[D1] Opravy a údržba dálnice mimo modernizaci

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Opravy D1

Příspěvek od -xdas- »

Lenny píše:V současnosti jsou 4 projekty přípraveny v šuplíku, a to Šternov - Psáře, Hořice - Loket, Větrný Jeníkov - Jihlava a Velká Bíteš - Devět Křížů. Osobně bych nejprve realizoval Hořice - Loket a Větrný Jeníkov - Jihlava. Pokud by nešly realizovat všechny 4 úseky najednou.
A existuje už nějaké datum, kdy by se mohlo začít?
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Opravy D1

Příspěvek od dd »

Lenny píše:Všechny tyto úseky budou realizovány s SOS zálivy. V úseku Šternov - Psáře jsou umístěny chytře na mostech, a to tak, že most bude realizován pro šestipruh a prostor navíc bude použit pro SOS záliv.
Teda neznám přesně projekt, ale moc bezpečné mi to nepřijde. V případě potíží se tak řidičům doporučuje zastavit na mostě. Kdyby se tam náhodou stala další nehoda, tak není kudy pryč. Vlastně ani od odstaveného auta nemohou jít do svahu.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Opravy D1

Příspěvek od adamos »

Lenny píše:..., a to tak, že most bude realizován pro šestipruh a prostor navíc bude použit pro SOS záliv.
Tak mě napadlo, máme pořád v předpisech, že na mostě se nesmí zastavit ani stát?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Opravy D1

Příspěvek od Bobek »

Nouzové zastavení vozidla je zastavení, nebo stání? ;)
Království a půl princezny za 511.
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Opravy D1

Příspěvek od siesa »

adamos píše:
Lenny píše:..., a to tak, že most bude realizován pro šestipruh a prostor navíc bude použit pro SOS záliv.
Tak mě napadlo, máme pořád v předpisech, že na mostě se nesmí zastavit ani stát?
Mame...Ale to neplati v pripade, ze k zastaveni je ridic donucen nejakou nepredlozenosti (napr. porucha nebo jine dalsi vnejsi okolnosti)...

Ja bych tam na tech mostech u tech hlasek jeste dobudoval WC, aby nam ridici neseskakovali z mostu dolu :lol: (omluvte muj cerny smysl pro humor...)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy D1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

<ot> Poslední věta před smrtí: Tahle kolona vypadá na dlouho, počkejte tady, jenom si skočím na WC :D </ot>

Každopádně zastavení na mostě není nic moc, už jen proto jak to nepříjemně houpe.
R48 -> D48 se podařilo!
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Opravy D1

Příspěvek od Bobek »

Království a půl princezny za 511.
Domis
Příspěvky: 238
Registrován: 18.2.2010 20:58:02
Bydliště: Viničné Šumice

Re: Opravy D1

Příspěvek od Domis »

...Existuje ale šance, jak je zachránit - přemluvit úředníky v Bruselu, aby dotace přesunuly na nejvytíženější dálnici v zemi, na dálnici D1...

Proč je tam to tvrdé Y? a navíc červeně :crazy:
majnao
Příspěvky: 32
Registrován: 24.5.2011 9:18:10

Re: Opravy D1

Příspěvek od majnao »

Rozhodně tam má být měkké i :D
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Opravy D1

Příspěvek od jonáš »

Asi že to automatickej korektor označil jako chybu ;-)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Opravy D1

Příspěvek od bumbik »

jak si to tu tak čtu, tak asi se nejeví šance, že jakýkoliv ministr dopravy přijde i s rekonstrukcí D1 brno - vyškov a D2 směrem do břeclavi - po těchto dálnicích jsem letos jel několikrát a můžu říct s klidem, že zde by neměla být podmínka průjezdu dálniční známka, tady by podle mě vůbec stát neměl dálniční poplatky po lidech chtít ale naopak ještě by stát měl lidem platit, že po takovém tankodromu musí jet ... a rovnou dát odškodné za vysezenou prdel :D:D:D:D - nemůžu si pomoct - podle mě by dálnice měla být především o kvalitě, takže by to na dálnici nemělo skákat ale naopak měl by to být povrch nádherně hladký a zkrátka mělo by to být perfektní ... jen se podívejme do jiných států např. do itálie rakouska či slovinska - tam ani auta nemusí mít tlumiče či stabilizátory tam hledat díru na cestě můžete s lupou :-))) ale naše dálnice jsou spíš antidálnice nejdražší v evropě a nic nevydrží je to hnus :-((( tak snad aspoň příští rok začne oprava D1 z prahy do brna PS: beztak začnou postupně od prahy směrem k brnu a přitom je to vlastně postavené na hlavu - před týdnem bylo v událostech na čt1, že D1 má přesně 40 let od uvedení prvního úseku do provozu a pravda je taková, že čím blíž praze, tím je D1 v lepším stavu, logicky by se tedy mělo začít opravovat od brna a postupně směrem k praze, ikdyž chápu, že je to hlavně o tom, jak půjde příprava jednotlivých úseků ... a já bych osobně začal ve vyškově pak brno pak D2 do břeclavi pak od brna do prahy sice by to nebylo 20 miliard ale třeba 30 miliard, ale holt i kdyby na to měla být půjčka od evropské investiční banky, tak si myslím, že je to dobrá investice, co myslíte vy??? přece nepřijde éra terénních aut a na ministerstvu dopravy nepřipraví značku "pozor tento úsek projede pouze s off-road vozem" :D:D:D:D:D s trochou nadsázky samozřejmě ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Opravy D1

