A co byste řekl kdyby vám tam navedli kamiony z celé Prahy?kot píše:No, pokud bych chtěl klid, ticho, jasné nebe a nechtěl čuchat smrad z NA či IAD, tak se šupem stěhuji na venkov či přímo třeba do hájenky uprostřed hvozdů. Já třeba bydlím ve městě, kde koukám na 4proudovku veprostřed které jezdí tram a pod barákem mi vede metro. Buď jsem schopen to zkousnout nebo mohu bydlet v přírodě na chatě. Je to pouze MOJE volba, ale i bez breku vím, že na hlavní 4proudovka včetně tramvají NAVŽDY zůstane. Jen nejsem ta ubrečená NIMBa.
Jižní spojka
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Re: Jižní spojka
Dobře, ale teď se člověk můžu už minimálně 20 let přestěhovat a nemusí čekat v pořádníku. Nikdo je tam nedrží a ani nenutí bydlet.P_V píše:Byla trochu jiná doba, byty na sídlišti se nekupovaly ani nepronajímaly dle katalogu, ale přidělovaly po několikaletém čekání v pořadníku. Vybrat sis mohl leda městskou část, kde ses do pořadníku přihlásil.Lenny píše: Každý moc dobře věděl, když se stěhoval na sídliště, co ho může čekat, tak nač ten pláč.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Jenže někteří lidé jsou úzce vázáni ke svému skoro rodišti, mají tu své vzpomínky, přátele a také už nejsou tak pružní jako v mládí kdy nic nebylo problém. Navíc jsou tu cihlové domy a relativně nízké platby. Můžete to pochopit?Lenny píše:Dobře, ale teď se člověk můžu už minimálně 20 let přestěhovat a nemusí čekat v pořádníku. Nikdo je tam nedrží a ani nenutí bydlet.P_V píše:Byla trochu jiná doba, byty na sídlišti se nekupovaly ani nepronajímaly dle katalogu, ale přidělovaly po několikaletém čekání v pořadníku. Vybrat sis mohl leda městskou část, kde ses do pořadníku přihlásil.Lenny píše: Každý moc dobře věděl, když se stěhoval na sídliště, co ho může čekat, tak nač ten pláč.
A pak žádný člověk by si neměl nechat zasahovat do svých práv takto devastujícím způsobem že? Nebo myslíte co Čech to posera, stáhnout ocas a táhnout jak vrchnost velí?
Naposledy upravil(a) Sporilovak dne 12.11.2013 18:44:56, celkem upraveno 1 x.
Re: Jižní spojka
Zkusím byt vyměnit či prodat , přidám nějaké kačky a prchám do klidu klidně i do okresního či ještě menšího města. Praha už není to co před 30 či více lety...
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
doporučuji pokud jste mladý, akční, zdravý a bohatý.....kot píše:Zkusím byt vyměnit či prodat , přidám nějaké kačky a prchám do klidu klidně i do okresního či ještě menšího města. Praha už není to co před 30 či více lety...
Re: Jižní spojka
Vzhledem k poklesu ceny bytů díky Spořilovské na to každý nebude mít. Současný problém Spořilovské nezpůsobil jen Zákos, ale hlavně stupidní rozhodnutí magistrátu, který tam nahnal prakticky veškerý tranzit Prahou. Asi Praha5 řvala víc a stát se chtěl napakovat na mýtném. Ale Jižní spojka měla pro D11-D5 zůstat.Lenny píše:Dobře, ale teď se člověk můžu už minimálně 20 let přestěhovat a nemusí čekat v pořádníku. Nikdo je tam nedrží a ani nenutí bydlet.
Re: Jižní spojka
A o tom to je, buď budu bydlet ve velkoměstě za levno u nějaké rušné silnice, anebo budu bydlet v klidu za draho či se odstěhuji mimo město.
S tím souhlasím, že je nesmysl tahat veškerý tranzit přes Spořilov místo využití JS, která byla za tímto účelem postavená.
S tím souhlasím, že je nesmysl tahat veškerý tranzit přes Spořilov místo využití JS, která byla za tímto účelem postavená.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Re: Jižní spojka
Mně ani není jasné, proč na JS nejde vybírat mýto. Není to tak dávno, co to byla I/29 a vybírání mýta na jedničkách snad nic nebrání.Lenny píše:S tím souhlasím, že je nesmysl tahat veškerý tranzit přes Spořilov místo využití JS, která byla za tímto účelem postavená.
