I/4 Obecně

(D4, I/20) – Strakonice (I/22) – Vimperk – Německo
Odpovědět
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Místo I/4 Strakonice-Vimperk se na mapě projektů řsd objevil projekt Volyně-Zlešice https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa- ... die&page=0 zatím zde není žádný leták ale myslím si že půjde o zkrácenou verzi I/4 Strakonice-Vimperk nebo půjde o tuto verzi na stránkách města Volyně https://www.volyne.eu/assets/File.ashx? ... enty=11492
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
HBA
Příspěvky: 24
Registrován: 18.3.2009 12:59:57

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od HBA »

Tomuto řešení obchvatu Volyně moc nevěřím, stejně jako nevěřím navrhovanému východnímu obchvatu Strakonic - nejspíš by bylo v obou případech vhodnější jít dále od měst. Zlešické serpentiny jsou problém, malý tunel by to nejspíš vyřešil. V každém případě bude úspěch, když se něco pohne, třeba obchvat Strakonic má nejlbližší možné zahájení výstavby v roce 2033.
Jirka95
Příspěvky: 290
Registrován: 27.8.2014 12:39:31

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od Jirka95 »

Překvapuje mě ten datum zpracování v projektu. Myslel jsem, že celý koncept modernizace I/4 k Německu je jedním z těch snových projektů devadesátek (jako např. R35 Turnov Jičín, D43, D52 nebo tunel Červenohorské sedlo) a v té studii na odkazu je 06/2019 takže se přeci jen o něco ŘSD na tom to úseku snaží.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Tak ono není divu obchvat volyně je potřebný zvlášť když potom vidíte tyhle zprávy https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1 ... ni-namesti
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

https://www.facebook.com/page/955644631 ... ?q=obchvat Jak je vidět tak i Strakonice již pracují na obchvatu jen mi datum 2033 přijde pozdě už v tuto chvíli když ve špičce jedu Strakonicemi tak stojím v koloně ty kolony by se daly dočasně vyřešit kdyby se tyto okružní křižovatky přestavěly na turbookružní https://mapy.cz/s/puvobezeta
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od martini »

Dnes začala oprava od Chraštiček po hranici Středočeského a Jihočeského kraje (před Lety), budu rád za reporting z místa, jak to tam vypadá, podíl regulovčíků by měl být vyšší než loni, tak snad se to obejde s menšími kolonami.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
martink
Příspěvky: 147
Registrován: 10.12.2019 1:22:29

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od martink »

Projížděl jsem včera a dnes okolo 7:30 směr PI > Pb, čekaní v pohodě, 5 minut zdržení. Včera stihli odfrézovat starý povrch v celém blokovaném úseku. Zlý špatný budou zase pátky odpo, neděle a pondělí ráno.

Semafory nefungují, asi zatím. Úsměvný je způsob, jakým ukazují pracovníci že první auto může ject - snando se splete s naháněním mouchy plácačkou :D vodorovně podél těla.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od martini »

Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Martin96
Příspěvky: 550
Registrován: 3.11.2016 10:11:25
Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
Kontaktovat uživatele:

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od Martin96 »

Před pár týdny jsem si projel silnici ze Strakonic do Vimperka. Pěkná vyhlídková silnice s několika serpentinami a od Volyně s relativně slabým provozem.

Nejvíce mne ale překvapilo náměstí ve Volyni, kde je snad poslední úsek silnice I. třídy s dlažebními kostkami u nás. Nebo jsou ještě nějaká další místa? :)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od Honey72 »

Jsou. třeba zde:
https://1url.cz/sreTK

Odkaz na google mapy zkrácen. Jirka L.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Dnes jsem jel Vimperkem na Pasov a obvykle sjíždím na II/145 a stav silnice od ulice Kaplířova Je příšerný. Ačkoliv se po opravě zlepšil tak těch skoro 1,5 km padesátky a radarů hrozně zpomaluje. Taak jsem začal po internetu tápat zda exisují/existovali nějáké ty plány na obchvat. Ačkoliv se mi povedlo najít že stavba
Vimperk-Solná Lhota měla být realizována už v roce 2012 a mrzí mne že na stavbu tehdy nebyli peníze a teď se k znovuotevření plánování téhle stavby nikdo moc nemá.