Příspěvek od Sosa »

On Vás opravdu po tom někdo nutí jet???
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Opravy D1

Příspěvek od Lenny »

Je správné, že se platí za použití D1 i D2. Pokud řidič nechce si kupovat známku nebo se mu nelíbí stav D1 může si užít cestu po staré cestě a z necelých 2 hodiny z Brna do Prahy má rázem 4 hodiny, nehledě ke spotřebě. Příště doporučuji použít pro vyléčení cestu mezi VY a BR cestu II/431 a I/55. ;)
Ani s těmi úseky to není tak, že blíže ku Praze jsou lepší a blíže k Brnu horší. Nejhorší jsou na záčátku 2. poloviny. CB povrch mezi Kývalkou a Brnem mi přijde lepší než navazující úseky, ikdyž je nejstarší.

Tankodrom jsi asi ještě nikdy neviděl, škoda, že zrušili vojnu, mohl jsi to mít šanci poznat... :D D1 v některých úsecáích trochu drncá, ale není toho zase tak moc.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
čuřil
Příspěvky: 14
Registrován: 2.6.2011 20:33:20
Bydliště: Severní Chodsko

Re: Opravy D1

Příspěvek od čuřil »

D1 v některých úsecích trochu drncá, ale není toho zase tak moc.
Opravdu subjektivní názor... :shock: . Tak proč jí teda od příštího roku opravovat, když je vlasně v pohodě ..... . A argument s léčením se cestou po silnicích nižších tříd, mě taky celkem pobavil - s takovou logikou by bylo nejlepší se vrátit ke koňským povozům a prašným stezkám ... ;)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Opravy D1

Příspěvek od bumbik »

tak nějak ... prostě české cesty obecně jsou ostuda evropy ... marné jak to bylo v písničce ... až tu zemi celou rozkradem ... pak se vrátím do svý rodný colorado ... na koni, bo autem po tankodromu těžko projedu :D :D :D
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Opravy D1

Příspěvek od Lenny »

Netvrdím, že je v pohodě, opravu potřebuje, jen mi vadí, jak z ní někteří dělají rozbitou dálnici s pastmi na mamuty a protitankovými příkopy, prostě něco, co není.
Uznávám, že moje smysly jsou již za tu dobu ježdění po ní trochu otupěné a zvyklé.

Jistě, jen tato republika je díra a ostuda Evropy, kde je jen všechno předražené a špatné. Takový názor svědčí o malém poznání zbytku světa a vůbec žádné hrdosti na tuto zem. Na druhou stranu netvrdím, že tady je všechno super a nej. To bych taky lhal.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Opravy D1

Příspěvek od bumbik »

já mám tuto zemi rád, jsem vlastenec, jen mě štvou ti papaláši - vystřelil bych je na mars ... a taky stejně jako všechny daňové poplatníky mě štve, že máme nejdražší dálnice v evropě a nic to nevydrží, měli bychom se podívat třeba do sousedního slovenska, jak jsme tam byli na dovči, tak si nepamatuju, že bych viděl rozbité cesty a to jsme jeli doslova prdelkami světa :-))) jo holt né každá zem je rozkradená zkorumpovaná a má o nejméně 30 % předražené stavební zakázky - sice se do mě hned někdo pustí, ale nikdo mi nevymluví, že je to o moc míň ... a vidíte, když přijde někdo, kdo s tím chce něco udělat, tak sotva začne šlapat na paty takovým molochům typu Skanska a oni jakožto moloch, co má velký vliv, tak okamžitě ho pošlou k ledu vykonstruují naprosto cokoliv vyhrabou v novinách sebemenší kravinu a udělají z toho megalomanský skandál, jen, aby poslali toho vola do řiti (mluvím o bártovi) hned jak bárta řekl, že začne snižovat ceny staveb, říkal jsem - ten tam dlouho nebude, stavební firmy ho pošlou k ledu, bo jim začne šlapat na paty a ejhle došlo na má slova (teď se do mě určo taky někdo pustí, že s tím stavební firmy nemají co dělat atd. ale nikdo mi nevymluví, že je to jinak, nejsem naivní, kterej podnikatel si nechá ujít své bonusy z předražených staveb) holt jak říká jiné české přísloví - kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti!!! v tomto ohledu se snad poučí novej ministr dopravy Dobeš, ale jak začne mluvit o slevách a o reklamacích dalších atd. atd. tak budem spíš číst v novinách o rekonstrukci vlády na postu MD než o rekonstrukci D1 ... bohužel :-(((( osobně si moc přeju, ať D1 je co nejdříve zrekonstruovaná, myslím, že by to bylo dost velké plus pro všechny české řidiče :-)
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Opravy D1