Re: Jižní spojka
ano, do 17.11.1989 to opravdu nikdo netušil ( krom toho, v té době ani p-11 neexistovala )Sporilovak píše:Bydlím tu od 60. let. To, že bude Spořilovská - místní komunikace, využívaná jako spojnice mezi P11-P4-P10 hostit celoevropský tranzit kamionů nikdo vědět nemohl, stejně jako že nějaký pako způsobí Spořilovský masakr. Upadl jste na hlavu člověče??
mělste podopořit boleševika, aby nesundaval dráty z hranic a těch pár embéček a favoritů s liazkama se dalo vydržet co
diskutujeme o jedné věci ve dvou tématech a to je poěnkud schizofrenní
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Re: Jižní spojka
V územním plánu Prahy z roku 1964 je v trase Spořilovské spojky zakreslená III. Severojižní magistrála. Okruh kolem Prahy je navržen prakticky jako dvoupruhová silnice podřadného významu. Jen pro připomenutí, magistrály a tangenty byly navrženy pro převedení dopravy skrz Prahu, tj. i tranzitní, které v tu dobu bylo cca 20 %.Sporilovak píše:Bydlím tu od 60. let. To, že bude Spořilovská - místní komunikace, využívaná jako spojnice mezi P11-P4-P10 hostit celoevropský tranzit kamionů nikdo vědět nemohl, stejně jako že nějaký pako způsobí Spořilovský masakr. Upadl jste na hlavu člověče??Lenny píše:Kontrolní otázka, kdy bylo postaveno sídliště? Kapacitní komunikace v trase Spořilovské spojky byla plánována již od roku 1962. Rozhodnutí o využití Spořilovské spojky pro část tranzitní dopravy je z roku 1973, kdy se naplánovala 1. etapa Zákosu. Každý moc dobře věděl, když se stěhoval na sídliště, co ho může čekat, tak nač ten pláč.
Rovněž vyhnání NA z JS a BVK je nesmyslné, už jen kvůli té zajížďce.
Po změně na radiálně okružní systém v r. 1972, je stále počítáno s výstavbou Spořilovské spojky, která je v 1. etapě výstavby Zákosu navržena k převedení tranzitní dopravy ve směru D1-východ Prahy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Re: Jižní spojka
Tak taky něco přihodím, i když už se budu opakovat. Pro Spořilov byla Spořilovská spojka spásou, protože do té doby jezdil všechen tranzit jednosměrnými ulicemi v těsné blízkosti sídliště a vilové čtvrti. Přejít je byl docela horor, už začátkem 80. let tam jezdilo dost kamionů (každý den jsem přes ně chodil do školy).
Jinak samozřejmě musím dát Spořilovákovi za pravdu (ostatně jako většina diskutérů), že úplná uzavírka Jižní spojky pro kamiony nebyl úplně nejlepší nápad. Nicméně pozor na míchání této racionální úvahy s dalšími, již s demagogií hraničícími (třeba "boj proti IAD" - to mám vždycky co dělat, abych nezačal jezdit do práce autem, i když to vlastně nepotřebuju).
Jinak samozřejmě musím dát Spořilovákovi za pravdu (ostatně jako většina diskutérů), že úplná uzavírka Jižní spojky pro kamiony nebyl úplně nejlepší nápad. Nicméně pozor na míchání této racionální úvahy s dalšími, již s demagogií hraničícími (třeba "boj proti IAD" - to mám vždycky co dělat, abych nezačal jezdit do práce autem, i když to vlastně nepotřebuju).
Re: Jižní spojka
nechci přilévat oheň do vody, ale moji rodiče se nastěhovali do čerstvě nového sídliště Spořilov v roce 1964. Zanedlouho se rozkřiklo, že zde v budoucnu povede III. SJM a šup, v sedumašedesátým už měnili byt a stěhovali se do Michle. Takže ano, máte pravdu, na byty byly pořadníky, ale směnný trh tehdy fungoval o to více.P_V píše:Byla trochu jiná doba, byty na sídlišti se nekupovaly ani nepronajímaly dle katalogu, ale přidělovaly po několikaletém čekání v pořadníku. Vybrat sis mohl leda městskou část, kde ses do pořadníku přihlásil.Lenny píše: Každý moc dobře věděl, když se stěhoval na sídliště, co ho může čekat, tak nač ten pláč.