Každopádně jsem k obchvatu Vimperku nic nenašel tak mě takový lehký obchvat napadl https://www.rajce.net/a18258456 :) . A vím ten obchvat není realizovatelný ale myslím že je to jedna z mála realizovatlných variant bez tunelu.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Zase jsem se vydal do Německa a nestihl jsem se divit jak I/4 za Vimperkem vypadá. Přibližně v těhle místech jsou popadaná svodidla od stromů . U Kubové Huti byl špalek na kraji vozovky no prostě hrůza. Kdyby to byl ojedinělý případ tak nic neřeknu ale ty stromy prakticky na vozovce byli od Vimperka až po Novou Houžnou. Zatímco na B12 až do Freyungu nebyl ani jeden strom spadlý natož na vozovce a to tam vítr byl také. A o stavu vozovky se nedá mluvit rozdíl mezi B12 a I/4 bych poznal i po slepu. Myslím že mnozí němci by se až zalekli stavu I/4 .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Když už se na foru I/11 posílali nějáké ty vize I/11 tak sem zašlu svoji vizi I/4 . https://mapy.cz/s/mafusavaro
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od NullDeVoid »

Kam zmizely ty obrázky? Docela se mi to líbilo. Člověk aspoň věděl, co je dálnice a co ne.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Pošlu sem tedy všechny moje vize od Nové hospody po Čkyni mám je ještě dál ale od Čkyně jsem to plácal hrozně megalomansky a nereálně
D4  od Nové Hospody ke Kbelnici
D4 od Nové Hospody ke Kbelnici
Hospoda-Kbelnice.png (686.92 KiB) Zobrazeno 3251 x
D4 od Kbelnice po Strakonice
D4 od Kbelnice po Strakonice
Kbenice-Strakonice.png (558.17 KiB) Zobrazeno 3251 x
¨
D4 Strakonice obchvat dálniční část
D4 Strakonice obchvat dálniční část
Strakonice obchvat 1. etapa.png (609.41 KiB) Zobrazeno 3251 x
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od NullDeVoid »

Jo, tyhle 3 se mi líbí. Takhle by to mělo být.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

do jednoho příspěvku se mi to nevejde tak to rozkouskuju
I/4 SD4P část obchvatu Strakonic
I/4 SD4P část obchvatu Strakonic
Strakonice obchvat 2. Etapa.png (443.28 KiB) Zobrazeno 3244 x
Obchvat Strunkovic nad Volyňkou
Obchvat Strunkovic nad Volyňkou
Obchvat Strunkovic.png (680.03 KiB) Zobrazeno 3244 x
Tady jsem u Nemětic malinko upstul uzdu fantazie.
1. Část obchvatu Volyně a Přechovic
1. Část obchvatu Volyně a Přechovic
obchvat volyně 1. část.png (569.92 KiB) Zobrazeno 3244 x
Stále všude až od Nové hospody s múk aby byl provoz co nejplynulejší .
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

2. Část obchvatu Volyně a Zlešic.
2. Část obchvatu Volyně a Zlešic.
Obchvat volyně 2. část.png (764.3 KiB) Zobrazeno 3243 x
Namaloval jsem to prakticky stejně jako řsd https://www.rsd.cz/mapa-staveb#/stavby/ ... die&page=0 . Až na malé úpravy u Zlešic jako je třeba múk.
Obchvat Čkyně
Obchvat Čkyně
Čyně severozápadní obhvat.png (564.69 KiB) Zobrazeno 3243 x
Trochu jsem opět upustil uzdu fantazii a u Lčovic jsem zakreslil velkou MÚK co by měla spojovat Lčovice,Malenice a Nahořany . Do spojení do 1 múk aby nebyli 3 stykové křižovatky.
Můžu poslat i vize za Vimperk dál ale to je fantasmagorie.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
NullDeVoid
Příspěvky: 351
Registrován: 24.1.2023 19:51:36
Bydliště: Königsberg, Preußens, Bundesrepublik Großdeutschland