Příspěvek od bumbik »

lenny co myslíš, nezdá se ti těch 10 let doba rekonstrukce celé D1 z prahy do brna nějak dlouho??? já bych myslel, že prostě to bude trvat mnohem kratší dobu tak 5 - 6 let - ale 10 mi přijde dost, co myslíš ty jako odborník?
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Opravy D1

Příspěvek od Lenny »

Asi bych doporučil ledový obklad na hlavu, po tomto co jsem si tu přečetl. :crazy: Už se mi nechce vyvracet jeden nesmysl za druhým. :crazy:

K tomu druhému, vše závisí na penězích, pokud jich bude hodně, jde udělat poměrně rychle cca 5-6 let, pokud jich bude méně, bude to trvat déle, to je přirozené. Rovněž nejde rozestavět celou dálnici na jednou, ale vždy kolem cca 5 úseků.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: Opravy D1

Příspěvek od bumbik »

no nevím jak ty, ale mi to teda jako nesmysly nepřijdou, ale hádat se nebudu ... koneckonců shodl jsem se na tom onehda s některými známými a všichni říkali totéž, holt do pozadí nevidíš, jedna věc jsou věci v novinách druhá věc je selský rozum :-) ale to je fuck není to na obklad na hlavu :-) myslím, že by to chtělo řešit ten bordel nahoře ale to se bohužel nikdy nestane :-((( dneska říkala nějaká holka na impulzu, že jak se opravuje část D1 mezi vyškovem a brnem, že tam stála v koloně a popojížděla a kamioňák ji natlačil na svodidla, tak byla z toho zhrzená, tak jsem si tak říkal, co to bude, až se bude rekonstruovat D1 z prahy do brna ve velkém, co to budou za škody nehody atd. atd. to bude sada ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Opravy D1

Příspěvek od jonáš »

No kdyby se nečekalo pět let nadarmo v polích u Hradce, až Havránková vyměkne, ale pokračovalo za Labe a postavil aspoň kus trasy kolem Litomyšli a Mýta, mohla bejt pomalu schůdná severní alternativa která by při přestavbě část dopravy z D1 odvedla. To by ovšem chtělo pružnější přípravu a přehodnocování priorit.

Jinak těch deset let mi přijde tak akorát, to je dvacítka v každym směru ročně .. víc se snad ani nedá v současný ekonomický situaci čekat a v dopravní situaci vydejchat.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10774
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Opravy D1

Příspěvek od Lenny »

Zkus jiné forum. Díky ;)

Edit: To nebylo na Jonáše
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dd
Příspěvky: 1194
Registrován: 22.6.2010 11:01:06

Re: Opravy D1

Příspěvek od dd »

Pokud jde o dopravní situaci, tak myslím, že špatné bude vždy první zúžení a další už budou v mezích (samozřejmě kromě úseků, kde na dálnici najíždí více aut, ale se týká asi jen části před Brnem). Takže je celkem jedno, jestli ty úseky budou rozestavěné 3 nebo 7.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opravy D1

Příspěvek od Martin z Ostravy »

jonáš píše:No kdyby se nečekalo pět let nadarmo v polích u Hradce, až Havránková vyměkne, ale pokračovalo za Labe a postavil aspoň kus trasy kolem Litomyšli a Mýta, mohla bejt pomalu schůdná severní alternativa která by při přestavbě část dopravy z D1 odvedla. To by ovšem chtělo pružnější přípravu a přehodnocování priorit.

Jinak těch deset let mi přijde tak akorát, to je dvacítka v každym směru ročně .. víc se snad ani nedá v současný ekonomický situaci čekat a v dopravní situaci vydejchat.
Přesně tak, ono vůbec celá ta koncepce D11 do Wroclavi je špatně měla to být primárně trasa na východ, tedy že dominantní měl být směr Praha-Olomouc, ale co už.
Doufejme, že se tu R35 podaří rozjet 2014.
R48 -> D48 se podařilo!
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Opravy D1

Příspěvek od Ondra O.K. »

Ono taky musime nejdriv zjistit kolika useku se tato generalni oprava tyka (mezi Prahou a Brnem)...predpokladam ze urcite ne u Praha-Mirosovice a vlastne cely usek Humpolec-Praha (minimalne smer Praha). Pak je nekolik novych useku, to je taky peknych par kilometru.

Muj odhad je tak v souctu treba 70 km v kazdem smeru v ruznych usecich? Ma nekdo presnejsi cisla?
Odpovědět

Zpět na „D1“