Re: Jižní spojka
Vždyť přece nemusíme být milionáři, ale reagovat na situaci se vždy může / či musí?/. Chápu, že vzpomínky jsou důležité, ale než trpět křivdu /hrnoucí se na sporilovaka - y/ , radši to řeším a stěhuju se jinam /za lepším?/ a nemám denodenní trauma.
Re: Jižní spojka
Dovolím si krátké OT, protože tohle se opravdu nedá číst. To, že nic nevyrábíme je blábol z dílny KSČM, který nemá s realitou nic společného. Stačí se podívat kolem sebe, co všechno se u nás produkuje a úspěšně vyváží a rozhodně to není jen milion osobních aut každý rok.Sporilovak píše:téměř nic už nevyrábíme a dovážíme maso (mimochodem kuřata z Brazílie, to je fakt bomba), brambory, zeleninu, ovoce.... To je špatná hospodářská politika státu.
Dovoz masa, brambor, zeleniny a ovoce bůhví odkud není důsledek žádné špatné hospodářské politiky státu, ale krátkozrakého chování spotřebitelů, kteří se orientují výhradně na cenu, aniž by si uvědomili jak dopad na kvalitu, tak i na domácí produkci. Až budeme ochotni platit dvakrát nebo třikrát tolik za české maso, zeleninu a ovoce oproti tomu brazilskému nebo čínskému (protože český zemědělec za tolik, co ten čínský pracovat nechce), tak nebudeme muset nic dovážet. Nekvalitními potravinami jsme si obchodní řetězce zaplevelili sami tím, že chceme vše jen nejlevnější. Až budeme chtít vše jen kvalitní (a myšlení lidí se naštěstí poslední dobou začíná obracet), tak hypermarektům nezbyde nic jiného, než nám to nabízet.
Potravinová soběstačnost republiky a honba za ní je jen předvolební vábnička Agrofertu (tedy ANO), protože v podmínkách jednotného evropského trhu jde o nesmysl. Měli bychom se snažit, aby Evropa byla soběstačná, ale chtít, aby bylo Česko ve všem soběstačné v rámci EU je stejně hloupé jako chtít třeba to, aby byl okres Nymburk potravinově soběstačný v rámci Středočeského kraje...
konec OT a zpět k tématu:
Spořilovskou spojku vyřeší jen a jedině stavba úseku 511 Pražského okruhu, o tom snad nikdo rozumný nemůže pochybovat. Jakékoli jiné dočasné i trvalé řešení bude vždy špatné, otázka je jen, jak moc. Provoz kamionů přes most v ulici Ke Garážím je jen slabá náplast na celý problém a v tuto chvíli nevíme, jestli ta rána pod ní nebude svědět víc, než kdyby tam nebyla.
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Jenže my vesměs vyrábíme jen malé díly a součásti, to co vynáší jako celek se dělá většinou v zahraničí. Malou vyjímkou jsou jen ta auta o kterých píšete. Přeci vidíte kolik podniků bylo v ČR zlikvidováno, zřejmě z konkurenčních důvodů ne? A pak proč je tu draho? Jiné země dávají svým zemědělcům bohaté dotace, takže si mohou dovolit prodávat levněji. Nezlobte se, ale dovážet kuřata z Brazílie, nebýt soběstační v produkci masa, brambor a jablek a osazovat pole řepkou je přeci holý nesmysl. To záleží opravdu na dotační politice státu ať se vám to líbí nebo ne. Zeptejte se zemědělců jak jsou naštvaní, dřou jako koně a výdělek minimální. Myslím, že pak pochopíte.Martin_L píše:Dovolím si krátké OT, protože tohle se opravdu nedá číst. To, že nic nevyrábíme je blábol z dílny KSČM, který nemá s realitou nic společného. Stačí se podívat kolem sebe, co všechno se u nás produkuje a úspěšně vyváží a rozhodně to není jen milion osobních aut každý rok.Sporilovak píše:téměř nic už nevyrábíme a dovážíme maso (mimochodem kuřata z Brazílie, to je fakt bomba), brambory, zeleninu, ovoce.... To je špatná hospodářská politika státu.