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od NullDeVoid »

Jo, tohle bych si dokázal představit jako cílový stav.
Vize sítě silnic a dálnic ČR (Aktualizováno 2024/01/08.) S je 4pruh, M je střídavý 3pruh, oba s MÚK, SMV.
Uvozovky jsou „ a “, desetinná je ČÁRKA, symbol je měny za číslem!
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Bohužel mi přijde že se i tomuhle stavu nikdy nedostaneme. Už jenom ta D4 do Strakonic s obchvatem je v nedohlednu. V mojí vizi by až za Čkyni nebyly žádné stykové křižovatky . Ve verzi ŘSD budou stykové křižovatky všude. Třeba ta múk z Nemĕtic,tu by kraj ani řsd nikdy nechtěl. Ale já zastávám ten názor aby byli I/_ × II/__ múk . Ať se nám nestane něco jako u Chýnova.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od kot »

Pánové zcela jistě píšete o ideálním stavu, to je jasné. Ale co peníze na ten ideál ? Budou ?
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Možná by byly kdyby se nestavěli takové zbytečnosti a nebourali mosty co mohli sloužit. Viz. PPP u Milína. Jinak je mi jasné že finančně proveditelné jsou v téhle době max na obchvat Volyně,Čkyně a myslím že na tu D4 ke Strakonicím by se taky peníze našli. Tenhle cílový stav jsou jen mé sny.
Už když po té I/4 skoro každodenně jezdím. Tak mě nějáká místa štvou extra třeba právě ta Čkyně,Volyně nebo křižovatka u Lčovic.

Kde jsou na 0,5 Km 3 stykovky. S tím že ani z jedné není při výjezdu z vedlejší něják extra vidět. Od Nahořan není vidět ani na jednu stranu. Od Lčovic kvůli horizontům tak ne. Né jednou se stalo že se tam buď od Vimperka nebo Volyně vyřítilo auto. Což dříve řešila alespoň doporučená 70km/h jenže ta byla při rekonstrukci v roce 2020 z neznámých důvodů odebrána. Moc řidičů jí nedodržovalo ale t hrstka co si tam dával pozor byla fajn Od Malenic tak je to to stejné kvůli horizontům. Další sebevražda jsou zastávky nevím jakého deb*la napadlo dát takhle za horizont zastávky bez podchodu/nadchodu.
Řešení je jasné.
Hlavní trasu I/4 zavrtat v téhle délce do zářezu https://mapy.cz/s/gezameheku . Nakreslil jsem si zase takový rádoby plánek. Modře jsou nové bus zastávky ať je o ně Lčovice neochudíme a šedivě jsou přístupové cesty k zastávkám .
MÚK Lčovice
MÚK Lčovice
2023-04-02 (3).png (165.93 KiB) Zobrazeno 3113 x
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
darwousek
Příspěvky: 930
Registrován: 21.10.2021 20:28:02
Bydliště: I/4 v budoucnu snad M4

Re: I/4 Obecně

Příspěvek od darwousek »

Tak bych jen chtěl říct že návštěva premiéra Fialy ve Vimperku pomohla i na I/4 . Dneska tam dávali nové odrazky a v celé délce od Strakonic vysekávali . Premiér si asi stěžoval.
Křižovatky I/_ × II/__ mají být MÚK nikdy ne OK .
D4 Má být minimálně do Strakonic.
Odpovědět

Zpět na „I/4“