 31.12.2021. Zda stařík přestane porušovat ústavu a kývne na Fialův tým bez obstrukcí.
Japao Joe
Příspěvky: 1052
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Japao Joe »

Já tedy nevím, ale co jsem já četl ústavu tak 'stařík' v kapitole 'Prezident' žádnou povinnost (danou třeba "musí") jmenovat nemá a ani nejmenuje vládu jako celek, ale jmenuje jednotlivé ministry. V kapitole 'Vláda' je ten text 'na návrh premiéra' a podle mě je tím pouze omezen okruh osob, ze kterých prezident jmenuje. Není tam ani napsáno, že premiér nemůže prezidentovi navrhnout na konkrétní ministerstvo více kandidátů, ze kterých si prezident vybere. Tahle část ústavy je prostě takový nedomyšlený bastl, že se není co divit vlastnímu výkladu každého 'kreativního' prezidenta a který by bylo vhodné předělat.
krtek700
Příspěvky: 1134
Registrován: 6.12.2015 12:16:17

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od krtek700 »

Tak ono se většinou říká, že ústava je ústavou a ne podrobným návodem, jak má kdo co dělat. Pak je tady v duchu ústavy, ve smyslu ústavy, podle ústavních právníků a podle Ústavního soudu.
Upřímně, Zeman vlastně nemá důvod, proč Lipavského jmenovat a spoustu důvodu proč ne. Dá se očekávat, že by neměl mít problém s tím, že bude podána nějaká žaloba. Pokud se mu bude dařit v budoucnu dobře, tak už bude stejně jenom v důchodu a není to někdo, koho by trápilo, že si o něm část spočenosti myslí své.
A jak vidíme, tak nějaká stížnost nebude moc rychle vyřízena, tak na začátku asi Lipavský ministr nebude. Pikantní situace na tom je, že třeba ODS by tam taky radši viděla někoho jiného.
Prostě jmenovat vládu-1 a počkat na vyřešení toho problémů je lepší než čekat na vyřešení problémů a pak si nechat jmenovat vládu. Takže to bude pravděpodobně zdržení pro Zahraniční a pro zbytek to bude normálně.
kyk
Příspěvky: 957
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od kyk »

Ono je těžko slibovat nějaká konkrétnější čísla, když ani nejste připuštěný ke zdroji (dat) ze kterého můžete čerpat informace a pak je formulovat ven.
Konkrétní věci a data můžeme slyšet, až se noví ministři ve svém resortu rozkoukají.
V současné době sedí na MD Havlíček a novému ministru ještě nepředal klíče od kanclu.
1975
Příspěvky: 4233
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od 1975 »

Jakože on tam Martin na MD nebyl, nikoho tam nezná a nikdo s nim nemluví? Jako poslanec neví nic o SFDI? Nečte web ŘSD a tenhle? :o) Tohle jsou fakt slabé výmluvy...
theodor less
Příspěvky: 2757
Registrován: 27.4.2018 23:10:42

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od theodor less »

kyk píše:Konkrétní věci a data můžeme slyšet, až se noví ministři ve svém resortu rozkoukají.
"1975" píše, že se za Kupky bude stavět to, co připravili předchůdci. Tak nečekejte na konkrétní věci a data, ale podívejte se, co je připraveno. Nový ministr zdravotnictví nemá (a nemůže) mít žádné eso v rukávu proti koronaviru, nemá ho ani nový ministr dopravy na stavbu dálnic. Ministr zdravotnictví je ve výhodě; teoreticky může vytáhnout jakýkoli list z vějíře karet. To ministr dopravy udělat nemůže; rád by D35 nebo D0, ale ty nejsou k dispozici.
jozka
Příspěvky: 2783
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od jozka »

My (nebo minimalne ja) od noveho ministra dopravy necekame zadne eso v rukavu. My od nej cekame ze zas nehodi do pripravy/vystavby vidle protoze ekonomika/variantni_posouzeni/potrebnost/cokoliv_dalsiho (nehodici se skrtnete). Protoze uz jsme si jednou overili ze ty nasledky se tahnou leta.

Jeho ukolem je do toho nekecat, zajistit financovani a naslouchat kde by mohl pomoct soubojem titanu a pokud to je pruchodne tak ho podstoupit. Odmenou mu bude aureola "toho, kdo to postavil" a fotky na kterych ma nuzky v ruce.
Aram96
Příspěvky: 7899
Registrován: 13.8.2018 20:56:09
Bydliště: A88-R43-D43-I/43-I/73-?-?

Re: doprava ve volebních programech

Příspěvek od Aram96 »

Dobře napsáno. :ok: Co se týče dálnic a ŘSD tak souhlasím. Na SŽ ať se klidně trochu podívá.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“