Dovoz masa, brambor, zeleniny a ovoce bůhví odkud není důsledek žádné špatné hospodářské politiky státu, ale krátkozrakého chování spotřebitelů, kteří se orientují výhradně na cenu, aniž by si uvědomili jak dopad na kvalitu, tak i na domácí produkci. Až budeme ochotni platit dvakrát nebo třikrát tolik za české maso, zeleninu a ovoce oproti tomu brazilskému nebo čínskému (protože český zemědělec za tolik, co ten čínský pracovat nechce), tak nebudeme muset nic dovážet. Nekvalitními potravinami jsme si obchodní řetězce zaplevelili sami tím, že chceme vše jen nejlevnější. Až budeme chtít vše jen kvalitní (a myšlení lidí se naštěstí poslední dobou začíná obracet), tak hypermarektům nezbyde nic jiného, než nám to nabízet.
Potravinová soběstačnost republiky a honba za ní je jen předvolební vábnička Agrofertu (tedy ANO), protože v podmínkách jednotného evropského trhu jde o nesmysl. Měli bychom se snažit, aby Evropa byla soběstačná, ale chtít, aby bylo Česko ve všem soběstačné v rámci EU je stejně hloupé jako chtít třeba to, aby byl okres Nymburk potravinově soběstačný v rámci Středočeského kraje...![]()
konec OT a zpět k tématu:
Spořilovskou spojku vyřeší jen a jedině stavba úseku 511 Pražského okruhu, o tom snad nikdo rozumný nemůže pochybovat. Jakékoli jiné dočasné i trvalé řešení bude vždy špatné, otázka je jen, jak moc. Provoz kamionů přes most v ulici Ke Garážím je jen slabá náplast na celý problém a v tuto chvíli nevíme, jestli ta rána pod ní nebude svědět víc, než kdyby tam nebyla.
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
IAD je zde zmiňována v souvislosti s kamiony - pokud se do Prahy tlačí kamiony s IAD tak vznikají kolony. STČ kraj nechce žádné kamiony a vytlačil je do Prahy, ale IAD ze STČ kraje chce Prahou jezdit. Ta myšlenka je přeci naprosto správná - někde se prostě musí ubrat, aby to Praha přežila. V jiných městech regulují pouhé tisíce aut a vyhlašují nízkoemisní zóny, v dalších stavějí kvůli 20-ti tisícům aut obchvaty. Tady ale dochází ke smrtící kumulaci dopravy - 300 000 a více dopravních prostředků, a to je fakt smrťák! I těch 20 tisíc aut denně je už odborníky považováno za nebezpečných pro život. Neochraňují se tak jen místní obyvatelé, ale sami řidiči.Standa píše:Tak taky něco přihodím, i když už se budu opakovat. Pro Spořilov byla Spořilovská spojka spásou, protože do té doby jezdil všechen tranzit jednosměrnými ulicemi v těsné blízkosti sídliště a vilové čtvrti. Přejít je byl docela horor, už začátkem 80. let tam jezdilo dost kamionů (každý den jsem přes ně chodil do školy).
Jinak samozřejmě musím dát Spořilovákovi za pravdu (ostatně jako většina diskutérů), že úplná uzavírka Jižní spojky pro kamiony nebyl úplně nejlepší nápad. Nicméně pozor na míchání této racionální úvahy s dalšími, již s demagogií hraničícími (třeba "boj proti IAD" - to mám vždycky co dělat, abych nezačal jezdit do práce autem, i když to vlastně nepotřebuju).
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Omlouvám se, ale jako dítě mně nenapadlo územní plán studovat. V příštím životě se polepším.Lenny píše:V územním plánu Prahy z roku 1964 je v trase Spořilovské spojky zakreslená III. Severojižní magistrála. Okruh kolem Prahy je navržen prakticky jako dvoupruhová silnice podřadného významu. Jen pro připomenutí, magistrály a tangenty byly navrženy pro převedení dopravy skrz Prahu, tj. i tranzitní, které v tu dobu bylo cca 20 %.Sporilovak píše:Bydlím tu od 60. let. To, že bude Spořilovská - místní komunikace, využívaná jako spojnice mezi P11-P4-P10 hostit celoevropský tranzit kamionů nikdo vědět nemohl, stejně jako že nějaký pako způsobí Spořilovský masakr. Upadl jste na hlavu člověče??Lenny píše:Kontrolní otázka, kdy bylo postaveno sídliště? Kapacitní komunikace v trase Spořilovské spojky byla plánována již od roku 1962. Rozhodnutí o využití Spořilovské spojky pro část tranzitní dopravy je z roku 1973, kdy se naplánovala 1. etapa Zákosu. Každý moc dobře věděl, když se stěhoval na sídliště, co ho může čekat, tak nač ten pláč.
Rovněž vyhnání NA z JS a BVK je nesmyslné, už jen kvůli té zajížďce.
Po změně na radiálně okružní systém v r. 1972, je stále počítáno s výstavbou Spořilovské spojky, která je v 1. etapě výstavby Zákosu navržena k převedení tranzitní dopravy ve směru D1-východ Prahy.
-
vit.spinka
- Příspěvky: 52
- Registrován: 22.9.2010 16:43:43
Re: Jižní spojka
To ale není omluva. Pokud jste neměl na studium čas vy, měli ho ti, od koho jste ten byt zdědil/získal.
Proč chcete poslat 3.000 kamionů denně na II/101? Tady jsme si poctivě územní plán přečetli a ta silnice jako tranzitní uvažovaná není, snad trochu v budoucí přeložené stopě.
Vy jste věděl 50 let, že tam máte čtyřpruh a součást ZÁKOSu/SJM/okruhu. A nám sem chete ty kamiony poslat jedním škrtnutím pera?
Tak, to bylo trochu demagogie od nás z alternativní trasy
Proč chcete poslat 3.000 kamionů denně na II/101? Tady jsme si poctivě územní plán přečetli a ta silnice jako tranzitní uvažovaná není, snad trochu v budoucí přeložené stopě.
Vy jste věděl 50 let, že tam máte čtyřpruh a součást ZÁKOSu/SJM/okruhu. A nám sem chete ty kamiony poslat jedním škrtnutím pera?
Tak, to bylo trochu demagogie od nás z alternativní trasy
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Pro osvěžení paměti kde je jádro pudla :vit.spinka píše:To ale není omluva. Pokud jste neměl na studium čas vy, měli ho ti, od koho jste ten byt zdědil/získal.
Proč chcete poslat 3.000 kamionů denně na II/101? Tady jsme si poctivě územní plán přečetli a ta silnice jako tranzitní uvažovaná není, snad trochu v budoucí přeložené stopě.
Vy jste věděl 50 let, že tam máte čtyřpruh a součást ZÁKOSu/SJM/okruhu. A nám sem chete ty kamiony poslat jedním škrtnutím pera?
Tak, to bylo trochu demagogie od nás z alternativní trasy
Obyvatelé Říčan si konečně oddechli od kamionů. Ty se teď posunuly dál
30. září 2010 15:11
Středočeský kraj totiž po spuštění jihovýchodní části Pražského okruhu osadil hlavní silnici vedoucí od Modletic přes Říčany do Úval značkami zakazujícími vjezd kamionů. "Značky byly umístěny během pátku 24. září," řekla mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.
Jenže toto opatření způsobilo totéž, co zamezení vjezdu kamionů na Barrandovský most. Těžká nákladní doprava následně zatížila silnice v oblasti Spořilova.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/obyvatele-rican-s ... zpravy_sfo
Stejné zlo jako v případě Jižní spojky - o takových věcech se přeci má mluvit a mají se lidé dohodnout o řešení a ne bezohledně zmasakrovat obyvatele jiné oblasti.
Re: Jižní spojka
To je jenom následný problém. Víte jak vypadá ta silnice Říčany - Úvaly? To chcete tu dopravu poslat na okresku přes Sluštice?
Problém je v zablokování R1 511 v Běchovicích.
Problém je v zablokování R1 511 v Běchovicích.
-
vit.spinka
- Příspěvky: 52
- Registrován: 22.9.2010 16:43:43
Re: Jižní spojka
Sporilovak:
No, konečně. Ano, má se o tom mluvit a probírat varianty a možnosti. Už jsem tu psal, že stoprocentně zpět se vrátit nejde, stojí tu nový okruh.
Když se vrátí předchozí objem provozu na II/101 - proč ne. Nebyla to žádná radost, ale fungovalo to. Ale to nebyly 2-3.000 kamionů za den, možná tak pětina, desetina. Nevím, jestli to Spořilovu nějak pomůže, ani jak zajistit, aby jich nakonec 2-3.000 nebylo (krom samoregulace, že jim cesta + vyprošťování z příkopu bude trvat déle, než stát v koloně na R1-D1).
Odkud tam ty kamiony vlastně chcete poslat? Přes Újezd (I/12)? Uhříněves (I/2 - dlouhé zácpy IAD)? Jirny (II/101 - tam je most na 1t)? Český Brod (D11+I/12)?
dvs:
Souhlas, tolik kamionů, aby to na Spořilově poznali, se tam nevejde.
No, konečně. Ano, má se o tom mluvit a probírat varianty a možnosti. Už jsem tu psal, že stoprocentně zpět se vrátit nejde, stojí tu nový okruh.
Když se vrátí předchozí objem provozu na II/101 - proč ne. Nebyla to žádná radost, ale fungovalo to. Ale to nebyly 2-3.000 kamionů za den, možná tak pětina, desetina. Nevím, jestli to Spořilovu nějak pomůže, ani jak zajistit, aby jich nakonec 2-3.000 nebylo (krom samoregulace, že jim cesta + vyprošťování z příkopu bude trvat déle, než stát v koloně na R1-D1).
Odkud tam ty kamiony vlastně chcete poslat? Přes Újezd (I/12)? Uhříněves (I/2 - dlouhé zácpy IAD)? Jirny (II/101 - tam je most na 1t)? Český Brod (D11+I/12)?
dvs:
Souhlas, tolik kamionů, aby to na Spořilově poznali, se tam nevejde.
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Jsou i jiné varianty vedení STČ krajem a už jsou rozpracované poměrně podrobně.vit.spinka píše:Sporilovak:
No, konečně. Ano, má se o tom mluvit a probírat varianty a možnosti. Už jsem tu psal, že stoprocentně zpět se vrátit nejde, stojí tu nový okruh.
Když se vrátí předchozí objem provozu na II/101 - proč ne. Nebyla to žádná radost, ale fungovalo to. Ale to nebyly 2-3.000 kamionů za den, možná tak pětina, desetina. Nevím, jestli to Spořilovu nějak pomůže, ani jak zajistit, aby jich nakonec 2-3.000 nebylo (krom samoregulace, že jim cesta + vyprošťování z příkopu bude trvat déle, než stát v koloně na R1-D1).
Odkud tam ty kamiony vlastně chcete poslat? Přes Újezd (I/12)? Uhříněves (I/2 - dlouhé zácpy IAD)? Jirny (II/101 - tam je most na 1t)? Český Brod (D11+I/12)?
dvs:
Souhlas, tolik kamionů, aby to na Spořilově poznali, se tam nevejde.
-
vit.spinka
- Příspěvky: 52
- Registrován: 22.9.2010 16:43:43
Re: Jižní spojka
Tak sem s nimi. Ať máme po několika stranách bezobsažného hádání se konečně nějaká fakta/návrhy.
-
Sporilovak
- Příspěvky: 285
- Registrován: 28.5.2013 12:26:29
Re: Jižní spojka
Na jaře prý padl nějaký návrh na nové řešení u Slaného...vit.spinka píše:Tak sem s nimi. Ať máme po několika stranách bezobsažného hádání se konečně nějaká fakta/návrhy.
Prý se s okruhem nedá počítat dalších minimálně 10 let...
Re: Jižní spojka
a tím bych to téma uzavřelMartin_L píše:...
Spořilovskou spojku vyřeší jen a jedině stavba úseku 511 Pražského okruhu, ...
případně se spořilovák může jít do zatáčky ptát řidičů kamionů i IAD jestli by raději nejeli po 511
myslím, že taková anketa bude mít velmi přesvedčivý výsledek
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit